Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Kinnomineja kui kurjategija

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

Re: Kinnomineja kui kurjategija

PostitusPostitas mezi 19:42 11. Nov 2003

Udutont kirjutas:
mezi kirjutas:
hallsilm kirjutas:
võite lisada siia veel mõtte: veel relv on vaba mehe tunnus.

see on yldiselt kysitav ... :rolle:

<- mõtleb neile afgaanidele ja iraaklastele ja kes-need-kõik-veel-olidki, kel pea igal relv kodus. vabad võib olla kyll, aga mitte kindlasti kõik täie aruga.

võib olla sa täpsustaksid ?

Võib-olla peaksid enne täpsustama, miks peaks vabadus olema seotud 'täie aruga', kuidas iganes sa seda ka ei defineeriks?

sest ilma "täie aruta" on iga "vaba (relvaga) mees" yhiskonnale hoopis ohtlik :D . pole nõus ?
Iga mees kes peab ennast VABAKS, suudab seda ka ilma relvata olla. Või võtta suuvärgi enda relvaks. Mõnel siin täitsa õnnestub teinekord ;)

.o0 (ja sellistega kinos olla .. khm .. ma kyll pelgaks :rolle: ( peaks vist ikka pipragaasi muretsema endale ) )
Kui tahad teada, kuhu tee viib, küsi neilt, kes vastu tulevad...
mezi
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mezi 19:45 11. Nov 2003

dr Zoidberg kirjutas:
mezi kirjutas:<- mõtleb neile afgaanidele ja iraaklastele ja kes-need-kõik-veel-olidki, kel pea igal relv kodus. vabad võib olla kyll, aga mitte kindlasti kõik täie aruga.

Miks sa nii arvad? Nendel on sinust erinev kultuuritaust ja -ruum. Miks arvad, et afgaan või iraaklane, kellel on relv kodus, on tõenäoliselt mitte täie aruga? Või kui sa seda ei arva, miks sa seostad siis relva kodus hoidmist, afgaani/iraaklast ja mitte täie aruga olekut?

[dr Zoidberg kehitab õlgu]

Muideks, Kanadas on 10 miljonit majapidamist/peret ja nende valduses on 7 miljonit tulirelva. Võibolla pole see tõesti päris täiearuline.

sellepärast oligi mu sõnajärg "mitte kindlasti KÕIK ... " ma pole ju öelnud yhegi sõnaga, et nad kõik poolearulised on .. aga mõni kindlasti ( vabandage minu usuhulluse võrdlemist poolearulisusega :oops: )
Kui tahad teada, kuhu tee viib, küsi neilt, kes vastu tulevad...
mezi
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 21:05 11. Nov 2003

dr Zoidberg kirjutas:Kui sa riputad teksaspükste ja T-särgi juurde mõõga, siis võib seda kindlasti käsitleda, et sa ei jälgi AJALOOLIST traditsiooni, et siis on juba mingi uuema nähtusega tegemist.

Mis ma seal teisest lõigust ära unustasin? :o Jätsin välja kõik kontekstivälise.

Kui ma riputan teksapükste ja T-särgi juurde mõõga, siis mina käsitlen seda kui ajaloolist traditsiooni: vaba mehe õigust kanda mõõka igal pool, igal ajal, kus aga saan. Eks tõesta vastupidist. Tahan kannan, tahan ei kanna. Väga lihtne. Mul ükskõik, mis orjahingega mehed väitsakandmisest arvavad, nagu öeldakse: las koerad hauguvad, karavan liigub edasi.

Kontekstist rebisid välja seaduseparagrahvi lõigu, jättes selle poolikuks.
Kui tsiteerid mingit seadust siis vaata, et sa edaspidi vähemalt terve lause välja kirjutad kui rohkem ei jõua :) Antud juhul keeras see sinu poolik tekst kogu seaduse mõtte pahupidi.
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Anonüümne 21:12 11. Nov 2003

hallsilm kirjutas:Kui ma riputan teksapükste ja T-särgi juurde mõõga, siis mina käsitlen seda kui ajaloolist traditsiooni: vaba mehe õigust kanda mõõka igal pool, igal ajal, kus aga saan.

Seadusesilm kindlasti vaid vidutab... pole eriti veenev käsitlus, isegi mitte minu jaoks.

hallsilm kirjutas:Kontekstist rebisid välja seaduseparagrahvi lõigu, jättes selle poolikuks.
Kui tsiteerid mingit seadust siis vaata, et sa edaspidi vähemalt terve lause välja kirjutad kui rohkem ei jõua :) Antud juhul keeras see sinu poolik tekst kogu seaduse mõtte pahupidi.

No mida sa sogad. Kopeeri seaduseparagrahv ja postita siia teemasse, siis kõrvuta seda minu postitatuga ja ütle, millega mia mida pahupidi pöörasin. Ma just leidsin seadusest olulise ning tõin selle ka ilmarahvale näha (et ilmarahvas seaduse ees lolliks ei jääks, kui kenasti – mõõgad puhvaika all – kinno lähevad).
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 21:12 11. Nov 2003

dr Zoidberg kirjutas:Ja mida loetletust sa KINOS teed? :lol:

Mitte ühtegi neist asjadest. Kas sa arvad, et ma peaks enne kinnominekut silkama koju, et nuga ära panna, pärast aga koju noa järele? oimaeivõi :roll:
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 21:36 11. Nov 2003

dr Zoidberg kirjutas:Seadusesilm kindlasti vaid vidutab... pole eriti veenev käsitlus, isegi mitte minu jaoks.

Ole rahulik, ma ise olin selle relvaseaduse paranduse tegemise juures, nii Riigikogus kui ka Siseministeeriumis, olen ka seaduse seletuskirja lugenud ja tean, mida räägin. Paar eksmiilitsa egotrippi on sisse lipsanud, ma mõtlen vibu ja ammu tõmbetugevuse jaburat vahet, aga sellest pole midagi, sest oletasime sellist "junni kõvaksajamist" ja ei lasknud lahti seletada, mis on vibu tõmbetugevus, niiet sajaviiekymnenaelase vibu võid ka koju vedada. Nüüd pärast on selgunud, et võid osta ka näiteks 500 kg tõmbetugevusega arbaleti, sest see on ajalooline relv ja relvaseaduses täiesti lubatud:D. Mispärast, uuri ise välja, vaatame kuidas su loogika töötab :P . Tagasi tulles selle silmavidutamise juurde, võid end lohutada teadmisega, nõustusin sinu demagoogilisele provokatsioonile mõõgakandmise küsimuses kaasa mängima lihtsalt oma lõbuks ja relvakandmise promomiseks. Mitte midagi isiklikku, nagu öeldakse, see kõik siin on ainult mäng :)

dr Zoidberg kirjutas:No mida sa sogad. Kopeeri seaduseparagrahv ja postita siia teemasse, siis kõrvuta seda minu postitatuga ja ütle, millega mia mida pahupidi pöörasin. Ma just leidsin seadusest olulise ning tõin selle ka ilmarahvale näha (et ilmarahvas seaduse ees lolliks ei jääks, kui kenasti – mõõgad puhvaika all – kinno lähevad).

ehe :) Vanas arhiivis tuustida on kohutavalt raske, sellepärast pakun sulle järgmist. Teeme tehingu: ma otsin selle tsitaadi üles ja näitan veelkord kõigile kuidas sa selle seadusejupi kontekstist välja rebisid. Olen selle ära teinud, siis teed mulle Olde Hansas ühe vägeva lõunasöögi koos ohtra õllega :) . Mh, ah?
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Anonüümne 21:46 11. Nov 2003

Oleks sa vastamisega sama mehine, kui praalimisega, oleks päris tore. Kahjuks muutub igavaks sinuga kõnelemine, kui sa ise (kunagi) midagi ei vasta.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 21:49 11. Nov 2003

mezi kirjutas:sest ilma "täie aruta" on iga "vaba (relvaga) mees" yhiskonnale hoopis ohtlik :D . pole nõus ?
Iga mees kes peab ennast VABAKS, suudab seda ka ilma relvata olla. Või võtta suuvärgi enda relvaks. Mõnel siin täitsa õnnestub teinekord ;)

.o0 (ja sellistega kinos olla .. khm .. ma kyll pelgaks :rolle: ( peaks vist ikka pipragaasi muretsema endale ) )

Tead mis. Minu vanatädi armastas ikka korvpalli vaadata, lihtsalt sellepärast, et talle pakkus kohutavalt lõbu vaadata kuidas "...muidu pealtnäha tõsised mehed arutult mööda saali ringi jooksevad ja ühte kummist kera taga ajavad, ise seda kätte saamata".

Minu meelest on hoopis see mees veidi sogane peast, kes öösel ilma enesekaitsevahenditeta tänaval ringi kakerdab ja siis pärast nutab et pätil oli nuga ja raha võeti ära jne.

Hetkeline meeltesegadus ka selle mehe peas, kes kõrtsis norijale asja pärast ja hädakaitse piire ületamata rusikaga äsab (ja pärast kipsis käega ringi käib) kuigi ta võiks seda teha massiivset õllekannu kasutades või teise sõnadega paika pannes.

Jah, ma võin ennast vabaks pidada ka ilma nuga vööl kandmata ja teen ka seda kui soovin. Tahan kannan, tahan ei kanna. Aga ega sa ometi ei arva, et mingite käginate peale a ´la see ei ole ilus, nii ei teha, see pole aruka mehe tegu, noakandmisest loobuksin. :roll: Mina, vaba mees, otsustan ise, mis on mulle hea ja mis on arukas tegu, vaat niimoodi. :D
Viimati muutis hallsilm, 21:59 11. Nov 2003, muudetud 1 kord kokku.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 21:56 11. Nov 2003

dr Zoidberg kirjutas:Oleks sa vastamisega sama mehine, kui praalimisega, oleks päris tore. Kahjuks muutub igavaks sinuga kõnelemine, kui sa ise (kunagi) midagi ei vasta.

Kas ma pole siis mehine!?
hallsilm ajab rinna ette ja kortsutab kulmu
Mulle tundub, et kui sa järjekordselt oled faktidega nurka surutud või kardad nende avalikukstulekut, või märkad teise pealejäämist siis tembeldad teise sujuvalt kas lolliks või igavaks. Nii on ju lihtsam, eks :?: :)

(see kõik on mäng, kus puhta kurjuse rõõmust provotseerimine toimub, ausõna. Tegelikult ei ole ma üldse sinu vastu kuri :) )
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Anonüümne 22:02 11. Nov 2003

hallsilm kirjutas:(see kõik on mäng, kus puhta kurjuse rõõmust provotseerimine toimub, ausõna. Tegelikult ei ole ma üldse sinu vastu kuri :) )

[dr Zoidberg vaatab kaastundega ühte pisipoega, kes õhku sissehingates üritab seda välja mitte lasta. Jajah, huvitav eksemplar, aga tõenäoliselt arenemisvõimetu. Kaua peab ühele mehemürakale selgitama, et lause, mille lõpus on küsimärk, on (üldjuhul) küsilause! :(]
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 22:17 11. Nov 2003

dr Zoidberg kirjutas:
hallsilm kirjutas:Kui ma riputan teksapükste ja T-särgi juurde mõõga, siis mina käsitlen seda kui ajaloolist traditsiooni: vaba mehe õigust kanda mõõka igal pool, igal ajal, kus aga saan.

Seadusesilm kindlasti vaid vidutab... pole eriti veenev käsitlus, isegi mitte minu jaoks.

Põhjendus, dr Zoidberg, miks ei näe ma põhjendust vaid süüdistust, et hallsilm ei vasta? (Sinu põhjendamata väidetele)

Minu arvates põhiosas veenev. (Tegelikult ei saakski Hallsilma väide vale olla, sest ta kirjutab, et kannab mõõka, kus aga saab, mis välistab teatud ajad ja kohad. :) ) Õigupoolest tahaksin dr Zoidbergilt teada, mis alusel seadusesilm silma vidutab. :12:

dr Zoidberg kirjutas:
hallsilm kirjutas:Kontekstist rebisid välja seaduseparagrahvi lõigu, jättes selle poolikuks.

No mida sa sogad. Kopeeri seaduseparagrahv ja postita siia teemasse, siis kõrvuta seda minu postitatuga ja ütle, millega mia mida pahupidi pöörasin. Ma just leidsin seadusest olulise ning tõin selle ka ilmarahvale näha (et ilmarahvas seaduse ees lolliks ei jääks, kui kenasti – mõõgad puhvaika all – kinno lähevad).

Sinu tsiteeringud, dr Zoidberg, on eksitavad, sest §18 lõigetes on antud olulised täpsustused. (Seaduse lõiked, mis sätestavad reeglina erandid ja täpsustused esimeses lõikes antud õigusnormile on kontekstivälised? mai äss :lol: ) Samuti jahud sa mehemoodi :) T-särgi ja teksadega mõõga kandmise lubamatusest, aga kui sa võtad vaevaks lugeda ja teistele tsiteerida §18 lg 5, siis ehk taipad isegi, et tallad tühja tuult.

§ 18. Piiramata tsiviilkäibega relvad ja laskemoon
(1) Piiramata tsiviilkäibega relvad on:

1) gaasipihusti;
2) kuni 4,5-millimeetrise kaliibriga (kaasa arvatud) pneumorelv;
3) jahinuga ja -puss;
4) allveenuga;
5) spordiotstarbeline vehklemisrelv (epee, espadron, florett jt);
6) ajaloolise kultuuri-, võitlus- või sporditraditsiooniga seonduv külmrelv (mõõk, pistoda, rapiir jt) või selle koopia;
7) amb tõmbejõuga kuni 75 kg (kaasa arvatud);
8 ) sportvibu tõmbejõuga kuni 45 kg (kaasa arvatud);
9) allveerelv.

(5) Käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 2 ja 4–9 nimetatud relva võib vallata, kanda, hoida ja edasi toimetada vastavat spordiala harrastav vähemalt kümneaastane isik.
Udutont
Arhimaag

PostitusPostitas Anonüümne 22:35 11. Nov 2003

Udutont kirjutas:kui sa võtad vaevaks lugeda ja teistele tsiteerida §18 lg 5, siis ehk taipad isegi, et tallad tühja tuult.

§ 18. Piiramata tsiviilkäibega relvad ja laskemoon
(1) Piiramata tsiviilkäibega relvad on:

1) gaasipihusti;
2) kuni 4,5-millimeetrise kaliibriga (kaasa arvatud) pneumorelv;
3) jahinuga ja -puss;
4) allveenuga;
5) spordiotstarbeline vehklemisrelv (epee, espadron, florett jt);
6) ajaloolise kultuuri-, võitlus- või sporditraditsiooniga seonduv külmrelv (mõõk, pistoda, rapiir jt) või selle koopia;
7) amb tõmbejõuga kuni 75 kg (kaasa arvatud);
8 ) sportvibu tõmbejõuga kuni 45 kg (kaasa arvatud);
9) allveerelv.

(5) Käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 2 ja 4–9 nimetatud relva võib vallata, kanda, hoida ja edasi toimetada vastavat spordiala harrastav vähemalt kümneaastane isik.

Kuidas seondub lg 5 punktis 6 määratletud ajaloolise kultuuri- või võitlustraditsiooniga seonduva külmrelvaga, mis EI OLE sporditraditsiooniga seotud (näiteks mõõk, mitte vehklemisrelv)?
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 22:44 11. Nov 2003

dr Zoidberg kirjutas:mille lõpus on küsimärk, on (üldjuhul) küsilause! :(]
erandjuhtudel retooriline küsimus :)

"Sa tohid kanda pussi või isegi mõõka, kui sa järgid ajaloolist kultuuri-, võitlus- või sporditraditsiooni, st ma oletan, et siis vähemalt vastavat kostüümi. " kirjutasid sa.

8) Käesoleva paragrahvi lõike 1 punktis 6 nimetatud külmrelva võib ohutust tagades kanda ja kasutada ajaloolise kultuuri-, võitlus- või sporditraditsiooni järgimiseks ning traditsioone järgiva võitluse imiteerimiseks. (punkt kuus: ajaloolise kultuuri-, võitlus- või sporditraditsiooniga seonduv külmrelv (mõõk, pistoda, rapiir jt) või selle koopia;)

Ehk siis teiste sõnadega: sa võid kanda ja kasutada mõõka, jm:
- minnes trenni või tulles sealt
- trennis
- võitluse imiteerimiseks ja pärisvõitluseks
- spordis
- mensuuril, sic! ajaloolise kultuuri- ja võitlustraditsiooni järgimiseks
- kinno minnes, kõrtsis istudes, naisega ameledes, pitsat süües, mida
iganes ehk siis ajaloolist kultuuritraditsiooni järgides ehk teiste
sõnadega, muistse eestlase kombel soovi korral relvastatud olles.

"Kusjuures, keelatud on kasutada spetsiaalselt kehavigastuse tekitamiseks valmistatud eset. Aga mis need puss või mõõk siis on? Trofeerelvad?" kirjutasid sa.

2) Tsiviilkäibes keelatud külmrelvad on:
1) kasteet, kasteetnuga, torketääk, teraspiits, samuti muu spetsiaalselt kehavigastuse tekitamiseks valmistatud ese;
2) lõike-, torke- või löögirelv, mis imiteerib mõne muu eseme kuju või on peidetud selle sisse;
3) vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga nuga, mille tera pikkus on üle 8,5 cm või mille tera on kahelt poolt teritatud.

Juhin tähelepanu asjaolule, et ükskõik mis relv neist on keelatud kui see pole: par 18, lõig. 1 punkt kuus järgi:

ajaloolise kultuuri-, võitlus- või sporditraditsiooniga seonduv külmrelv (mõõk, pistoda, rapiir jt) või selle koopia;)

Niiet, võta aga kätte ja tee endale mõni 18 saj. torkekasteet kuid ära sae seda pleksiklaasist või tinast omaenese tarkuse järgi välja.
Võta ja tee endale jalutuskepp, millest tuleb välja rapiiritera või krutsifiks, millest tuleb välja pistoda.
Pista puupüssi otsa 17 saj. torketääk või selle koopia ja kõik on korras, aga ära lase fantaasial lennata, käiates mingi omatehtu välja kolmetahulisest viilist, näiteks jne. jne.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 23:01 11. Nov 2003

dr Zoidberg kirjutas: Kuidas seondub lg 5 punktis 6 määratletud ajaloolise kultuuri- või võitlustraditsiooniga seonduva külmrelvaga, mis EI OLE sporditraditsiooniga seotud (näiteks mõõk, mitte vehklemisrelv)?

Uhh? :12: §18 räägib piiramata tsiviilkäibega relvadest. Lg 6 ja selles 10.a.+ rääkimine on erand lg-st 5, mille kohaselt võib piiramata tsiviilkäibega relva ja selle laskemoona soetada, omada, vallata, kanda, hoida ja edasi toimetada iga 18-aastane või vanem isik. Kusjuures minu arvates hõlmab 'vastav spordiala' lg 6 tähenduses ajaloolise kultuuri- või võitlustraditsiooni tõttu relva kandmist.
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 18:09 12. Nov 2003

dr Zoidberg kirjutas:Dogville on meie piraatlevis juba ammu olemas. No ma küll näiteks ei jaksanud seda teatrietendust vaadata. Vot selline filmisoovitus.

Noh, hea et siis vähemalt see selgeks tehtud sai, et Zoidbergil halb filmimaitse on.

Mina (ja minul on objektiivselt vaadates tõesti hea maitse antud koha pealt) soovitan Dogville' soojalt.

P.S. Kas te seda seadustest jahumist varsti ära lõpetada ei plaani juba? Asi selles, et kuhugi jõudvat te nagu ei paista. Või polegi see antud juhul teie eesmärk?
Dister
Manatark

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll