Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

the last samurai

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 20:20 4. Mär 2004

Starfild kirjutas:Okei. Kultuuridevaheline mittemõistmine minupuhul vist aga jään arvamuse juurde, et nad ei olnud päris selge mõtlemisega. Surmahirmu puudumine ja lausa tahtmine lahingus hukkuda on ju okei, aga seda eesmärki täites. Kaitsta kesirit või isandat. Mõõga alla hüppamine (või filmis kuulide ette) on ju läbikukkumine...

Kas ikka oli läbikukkumine? Vähemalt selles filmis oli see selge või, kuna see pani keisri oma seisukohti muutma. Sinu loogika järgi oleks võit vastassuunas (näiteks austraaliasse -- see oli jumalast konkreetne ja sisukas vastus) punuma pista ja siis seal heaoluühiskonnas lõdiseda, kuni keegi teine maailmaasjad korda seab.
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Starfild 20:47 4. Mär 2004

Ma räägin konkreetsest lahingust. Sellest viimasest. Jätame Tom Cruise'i kui sõnumitooja kõrvale. Ilma temata poleks see hädine keiser midagi otsustanud. Lahing kaotati. 500st oluline hulk ei jõudnud hävitada ühtegi vaenlast. Tobe oskuste ja ressursi kasutamata jätmine.
Starfild
Tähetäps

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 22:08 4. Mär 2004

Ausalt öeldes sa isegi ei saanud aru, MIKS see viimane lahing peeti. Seega ei usu ma eriti, et sulle jõuaks kohale ka vastus, mida ma tahaksin anda.

Ilmselt pole sa ka kunagi istunud ja oodanud, millal vastane oma esimese käigu teeb. Ilmselt pole sul Bushidost vähimatki aimu. Ilmselt pole sa ka kursis selle ajastu ja koha ajalooga. Ma usun, et kui sa need lüngad oma teadmistes parandad, siis saad sa aru küll, mida seal tehti ja miks. Või vähemalt oletad.
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pool 22:38 4. Mär 2004

Kuulide ette tormati siiski selle pärast, et käsikirjas oli nii kirjas. Samurai-koodeksi järgi poleks olnud mingit probleemi selles, et metsatukast vibulaskurid kõik vandid kuulipildujate juurest maha laseks. Aga see poleks olnud nii eepiline lõpp lahingule kui see mis filmis oli :D

Gueriljaga samuraid tõesti ei tegelenud, see oli ninjade valdkond.
"Unless one of you happens to carry Yoda in his pocket I highly doubt that."
Pool
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 23:09 4. Mär 2004

mart kirjutas:
hallsilm kirjutas:Kusjuures ajaloolist autentsust arvestades võiks "Last samurai" paigutada rohkem ühte patta filmiga "Xena" kui Bravehearti :D

Sellist asja on natuke keeruline võrrelda, aga "ajaloolist autentsust" pole Bravehearti filmis eriti palju ja Last Samurai, mul on tunne, on selle koha pealt kaugelt üle. :)

Ma mõtlesin ajaloosündmusi. Aga küla oli igatahes vägev ja relvad autentsemad kui filmis "Kartmatu", selles on sul õigus küll.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 23:15 4. Mär 2004

Pool kirjutas:Gueriljaga samuraid tõesti ei tegelenud, see oli ninjade valdkond.

muig.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 23:21 4. Mär 2004

Pool kirjutas:Kuulide ette tormati siiski selle pärast, et käsikirjas oli nii kirjas. Samurai-koodeksi järgi poleks olnud mingit probleemi selles, et metsatukast vibulaskurid kõik vandid kuulipildujate juurest maha laseks. Aga see poleks olnud nii eepiline lõpp lahingule kui see mis filmis oli :D

Gueriljaga samuraid tõesti ei tegelenud, see oli ninjade valdkond.

Tead, tüübid tegelikult juba lahingusse minnes teadsid, et nad saavad viimase meheni hukka. Tõenäoliselt nad ka ei adunud ära tulirelvade kogu potentsiaali. Nende plaan oli tõenäoliselt pigem saada surma nii, et see jätaks võimalikult kõva jälje maha, mis neil ka õnnestus. Muide, mingil hetkel hakatigi Bushidot uuesti sealkandis sõjaväes uuesti juurutama.

Mis mind tegelikult hämmastas oli see, et filmitsenaristid ilmselgelt ei suutnud ette kujutada KUI kehv riist on vintpüss. Ka selline põllu peale ronimine ja ridade tegemine oli minu jaoks täiesti arusaamatu. Näiteks teise maailmasõja alguse poole, kui automaatrelvad ei olnud nii väga levinud jäeti tihtipeale käsitsivõitlusesse minnes vintpüssid sootuks maha ja kasutati käsirelvi -- mõõku, püstoleid ja mis kõige naljakam -- ihutud sapöörilabidaid. Püss oli ainult tülinaks: see oli suur, raske, sellega oli läheda maa pealt raske lasta ja selle laskekiirus oli väga aeglane. Ja kui sa kellelegi täägi kerre lööd, siis seda sealt kätte sada on samuti paras nuhtlus. Seega oli püssimeeste hobuste alla jooksmine taktikaliselt täiesti korrektne, lihtsalt filmis olid mingid superpüssimehed. (level 16 Vintpüssimehed viimne kui üks ilmselt)..
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 23:22 4. Mär 2004

pronto kirjutas:Ausalt öeldes sa isegi ei saanud aru, MIKS see viimane lahing peeti. Seega ei usu ma eriti, et sulle jõuaks kohale ka vastus, mida ma tahaksin anda.

Viimane lahing peeti sellepärast, et ühiskonna pidurid hävitatakse või nad hävitavad ühiskonna.

pronto kirjutas:Bushidost

Nagu ma juba eespool ütlesin, bushido oli pööblile. Shogunid ja muud kõrgemad mehed olid sellest üle :D . Nagu ka siin, ühe teatud messiase jutukesed on pööblile. Rikkad ja vägevad on sellest üle. Sest nad on targad. :D
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 23:43 4. Mär 2004

pronto kirjutas:Tõenäoliselt nad ka ei adunud ära tulirelvade kogu potentsiaali.
Adusid. Lihtsalt ei kasutanud neid alguses põhimõtte pärast ja pärast oli juba hilja.

pronto kirjutas:Mis mind tegelikult hämmastas oli see, et filmitsenaristid ilmselgelt ei suutnud ette kujutada KUI kehv riist on vintpüss. Ka selline põllu peale ronimine ja ridade tegemine oli minu jaoks täiesti arusaamatu. Näiteks teise maailmasõja alguse poole, kui automaatrelvad ei olnud nii väga levinud jäeti tihtipeale käsitsivõitlusesse minnes vintpüssid sootuks maha ja kasutati käsirelvi -- mõõku, püstoleid ja mis kõige naljakam -- ihutud sapöörilabidaid. Püss oli ainult tülinaks: see oli suur, raske, sellega oli läheda maa pealt raske lasta ja selle laskekiirus oli väga aeglane. Ja kui sa kellelegi täägi kerre lööd, siis seda sealt kätte sada on samuti paras nuhtlus. Seega oli püssimeeste hobuste alla jooksmine taktikaliselt täiesti korrektne, lihtsalt filmis olid mingid superpüssimehed. (level 16 Vintpüssimehed viimne kui üks ilmselt)..

Täägiga vintpüss pole mingi kehv riist lähivõitluses kui suudetakse koondrivi säilitada. Sa ei tea mida räägid. Küll aga visatakse see maha samamoodi nagu oda kui kõik segamini on ja silmitsi ning karvupidi
koos on.

Ja põllu peale ridade tegemine oli tollastes armeedes kombeks, isegi veel I. Maailmasõja alguses ronisid sakslased koondrivides Liege´ fortide peale ja tekitasid laipade mägesidkuulipilduja ja vintpüssitules, enne kui kandilise mõtlemisega kindralitel mõistus pähe tuli. Kandilise mõtlemisega stagnandid, omamoodi samuraid. Ühed ei taha püssiga sõdida, teised lahkrivi luua...las siis kärvavad.

Mis vintpüssi laskekiirusesse puutub, siis minu meelest on see palju kiirem vibust ja palju parem läheda maa pealt lasta. Ja tääk tuleb kerest väga hästi välja, oda on mõnikord isegi raskem tõmmata :roll: Ja kabaga võib ka virutada...

Selles on sul õigus, et ratsavägi on vintpüssimeestest üle. Siis kui nad laskjate lähedale jõuavad, mõnikord aga ei jõua kah. Poitersi lahingut mäletad? Ratsaväe muutis mõttetuks alles kuulipildujate ja muude automaatrelvade massiline levik.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Starfild 1:25 5. Mär 2004

pronto kirjutas: Ilmselt pole sul Bushidost vähimatki aimu. Ilmselt pole sa ka kursis selle ajastu ja koha ajalooga. Ma usun, et kui sa need lüngad oma teadmistes parandad, siis saad sa aru küll, mida seal tehti ja miks. Või vähemalt oletad.

Okei. Suhteliselt asjalik vastus. Aga kui nüüd võtta nii, et see on FILM. Tehtud mainstream vaatajale nagu mina. Mitte bushido või Jaapani ajaloo asjatundjale nagu SINA. Mis sa arvad, kui palju bushido ideede tundjaid kinopubliku hulgas on? Kas poleks olnud mõistlik siis bushidot natuke rohkem lahti seletada? Minu probleem on selles (vabandust kui ei ole ennast piisavalt arusaadavaks teinud), et tavavaatajale, jäetakse samuraidest LAHE aga mitte eriti arukate võitlejate mulje.

Räägi meile (mulle) rohkem bushidost. Aitaks mul mõista...
Starfild
Tähetäps

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 9:44 5. Mär 2004

Starfild kirjutas:
pronto kirjutas: Ilmselt pole sul Bushidost vähimatki aimu. Ilmselt pole sa ka kursis selle ajastu ja koha ajalooga. Ma usun, et kui sa need lüngad oma teadmistes parandad, siis saad sa aru küll, mida seal tehti ja miks. Või vähemalt oletad.

Okei. Suhteliselt asjalik vastus. Aga kui nüüd võtta nii, et see on FILM. Tehtud mainstream vaatajale nagu mina. Mitte bushido või Jaapani ajaloo asjatundjale nagu SINA. Mis sa arvad, kui palju bushido ideede tundjaid kinopubliku hulgas on? Kas poleks olnud mõistlik siis bushidot natuke rohkem lahti seletada? Minu probleem on selles (vabandust kui ei ole ennast piisavalt arusaadavaks teinud), et tavavaatajale, jäetakse samuraidest LAHE aga mitte eriti arukate võitlejate mulje.

Räägi meile (mulle) rohkem bushidost. Aitaks mul mõista...
Lähivõtluses on mõõgal ja kergel turvisel kümnekordne ülekaal vintpüssimeeste ees: esiteks lasta on raske, kuna mustkuubesi oli seal rohkem ja suure tõenäosusega oleksid tabanud omasi, samuti ei ole vintpüssiga nii hea opereerida, kui mõõgaga. Seepärast oli ka samuraide idee katsuda nii kähku kui võimalik saada meleesse. Väga mõistlik, kusjuures.

Kaks linki, mis populaarteaduslikult seletavad asju:

http://www.shotokai.cl/filosofia/06_ee_.html
http://www.jinenkan.org/The%20Rise%20of ... 0Bushi.htm
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 14:17 5. Mär 2004

pronto kirjutas:Lähivõtluses on mõõgal ja kergel turvisel kümnekordne ülekaal vintpüssimeeste ees: esiteks lasta on raske, kuna mustkuubesi oli seal rohkem ja suure tõenäosusega oleksid tabanud omasi, samuti ei ole vintpüssiga nii hea opereerida, kui mõõgaga. Seepärast oli ka samuraide idee katsuda nii kähku kui võimalik saada meleesse. Väga mõistlik, kusjuures.

Mina eelistan lähivõitluses kolmeliinilist vintpüssi koos vene täägiga :) , lasen kergest turvisest läbi nagu plaksub ja löön tervaksihutud täägiga kergest turvisest hõlpsasti läbi. Pealegi, oskaja suudab püssiga mõõka pareerida samahästi kui mõõgaga, aga mõõgaga kuuli kinni ei pea.

Mis omade tabamisse puutub, siis lähikontaktis huvitab inimest tavaliselt kõigepealt enda ellujäämine, siis enda ees oleva vastase mahalöömine ja alles siis omad :D Prioriteedid on lihtsalt sellised :roll:

veel rohkem eelistaks lähivõitluses ühes käes mõõka ja teises püstolit ehk ka püssideta maailma
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 14:45 5. Mär 2004

Starfild kirjutas:Minu probleem on selles (vabandust kui ei ole ennast piisavalt arusaadavaks teinud), et tavavaatajale, jäetakse samuraidest LAHE aga mitte eriti arukate võitlejate mulje.

Selle kohta käib vist üks kuulus Seneca fraas: frangar non flectar. :)
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 18:23 5. Mär 2004

mart kirjutas:
Starfild kirjutas:Minu probleem on selles (vabandust kui ei ole ennast piisavalt arusaadavaks teinud), et tavavaatajale, jäetakse samuraidest LAHE aga mitte eriti arukate võitlejate mulje.

Selle kohta käib vist üks kuulus Seneca fraas: frangar non flectar. :)

Ma mäletan, et KMFDM-l on üks lugu nimega "Anarchy", mis alagas sõnadega:

You break my back
You won't break me
All is black
But I still see

See sobiks selle ütluse juurde üsna kenasti
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 17:01 8. Apr 2004

Aeg kirjutas:Terve filmi ootasin, millal näen selle kauni jaapanlanna naeratust. Paraku jäigi see nägemata. Võibolla ongi nii parem.

Ta naeratas ikka päris mitu korda. Viis kindlasti, aga võib-olla ka enam. :)
mart
Dominus Monstrorum

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll