Leht 1 koguhulgast 1

Kui palju mängijaid?

PostitusPostitatud: 19:29 16. Veebr 2004
Postitas Tinz
Minu eesmärgiks oleks teada saada, palju on Eestis inimesi, kes harrastusena (st. rohkem kui ühekordselt) tegelevad LARPi, AD&D jt. teiste fantaasia-rollimängudega (TM Frugo). Ma ei looda selle teemapüstitusega siin saada vastust, palju neid on (kui muidugi mõni kena inimene pole neid ajaviiteks üle lugenud, milles ma aga kahtlen), vaid saada soovitusi, kuidas seda arvu kindlaks teha. Peale oletamise, laest võtmise ja/või kolmega korrutamise ning EMORilt uuringu tellimise ei tule endal midagi pähe. Aga jah, kui on põhjendatud oletusi pakkuda, siis on need ka teretulnud.

PostitusPostitatud: 19:36 16. Veebr 2004
Postitas Teemon
paar kysitlust siin oli, aga need suudavad vaid mingi ettekujutuse siia foorumisse sattunute osas anda...

nimekiri tekitada? igayks nimetab k6iki keda teab ja keda veel listis pole, ning keegi nimekirja haldaja nopib ikka veel sisse tulnud dubleeringud v2lja?
nagunii j22ks m6ned tegelased ikka dubleeritult kuna tuntakse erinevate nimede all, aga see on parim mida oskan pakkuda...
samuti j22b v2lja osa gruppe kellest keegi siinsetest midagi ei tea, aga paraku pole meil vist eriti palju tegelasi keda linnapeale detect roleplayer loitsuga jalutama saata :P

PostitusPostitatud: 19:44 16. Veebr 2004
Postitas Shadow
Raske juhus...

Vaataks, mida saaks dragon.ee kaudu ära teha...

LARPi osas on ilmselt lihtsam: kindlasti on kusagil kirjas suurematel mängudel osalenud inimeste arvud. Kui prooviks nõnda, et paneks foorumisse üles küsitluse, mitu korda aastas larpar mängul käib - ning jagada mängudel kokku osalenute arv küsitlusel saadud keskmisega. Mitte just väga täpne tulemus, kuid täpsem kui oletada ja odavam kui EMORilt tellida.

Aga drägoniste lugeda ma tõesti ei oska.
Nimekirja võiks ju proovida, kasutades lisasõelana palvet, et üks inimene grupist niiöelda registreeriks oma mängugrupi liikmete arvu. Aga kuna paljud mängivad mitmes grupis, tekib kindlasti segadusi. Muidugi oleks kaval olnud lisada kohe alguses liikmete registreerimislehele küsitlus, kes mida mängib - aga kes seda ette teadis...

PostitusPostitatud: 20:23 16. Veebr 2004
Postitas Thoren
Drägonistidega on osati ehk kergem....kui ajada liini DMide kaudu...katsuda DMid kätte saada kuidagiviisi siis neilt saaks mängijatearvud...samamoodi LARPiga tegelikult ju, kõige lihtsam imo.

PostitusPostitatud: 20:42 16. Veebr 2004
Postitas Fil
Suht raske on saada ülevaadet. Millisest hetkest oled mängija?

DM-de kaudu ka ei ole mõtet uurida, kuna sama inime võib mitmel pool mängida
:P

PostitusPostitatud: 21:02 16. Veebr 2004
Postitas Shadow
Thoren pidas ilmselt silmas seda, et iga DM annaks andmed kõigi tema käe all mängivate isikute arvu kohta.

Millisest hetkest oled mängija?


Ilmselt hetkest, mil ennast teist korda vabatahtlikult mängulaua taha ajad.

Re: Kui palju mängijaid?

PostitusPostitatud: 22:05 16. Veebr 2004
Postitas Frugo
Tinz kirjutas:Minu eesmärgiks oleks teada saada, palju on Eestis inimesi, kes harrastusena (st. rohkem kui ühekordselt) tegelevad LARPi, AD&D jt. teiste fantaasia-rollimängudega (TM Frugo)...


Küsimuse sisu poole pealt ei oska muidugi aidata, kuid ühte aspekti tahaks siiski täpsustada. Olen leidnud, et termin fantaasia-rollimäng on suht ebatäpne ja on tekkinud tõenäoliselt otsetõlkest inglise fantasy role play, kuid inglise fantasy ei tähenda päris seda sama, mis meie fantaasia (seda tõlgile seletada on muidugi üpris kohatu teguviis). Seega olen võtnud kasutusele termini seikluslik rollimäng, mis osutab kõige täpsemini Larbi, D&D jt. seda tüüpi mängude ühisele põhiolemusele.

PostitusPostitatud: 0:40 17. Veebr 2004
Postitas marx
aga kui saadaks laiali arvutiviir... ptui, seda et, ahelkirja. vot.
kirjas paluda kenasti, et igaüks viskaks ühe kiire meili Tinzule sisuga "Mina mängin".
Ühtlasi paluda saata see kiri kõigile tuttavaile kes võiks ka rollimängudega tegeleda.
Ilgelt tüütu, ilgelt palju topeltkirju aga samas tõhus (teoorias) ja neid topeltkirju saab ignoreerida, topeltmängijaid mitte, kui tegemist on statistikaga.

Re: Kui palju mängijaid?

PostitusPostitatud: 10:42 17. Veebr 2004
Postitas ohpuu
Frugo kirjutas:Seega olen võtnud kasutusele termini seikluslik rollimäng, mis osutab kõige täpsemaini Larbi, D&D jt. seda tüüpi mängude ühisele põhiolemusele.


"tähele panna," ytleb keeletoimetaja, punane pastakas pihus

PostitusPostitatud: 11:21 17. Veebr 2004
Postitas Frugo
Palun vabandust. Olen süüdi. Vead parandatud. :oops:

PostitusPostitatud: 17:30 17. Veebr 2004
Postitas ohpuu
aga tegelikult tahtsin ma tähelepanu juhtida sinu suurepärasele neologismile, mis aitaks fantasy vähemalt yhest ymbrusest välja syya. väga hea.

PostitusPostitatud: 18:09 17. Veebr 2004
Postitas Shadow
Seda minagi vaatasin ja rõõmsasti edasi levitasin, et üks väga hea termin välja mõeldud.