Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Kes tahaks olla esimene kooli DM? Tõstke käsi.

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Frugo 20:40 17. Veebr 2004

See arutelu siin pole olnud asjata. Tänan kõiki toetuse ja abi eest. Teema peamine eesmärk on täidetud ning tutvusin kahe DMi Ove ja arcanariga, kes avaldasid soovi osaleda selles projektis.
Mul on hea meel teatada, et eesti esimene kooli DM Ove, viis täna edukalt läbi oma esimese koolimängu. Avalöök on tehtud, kuidas edasi läheb näitab aeg. :)
Frugo
Uru isakääbik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 10:35 18. Veebr 2004

kas keegi seiklust kirja ka hakkab panema, mängijatest?
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Frugo 11:14 18. Veebr 2004

Püüan seda ise teha. Eks ole minagi vaid mängija :D. Kuna kohal oli vaid kaks poissi kuuest, siis võitsin, tegelikult Shadow soovitusel, mängust ravitsejana osa. See oli õige ja vajalik samm, mäng sai kohe õige hoo sisse ja poisid muutusid üha julgemaks ja aktiivsemaks, eriti siis kui lahinguks läks. :)
Frugo
Uru isakääbik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 17:32 12. Mär 2004

Natuke lugemismaterjali.

http://www.gama.org/

Seal on alljaotus Games in Education, kust saab lugeda (pdf-idena) rpg-de
kasutamisest koolitöös.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Frugo 12:55 29. Mär 2004

On põhjust see teema uuesti üles sooendada :). Projekt on seni üsna edukalt toiminud, kuid taas vajadus DM-i järele. Seni koolimängu juhtinud Ovel seisab ees kooli lõpetamine ja arcanar kes pidi talt juhtimise üle võtma sidus end uue töökohaga, mis ei võimalda tal enam koolimängu juhtida. Mäng toimub igal teisipäeval Elva Gümnaasiumis algusega 14.00. Asjaga kiire. DM-id otsustage. Saate huvitava kogemuse ning ka väikese tasu + sõidu kompensatsioon.
Frugo
Uru isakääbik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 15:47 17. Apr 2004

Üldiselt oleks Frugol tagumine aeg midagi ette võtta asendusDMi leidmiseks, sest inimeselt nõuda lõpueksamite tegemise perioodil igal teisipäeval Elva koolimängu organiseerimist on väheke liig minu meelest.

Ja see selleks. Nii palju kui minul välja urgitseda õnnestus, ei ole sel esimesel kooli DMil siiani ei töölepingut ega ka palka. Pole mitte midagi peale ähmaste lubaduste kunagi pärast mänge võib-olla midagi maksta. Mis ei lähe hästi kokku selle ameti kohta alguses räägitud jutuga. :evil:
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Frugo 23:18 25. Apr 2004

Et asja rahvale pisut selgemaks muuta, siis vastan urgitsejale, kellele sai muide MSNi vahendusel asi selgeks räägitud.

Shadow kirjutas: Üldiselt oleks Frugol tagumine aeg midagi ette võtta asendusDMi leidmiseks, sest inimeselt nõuda lõpueksamite tegemise perioodil igal teisipäeval Elva koolimängu organiseerimist on väheke liig minu meelest.

Esiteks, polnud Shadow postituse hetkeks enam asendusDMi järgi vajadust, sest Ove oli valmis mängu lõpuni tegema arvates, et tuleb ka eksamitega toime. Ta on juba suur poiss ja oskab ise enda eest vastust anda ja otsuseid langetada. Kui peaks eksami aeg mänguga kokku langema, siis jätame mängu lihtsalt ära (st. toimub tavaline tund).

Teiseks.

Shadow kirjutas: Pole mitte midagi peale ähmaste lubaduste kunagi pärast mänge võib-olla midagi maksta. Mis ei lähe hästi kokku selle ameti kohta alguses räägitud jutuga. :evil:

Millise jutuga see kokku ei lähe? Tuletaks meelde mis oli öeldud:

Frugo kirjutas: Tegemist tööga, mis saab ka tasustatud.

Frugo kirjutas: On olemas kool mis on huvitatud ja igati toetab sedalaadi algatust, ka rahaliselt (mil määral veel ei tea, kuid mängude korrad saavad mängujuhile kindlasti tasutud koolis kehtivate tunnitasu alustel

See on selle ameti kohta alguses räägitud jutt. Ning mitte keegi pole sellest taganenud. Vastupidi olen pidevalt otsinud võimalusi parema tasu leidmiseks. See mida oli valmis pakkuma kooli juhtkond oleks olnud 50 kr/t miinus maksud. Praeguse seisuga tiksub Ovele 100 kr/t miinus maksud.
Shadow, kullake näita palun mulle veel mõnda eesti DMi kes sellist tunnitasu saab. Õigesti ütleb vanasõna: "annad kuradile näpu, võtab terve käe".
Mis puutub aga lepingu sõlmimisse, siis ei kiirustanud ma sellega lootuses leida paremat tasu. Ja muide lepingust on praegune rahaandja huvitatud märksa enam kui rahavõtja.

Kolmandaks. Shadow´le võivad minu lubadused pealegi ähmased näida, see ei huvita mind põrmugi.
Kuid ülejäänud dragoni rahvale võin kinnitada. Lepinguta või ilma, saab Ove eespool mainitud tasu. Loomulikult peale projekti lõppu. See sobib nii Ovele, kui ka maksjale.

Neljandaks. Kirjutan rahataotlusi projekti laiendamiseks. Seega oleks väga kena kui tekkinud probleeme ja arusaamatusi vaikselt lahendaksime ning vähem enda tiigis vett sogaksime.
Viimati muutis Frugo, 23:44 25. Apr 2004, muudetud 1 kord kokku.
Frugo
Uru isakääbik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Priist 23:42 25. Apr 2004

Viiendaks kirjutatakse Shadow S-iga :P Ära pahanda, lihtsalt norin ;)
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 23:57 25. Apr 2004

Et asja rahvale pisut selgemaks muuta, siis vastan urgitsejale, kellele sai muide MSNi vahendusel asi selgeks räägitud.

Niinimetatud urgitseja sai jah läbi msn-i hunniku umbluujuttu ning väga vähe asjalikku infot. Kui rahvas soovib, võin logi foorumisse üles panna, ta on mul kenasti alles.

Esiteks, polnud Scadow postituse hetkeks enam asendusDMi järgi vajadust, sest Ove oli valmis mängu lõpuni tegema arvates, et tuleb ka eksamitega toime. Ta on juba suur poiss ja oskab ise enda eest vastust anda ja otsuseid langetada. Kui peaks eksami aeg mänguga kokku langema, siis jätame mängu lihtsalt ära (st. toimub tavaline tund).

Huvitav, meie msn-vestlus toimus pärast seda postitust ning esimese asjana kaebasid sa siis, et ma rikun su šansid asendus-DMi leida ära.

Teiseks.
Shadow kirjutas: Pole mitte midagi peale ähmaste lubaduste kunagi pärast mänge võib-olla midagi maksta. Mis ei lähe hästi kokku selle ameti kohta alguses räägitud jutuga. :evil: [/quote
Millise jutuga see kokku ei lähe? Tuletaks meelde mis oli öeldud:

Frugo kirjutas: Tegemist tööga, mis saab ka tasustatud.

Sain just teada toreda uudise, et kunagistest eelmise aasta lõpuks, Elva linnavalitsusele esitatud "Tootsiklassi" ja minu kirjutatud "Rollimäng (LARP) kui õppevorm ja ainetevahelise integratsiooni võimalus üldhariduslikus koolis projektõppe raames" projektide põhjal leidis linnavalitsus, et need võiks kokku panna, mis sisuliselt juba ka toimub, ja et nad on nõus projekti toetama. Projekt tuleb esitada selle nädala reedeks. Mis tähendab, et saab siise kirjutada ka õppemängu väljatöötamisega seotud kulud. Mängujuhi tasustamise võtab kool enda peale, kuigi rahakott on nagunii sama.

Ole sa lahke. See on sinu 19. jaanuari postitus. Siis kui ma Ovega rääkisin, s.t. 17. aprillil, polnud tal ei töölepingut, palka ega infot selle kohta, mida ja kui palju ja kas üldse ta midagi saama hakkab. Viimastel andmetel pole lepingut praegugi veel, olevat saanud ainult süüdistuse vingumise eest :P

See on selle ameti kohta alguses räägitud jutt. Ning mitte keegi pole sellest taganenud. Vastupidi olen pidevalt otsinud võimalusi parema tasu leidmiseks. See mida oli valmis pakkuma kooli juhtkond oleks olnud 50 kr/t miinus maksud. Praeguse seisuga tiksub Ovele 100 kr/t miinus maksud.

Nagu eespool öeldud, oleks olnud kena ka inimest ennast sellest teavitada.

Chadow, kullake näita palun mulle veel mõnda eesti DMi kes sellist tunnitasu saab. Õigesti ütleb vanasõna: "annad kuradile näpu, võtab terve käe".

Frugo, kullake, näita mulle veel mõnda eesti DMi, kes viitsib tulla tegema mängu istumajäänute klassile, kui tal on võimalus teha korralikku ning ka endale naudingut pakkuvat mängu. Peale Ove sa ju kedagi ei saanudki, või kuidas?

Mis puutub aga lepingu sõlmimisse, siis ei kiirustanud ma sellega lootuses leida paremat tasu. Ja muide lepingust on praegune rahaandja huvitatud märksa enam kui rahavõtja.

Oled sa kuulnud midagi sellisest asjast nagu lisalepingud töötingimuste muutumise korral?

Kolmandaks. Chadow´le võivad minu lubadused pealegi ähmased näida, see ei huvita mind põrmugi.
Kuid ülejäänud dragoni rahvale võin kinnitada. Lepinguta või ilma, saab Ove eespool mainitud tasu. Loomulikult peale projekti lõppu. See sobib nii Ovele, kui ka maksjale.

Sellise garantii saavutamine mind huvitaski. :)

Misiganesmitmendaks:

Scadow, Chadow

Kõrgharidusega pedagoog? :P Vaata õigekirja teksti kõrvalt avatari kohalt ;)
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 8:56 26. Apr 2004

oh..

j2rsku j2tkaksite oma dialoogi privas, ning annaksite meile lihtsalt tulemustest teada? :)
teine asi oleks see, kui oma s6na ytleks ka asjaga otseselt seotud teine pool ehk siis Ove
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ove 13:16 26. Apr 2004

Mina ei oska midagi öelda...Jälgin teemat suure huviga, julgemata midagi vahele köhida...
Ove
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 13:22 26. Apr 2004

noh, sinu v6imuses on 8elda et kas sul on pretentsioone frugole v6i pole sul neid mitte, ning sellega ka suht selge pilt asjast anda, kaotades vajaduse lehekyljepikkusteks dialoogideks ;)
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 14:32 26. Apr 2004

Payl kummardab ette ja taha, vingudes, et näkku ei löödaks.

Shadow kirjutas:Frugo, kullake, näita mulle veel mõnda eesti DMi, kes viitsib tulla tegema mängu istumajäänute klassile, kui tal on võimalus teha korralikku ning ka endale naudingut pakkuvat mängu. Peale Ove sa ju kedagi ei saanudki, või kuidas?

Küsiks Ovelt vahele, et kas see, et mängu tehakse istumajäänute klassile, muudab seda vähem nauditavamaks?

Minu arust see ei ole näitaja lihtsalt :)
Blög
mõiste tähendusvälja inversioon - tribulant
Payl
Tulepallide Jumal

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ove 14:44 26. Apr 2004

Minul erilisi pretensioone ei ole...Loomulikult pean tõdema Frugo suutmatust asju korda saada, kuid kõik on kindla meele ja kannatlikkuse abil ületatavad. Lepingu oleks loomulikult võinud varem valmis teha, kui pidevalt kooli juhtkonnale pinda käia. Palgaga on kõik korras. Selle pärast ei tasu muretseda. Kui ma lepingut elu eest taga ei aja, siis rahaga on asjad teised.
Loomulikult on nende tüüpidega mängimine hoopis teine asi, kui tublide koostöövalmide PCdega. Olen nõus Shadowga, et tema 'urgitsemine' avalikult foorumis oli õigustatud, kuna inimesel, kes tuleb Elvasse DMmama, on õigus teada, millega ta end seob.

Shadow, kullake näita palun mulle veel mõnda eesti DMi kes sellist tunnitasu saab.

Siiski võiks keegi samuti näidata mulle DMi, kes on nõus nendega mängima tasuta (See ei olnud palga üle nurisemine).

See, et nad istuma on jäänud, ei tee mängu rohkem ega vähem nauditavamaks. Asi pigem selles, et nad ei ole rolli-, vaid pigem lollimängurid. :rolle:
Ove
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Frugo 18:24 26. Apr 2004

Ove kirjutas:Minul pretensioone ei ole...muidu ei oleks ma suu kinni siin oodanud.
See, et nad istuma on jäänud, ei tee mängu rohkem ega vähem nauditavamaks. Asi pigem selles, et nad ei ole rolli-, vaid pigem lollimängurid. :rolle:

Olen nõus Ovega, et nad on lollimängijad. Kuid mitte lollid.

Täpsustus. Tegemist ei ole mitte istumajäänutega, vaid rühma õpilastega kes, kas õpiraskuste või ebarahuldava käitumise(valdavalt siiski see viimane) tõttu eraldi klassi on paigutatud. See on mitmes eesti koolis katsetusel olev projekt nn "Tootsiklass".
Olen rahul Elva Gümnaasiumi otsusega loobuda "Tootsiklassi" ideest, sest minu arvates sel puudus selge mõte, nii psühholoogilises kui ka pedagoogilises mõttes ja oli algusest peale määratud ebaõnnestumisele.

See kogemus, mis on olnud, ei ole niisama külgemööda maha jooksnud.
Ma ei tea kuidas Ovele, aga mulle on see andnud päris palju mõtlemisainet ja ideid kuidas projekti jätkata. Teen kunagi korraliku kokkuvõtte/aruande.
Ma usun siiski, et vähemalt ühe kogemuse võrra on Ove teistest DM-idest rikkam- kuidas panna mängima motiveerimata mängijaid ;). Ove on näidanud, et see on võimalik. Suured tänud Ovele, et ta vaatamata kõigele...seda mängu on vedanud ja veab ka lõpuni :) .

Mõttes on koolimängu jätkata ka järgmisel õppeaastal. Kuidas täpselt veel ei tea, kuid mõtteid on.
Frugo
Uru isakääbik

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll