Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

AD&D- see mäng on saatanast!

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 14:07 25. Jaan 2003

Statistikast.

TTÜ üliõpilaste seas tehtud küsitluste tulemused näitasid, et majandusteaduskond hindab oma arvutiteadmisi heaks või väga heaks, informaatikateaduskond aga keskmiseks või heaks. Ja need majandusinimesed tellivad projekte...
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

Re: statistika

PostitusPostitas Udutont 16:39 25. Jaan 2003

Elanor kirjutas:Statistika on selline naljakas asi, et seda lausa vale kolmandaks vormiks peetakse. Meie õppejõud tõi kord sellise näite, et mingi järjekordse rahvaküsitluse tulemusena selgus, et umb. 70% (või mingi selline üle 60 protsent oli..) eestlastest arvab end pigem luterlaseks, samas kristlaseks pidas end alla 20%eestlastest :D kes need inimesed siis on?? Järelikult - arvamus on, teadmised aga mitte alati piisavad.

Või on küsitlejad saamatud. Vähemalt nii ilmsete idiootsuste puhul peavad olema.
Udutont
Arhimaag

PostitusPostitas oop 4:43 27. Jaan 2003

Elanor kirjutas:Meie õppejõud tõi kord sellise näite, et mingi järjekordse rahvaküsitluse tulemusena selgus, et umb. 70% (või mingi selline üle 60 protsent oli..) eestlastest arvab end pigem luterlaseks, samas kristlaseks pidas end alla 20%eestlastest :D kes need inimesed siis on?? Järelikult - arvamus on, teadmised aga mitte alati piisavad.

Nooo, järeldusi saab ju teha igasuguseid. Näiteks, et ega siis luterlus kristlus ole. Yks sõber teoloog kurtis kunagi, et tema vanaema meelest asutas kristluse armas usuisa Luterus (mis mees see I.C. olema peaks, ei õnnestunud selgitada; ilmselt ei puutu asjasse). Tea, kas Forgotteni rahval usuasjadest kah nii hea ettekujutus on? :rolle:

Kes see õppejõud oli? :)

Elanor kirjutas:P.S. ise olen muidu teoloogia bakalaureus, aga usuga on hetkel lood kuidagi keerulised, nii et ärge arvake, et ma siin mingit misjonit teen...

Yks mu tuttav töötas kunagi tapamajas. Mitu aastat ei söönud vorsti, alguses oli kohe taimetoitlane...kah teoloog, muuseas. :lol:
Huvitav kyll, aga millegipärast suurem osa RPG-disainereid siiski mängivad ise ka. Ei tea, kust neil see komme on. Täiesti ebaloogiline.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elanor 20:49 27. Jaan 2003

oop kirjutas:
Nooo, järeldusi saab ju teha igasuguseid. Näiteks, et ega siis luterlus kristlus ole.

Väga hea järeldus! :D
oop kirjutas:
Kes see õppejõud oli? :)

Pille Valk, kui see nimi sulle midagi ütleb. Minu suur juht ja õpetaja! (ütlen igaks juhuks, enne kui hakkad tema kohta (äkki) midagi halvasti ütlema ;) )

Sul näikse päris mitu teoloogist tuttavat olevat, kas TÜst? Esimesi lende tunnen päris hästi. Äkki avaldad mullegi, keda tunned? Saab jälle kogeda, kuivõrd väike on Eestimaa.

Aga tagasi teema juurde tulles... Kas D&D Vanakurja sepistet on, kahtlen küll sügavalt, ent midagi inimese hinges muudab see mäng päris-päris kõvasti. Minugi usuline/hingeline kriis ja Jumalaga kaklemine ei ole sestsaati kui mängima hakkasin, mitte vaibunud, pigem vastupidi...
Elanor
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 13:59 28. Jaan 2003

Shadow kirjutas:Taevaseid vägesid esindas sel põgusal ülevaatusel vaid Angel. No comments, ma arvan :P

no minu vanavanavanaema oli ka Ingel, nii et see ei pruugi suurt midagi veel tähendada.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 19:26 30. Jaan 2003

[Pille Valk, kui see nimi sulle midagi ütleb. Minu suur juht ja õpetaja! (ütlen igaks juhuks, enne kui hakkad tema kohta (äkki) midagi halvasti ütlema ;) )

Mina ütlen Pille Valgu kohta järgmist:
Ta tegi minuteada magistritöö ja teemaks oli usuõpetuse programm koolides. See tema koostatud programm saadeti isegi kirikusakste poolt prügikasti, sest oli niiiiiiii jabur. Näiteks pidid kõik lapsed selle järgi kohustuslikus korras kirikusse jumalateenistusele minema, et Issanda armu tunda saada. Kui kedagi huvitab, mul on kokkuvõte sellest käkerdisest olemas;). Mahendatud usundiõpetuse programm, (jälle Pille Valk) paneb lapsed kuni kymnenda klassini ainult kristlust tuupima ja alles 11-ndas klassis räägitakse mokaotsast (1/10 programmi mahust)
teistest usunditest. Suur juht ja õpetaja;)
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 19:31 30. Jaan 2003

Seoses nende suurte juhtide ja õpetajatega tuleb mulle meelde netiuudis, kus Kasashtani isevalitseja, tark ja õiglane Nursultan Nazarbajev keelas riigis AD&D jt. rollimängudega tegelemise :1: Et see rikkuvat rahva moraali ja eetilist palet.
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Külaline 13:32 15. Veebr 2003

Elanor kirjutas:Statistika on selline naljakas asi, et seda lausa vale kolmandaks vormiks peetakse. Meie õppejõud tõi kord sellise näite, et mingi järjekordse rahvaküsitluse tulemusena selgus, et umb. 70% (või mingi selline üle 60 protsent oli..) eestlastest arvab end pigem luterlaseks, samas kristlaseks pidas end alla 20%eestlastest :D kes need inimesed siis on?? Pn...

Rahva hääl on jumala hääl, bakalaureus;), seepärast usu ikka statistikat:)
Äkki inimesed pidasid ennast küll luterlasteks, aga olid hetkel patustamas, ning südametunnistus ei lubanud ennast kristlaseks pidada;)? Või äkki
on inimestele see religiooni väline pool (kirikus käimine moe pärast ja luterlike pyhade pidamine) tähtsam kui vaimne pool - jumala uskumine (ehk kristlaseks olemine). :2:

"Kui me ka ei võta asja kristlikust vaatepunktist, siis jäävad veel probleeme." - John Hammond.

John Hammond, Austraalia koguduste haridusjuht ütles: "Me ei ole kooli nimekirjast kustutanud ühtegi last, kes loeb Harry Potteri raamatuid. Kuid me ei võta neid raamatuid oma raamatukogudesse. Meie raamatukogudes ei tohi olla nilbeid ja nõiduslikke raamatuid, ning harry Potter langeb just nimelt viimasesse liiki. Meie süsteem ei toeta raamatuid, mis suunavad laste mõtted nõiakunsti poole. Me julgustame loovust ja kujutlusvõimet, kuid kui seda kasutatakse nõiduse toel, siis ei saa me seda toetada."
Külaline

PostitusPostitas oop 19:52 28. Veebr 2003

hallsilm kirjutas:Seoses nende suurte juhtide ja õpetajatega tuleb mulle meelde netiuudis, kus Kasashtani isevalitseja, tark ja õiglane Nursultan Nazarbajev keelas riigis AD&D jt. rollimängudega tegelemise :1: Et see rikkuvat rahva moraali ja eetilist palet.

Sain just postist kätte raamatu "Truth about Dungeons and Dragons". Kui kunagi hulluks lähen, skännin sisse ja riputan netti. Praegu tsiteerin pyhendust:
Joan Hake Robie kirjutas:To all the gifted young men and women who are involved in the role-playing game of Dungeons & Dragons. May your eyes be opened to the truth.

Mis jääb muud yle kui yhineda selle vaga sooviga. :lol:

PV&Co asjust privas.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 20:26 28. Veebr 2003

Hm, algus oli paljutõotav...
Ma ei soovi sulle küll midagi halba, aga... ... lugeda tahaks seda küll :D
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas bobbie 0:50 1. Mär 2003

Lisaks üldisesse tarkusesalve märkuse (toetades eelkõnelnud mythofiili), et sõna/mõiste sisu ning etümoloogia on sageli 2 ise asja ning nende modifitseerumine ajas (eriti nii pika aja vältel, millest on juttu olnud) liigub eri radu ja seadusi pidi.
Näide: Vana-Kreeka sõnavorm 'deus' (=jumal) on hilisemates romaani keeltes peale mitmeid vaheetappe omandanud näiteks vormid 'devil' ja 'demon'. Seletus järgmine: Vana-Kreeka jumalad olid (vara)kristlaste jaoks paganlikud... järelikult kujunes nõnda, et kui algul tähistas see sõna vaid nende jumaluse rivaali-vastast, siis ajapikku (kui sõna oli läbinud ka mõningaid häälikumuutusi) mõeldi sinna ka kõikvõimalikke halbu-ohtlikke-müstilisi omadusi juurde. Ja vanakuri oligi sündinud. Ehkki Olympose jumalatega pole sel küll vähimatki sisulist seost.
B.
bobbie
Seikleja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 0:51 1. Mär 2003

oop kirjutas: Kui kunagi hulluks lähen, skännin sisse ja riputan netti. Praegu tsiteerin pyhendust:
Joan Hake Robie kirjutas:To all the gifted young men and women who are involved in the role-playing game of Dungeons & Dragons. May your eyes be opened to the truth.

Tõesti lubav algus. Loodkem, et eelnimetatud sündmus sinu elus toimub peatselt :D
Udutont
Arhimaag

kristlusest

PostitusPostitas Külaline 21:10 4. Mär 2003

me pigem ütleks,et d&d avardab silmaringi vaimses maailmas.toob kristluse pimedusest välja.eriti vihale ajas see Schnuggleberg kes Wiccat maha tegi.me vaatas,et ta on olnud veel vabamüürlane,budist,hinduist,inimohverdustega tegelev satanist,jne.see mis d&d(ja üle üldse fantasy ning sealt edasi veel)teeb oleks nagu kui inimene astub vanemate koduuksest välja ja peab eluga ise hakkama saama.siis tulevad muidugi mängu kurjad jõud kes tahavad kõike tsiribiribimm keerata.kristlus ise on juba korrupeeritud.selline loodusehävitamist ning tehnoloogiat ülistav religioon.kuna loodus on ülim loov jõud(kristlaste jumal)siis ütleks,et kristlased on hakanud oma teadmatuses ülimat kurjust teenima.minu point on,et loodususundid on puhtamad kui kristlus
Külaline

Re: kristlus, schmistlus - nii OFFTOPIC, et tapab

PostitusPostitas oop 18:48 5. Mär 2003

Anonyym kirjutas:minu point on,et loodususundid on puhtamad kui kristlus

Lolle on kõikjal. Need on need kõige hullemad.

Tean paganaid, kes on sama ilaselt pyhalikud kui kõige hullemad baptistid. Ja paari päris mõistliku olemisega baptisti.

Mingid seosed on muidugi olemas. Monoteism muudab inimesed paranoiliseks - kogu aeg piilutakse yle õla, kas Suur Vend ikka jälgib ja ega ma nyyd ei teinud midagi paha või siis midagi head selle nimel, et hea olla, sest see on ju paha. Jne. Haige.

bobbie kirjutas:Näide: Vana-Kreeka sõnavorm 'deus' (=jumal) on hilisemates romaani keeltes peale mitmeid vaheetappe omandanud näiteks vormid 'devil' ja 'demon'. Seletus järgmine: Vana-Kreeka jumalad olid (vara)kristlaste jaoks paganlikud... järelikult kujunes nõnda, et kui algul tähistas see sõna vaid nende jumaluse rivaali-vastast, siis ajapikku (kui sõna oli läbinud ka mõningaid häälikumuutusi) mõeldi sinna ka kõikvõimalikke halbu-ohtlikke-müstilisi omadusi juurde.

Nii see nyyd ka päris ei ole. Tegelikult ei ole yldse mitte.

Reaalsetes usundites (mille hulka arvan ka tegelikkuses praktiseeritavad kristluse vormid) ei ole kunagi yhest selget vahet hea ja paha mytofauna vahel. Sellest siis ka sama tyve kasutamine eri elukate kohta ja tähendusnihked sugulaskeeltes - vrdl. aasid vs. asurad ja muu sarnane. (Puhvel on sellest palju kirjutanud. "Võrdlev mytoloogia" on igas raamatukogus.)

Hea ja paha vastanduse puudumist iseloomustab hästi laialt levinud tricksteri kuju. Nt. Kreekas Prometheus, Skandinaavias Loki, Indias Krišna, Polyneesias Maui jne. Ka kõige suurematel käkkijatel on positiivseid jooni.

Pealegi on kreeka jumalad sisulised samad mis muudki indoeuroopa omad, demooniline inversioon tuli monoteismi hoopis varem, kui juudi preestrid ehitasid Ehnatoni idee alusel monoteistlikku sekti ja sellega seoses loopisid kõiki ymberkaudseid (nii semiidi ja egiptuse kui hurri ja sumeri päritolu) jumalaid kõigi kättesattuvate asjadega (kuhjates kokku hulga lollusi ja keerulistest teoloogilistest põhjendustest enamasti aru saamata). Sellest siis ka tänaseni kestvad jamad. Kreeka jumalad ei puutu siin yldiselt eriti asjasse, jäid lihtsalt kogemata kombel ajale jalgu.

Aga "demon" elik kreeka "daimon" ei ole yldse samast tyvestki. Paraku. :D
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kurat 19:21 5. Mär 2003

MIna ntx olen satanist ;) Ja satanism on üks realistlikemaid usundeid üldse (LaVey satanism).
El Diablo horrible sangriento!
Kurat
Tõeotsija

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll