Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

SCA turniir

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

SCA turniir

PostitusPostitas Dan 12:30 5. Mai 2004

Kas teab keegi..kes t2pselt on allpool viidatud tegelased (seda ma saan aru et SCA), ja miks nad just Reaalkooli (kui see ikka on Reaalkool) ees oma turniiri pidasid ?

http://www.doc2prod.demon.co.uk/estonia/tournament/

Hmmm... kas mqnda v2heke keskaegsemat kohta ei leidu enam Tallinnas ? Vqi on see mingi j2rjekordne rahajqmmide moodus end v2lja elada, keset paneelmaju netist tellitud armoris yksteisele kaikaga p2he virutada ?
Dan
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dragonath 12:46 5. Mai 2004

Tegemist on siiski 21. kooliga, arvab mina. Reaali ees pole siukest ruumi, ega 'põrandat' (asfalt seal hoopis). Juhtumisi olin eelmisel aastal 21. kooli juures sugulase lõpetamisel, ja seal oli küll analoogne maakattelahendus.
EDIT: on ikka vist Reaalkool. Krt ei tea kah, aga seda 21. kooli uusehitist pole näha nagu.

Seal Schnelli tiigi juures saaks ju paremini teha seda, kas mitte? Ja võibolla on tegemist kohaliku näitetrupiga (näiteks Reaalkoolis on küll selline asi olemas minu teada).
Libe mõõk ei püsi peos.
Dragonath
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

Kummaline

PostitusPostitas Bernard 13:46 5. Mai 2004

Kummaline, kostüümid nagu on, turvised/kilbid ka, kuningas on ja tahtmist paistab olevat - miks neist keegi midagi kuulnud pole? Võiks ju täitsa tutvust teha.

Piltide pealt jäi segaseks, millega nad seal üksteist kolgivad, boffer, teras, puit?

Igal juhul on asi huvitav...
Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

www.larp.ee
Bernard
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 13:49 5. Mai 2004

no nende majanurkade j2rgi ytleks kyll et reaalkool

D, ise kah 10 aastat reaali treppe kulutanud
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

Re: Kummaline

PostitusPostitas Dan 14:06 5. Mai 2004

Bernard kirjutas:Kummaline, kostüümid nagu on, turvised/kilbid ka, kuningas on ja tahtmist paistab olevat - miks neist keegi midagi kuulnud pole? Võiks ju täitsa tutvust teha.

Piltide pealt jäi segaseks, millega nad seal üksteist kolgivad, boffer, teras, puit?

Igal juhul on asi huvitav...

Eks siit-sealt ole kuulda olnud et SCA Eestis vahetevahel toimetab. Kes ja kus midagi teeb, on selgusetu. Kuulujutud r22givad et kohalikuks esindajaks on keskajaklubi "Rewal", kuid on ka kuulujutte mille j2rgi eelpoolnimetatud klubi on varjusurmas.

Miks eriti SCA-ga ei tqmba kontakti otsima (minu puhul)- olen lugenud nende relvade/turviste nqudeid, mis on v2ga mitteajaloolised. Aetakse taga maksimaalset turvalisust ning on jqutud selleni et jaapani kabutole (kiiver) nqutakse vqrevisiiri (sick !) ning lubatud on plastikust turviseosad (tqsi kyll, kaetult rqivaste all). Lisaks veel punkt et aetakse taga keskaegset re-enactmenti (nimigi juba ytleb - Society of Creative Anarchronism), kuid usuteemasid ei puudutata, ning lyyakse k2ega nii mqnegi koha pealt veel. Seep2rast Sulle, Bernard j2igi ilmselt arusaamatuks mis relvadega on tegu. Meenutavad bofreid kohati...

Parandage mind, kuid mulle on j22nud mulje et tegu on mqneti seltskonnaga kes ajab nina pysti ja ytleb et nende yritus on keskaeg aga mitte LARP.
Dan
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

SCA'st

PostitusPostitas Bernard 14:16 5. Mai 2004

Lihtsalt mul on USA's päris palju tuttavaid kes kõik SCA'ga tegelevad, ühtlasi mängivad (ja korraldavad) nad ka LARP'i ning DnD'd. Väga meeldiv seltskond. Mõtlesin, et kui Eestis sarnased inimesed on siis tahaks nendega kindlasti rohkem suhelda.

Turvanõuded on SCA'l jah eht ameerikalikud - et kedagi ikka kohtusse anda ((ei)) saaks.

Samas nende realismitagajamisest niipalju, et tegu on minuteada ikka anakronistide mide rekonstrueerijatega (jällegi räägin oma tuttavatest). Asjad mis ohtlikud või keerulised lihvitakse teadlikult ja suurema kisa-kärata siledaks, kaasaegseks ja "turvaliseks".

Millegi pärast mulle tundub, et nad ei ajaks väga nina püsti kui ilusti viisakalt tutvust tegema läheksime. Eks võtan selle oma päevakorda ja uurin välja kus nad pesitsevad (kui teada saan siis jagan luureandmeid).
Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

www.larp.ee
Bernard
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

Re: SCA'st

PostitusPostitas Dan 14:25 5. Mai 2004

Bernard kirjutas:Millegi pärast mulle tundub, et nad ei ajaks väga nina püsti kui ilusti viisakalt tutvust tegema läheksime. Eks võtan selle oma päevakorda ja uurin välja kus nad pesitsevad (kui teada saan siis jagan luureandmeid).

Oleks tore :)

Mida ma unustasin kohe mainida on fakt et nende turniirid on sportlikud yritused, ning oponente koheldakse austusega. Qige ja lahe :)

Nina pysti ajamisest: eks inimesi ole igasuguseid, r22gin lihtsalt oma kogemuste pqhjal. Puutusin nii aastat kolm tagasi mqnega kokku, kes mu kysimuste peale algul lahkelt vastasid, aga kui kuulsid et ma mingi (**& larpar olen, muutsid suhtumist. Kahju kui inimesed endale probleeme tekitavad.
Dan
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas terep12 17:55 5. Mai 2004

Mulle jäi kyll mõne pildi pealt tunne, et mõni mees äsab teisele kasepuuga, millel on käekaitse... :rolle:
Suurim smailide sisaldatus ühes postis seni: 5100, autor the_darkness (aka go cock yourself).
terep12
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mimic 18:25 5. Mai 2004

terep12 kirjutas:Mulle jäi kyll mõne pildi pealt tunne, et mõni mees äsab teisele kasepuuga, millel on käekaitse... :rolle:

Sa pole tõest kaugel. Kasutavad SCA omad ju justnimelt teibiga ületõmmatud rattanit (ehk siis seda kraami, millest korvmööblit tehakse).

Parimat,
Mimic
Dancing on the edge of a blade
Rollimäng on Kõigelooja poolt soositud ja seeläbi kohustuslik
Mimic
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gregik 20:26 5. Mai 2004

Tegemist oli tõesti Reaalkooliga.

http://www.hot.ee/rewal/ lehel kalendris märtsi kuus mingi kroonimise üritus.
Johhaidii!
Gregik
Kosmiline Tapjakloun

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 20:48 5. Mai 2004

ma olen neist mõnda kohanud vist Lihulas möödunud suvel mingisugusel keskajayritusel. igal juhul on nende tugev kylg kõiksuguste keskaegsete riiete tegemine, mida nad kõiksugustel piltidel kannavad.

eraldi võiks tunnustust avaldada veel kilpidele, mida nad turniiril kandsid. nendel kilpidel on nimelt korralikud keskaegsed vapid. kyllalt klassikalises keskaegses stiilis, mõni võib kogemata kalduda renessanssi või ysna hilisesse keskaega, aga heraldikat paistavad nende tegijad jagavat. SCA on muidugi yks neid väheseid organisatsioone, kes järjekindlalt ja systemaatiliselt heraldikaga tänapäeval praktiliselt tegeleb (kuigi põhiliselt kardetavasti siiski Inglise heraldikaga).

vat siukeste asjade koha pealt on neil täielik õigus nina pysti ajada, kui nad seda tegema peaksid. aga tehke järgi.
ohpuu
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas Yrmegard 17:57 24. Mai 2004

Tervitusi auväärsele foorumirahvale.

Sattusin kogemata seda vana teemat lugema ja mõtlesin, et seletan üht-teist. Nimelt olen mina siin mainitud turniiri korraldaja, SCA pikaaegne kontaktisik Eestis ning ka jällegi mainitud klubi Rewal looja ja üks juhte.

Esiteks sellest, et SCA gruppi kui sellist Eestis pole ning Rewal ei ole SCAga muudmoodi seotud, kui et ma ise olen mõlema organisatsiooni liige. Kuninglik ehk Kroonimisturniir oli kolmas SCA üritus Tallinnas ning lähimal ajal ilmselt neid enam ei tule. Toimusid kõik üritused tõesti Reaalkoolis ning selle ümbruses lihtsal põhjusel: SCA reeglid nõuavad ühte kohta, kus elada ning sees ja väljas tegutseda. Reaalkool pakkus supertingimusi ning kõigile sobis. Keskaegsemat kohta pakkusin ikka, aga vajalikke tingimusi seal polnud võtta.

Mis puudutab SCA suhtumist autentsusesse, siis organisatsiooni moto on "Have fun!", see pole living history suund. Varustuse turvalisus on dikteeritud USa kindlustusfirmade poolt, kelle poliisi kõik võitlejad saavad.

Üldine tase on allapoole arvestust (see on ka põhjus, miks Rewal pole SCA grupp). Samas SCAs on piisavalt andekaid ja tõsiseid inimesi, kelle pärast saiga tegelikult kolm korda see seltskond Tallinasse toodud.

Rewal aga pole üldsegi varjusurmas, nagu siin keegi mainis, vaid oleme lihtsalt hakanud rohkem sissepoole elama, nagu ka oli algusest peale mõeldud. Sest ega me teater ei ole, et meid igal pool näha saaks. :) Julgen veel öelda, et lisaks riietele on meil veel tugevaid külgi ja häid omadusi. ;)

Parimate soovidega,

Yrmegard
Historia est magistra vitae
Yrmegard
Turist

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 18:29 24. Mai 2004

Aitäh lahke selgituse eest. :)

Äkki räägiks Rewali rahvas siin foorumis endast rohkemgi? Ja küllap oleks teil eriti foorumi noorematele tegelastele paljutki õpetada kasvõi riietuse, varustuse ja miks mitte ka heraldika kohta.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

Re: SCA'st

PostitusPostitas hallsilm 18:49 24. Mai 2004

Dan kirjutas:Puutusin nii aastat kolm tagasi mqnega kokku, kes mu kysimuste peale algul lahkelt vastasid, aga kui kuulsid et ma mingi (**& larpar olen, muutsid suhtumist. Kahju kui inimesed endale probleeme tekitavad.

Mõned "Rease" mehed olid ka alguses kole uhked. Aga said aru, et inimesed suudavad asju hoida üksteisest lahus. Pealegi, soovi korral saavad larparid teha nii autentsete üksikasjadega temaatilise mängu, et SCA, HACA jne rahvas igati rahule jääks, ajaloolastest rääkimata.
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Yrmegard 0:03 25. Mai 2004

Küsige, küll ma siis katsun vastata. :)
Historia est magistra vitae
Yrmegard
Turist

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll