Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Töö (ei ole tööpakkumine)

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

Töö (ei ole tööpakkumine)

PostitusPostitas Starfild 22:16 4. Mai 2004

Ei tahtnud kokkutuleku teemat offtopicuga (muuseas, mis võiksolla offtopicu lihtne eestikeelne ühesõnaline vaste?) risustada, aga töö kohapealt tahtsin kahe käega uuk'i poolt olla. Töö on jama.

Ja seega algatada väikese teema, et kui paljudele meeldib nö. füüsiline töö? Mina, kelle jaoks maal, vanematekodus, niisama olemine tähendas vähemalt 20nel esimesel eluaastal ja natuke ka praegu, seda, et "ahhaa.. poisil pole midagi teha. Vaja mingi töö anda", siis olen saanud töövihkajaks. Isegi veetnuna mitu kuud järjest Tartus (koolis, arvuti taga ..mis iganes) ei taha ma minna maale puid lõhkuma vms. Tahaks niisama olla. Lebotada.

Enamjaolt ihkavad nädalavahetusel suvilasse vms kohta nokitsema ja aiamaad rohima ikka põlised linnainimesed, kes pole kunagi PIDANUD maatööd tegema. See on minu nägemus.

Kui saaks tulla kokkutulekule, siis demonstratiivselt EI teeks tööd (mitte, et mul midagi linnuse vastu oleks:)).
Starfild
Tähetäps

Kasutaja avatar

Re: Töö (ei ole tööpakkumine)

PostitusPostitas Teemon 22:18 4. Mai 2004

Starfild kirjutas:muuseas, mis võiksolla offtopicu lihtne eestikeelne ühesõnaline vaste?

teemav2line?
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Markus 22:22 4. Mai 2004

Mina olen täitsa linnainimene. Ainult puid pean tooma tuppa ja prahti pean välja viima ja taarat kah, aga olen ikkagi nii üdini laisk, et tööd küll ei viitsi teha. Mitte füüsilist tööd.
Jah!
Markus
kükametsakolla

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Starfild 22:25 4. Mai 2004

Demon kirjutas:
Starfild kirjutas:muuseas, mis võiksolla offtopicu lihtne eestikeelne ühesõnaline vaste?

teemav2line?

:) .. jah.. päev oli ka pikk ja väsitav ja palav. Ei ole õhtuti kõige kirkam kriit karbis. Muidugi "teemaväline" :)
Starfild
Tähetäps

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sorontur 22:31 4. Mai 2004

Kas siis "linnainimeste" elu on tõesti NII kiire, et nad niisama lebotada ei saa? Millega nädalavahetused sisustatud on? Tööga?

Kui mitu teist on ehitanud keskaegset linnust ja kui paljud loodavad seda veel kunagi teha? See tegevus mahalebotada oleks suht rumal. Nagu ma aru sain, oligi linnuseehitamise ja kokkutuleku ühendamine mõeldud selleks, et forumandid ka oma käpad külge lööks. Sest muidu võiks kokkutuleku ju kunagi teine kord ja teises kohas teha. Kujutage ette sadat inimest linnust kokku panemas ja siis mingit kampa kusagil istumas ja õlut joomas.

Nojah, igaühe enda asi. /me kavatseb küll füüsilist tööd seekord mitte karta.
Sorontur
Lohede sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 22:36 4. Mai 2004

Starfild kirjutas: Enamjaolt ihkavad nädalavahetusel suvilasse vms kohta nokitsema ja aiamaad rohima ikka põlised linnainimesed, kes pole kunagi PIDANUD maatööd tegema. See on minu nägemus.

Mis üldse on töö? Kuidas see erineb mängust ja muust tegevusest? Kindlasti on paljud targad onud ja tädid selle kohta pikki veenvaid tekste kirjutanud. Mina neid kahjuks lugenud ei ole, aga kahtlustan, et peamine on lihtsalt suhtumine tegevusse. Usun, et suure hulga linnainimeste jaoks on maal millegi kõpitsemine täiesti vastukarva (maal on ju sääsed õues, peldik ka!). Neile kes käivad kõpitsemas on see peamiselt meelelahutus (kuigi nad nimetavad seda tihti tööks) - vaheldus näiteks kontorirutiinist - mis seondub praktilise väärtusega loodusesviibimisega (saab talvel moosi süüa) ja vahel ka lapsepõlvepäevade nostalgiaga vanaema juures veedetud suvepäevadest.

Mina olen üles kasvanud linnas. Igasugu kõpitsemist üldiselt ei salli. Aga ma saan näiteks aru raske füüsilise töö rabajatest (see on veel eraldi kategooria, maal on lihtsalt selliseid töid hulka rohkem). Selline töö on nagu pikamajooks või muu sarnane sportlik enesepiinamine. Keha hakab kohe valguvaigisteid tootma ja lõpuks on väga hea olla. :D
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Starfild 22:37 4. Mai 2004

Linnuse-ehitamise IDEE on hea. Mulle meeldiks seal näiteks istuda ja vaadata kuidas tehakse. Või siis olla koordinaator. Samas linnuseehitamine osadeks võttes on see just kaevamine, tahumine, koorimine, tassimine :) .

Ja mu teema ei olnud üldse linnusehitamise vastu. Seepärast eraldi tegingi. Jätame selle linnuse. Point on "töös". Kui paljudel löövad silmad särama, kui tekib võimalus teha füüsilist tööd?

Kui see linnainimeste kiirus ja lebotamise küsimus mulle oli mõeldud siis JUST. Kui lähen maale ja seal lebotada tahan, siis ei anta eriti võimalust. Ikka leitakse midagi teha.
Starfild
Tähetäps

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 22:39 4. Mai 2004

Starfild kirjutas:, et kui paljudele meeldib nö. füüsiline töö? Mina, kelle jaoks maal, vanematekodus, niisama olemine tähendas vähemalt 20nel esimesel eluaastal ja natuke ka praegu, seda, et "ahhaa.. poisil pole midagi teha. Vaja mingi töö anda", siis olen saanud töövihkajaks. Isegi veetnuna mitu kuud järjest Tartus (koolis, arvuti taga ..mis iganes) ei taha ma minna maale puid lõhkuma vms. Tahaks niisama olla. Lebotada.

Tõenäoliselt tundub sinu vanematele füüsiline töö ellujäämisüritusena*. Sest poeg on nende jaoks luuser ja pensionini palju aega (vist). Minu jaoks on kõige vastikum töö kõplamine. Heinategu on ka vastik. See on üldse hämmastav, millised soovid vanematel on. Näiteks tahtsin ma saata kartulavõtmise ajaks enda asemel kaks rebast mugulaid noppima. Kujutage ette, vanematele see ei meeldinud. Nad tahtsid et mina teeksin. Täiesti ajuvaba...

* Kui nad seda just lõbustusena ei võta
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 22:41 4. Mai 2004

Sorontur kirjutas: Kui mitu teist on ehitanud keskaegset linnust ja kui paljud loodavad seda veel kunagi teha? .

Ma olen päris palju kive põllult ära tassinud ja päris palju kraave kaevanud ja ka üksjagu kiviaedu ehitanud. Järgmine kord mõtlen neid töid tehes, et ehitan keskaegset linnust. :D
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tauron 22:46 4. Mai 2004

Olles pärit maalt, võin öelda, et esimesed 18 aastat oma elust veetsin suhteliselt palju rasket füüsilist tööd tehes. Olles nüüd olude sunnil juba mõned aastad linnainimene (mitte et ma sellega väga rahul olen), käin nädalavahetustel siiski maal ja teen seal ka tavaliselt tööd, füüsilist põhiliselt, ja ma ei saa öelda, et see mulle vastumeelne oleks. Kuigi enamasti ei löö ka minul silmad särama, aga ma leian füüsilise töö olevat tänuväärse vahelduse loengus istumisele ja koolitöö tegemisele. Samas nädala sees teen ka piisavalt sporti, nii et koormuse puudumises ei saa mind küll süüdistada.
Kui kellegile ei meeldi (füüsilist) tööd teha, on see isiklik probleem. Mina isiklikult ei pea palju inimestest, kes istuvad ainult laua taga ja määrivad pabereid ja kardavad oma väikeseid valgeid käsi tööga mustaks teha. (See siin oli täiesti ebaisikuline arvamus ja ei olnud suunatud konkreetselt kellegi pihta.)
Muuseas, laupäeval hakkan ma kartuleid panema. Tervised kõigile mittetöötajatele, kes nädalalõpu maha lebotavad :P
Death is light as a feather, duty is heavier than a mountain.
Tauron
Valguse kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 23:27 4. Mai 2004

Tauron kirjutas: Olles pärit maalt, võin öelda, et esimesed 18 aastat oma elust veetsin suhteliselt palju rasket füüsilist tööd tehes.

Ikkagi Tammsaare... täpselt nagu ma kartsin

Tauron kirjutas: Olles nüüd olude sunnil juba mõned aastad linnainimene (mitte et ma sellega väga rahul olen), käin nädalavahetustel siiski maal ja teen seal ka tavaliselt tööd, füüsilist põhiliselt

Mõne teise asjaga seoses öeldaks kiirelt, et ilmselt on tegemist sõltuvusega. Jaa-jaa... töönarkomaania... karm...
Äkki õnnestub siiski mingi võõrutusravi?

Tauron kirjutas: Kuigi enamasti ei löö ka minul silmad särama, aga ma leian füüsilise töö olevat tänuväärse vahelduse loengus istumisele ja koolitöö tegemisele.

ja
Tauron kirjutas: Kui kellegile ei meeldi (füüsilist) tööd teha, on see isiklik probleem. Mina isiklikult ei pea palju inimestest, kes istuvad ainult laua taga ja määrivad pabereid ja kardavad oma väikeseid valgeid käsi tööga mustaks teha. (See siin oli täiesti ebaisikuline arvamus ja ei olnud suunatud konkreetselt kellegi pihta.) .

See on lihtsalt hämmastav kui läbiimbunud on ühiskond ja inimeste ajud töökultusest.
Näib olevat vältimatu osa eestlaseks olemisest.

Ragnar Lembitu poeg kirjutas:Töö peaks ka jah ära jaotama et niisama ei tolknetaks,muidugi keegi ei käse,vabatahtlikud abistajad ju...kuid kui juba seal olla siis kasutada võimalust.

Just-just... "et niisama ei tolknetaks" - see on just täpselt see, millest ma rääkisin. See suhtumine. Räigelt ahistab. Kultistid.
Puhkamises ning teiste inimestega mõnusalt koos ajaviitmises ei ole minu arvates midagi häbiväärset. Mis te ei oska niisama olla või ja peate igal juhul mingit kivi veeretama/kraavi kaevama/ oksa lohistama samal ajal? Miks küll? Äkki ajaks teise inimesega niisama juttu? Kas hammaste kiristamine, higistamine ja millegi raske tassimine samal ajal on selle juurde ilmtingimata vajalikud?

hallsilm kirjutas: Ma usun, et küll vabatahtlikud tööle pannakse :)

Ma ei kahtle selles mitte hetkekski.

Sarve tegemist näitan ilmselt mõni teine kord - kunagi drägoni kokkutulekul näiteks. Mu rahvustunne ja identiteet on hetkel piisavalt tugevad, et ma ei pea neid ülepeakaela ühise tööorgiaga turgutama asuma.

PS. Ma ei tea kas naerda või nutta:
Tauron kirjutas: Muuseas, laupäeval hakkan ma kartuleid panema.

Tõsiselt või... see läheb nüüd juba üpris radikaalseks... aga... no kui Sa just pead... no, kui on selline kirg kartulite vastu... miks mitte... vaba maa.
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas raunok1 0:07 5. Mai 2004

Sorontur kirjutas:Kas siis "linnainimeste" elu on tõesti NII kiire, et nad niisama lebotada ei saa? Millega nädalavahetused sisustatud on? Tööga?

Kui mitu teist on ehitanud keskaegset linnust ja kui paljud loodavad seda veel kunagi teha? See tegevus mahalebotada oleks suht rumal. Nagu ma aru sain, oligi linnuseehitamise ja kokkutuleku ühendamine mõeldud selleks, et forumandid ka oma käpad külge lööks. Sest muidu võiks kokkutuleku ju kunagi teine kord ja teises kohas teha. Kujutage ette sadat inimest linnust kokku panemas ja siis mingit kampa kusagil istumas ja õlut joomas.

Nojah, igaühe enda asi. /me kavatseb küll füüsilist tööd seekord mitte karta.

Lähen kohale ja ehitan......nutan ja ehitan. Mõtte selles, et sama koormuse saaks ma kätte midagi vajalikku (enda jaoks) tehes. Mingit rõõmu ei hakka see ehitamine küll pakkuma.......kõik põnevad asjad tehakse "suuremate inimeste" poolt ära. Palju suurema rõõmu saaks kõrval istumisest ja töörügajate üle naerdes........masohism, mis mu? Ja ärge tulge mulle rääkima, et kui töö tehtud siis saavutatu üle ilgelt hea meel........ei ole. Muudab hoopis kurvaks! Realsus laks, täiega!
Jou T u s S, mis teed?
raunok1
kätteta inimene

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 1:01 5. Mai 2004

Mul on väga kahevahele see kõik. Ühelt poolt ma nõustun 100% starfildiga. Füüsiline töö imeb ilgelt. Eriti selline väsitav.

Aga seal on väike aga. Kui ma leian motivatsiooni - enamasti on selleks mingi võimalus kas huvitavalt midagi teha või siis võimalus pärast tehtust suurt rõõmu tunda enda jaoks või kasulikkust või midagi sellist. Siis ma olen päris visa nii füüsilise kui mittefüüsilise tegevuse juures. Ja tööde lihtsamakstegemise osas olen ka tegija, st et mitte ei tee lihtsalt, vaid pea pidevalt töötab, et kuidas seda nüüd saaks tõhusamaks optimeerida.

Krt, võtsin unisuse peletamiseks mängule pepsi kaasa ja praegu vaatan, et pea on veidi kiires tempos tööle hakanud :(
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 1:22 5. Mai 2004

Suurepärane Irve, see mulle meeldib. :)
Aitaks äkki talgulisi ja optimeeriks neile näiteks maassekaevatud palkidest tara ära? Ma usun, et neil oleks sellest palju rõõmu. Ja nii saaksin ka mina oma panuse anda - ma oleks kole rõõmus, kui neil jääks hulk jubedat rassimist ära ja nad saaksid lihtsalt niisama olla.

Palktara optimeerimise ettepanek nr 1.
Asendada maasekaevatud rasked palgid väikeste puudega. Aja jooksul kasvavad nad ise müüriks. Lihtsam ja ilusam.
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 2:00 5. Mai 2004

uuk kirjutas:Palktara optimeerimise ettepanek nr 1.
Asendada maasekaevatud rasked palgid väikeste puudega. Aja jooksul kasvavad nad ise müüriks. Lihtsam ja ilusam.

Suvel maal peaks põllule ära tegema sellise... Sihukeste projektide peale mul motivatsiooni jätkub...
Irve
paranoik

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll