Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Relvaseadus eestis

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dragonath 20:51 27. Mai 2004

Koriztaja kirjutas:Reeglina väljaulatuvatele kehaosadele:)

Vägistaja puhul siis...? :P
Libe mõõk ei püsi peos.
Dragonath
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 23:20 27. Mai 2004

Dragonath kirjutas: Mhmh, ja kui sind ajab taga mingi mõrtsuklasest kapp kaika või isegi noaga, on see jutt esimene asi mis meelde tuleb? Mõnedes situatsioonides sa ikka ei hakka hindama olukorda, vaid lihtsalt elu eest tegutsema, on minu arvamus.

Ilmselt ajas kirjutajat taga kapp noa või kirvega. Muidu oleks ta ehk elu eest kommenteerimise asemel jõudnud tsiteeritud teksti läbi lugeda ja seda hinnata.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 21:56 28. Mai 2004

turmakoll kirjutas:mina olen asjast nii aru saand, et kui keegi tuleb rusikatega kallale, siis kaikaga äsada ei või.
kui tuleb kaikaga, siis võib kaikaga äsada, aga kirvega ei või.
ja kui tuleb kirvega, siis ei tohi maha lasta.

Ei ole nii. Loeb reaalne oht, mitte viis, kuidas see tekitati. Kui ründab mingi suur kapp paljakäsi ja tahab pikali lüüa, siis võib teha hoiatuslasu ning seejärel talle tina anda (iseasi on veel juhtum, kus mul objektiivselt ei jää aega hoiatuslasku teha, aga see läheb teemast välja). Kui täiskasvanut ründab aga 8-aastane laps noaga, siis üldjuhul peaks ründajast paljakäsi jagu saama ning noa või tulirelva kasutamine on hädakaitse piiride ületamine.

Hiljuti mingi turvafirma suuvooder rääkis isegi raadios, et kui kedagi noaga rünnatakse, siis mingil juhul ei või kasutada enesekaitseks tulirelva. See ei ole nii.
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 22:03 28. Mai 2004

tõesti, turvafirmadega seotud inimestel on tihtipeale kahtlaselt nõukogudeaegsed teadmised sellistest seadustest.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Merlon 15:11 30. Mai 2004

Ausalt öeldes, ma olen neid seadusi küll uurinud aga minu meelest pole neil mõtet. Hea advokaat väänab sulle hädakaitse piiride ületamise nii või teisiti kaela (kui asi kohtusse läheb). Ma hääletasin kunagi ühe autojuhi, kes oli teda rünnanud kamba vastu püstolit kasutanud. Tegi hoiatuslasu õhku ja kui see ei aidanud ,siis lasi ühele jalga augu. Sattus kohtusse ning pidi päti haiglakulud kinni maksma. Vot sulle seadusi

Nii et minu meelest võid need seadused korstnasse kirjutada kuna abi on neist ainult advokaatidel ja juuratudengitel.
Merlon
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sondor 22:30 30. Mai 2004

...kuskil keetos elate? paljud teist tulirelva endaga tänaval kaasas kannavad? paljud teist yldse tulirelva omavad?
your HEART is a MUSCLE the size of your FIST..
..keep loving - keep fighting..
sondor
Pädev Bard

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tanel 22:32 30. Mai 2004

sondor kirjutas:...kuskil keetos elate? paljud teist tulirelva endaga tänaval kaasas kannavad? paljud teist yldse tulirelva omavad?

ma kujutan ette et suvel tulirelva kaasas kandmine on vägagi tülikas sest ta peab ju peidus olema... :/
Lugege Jaanus Põldaru imepärastest seiklustest koduvabariigis

Kunagine Galadthon Anuvrael

Death Before Dishonour - Resurrection Before Lunch.
Tanel
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 22:47 30. Mai 2004

Mina olen seisukohal, et kui sinuga vördne vöi sinust tugevam tegelane/sed sulle kallale tulevad, siis tuleb nad vöimaluse korral yritada kohapeal maha lyya. (kui ei teki soovi ära joosta). Kui see aga ebaönnestub ehk teisisönu, sul önnestub mingi valuvöte kallaletungija vastu vöi suudad ta pildituks lyya vöi kondi ära murda niiet ta vöitlusvöime kaotab, siis tuleb ta rahule jätta ja kutsuda politsei vöi kui ryndajaid oli rohkem, hakata tegelema möne teisega.

Ja vahet pole, kas sa annad kallaletungijale gaasi, elektrit, heli, valgust, nuga, tina, vöi koputad millegagi. Sa jääd hädakaitse piiridesse. Relva valik asja öiguslikku olemust ei muuda, kyll aga sinu töenäosust elama jääda. Ma ei räägi tyhjalt kohalt vaid enda ja oma tuttavate kogemustest lähtuvalt.

Mind painab hoopis teine kysimus, kas peab vastase reaalse rynnaku ära ootama ja mida yldse vötta rynnakuna. Sest kunagi ei tea, kui tösiselt tuleb teise käitumist vötta. Isegi labane rynnakuähvardus ma tapan su ära, annan tappa jne. vöib kölada täiesti erinevalt eri inimeste suust jne. Hetkel olen lahendanud selle probleemi enda jaoks nii: tuleb usaldada oma köhutunnet.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 23:10 30. Mai 2004

hallsilm kirjutas:Mina olen seisukohal, et kui sinuga vördne vöi sinust tugevam tegelane/sed sulle kallale tulevad, siis tuleb nad vöimaluse korral yritada kohapeal maha lyya. [...]

Ja vahet pole, kas sa annad kallaletungijale gaasi, elektrit, heli, valgust, nuga, tina, vöi koputad millegagi. Sa jääd hädakaitse piiridesse.

Juhul, kui rünnet annab teisiti tõrjuda, on mahalöömine hädakaitse piiride ületamine.

hallsilm kirjutas:Mind painab hoopis teine kysimus, kas peab vastase reaalse rynnaku ära ootama ja mida yldse vötta rynnakuna. Sest kunagi ei tea, kui tösiselt tuleb teise käitumist vötta. Isegi labane rynnakuähvardus ma tapan su ära, annan tappa jne. vöib kölada täiesti erinevalt eri inimeste suust jne. Hetkel olen lahendanud selle probleemi enda jaoks nii: tuleb usaldada oma köhutunnet.

Mõlemale küsimusele annavad tegelikult vastuse KarS-u §-i 28 lõiked 1 ja 2:

(1) Tegu ei ole õigusvastane, kui isik tõrjub vahetut või vahetult eesseisvat õigusvastast rünnet enda või teise isiku õigushüvedele, kahjustades ründaja õigushüvesid, ületamata seejuures hädakaitse piiri.

(2) Isik ületab hädakaitse piiri, kui ta kavatsetult või otsese tahtlusega teostab hädakaitset vahenditega, mis ilmselt ei vasta ründe ohtlikkusele, samuti kui ta ründajale kavatsetult või otsese tahtlusega ilmselt liigset kahju tekitab.
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 23:47 30. Mai 2004

Kriku kirjutas:Juhul, kui rünnet annab teisiti tõrjuda, on mahalöömine hädakaitse piiride ületamine.

annab, muidugi annab. Kysimus on ainult selles, millise hinnaga see toimub ja kas on vahet kui tapan ära inimese rusikahoobi vöi noaga. Mina näiteks eelistan mahalöödud vastast oma vöitluses lömmilöödud ninale ning noapuhastamist vigastatud sörmeliigestele. Ja alati, sic! vöib röhuda sellele, et sul oli afektiseisund. Toimib alati :D

Kriku kirjutas:Mõlemale küsimusele annavad tegelikult vastuse KarS-u §-i 28 lõiked 1 ja 2:

(1) Tegu ei ole õigusvastane, kui isik tõrjub vahetut või vahetult eesseisvat õigusvastast rünnet enda või teise isiku õigushüvedele, kahjustades ründaja õigushüvesid, ületamata seejuures hädakaitse piiri.

(2) Isik ületab hädakaitse piiri, kui ta kavatsetult või otsese tahtlusega teostab hädakaitset vahenditega, mis ilmselt ei vasta ründe ohtlikkusele, samuti kui ta ründajale kavatsetult või otsese tahtlusega ilmselt liigset kahju tekitab.

Tegelikult on see ylimalt perversne, et röövli puhul räägitakse mingitest öigushyvedest. Seepärast soovitan kasutada ikka head tervet talupojamöistust, et ei pingutaks röövli käsitlemisel liig vähe ega palju. Toimib alati :D Pealegi, ryndajad on läinud väga karmiks. Kui veel kymmekond aastat tagasi sai möne vopsuga piirdutud, siis nyyd kustutavad pätid inimese tihti ära vöi löövad koomasse. Sellepärast tuleb hambaid näidata.

Elu karmistumisega karmistuvad seadused. Seaduse karmistumise ja vastuhakkamise vihasemaks muutumise töttu pyyavad kurjamid yha enam ja enam otsi vette peita. Kodanikud jälle karmimalt neile vastu astuda nii seaduse kui ka ihurammuga. Selline nöiaring :(
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas 1iYc 9:37 31. Mai 2004

Hallsilm kirjutas:Elu karmistumisega karmistuvad seadused. Seaduse karmistumise ja vastuhakkamise vihasemaks muutumise töttu pyyavad kurjamid yha enam ja enam otsi vette peita. Kodanikud jälle karmimalt neile vastu astuda nii seaduse kui ka ihurammuga. Selline nöiaring :(

Selle vastu aitaks Okinawa relvade legaliseerimine enesekaitsevahenditena kasvõi nende kontrollis jne. äärmist rangust rakendades. ;) Pluss on selles, et nendega ei verista kurjamit, kusjuures oled ka tugevam, kui palja käega.
SchimidtAdvance - the new special boffer mid-generation!
Mingite objektidega vehklev ja kisav bande (larparid)... - Trexxx
1iYc
Valguse kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Raif The Mad 16:07 4. Juun 2004

Selle vastu aitaks Okinawa relvade legaliseerimine enesekaitsevahenditena kasvõi nende kontrollis jne. äärmist rangust rakendades. Pluss on selles, et nendega ei verista kurjamit, kusjuures oled ka tugevam, kui palja käega.

See eeldaks ka seda, et omanikud neid kasutada oskaks, mida on kindlasti palju raskem õppida, kui tulirelva käsitsemist.

Ja mingi suure jõmmi mitte just halvavalt haavamine,võib teda samas tigedamaks teha. Oled sa proovind berserkivat tonti kahjutuks teha, ei tee teine tihtipeale valust väljagi. Ja selle hoiatuslasuga on kah nii, et egas keegi hakka viis-kümme meetrit eemal oma kavatsusi näitama, ikka nina all nagu. ja siis veab, kui on üldse aega mingit relva välja tõmmata, sest kurikaela eesmärk on võimalikult tervelt kokkupõrkest pääseda, seega ründab ta tavaliselt ootamatult ja hävitavalt.

Muide ma ei mõelnud eelneva all lihtsaid tülinorijaid ja kakupunne, vaid ikka seda korralikult kriminaalset elementi.
It's the nexus of the crisis
And the origin of storms
Just the place to hopelessly
Encounter time and then came me
-B.O.C. Astronomy
Raif The Mad
Haldjate õpilane

Eelmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll