Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

AD&D- see mäng on saatanast!

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

AD&D- see mäng on saatanast!

PostitusPostitas arlis 5:43 20. Jaan 2003

Koguks siia kokku linke ja jutte sellest, kuidas me mängides Luciferi teenime :5:
Näiteks:
http://www.co.jyu.fi/~np/gameofsatan/#adnd :roll: (üks minu lemmikuid, eriti see pesumasina osa :D )
http://www.chick.com/reading/tracts/0046/0046_01.asp
http://www.chick.com/articles/frpg.asp
http://www.chick.com/articles/dnd.asp
jne sellelt saidilt
http://www.religioustolerance.org/d_a_d3.htm
http://members.aol.com/MarkJYoung/confess.html
http://athos.rutgers.edu/pub/soc.religi ... an/faq/d&d
http://www.hill-kleerup.org/dave/rpgs/e ... ughty.html
http://www.espministries.com/topic_dungeons.htm
http://www.christianitytoday.com/tcw/2001/006/1.37.html

Ja sama teema all võiks ka pajatada, kuidas on mäng ja tegelik elu lõbusalt segi läinud.
Ise mäletan, kuidas..mm..nii 10 aastat tagasi sai öösel linnaliinibussiga peale mängu koju sõidetud. Olime ikka väga elevil ja rääkisime kõva häälega, kuidas ikka see mees on vaja kindlalt maha lüüa ja seda pead tegema just sina, sa oskad ju hästi seljatagant nuga anda. Ja nii edasi :rolle: Kui me lõpuks märkasime, kuidas kogu bussitäis rahvast meid tummalt jõllitab.... :D
Mina olen kunstiharidusega inimene, mulle meeldivad ilusad inimesed ja noor inimene on ju ilus — loodus ongi loonud noored seepärast kauniks, et neid hoitaks, armastataks ja aidataks suureks kasvada!
arlis
Kartulimedali laureaat

Kasutaja avatar

chic mystique

PostitusPostitas surra 9:54 20. Jaan 2003

nende artiklites mainitud nimed paistavad olevat fiktsioonid, ei leidnud selliseid inimesi ning kuritöid.

mind panevad alati hämmastama heaoluyhiskonna kristlased, kes paistavad ilmselt igavusest tegelevat kurat teab millega :)

meenutab impeeriumitele ja diktatuuridele sarnast "vaenlase" otsimist pööbli jaoks, et pööbel ei paneks tähele riigisiseseid probleeme ning keskendaks oma viha ja vägivalla teoreetiliste vaenlaste materdamisele (nõiajahid(inkvisisatsioon), spioonide hirm (venemaa, hiina ja p-korea) jne .

meil olid ka ju pahad kulakud ;)

IMHO on tegemist kas a) rumalate, pimedast vihast pakatavate inimestega, kes elavad niiviisi välja oma isiklikke ebaõnnestumusi või b) alatud inimesed, kes manipuleerivad omakasu eesmärgil (panin tähele, et enamustes nendest saitidest on "BUY a CD" või midagi taolist. Kõik müügiks
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 16:02 21. Jaan 2003

Meie grupis btw mängib kirikuõpetaja - ega leia küll, et D&D kuradist oleks :)
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 16:08 21. Jaan 2003

m2ngib paladini, aga imo on alignment kyll evil ;)
ehk siis sellised need kiriku6petajad on :P

aga iga asja kohta leidub lombi taga v2hemalt 3 organisatsiooni, mis leiavad, et see on paha-paha
ehk siis see on suht paratamatu
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 16:35 21. Jaan 2003

aga iga asja kohta leidub lombi taga v2hemalt 3 organisatsiooni, mis leiavad, et see on paha-paha
ehk siis see on suht paratamatu

Väga kerge on pahaks kuulutada kõike seda, millest midagi ei tea. Ja loomulikult on kergem möödaminnes hukka mõista kui mängima õppida.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas haden 18:56 21. Jaan 2003

Shadow kirjutas:Väga kerge on pahaks kuulutada kõike seda, millest midagi ei tea. Ja loomulikult on kergem möödaminnes hukka mõista kui mängima õppida.
Eks neid suhtumisi on erinevaid. On ka lihtsalt möödaminnes mahategijaid, aga selle peale ei oska ma muud teha kui õlgu kehitada.

Põnevaks läheb asi siis, kui ilmuvad argumenteeritud väited. Lugesin mingi sellise tõsikristlasest õpetlase artiklit, kus ta D&Dd ründas. Enesetappude teemal ma siin sõna eriti ei võtaks - peale oma arvamuse avaldamise, et Ameerika D&D-mängijate enesetapule viiv depressioon võib väga vabalt tulla sinisilmse inimlamba staatusest eemaldumisest ja ühiskonna tegelike toimemehanismide mõistmisest...

Mis juhatab meid teise teema juurde. Põhiline mure D&D-ga olevat asjaolu, et see õpetab inimesi maailma teistmoodi nägema. Kes mängu süveneb ja seeläbi mängureeglite järgi mõtlema õpib, eemaldub tõenäoliselt tahest-tahtmata kristlikust usust. Lõik tema artiklist:
Another side of this which most gamers fail to see is the same issue raised in the original STRAIGHT TALK - that the world-view presented in D&D is not a Biblical world-view. It is - to the contrary - a view in which God and His providential power is eclipsed by the metaphysics of magic.

As has been thoroughly explained above, magic is different from prayer and from the way the Bible tells us things get done spiritually. In magic, there is really no power higher than the magician - or if there is a higher power, it can be completely manipulated by using the right magical technology (spells, incantations, etc.). This is contrary to the Bible, as has already been explained above.
Kes tahab seda artiklit lugeda, siis link on siin: http://www.chick.com/articles/frpg.asp

Huvitav on ära märkida, et tema analüüs on selle koha pealt täiesti õige. Erineb ainult hinnang, mida ma sellele annan - minu arvates on kristlikust maailmapildist eemaldumine võrdne inimvaimult rõhuva ikke eemaldamisega :)
haden
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 21:43 21. Jaan 2003

Lõpetasin just "Avaloni udude" lugemise. Ei saa öelda, et mind kirjandusega eriti kerge oleks mõjutada, aga see on parim abiraamat kristluse juurest vanade uskude juurde tagasipöördumiseks.
D&D mängijate enesetapule viiv depressioon - ma arvan, et rõhk peaks ikkagi olema sõnal depressioon. Kui suur protsent kõigist depressioonis enesetapjatest on dragonsimängijad? Ja kui suur protsent dragonsimängijaid lõpetab enesetapuga? Ma arvan, et paljudel juhtudel on depressioonis inimene üritanud end dragonsiga jalule aidata. Ühtedel juhtudel see toimib, teistel mitte. Aga dragonsit enesetapule viiva depressiooni põhjustajaks pidada - no ei!
Samas ma ei eita, et D&D-l on suur mõju psüühikale ning mulle tundub, et on täiesti võimalik, et valitud roll hakkab mängijat ka reaalses elus kujundama. Aga sellest saaks täiesti omaette teema.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 19:09 22. Jaan 2003

Too pesumasina osa oli tõesti hea ning tõestab veel kord, et inimeste fantaasial pole piire.
Tegelikult kolasin pärast seda, kui leidsin sisseloginute nimekirjast korraga ingli (Angel) ja Kuradi, natuke aega - kuid mitte väga põhjalikult - foorumi liikmete registris. Esimese hooga sai põrguliste poolelt näppu Demon, Balor, Kurat, Lucifer, Hell, Marduk, Souldrinker - ja küllap neid on veel. Taevaseid vägesid esindas sel põgusal ülevaatusel vaid Angel. No comments, ma arvan :P
Shadow
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas oop 1:37 23. Jaan 2003

Shadow kirjutas:Tegelikult kolasin pärast seda, kui leidsin sisseloginute nimekirjast korraga ingli (Angel) ja Kuradi, natuke aega - kuid mitte väga põhjalikult - foorumi liikmete registris. Esimese hooga sai põrguliste poolelt näppu Demon, Balor, Kurat, Lucifer, Hell, Marduk, Souldrinker - ja küllap neid on veel. Taevaseid vägesid esindas sel põgusal ülevaatusel vaid Angel. No comments, ma arvan :P

No Kurat tulgu ja ytelgu sulle yht-teist krõbedat! Mis seltskonda sa ta, vaesekese, siin alatult toppinud oled! :x

Balor/Balar ei oma mingi põrguga miskisugust tegemist, pärineb hoopis iiri mytoloogiast ja on fomoor. Et ta piisavalt vana on, sellele viitab ka skandinaavia vaste esinemine (Baldr on kyll otse vastupidise imagoga, aga kogu see lugu on keldi ja skandinaavia allikates pöördes).

Lucifer, vabandage väga, on ladina keeles 'valgusekandja' ja tähistab Koidutähte ehk siis Veenust; pahaks sõimatakse teda juutlikus traditsioonis, pidades silmas Ishtarit. Ishtar on akkadi (yldisemalt läänesemiidi) päritolu jumalanna kahese funktsiooniga: armastus ja sõda. (Ishtari kahesusest võin kunagi loengu pidada. See on pikk jutt.) Jällegi, ei muud tegemist põrguga kui et ta seal kunagi korra käis, õde välja lunastamas.
Aga sel juhul on tuntud seriaalikangelane Herakles kah põrguline, tema käis ju ka Hadeses. (Njah, H. ongi muidugi selliste seostega... Syyrias samastati teda Mesopotaamia surma-, katku- jms. jumala Nergaliga. Kreekas oli selline kultus ilmselt salajane.)

Marduk (tõenäoliselt, kuid mitte kindlalt algkujul Amar-Utu, s.o. sumeri 'Utu vasikas' elik siis 'Päikese(jumala) vasikas') on Babyloni linnajumal. Hiljem pännas endale ka maagiajumala ameti. Ei mingit põrgut. Igasugune demoniseerimine on judaismi ryhma religioonide hilise propaganda tulemus; et tänapäeva satanistid ja blackmetallistid kogu juutide propagandat sinisilmselt usuvad, siis levitavad nemadki seda lollust. (Kui mu mälu ei peta, on "Marduk" Rootsi bänd.)

Souldrinkeri kohta oskab subjekt ilmselt ise paremini ytelda, aga mina oletaks, et see on seotud Moorcocki Elricu mõegaga (või selle paarilisega).

No tule Ishara appi! Hadad, sa näed (ok, loed) seda ja sa ei myrista!
Alatu laim!
Niimoodi võiks ka meie kõigi armsa väikese Udutondi saatanasigidikuks tembeldada. See ei lähe mitte.
Urr. :evil:

Ära jää mytofaagile hambu. Ma elan sellest. :D

Shadow kirjutas:Meie grupis btw mängib kirikuõpetaja - ega leia küll, et D&D kuradist oleks

Mis kirikuga on tegu? :D

Tegelikult on just A/D&D suhtes olukord suisa naljakas. Iga kord, kui mõnes seikluses on deemon või muu sarnane tegelinski, on ta nii pahapahapaha, et muutub suisa tyytuks - ja seikluse mõte on (peaaegu?) eranditult tema assi kickimises. Ei mingit sõbralikku suhtlemist või rahumeelseid lahendusi võõrastega suhtlemises. Väga ameerikalik lähenemine. 8)

Mõlgub mõte, et peaks kuskil lääne pool avaldama vihase brošyyrikese, kus kaebaks, et D&D on paha, sest solvab minu kui Nergali preestri usulisi tundeid. :lol:
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 2:22 23. Jaan 2003

Tänan hariva loengu eest ;) Kultuurikiht läks kohe paksemaks. Et mis kiriku? Eks luteri ikka...
Shadow
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas oop 2:32 23. Jaan 2003

Shadow kirjutas:Tänan hariva loengu eest ;) Kultuurikiht läks kohe paksemaks. Et mis kiriku? Eks luteri ikka...

Võta looduskaitse alla. Kohe! Enne, kui hilja. :D
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 9:04 23. Jaan 2003

Niimoodi võiks ka meie kõigi armsa väikese Udutondi saatanasigidikuks tembeldada. See ei lähe mitte.

Kui järele mõelda, siis mahun ilmselt ka mina ise sellesse nimekirja koos Udutondi ja pesumasinaga :P
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kurat 9:41 23. Jaan 2003

Jah ja kui rääkida sõnast kurat siis see oli algul eestlaste püüe kuidagi katoliku preestreid nimetada:P

Mina muidugi ei ole selle eesmärgiga, et katoliku usku propageerida seda nime võtnud:P

P.S Üldse ei propageeriks kristlust parema meelega :2:
Kurat
Tõeotsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elea 4:36 25. Jaan 2003

kas mitte rahvaloendus ei avastanud, et suur-suur osa eestlastest loeb end maausku pigem, kui midagi seoses kristlusega. ma seda kysitluse teemat täpselt ei tia. mind polnud kodus, aga seadus ytles, et siis keegi perekonnaliige täidab ära. ja ma siiani ei tea täpselt, kes siis mina olen. mis need usu variandid olid?
Elea
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

statistika

PostitusPostitas Elanor 14:00 25. Jaan 2003

Statistika on selline naljakas asi, et seda lausa vale kolmandaks vormiks peetakse. Meie õppejõud tõi kord sellise näite, et mingi järjekordse rahvaküsitluse tulemusena selgus, et umb. 70% (või mingi selline üle 60 protsent oli..) eestlastest arvab end pigem luterlaseks, samas kristlaseks pidas end alla 20%eestlastest :D kes need inimesed siis on?? Järelikult - arvamus on, teadmised aga mitte alati piisavad.

P.S. ise olen muidu teoloogia bakalaureus, aga usuga on hetkel lood kuidagi keerulised, nii et ärge arvake, et ma siin mingit misjonit teen...
Elanor
Meister

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll