Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Kinnomineja kui kurjategija

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

Re: Kinnomineja kui kurjategija

PostitusPostitas hallsilm 18:53 11. Nov 2003

dr Zoidberg kirjutas:[Sa tohid kanda pussi või isegi mõõka, kui sa järgid ajaloolist kultuuri-, võitlus- või sporditraditsiooni, st ma oletan, et siis vähemalt vastavat kostüümi.

Kusjuures, keelatud on kasutada spetsiaalselt kehavigastuse tekitamiseks valmistatud eset. Aga mis need puss või mõõk siis on? Trofeerelvad?

eiei, piiramatu tsiviilkäibega on ajaloolised jne asjad. Ja kui ma riputan oma vöö külge mõõga siis jälgin ma ajaloolist kultuuri-, ja võitlustraditsiooni. Mis teise lõiku puutub, siis unustasid sa sealt ära märke va..need relvad (ajaloolised, jne). Seadusest ei tohi juppe välja rebida, see tekitab arusaamatusi :)
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mezi 18:55 11. Nov 2003

hallsilm kirjutas:
relvaseadus, paragrahv 18, punkt 3 ja 6 https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=193886

Selle järgi võid sa kanda pussi maa peal ja maa all, sõprade ja vaenlaste hulgas, taevas ja põrgus (juhul kui see kõik paikneb EV territooriumil)

jäingi just mõtlema, et mida imet ma peaksin nuga kinno kaasa vedama ? :rolle: mingi pipragaas ajaks vbolla ka asja ära ( tlnas kinos käies, tartus ei oska miskit nagu kartagi õieti :) )

ja nosimisega on samas nii, et kui ise pole harjunud sööma kinos ja kõht on ka korralikult täis, siis käib teiste krabistamine ( tavaliselt vaiksete romantiliste stseenide ajal või muidu filmi võtmemomendil, kus pole lärmi vaid on piinav/ootav vaikus ) natukene ... khm .. närvidele ..

olen ma ainus ? :?
Kui tahad teada, kuhu tee viib, küsi neilt, kes vastu tulevad...
mezi
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 19:03 11. Nov 2003

mezi kirjutas:olen ma ainus ? :?

Mind see ka kunagi häiris aga olen endale vististi paksu naha kasvatanud või suudan piisavalt välja lülituda. Ja lõpeks ma ei näe, et mul oleks õigus selle koha pealt inimestele etteheiteid teha - teinekord on mul endal kinos väike põuepudel kaasas. Tead, selline lapik ja metallist, portveiniga täidetult näiteks. Ning on olemas selliseid "alama astme" filme, mida ka mina vaatan koos roppkorni pakikesega (pohmeliitikul on siis vajadus millegi soolaka järele).
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 19:03 11. Nov 2003

dr Zoidberg kirjutas: Kusjuures, keelatud on kasutada spetsiaalselt kehavigastuse tekitamiseks valmistatud eset. Aga mis need puss või mõõk siis on? Trofeerelvad?

§ 18 on § 20 suhtes erinorm ehk siis kohaldatakse seda ja mitte §20 kui tekib vastuolu. Muuseas, puss ei pruugi olla tehtud spetsiaalselt kehavigastuste tekitamiseks.

Videokaamerate jms osas saab ehk põhiõiguste piiramist kuidagi põhjendada. Huvitav oleks näha, mille alusel nad inimesi söögi osas läbi otsivad. (Tegelikult ma ei usu, et nad 'ametlikult' toidu kaasastassimist keelavad kui te just aurava pitsaga sisse ei trügi :) )
Viimati muutis Udutont, 19:04 11. Nov 2003, muudetud 1 kord kokku.
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 19:03 11. Nov 2003

Samas ei ytle seadus dildomulaažide kohta justkui midagi. Ei tea kas CCP ajab järgmise aasta jaanuaris nendega kohaleilmuvad tšellod ka minema või tehakse sedapuhku erand?
Dister
Manatark

PostitusPostitas Anonüümne 19:05 11. Nov 2003

hallsilm kirjutas:eiei, piiramatu tsiviilkäibega on ajaloolised jne asjad. Ja kui ma riputan oma vöö külge mõõga siis jälgin ma ajaloolist kultuuri-, ja võitlustraditsiooni. Mis teise lõiku puutub, siis unustasid sa sealt ära märke va..need relvad (ajaloolised, jne). Seadusest ei tohi juppe välja rebida, see tekitab arusaamatusi :)

Kui sa riputad teksaspükste ja T-särgi juurde mõõga, siis võib seda kindlasti käsitleda, et sa ei jälgi AJALOOLIST traditsiooni, et siis on juba mingi uuema nähtusega tegemist.

Mis ma seal teisest lõigust ära unustasin? :o Jätsin välja kõik kontekstivälise. Pane see teine lõik siis siia uuesti, sellises mahus, millises sa seda näha tahad.

uuk kirjutas:Mind see ka kunagi häiris aga olen endale vististi paksu naha kasvatanud või suudan piisavalt välja lülituda. Ja lõpeks ma ei näe, et mul oleks õigus selle koha pealt inimestele etteheiteid teha - teinekord on mul endal kinos väike põuepudel kaasas. Tead, selline lapik ja metallist, portveiniga täidetult näiteks. Ning on olemas selliseid "alama astme" filme, mida ka mina vaatan koos roppkorni pakikesega (pohmeliitikul on siis vajadus millegi soolaka järele).

Väga tubli ülestunnistus. Keda me ikka petame. Käime kinos, nagu käime. Teeme tegusid, mida teeme. Lugupidamine.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 19:09 11. Nov 2003

mezi kirjutas:
hallsilm kirjutas:
jäingi just mõtlema, et mida imet ma peaksin nuga kinno kaasa vedama ? :rolle: mingi pipragaas ajaks vbolla ka asja ära ( tlnas kinos käies, tartus ei oska miskit nagu kartagi õieti :) )

Ma kannan nuga lihtsalt sellepärast kaasas, et sellega saab vajadusel:
pudeleid avada
mingit puutööd teha (hästi lai valik alates hambaorgi vestmisest)
lõigata liha, kooki, ananassi, arbuusi jne. kodus, piknikul, metsas jne.
vajadusel ennast kaitsta, koerte, pättide jm. loomade vastu.

võite lisada siia veel mõtte: veel relv on vaba mehe tunnus.
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Anonüümne 19:21 11. Nov 2003

hallsilm kirjutas:
mezi kirjutas:

Ma kannan nuga lihtsalt sellepärast kaasas, et sellega saab vajadusel:
pudeleid avada
mingit puutööd teha (hästi lai valik alates hambaorgi vestmisest)
lõigata liha, kooki, ananassi, arbuusi jne. kodus, piknikul, metsas jne.
vajadusel ennast kaitsta, koerte, pättide jm. loomade vastu.

Ja mida loetletust sa KINOS teed? :lol:
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 19:25 11. Nov 2003

Ma pakuks, et on vaba mees :rolle:
Mitte ei vaata filmi nagu mingi orjanäru vaid nagu vaba mees.
Ei, see on uhke asi - mõistmine, respekt.
Viimati muutis uuk, 19:28 11. Nov 2003, muudetud 2 korda kokku.
Pucca ja Garu on absoluutsed lemmikud.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 19:25 11. Nov 2003

dr Zoidberg kirjutas: Ja mida loetletust sa KINOS teed? :lol:

Mida iganes. See pole teiste asi, seni kuni sa nende õigusi ei piira ega võimuorganite asi, seni kui sa riku mingit (põhjendatud) seadust. Üldine vabadusõigus, ju nou. Jah, just nimelt vaba mees :)
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mezi 19:26 11. Nov 2003

hallsilm kirjutas:

see on yldiselt kysitav ... :rolle:

<- mõtleb neile afgaanidele ja iraaklastele ja kes-need-kõik-veel-olidki, kel pea igal relv kodus. vabad võib olla kyll, aga mitte kindlasti kõik täie aruga.

võib olla sa täpsustaksid ?
Kui tahad teada, kuhu tee viib, küsi neilt, kes vastu tulevad...
mezi
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 19:27 11. Nov 2003

Udutont kirjutas:Mida iganes. See pole teiste asi, seni kuni sa nende õigusi ei piira ega võimuorganite asi, seni kui sa riku mingit (põhjendatud) seadust. Üldine vabadusõigus, ju nou.

Ma arvan, et kui hallsilm kinosaalis puutööd tegema või piknikku pidama hakkab, on see CCP asi kyll. Vaba mees või mitte.
Dister
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 19:29 11. Nov 2003

mezi kirjutas:
hallsilm kirjutas:

see on yldiselt kysitav ... :rolle:

<- mõtleb neile afgaanidele ja iraaklastele ja kes-need-kõik-veel-olidki, kel pea igal relv kodus. vabad võib olla kyll, aga mitte kindlasti kõik täie aruga.

võib olla sa täpsustaksid ?

Võib-olla peaksid enne täpsustama, miks peaks vabadus olema seotud 'täie aruga', kuidas iganes sa seda ka ei defineeriks?
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 19:33 11. Nov 2003

Dister kirjutas: Ma arvan, et kui hallsilm kinosaalis puutööd tegema või piknikku pidama hakkab, on see CCP asi kyll. Vaba mees või mitte.

:) Võib olla. Aga igal juhul üksnes kui ta seda teeb. Kas ma saan õigesti aru, et vaba mees :!: peaks enne kinnominekut alati koju liduma, et oma vaba mehe tunnus sinna jätta? Mis siis kui vaba mees tahaks pärast väsitavat filmi avada pudelit õlut ja lõigata veidi sinki? Mis, mis.... :evil: Oh te könnfederaatidest lõunaosariiklased :1: :P
Viimati muutis Udutont, 19:40 11. Nov 2003, muudetud 1 kord kokku.
Udutont
Arhimaag

PostitusPostitas Anonüümne 19:40 11. Nov 2003

mezi kirjutas:<- mõtleb neile afgaanidele ja iraaklastele ja kes-need-kõik-veel-olidki, kel pea igal relv kodus. vabad võib olla kyll, aga mitte kindlasti kõik täie aruga.

Miks sa nii arvad? Nendel on sinust erinev kultuuritaust ja -ruum. Miks arvad, et afgaan või iraaklane, kellel on relv kodus, on tõenäoliselt mitte täie aruga? Või kui sa seda ei arva, miks sa seostad siis relva kodus hoidmist, afgaani/iraaklast ja mitte täie aruga olekut?

[dr Zoidberg kehitab õlgu]

Muideks, Kanadas on 10 miljonit majapidamist/peret ja nende valduses on 7 miljonit tulirelva. Võibolla pole see tõesti päris täiearuline.
Anonüümne

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll