Leht 1 koguhulgast 1

Küsimus :kas keegi teab kui palju maksab nahk?

PostitusPostitatud: 19:31 29. Jaan 2003
Postitas Zenthar
Või kust seda teada saab palju see maksab?
P.S ma ei taha seda osta!!!

PostitusPostitatud: 19:32 29. Jaan 2003
Postitas Udutont
Sellisel juhul: kelle naha sa kavatsed turule viia? :P


Sellest sõltub ka hind....

PostitusPostitatud: 19:35 29. Jaan 2003
Postitas Shadow
Küsi Ghililt, temal olevat tuttavaid nahameistreid.

PostitusPostitatud: 19:36 29. Jaan 2003
Postitas Anglachel
kvaliteet ja hind oleneb ka paljustki sellest , kas soovitav nahk on saadud üle kõrvade tõmmates või on kasutatud mõnda moodsamat meetodit... :P

PostitusPostitatud: 10:29 30. Jaan 2003
Postitas YnX
Nahk... uuuu... see on nagu naca liiga lai mõiste minu arvates.
Mis looma nahk? Mismoodi pargitud nahk? Mismoodi töödeldud nahk?
Kahel veisenehetykil võib ka päris kobe hinnavahe olla kui yx neist on niisama kuivatatud, teine aga ntx rasvpargitud ja karestatud... või mida iganes. Millex seda nahka vaja on sul yldse?

PostitusPostitatud: 20:03 30. Jaan 2003
Postitas ohpuu
no lambanaha parkimine maksis vanasti 150.- kui oli väike ehk talle nahk, suurem maksis mingi 300 v6i 400. tartus. ja sellepärast tooreid nahku on ära visatud, et parkimine nii kallis on.
ja siis oli kunagi lehes uudis, et see tartu parkla pannakse hoopis kinni, ei tasuvat ära.
j6geval pargitakse vist edasi, aga seal ei jäeta karvu kylge nahale.

PostitusPostitatud: 11:01 31. Jaan 2003
Postitas YnX
Hmm... olex kunagi natuke mõistust peas olnud, olexin ehk meelde jätnud kuidas vanaema seda tegi täpselt. Ta kyll õpetas parkimist a nuh... ei osanud ma siis arvata, et need teadmised vajalikud võivad olla. Põhimõtteliselt see ei ole väga keeruline protsess... võtad raamtud ette ja hakkad katsetama... irw :D :D :D

Aga... jäta siis kaelarihmaga koerad-kassid rahule...

PostitusPostitatud: 11:34 31. Jaan 2003
Postitas sippo
ei ole taimpark keeruline tõesti
aga võtab aega tublisti. Ehk mitu kuud tahaks ikka liguneda see nahk seal leos. otsige, lihtne ja autentne õpetus taimpargist oli näiteks Vormsi käsitööseltsi bukletis "Taimedega värvimine. Viltimine. Naha parkimine."

sip

PostitusPostitatud: 18:52 31. Jaan 2003
Postitas ohpuu
ja iseenesest ma võin ära moosida yhe koltalapi tydruku Ohcejohka kylast, kes võib tulla ja õpetada ja nahaparkimise kursuse teha kuskil Eestis kunagi suvel. kui väga huvilisi on ka siin, siis võtke ja kirjutage mulle nt oheinapu@paju.oulu.fi - eriti kui keegi tahab korraldada koha ja mõne toore naha ;) ja igasugust muud siukest asja, mida ma ise vilets korraldama olen.

aga sellist kursust oleks tarvis kyll, et siuke põlve otsas ja isetehtud parkimine jälle käima saada ehk, sest palju on neid, kes oskavad rääkida, et kuidas sellist asja vanasti tehti või kuidas seda põhimõtteliselt teha annaks, aga vähe on neid hulle, kes ise teeksid. kui neid yldse on.

katsetamise peale võib - vihje - nii mõnigi nahk kuluda.

YnX kirjutas:Hmm... olex kunagi natuke mõistust peas olnud, olexin ehk meelde jätnud kuidas vanaema seda tegi täpselt. Ta kyll õpetas parkimist a nuh... ei osanud ma siis arvata, et need teadmised vajalikud võivad olla. Põhimõtteliselt see ei ole väga keeruline protsess... võtad raamtud ette ja hakkad katsetama... irw :D :D :D

Aga... jäta siis kaelarihmaga koerad-kassid rahule...


- põle midagi hullemat aatelisest inimesest -

noo

PostitusPostitatud: 17:02 4. Veebr 2003
Postitas Zenthar
nahk on lehkma(vasika) nahk.pargitud ja üsna paks nahk muud ei m6ista öelda

PostitusPostitatud: 5:16 6. Veebr 2003
Postitas oop
ohpuu kirjutas:...eriti kui keegi tahab korraldada koha ja mõne toore naha ;) ja igasugust muud siukest asja, mida ma ise vilets korraldama olen.

Et siis yhtlasi ka lambavarastamise ja pilafitegemise kursused? Cool, sinna olen kyll käsi. Kas kellelgi on lammastega naabrimeest? :D