Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

rüütlite au- ja moraalikoodeksist jms (ideaalid)

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 13:17 14. Nov 2003

Kuid tore, et on olemas meiesuguseid fossiile, kes rüütellikkuse salateadmisi mälus säilitavad ja edasi kannavad, lootes paremate aegade saabumist ;) Olukord pole nii lootusetu, kui pelgad - minul oli küll su abikäe üle Kiidjärvel väga soe tunne.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas arlis 13:18 14. Nov 2003

Surra kirjutas:osad vanad tavad on unustatud. ma ei näe mingit põhjust, miks me ei võiks vanu häid tavasid uuesti toetama hakata. alustagem endist :)

Et millest me siis alustaksime :) Truudusest oma isandale? :o

Shadow kirjutas:Kuid tore, et on olemas meiesuguseid fossiile, kes rüütellikkuse salateadmisi mälus säilitavad ja edasi kannavad, lootes paremate aegade saabumist ;) Olukord pole nii lootusetu, kui pelgad - minul oli küll su abikäe üle Kiidjärvel väga soe tunne.

No rüüterlikus see kah polnud:) See oli lihtne, tavaline, soe mehekäsi :)
Lihtsaks abiks, sest oli hämar ja libe.
Mina olen kunstiharidusega inimene, mulle meeldivad ilusad inimesed ja noor inimene on ju ilus — loodus ongi loonud noored seepärast kauniks, et neid hoitaks, armastataks ja aidataks suureks kasvada!
arlis
Kartulimedali laureaat

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 13:26 14. Nov 2003

Et millest me siis alustaksime Truudusest oma isandale?

alusta millest tahes :) truudus kui selline on tore asi iseenesest, millest alustada :)

rõhutaksin siiki neid, mida tänapäeval k6ige enam unustatakse "head kombed, daamide ja väetite abistamine. "
õilsuse ja suuremeelsusega on näiteks palju probleeme.
Viimati muutis surra, 13:33 14. Nov 2003, muudetud 1 kord kokku.
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 13:27 14. Nov 2003

Jaa, kõik sõltub sellest, kelle/mille endale isandaks/emandaks valid.
Arlis, toetav soe mehekäsi on tänapäeval piisavalt haruldane, et seda hinnata. :)

Pagan, algusaegade õhkkond hakkab tagasi tulema :)
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sippo 14:27 14. Nov 2003

arlis kirjutas:Et millest me siis alustaksime :) Truudusest oma isandale? :o

Aga loomulikult! Loodan et võimalus vanduda truudust ja igavest ustavust draakoniisand Surrale saabub peagi kõigi vääriliste ellu.

8)
sippo
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 14:35 14. Nov 2003

sulle, sippo, näitan alati rõõmuga teed ;)
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 14:49 14. Nov 2003

Oled sa kindel, et Sippot ei mõjutanud su avatar ;)
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 14:52 14. Nov 2003

sippo pole just kergesti m6jutatav mo' teada. samas on tal hästi arenenud irooniameel :)
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 14:53 14. Nov 2003

Seda on näha olnud. Sõbralikult norida ikka võib. ;)
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 21:01 14. Nov 2003

vannume siis k6ik surm... surrale truudust?
:P
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 22:20 14. Nov 2003

Surra kirjutas:
Rüütliseisus tekkis Lääne-Euroopas 10.-11. saj suurfeodaalide kaaskonda kuulunud vabadest ratsasulastest. Ajapikku said neist väikefeodaalid (läänimehed), kes valdasid vasallina feoodi (lääni), mille nad olid saanud suurfeodaalilt.
pilt kah, et paremini meenuks :)

Pilt on vahva, aga päris rüütliaja lõpust. Sellest ajast, kus raudrüü oli rohkem staatuse asi kui kaitseks. Rüütlite päritolu kohta meenub, et see oli, nagu arvata võib, tihedalt seotud sõjapidamiskunstiga. Kindlasti ei tekkinud rüütlid tühjale kohale: vist pea kõigis ühiskondades on leidunud sõjameeste eliit, kes peab ennast seotuks kõlbeliste väärtuste süsteemiga, milles esikohal on enamasti au ja lojaalsus. Rüütliseisusele andis väidetavalt suure tõuke jaluste kasutuselevõtt ja sadula areng, mis võimaldas charge'da. See omakorda muutis sõjapidamiskunsti, tõstes esikohale väljaõpetatud ratsaniku. Rüütel ongi alati ratsanik. Kuna hobune ja varustus olid väga kallid, siis hakkas isand ustavatele sõdalastele seniste ja tulevaste sõjaliste teenete eest andma maad, et nood suudaksid end ise üleval pidada ja varustada. See oli omakorda tõuge feodaalsüsteemi kujunemiseks. Rüütli õilis ülesanne ja olemasolu mõte oli kaitsta. Lähikondlaste ja isanda kaitsest arendati seda edasi kuni terve ühiskonna kaitsmiseni, eriti nõrkade ja väetite. Vähemalt teoorias oli see nii. Praktikas mnjah .... :) Igal ajastul, ka keskaja erinevatel etappidel, on arvatud, et see on üks allakäigu ja kõlbelise mandumise aeg. Vastavalt heideti ka rüütlitele ette vähest vooruslikust (ja ilmselt õigustatult).

Minu teadmiste allikad: Andreas Hopkinisi 'Knights' (Quantum Books Ltd, Uk, 1990) ja Ars Magica: Ordo Nobilis, aga väga võimalik, et ka kuskilt mujalt. Nimetatud kaks on kõige tõenäolisemad, sest need on mul riiulis olemas ja ma olen neid korduvalt sirvinud.
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 5:27 16. Nov 2003

Shadow kirjutas:Jaa, kõik sõltub sellest, kelle/mille endale isandaks/emandaks valid.
Arlis, toetav soe mehekäsi on tänapäeval piisavalt haruldane, et seda hinnata. :)

Pagan, algusaegade õhkkond hakkab tagasi tulema :)

Tagasihoidlik, kombekas ja oma kohta teadev (rüütliajastu moraali ja eetika järgi) naisolevus on veel haruldasem. ;)
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 13:08 16. Nov 2003

Jaa, on sul veel meeles, kelle õlga SINA Nõiamajas karguna kasutasid? :)
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

Rüütlieetika

PostitusPostitas Fromhold 14:58 16. Nov 2003

Rüütlieetika 4 põhireeglit: ustavus, vapper meel, südidus daamide armastuse võitmisel ja heldus. Nii vastavalt G. Duby raamatule Guillaume le Marechal ehk maailma parim rüütel, mis on minu teada vähemasti eesti keeles parim rüütlikultuuri käsitlev raamat. Muide, tegemist pole romaaniga.
Tartu Seksiguru
Fromhold
Valingu veinimeister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas morthgoth 18:31 16. Nov 2003

Mina liitun asjaga kindlasti.Foorumi kasutajad on viimasel ajal liiga häbematuks läinud.
Ma olen õnnelik, et inimesed on nii ilusad ja head.
morthgoth
Ruunitundja

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll