Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Eesti Fantaasia Kommuun

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 18:04 11. Veebr 2004

Ning miks häirib sind kuidas ma kirjutan foorumis? ega see pole mingi eestikeele kursus, et ma pean siin grammatikaga vaeva nägema. peaaesi on foorumis oma mõte arusaadavalt edasi anda..

http://www.dragon.ee/foorum/viewtopic.php?t=2403&highlight=%F5igekiri
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas f0rc3 18:07 11. Veebr 2004

Shadow kirjutas:
Ning miks häirib sind kuidas ma kirjutan foorumis? ega see pole mingi eestikeele kursus, et ma pean siin grammatikaga vaeva nägema. peaaesi on foorumis oma mõte arusaadavalt edasi anda..

http://www.dragon.ee/foorum/viewtopic.php?t=2403&highlight=%F5igekiri

Surra kirjutas:õigekiri on iga inimese vaba valik. foorum seda ei nõua iseenesest.
http://www.fantaasia.ee Eesti fantaasiafännide kodu
f0rc3
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 18:11 11. Veebr 2004

Udutont kirjutas:
Surra kirjutas:samas ei saa NÕUDA õigekirja, ainult soovitada.
muidu võib hakata keegi nõudma "õiget mõtlemist" jne.
vabadust peab olema :)

tegemist pole ju grammatikafoorumiga iseenesest. ;)

anarhia TM

Võib küll nõuda. Iseaasi, mis ulatuses ja kuidas. Pole tähtsust, mis on foorumi teema. Foorum on suhtlemiseks. Mõistlikul tasemel õigekiri on vajalik normaalseks suhtlemiseks. ('Õige mõtlemise' nõudmine on hoopis midagi muud.)

P.S. Surrale: miks ma ei tohi ropendada foorumis? See pole ju roppuste vastu võitlemise foorum. Mitteropendamist ei tohi nõuda, sest järgmisena hakatakse nõudma 'õiget roppustevaba mõtlemist' :P

Lihtsalt inimese õigekirjaoskus kujundab arvamuse tema üldisest tõsiseltvõetavusest. Aga minu poolest sõida pealegi otse, nagu öeldakse tuntud dialoogis ristleja ja rannamajaka vahel :)
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 18:11 11. Veebr 2004

f0rc3 kirjutas:Ning miks häirib sind kuidas ma kirjutan foorumis? ega see pole mingi eestikeele kursus, et ma pean siin grammatikaga vaeva nägema. peaaesi on foorumis oma mõte arusaadavalt edasi anda..

keegi (vist udutont) ytles selle kohta kunagi imo suht h2sti - vigadest kubisevat teksti on neetult tylikas lugeda, see koormab silmi ja m6tlemist, tuleb tekst peas ymber "t6lkida", see on nagu v66rkeeles lugemine. on kaks varianti:
a) kui sa ei viitsi ilma trykivigadeta kirjutada, siis sa j2relikult ei hooli oma vestluskaaslastest - vaevalt keegi sind siis t6siselt suudab v6tta
b) kui sa ei oska ilma trykivigadeta kirjutada, ja oled selle yle uhke, siis suht sarnasel p6hjusel ei v6ta samuti paljud sind t6siselt

ma ei tea, kumb variant sinu korral kehtib, aga kumbki pole eriti asi, mis mulle minu korral meeldiks
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas f0rc3 18:16 11. Veebr 2004

Demon kirjutas:
f0rc3 kirjutas:Ning miks häirib sind kuidas ma kirjutan foorumis? ega see pole mingi eestikeele kursus, et ma pean siin grammatikaga vaeva nägema. peaaesi on foorumis oma mõte arusaadavalt edasi anda..

keegi (vist udutont) ytles selle kohta kunagi imo suht h2sti - vigadest kubisevat teksti on neetult tylikas lugeda, see koormab silmi ja m6tlemist, tuleb tekst peas ymber "t6lkida", see on nagu v66rkeeles lugemine. on kaks varianti:
a) kui sa ei viitsi ilma trykivigadeta kirjutada, siis sa j2relikult ei hooli oma vestluskaaslastest - vaevalt keegi sind siis t6siselt suudab v6tta
b) kui sa ei oska ilma trykivigadeta kirjutada, ja oled selle yle uhke, siis suht sarnasel p6hjusel ei v6ta samuti paljud sind t6siselt

ma ei tea, kumb variant sinu korral kehtib, aga kumbki pole eriti asi, mis mulle minu korral meeldiks

Ehhe, sa peaksid ka enda teksti lugema läbi järgmine kord, kui minu õigekirja tuled halvustama..
Viimati muutis f0rc3, 18:21 11. Veebr 2004, muudetud 2 korda kokku.
f0rc3
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas traat 18:17 11. Veebr 2004

f0rc3 kirjutas:konkureerida? ma kahtlen.. lihtsalt eksisteerida? ikka

eee... et palun mitte norimisena võtta, aga... eee... lugu on nimelt niimoodi, et mingi sooritus jätab jälje närvirakkude impulsside edastamise ja seega infotöötlemise harjumustesse. psühholoogid räägiva selle alusel näiteks mälujälgedest ja närvirakkude vahelistest stringidest. mingi korduv tegevus süvendab vastavaid seoseid. harjumuse jõud on nii suur, et sellest vabanemine on raske isegi soovi korral oma tegevust või selle tulemusi korrigeerida. edasist võib juba ise juurde mõelda....

haldjatüdrukut ;) nähes lõi noore seikleja veri kiiremini tuikama. tekkis tugev soov ütelda midagi vaimukat ja samas meeldivat, tekkis soov mõjutada sündmuste kulgu... ei julge mõeldagi, mis suunas. "kule, teeme õige midagi vä?" tuli üle huulte varem, kui häirekella löövad otsmikusagara närvid häälepaelte lihastega midagi teha jõudsid.
... ostis Tartu sõjalennuvälja ohvitseridelt paar kilomeetrit hõbedakarva traati. Ohvitserid ei teadnud nähtavasti, mida nad müüsid...
traat
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas f0rc3 18:22 11. Veebr 2004

traat kirjutas:
f0rc3 kirjutas:konkureerida? ma kahtlen.. lihtsalt eksisteerida? ikka

eee... et palun mitte norimisena võtta, aga... eee... lugu on nimelt niimoodi, et mingi sooritus jätab jälje närvirakkude impulsside edastamise ja seega infotöötlemise harjumustesse. psühholoogid räägiva selle alusel näiteks mälujälgedest ja närvirakkude vahelistest stringidest. mingi korduv tegevus süvendab vastavaid seoseid. harjumuse jõud on nii suur, et sellest vabanemine on raske isegi soovi korral oma tegevust või selle tulemusi korrigeerida. edasist võib juba ise juurde mõelda....

haldjatüdrukut ;) nähes lõi noore seikleja veri kiiremini tuikama. tekkis tugev soov ütelda midagi vaimukat ja samas meeldivat, tekkis soov mõjutada sündmuste kulgu... ei julge mõeldagi, mis suunas. "kule, teeme õige midagi vä?" tuli üle huulte varem, kui häirekella löövad otsmikusagara närvid häälepaelte lihastega midagi teha jõudsid.

Ma võtan seda väga kahtlase jutuna, mida mu väike IQ ei mõista(143). Ning me oleme "ohvtopikule" vajunud.. võiks tagasi pöörduda teemale..
f0rc3
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 18:24 11. Veebr 2004

f0rc3 kirjutas:Ehe, sa peaksid ka enda teksti lugema läbi järgmike kord, kui minu õigekirja tuled halvustama..

ei maksa vanalt mehelt tema tuge abim2rkide osas v6tta, kui klaviatuuril pole t2pit2hti, siis on ka tiba palju neid n6uda :P
teine asi on kirjaoskus, mis on inimeses eneses, mitte tema k2sutuses olevates tehnilistes vahendites ;)

aga jah, tundub et see 6igekirja teema on ennast ammendanud, edasine l2heks juba edasi-tagasi tammumiseks...
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 18:35 11. Veebr 2004

f0rc3 kirjutas: Ma võtan seda väga kahtlase jutuna, mida mu väike IQ ei mõista(143). Ning me oleme "ohvtopikule" vajunud.. võiks tagasi pöörduda teemale..

Udutont (IQ testide järgi max 120-130 kanti) seletab: traat tahab vist öelda, et harjumus kirjutada vigadega võib niimoodi juurduda, et ilma vigadeta kirjutamiseks/rääkimiseks peab kõvasti pingutama. See omakorda võib kergesti kaasa tuua toredate ettevõtmiste, mille lõpptulemusest ollakse väga huvitatud, lörrimineku. Ehk teisisõnu on jutu iva: teadlased on avastanud, et õigesti kirjutamine on paljuski kirjutaja enda huvides. :)

HTH
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Hellera 19:15 11. Veebr 2004

Demon kirjutas:teine asi on kirjaoskus, mis on inimeses eneses, mitte tema k2sutuses olevates tehnilistes vahendites

Kuldsed sõnad. :D .
"Minu jaoks on ta jätkuvalt kehastunud mässulisus." - Märt
Hellera
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 19:39 11. Veebr 2004

Läksin seekord avalehest kaugemale ja uurisin natuke foorumiosa. Soovitan teistelgi uurida ;) Muude huvitavate leidude kõrval tegin avastuse, et seal on puhtjuhuslikult valge kiri mustal taustal :P
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas f0rc3 19:52 11. Veebr 2004

meil ei ole kuskil musta tausta.. meil on kõik hallid või sinised vott..
f0rc3
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kaupo 20:07 11. Veebr 2004

Miks te norite tema kallal? Kood on kole? Ega's koodi välimus pole oluline, oluline on ju kuidas leht brauseris välja paistab. Kasutan ise väga paljusid erinevaid brausereid ja tean et mitme erineva brauseri toetus on väga oluline!

Olete lihtsalt kadedad, et teil pole oma portaali "www.whatever.ee" vot!

Minu arust näeb küll leht suhteliselt hea välja, :7:
aga nojah alati saab ju paremaks teha.
kaups (nüüdsest siis kaupmees).
kaupo
Bännitud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas f0rc3 20:16 11. Veebr 2004

kaupo kirjutas:Miks te norite tema kallal? Kood on kole? Ega's koodi välimus pole oluline, oluline on ju kuidas leht brauseris välja paistab. Kasutan ise väga paljusid erinevaid brausereid ja tean et mitme erineva brauseri toetus on väga oluline!

Olete lihtsalt kadedad, et teil pole oma portaali "www.whatever.ee" vot!

Minu arust näeb küll leht suhteliselt hea välja, :7:
aga nojah alati saab ju paremaks teha.

Vat esimene.. ei.. teine korralik ja positiivne komentaar.. muidugi saab paremaks teha ja küll ma teengi..
f0rc3
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Darka 20:44 11. Veebr 2004

..
Viimati muutis Darka, 19:19 16. Mai 2007, muudetud 1 kord kokku.
Everybody is ignorant until proven stupid, stupid.
Darka
Tõeotsija

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll