Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Kollid, elukad, olendid...

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 15:32 24. Jaan 2003

Valge Ork kirjutas:Ma tean, et "Malleus Maleficarum" "Nõiahaamer" on. Mind lihtsalt huvitas, kas see on enam-vähem sama mis keskaegne "Malleus" või on nüüdisaja autorite täiendatud...

Raamatu nimi on "Malleus Maleficarum". Autorid on Johann Sprenger O.P. ja Heinrich Kraemer O.P. Mul on kodus inglise tõlge. Selle autor on rev. Montague Summers. Sisaldab pikka eessõna ja rohkesti joonealuseid märkusi tõlkijalt, on näha, et tegemist on olnud tõsise fänniga. ISBN on sellel raamatul 0486228029. (Loodan, et on abiks :) )
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 15:42 24. Jaan 2003

oop kirjutas:Liivimaalt, mille järgi siinkandis tegutsenud mitmetuhandepealine libahundikari. Minu allikas ...loeb yles veel terve rea balti linahundijuhtumeid, nii et siinkandis paistab neid tõesti palju olnuvat. Ei tea, kas olid siis eriti head lambad või oli asi milleski muus.

Ilmselt on siin keskajal ja hiljem alati olnud hunte oluliselt rohkem kui Lääne-Euroopas. 2000 aastal loendati eestis 150 hunti, aga see ei ole miski täpne arv, seda enam, et piir Venemaaga on (eriti talvel) huntidele valla. Lääne-Euroopas: täpseid andmeid ei tea, aga nt asjaolu, et karmis ja metsikus Rootsis oli 10kond aastat tagasi 9 hunti, peaks üht teist ütlema. [Hiljem lisatud: see, et 10kond aastat tagasi oli Rootsis 9 hunti, pärineb tollase loomaia töötaja suust, kes oli seotud Eesti huntide asustamisega Rootsi. Seega, hetkel peaks 'Rootsi' hunte olema oluliselt rohkem. Teiseks, ei ole see 9 hunti teatmiku fakt vaid kellegi (mis siis et asjatundja) väide.]

mart kirjutas: [possessio teemadel] Mul on ikka vihjetega raskusi... Järsku saab veel otsemini öelda :)

:lol: Ah, mis te jagelete. Loomulikult on olemas kõiksugu 'variante'. nt possidere - valdama
Viimati muutis Udutont, 19:31 24. Jaan 2003, muudetud 1 kord kokku.
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 18:02 24. Jaan 2003

Udutont kirjutas:Ah, mis te jagelete.

Vabandan, kui tundusin liiga noriv. :) Ilmselt on "Malleus Maleficarumi" värske lugemine süüdi selles, et ma kõiges hereesiat näen. :)

Aga raamat ise on tore. Ja sarnasus (ma mõtlen siin mul kodus olevat raamatut) mitmete moodsate RPG raamatutega ei piirdu ainult sellega, et ka seal kasutatakse valdavalt asesõna "she". :)
mart
Dominus Monstrorum

PostitusPostitas oop 11:39 25. Jaan 2003

mart kirjutas:Väga mitmetel põhjustel ei usu sellesse eriti. :) Kas ma sain õigesti aru?

Ei näe mõtet sellele vastata.
Ehk on asi huumorimeele spetsiifikas.

mart kirjutas:Raamatu nimi on "Malleus Maleficarum". Autorid on Johann Sprenger O.P. ja Heinrich Kraemer O.P. Mul on kodus inglise tõlge. Selle autor on rev. Montague Summers. Sisaldab pikka eessõna ja rohkesti joonealuseid märkusi tõlkijalt, on näha, et tegemist on olnud tõsise fänniga. ISBN on sellel raamatul 0486228029.

Mul õnnestus saada vene tõlge. "Ja.Shprenger, G.Institoris" (khm :) ), "Molot Vedjm". Moskva: Interbuk, 1990. 2.tr. (Seeria "Tsharodeistvo i volshebstvo".) Pole kyll kindel, aga hea õnne korral võib seda veel Tallinna raamatupoodidest leida.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 12:23 27. Jaan 2003

oop kirjutas:Ei näe mõtet sellele vastata.

Miks?

oop kirjutas:Ehk on asi huumorimeele spetsiifikas.

Järsku selgitad, mis sa selle lausega mõtled?
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

Rogue eesti keeles

PostitusPostitas Orlau 15:47 9. Juul 2003

Demon kirjutas:ehk siis imo pole "6iglane" v2hemalt 3e roguele kohe seda outlaw-staatust kylge m22rida, tembeldades teda vargaks v6i p2tiks
PHB 2e j2rgi olid sul kyll k6ik need "illegaalsed" oskused kondlasti olemas, aga tegelikult ei k2skinud keegi neid kasutada

Me lahendasime selle yhes mängus nii, et vastavalt oma rogue seadistusele sai teda nimetada sulleriks (sellel on positiivsem kõla kui sulil, eksole?), meistriks, artistiks (kunstnikuks) jne. Ise sullerit mängides leidsin, et tegelasele endale meeldis ennast iseenesestmõistetavalt meistriks kutsuda ;)
Orlau
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Trexxx 18:36 9. Juul 2003

rääkides pätistaatusest ja skillidest - neist illgaalsetest - oled sa kusagil hiljuti näinud mõnda lawful good tüüpi varast :P - kõik on suhteline
"Meest eristab hobusest mõistus - mõnikord ka sadul."
- Hagar hirmus

" On võimatu olla masenduses kui sul on õhupall. "
- Vinnie PUHH -
Trexxx
Võlur

PostitusPostitas oop 19:36 9. Juul 2003

Trexxx kirjutas:rääkides pätistaatusest ja skillidest - neist illgaalsetest - oled sa kusagil hiljuti näinud mõnda lawful good tüüpi varast :P - kõik on suhteline

Saab konstrueerida midagi Robin Hoodi laadset - mitte kyll ballaadides kirjeldatud vennike ise, kes sattus esialgsesse jamassegi äkkvihast ja hiljem tegi palju äkilisi lollusi, pigem CG. Nt tyyp, kes söödi isamajast välja kurja naabri krutskite abil, pärast mida pages metsavennaks. Röövib evil alignmendiga rikastelt, teeröövlitelt jne, korjab enda meelest talle kuuluvatelt maadelt makse jms. Miks mitte.

Või mõne LG institutsiooni eriagent - otseselt assassiiniks-palgamõrtsukaks teda nimetada ei saa, sest ehkki palka ju saab (just nimelt palka, kord kuus, ja aeg-ajalt tulemusrikka töö eest preemiat), ei ole iga vandi poolt palgatav ja võitleb omast arust hea asja nimel.

Igasuguseid asju leidub ilmas. RL on hullem kui fantaasia.
Ärge mulle palun privasid saatke. Ma ei kohtu nendega.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ghil 11:50 10. Juul 2003

samas on ju v6imalik ka nende varga jaoks m6eldud skillidega edukalt valmis meisterdada yks LG salakuulaja-j2rgivaataja... Selline kes imbub kuhugi vaixelt sisse, m2ngib "oma meest" ning hiljem teeb vajalikke ettekandeid oma ylemustele...
You know, Knowledge is a tricky thing!
Ghil
Laste günekoloog

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 12:44 10. Juul 2003

oop kirjutas:Või mõne LG institutsiooni eriagent - otseselt assassiiniks-palgamõrtsukaks teda nimetada ei saa, sest ehkki palka ju saab...

Muuseas, ma just avastasin, et minu monitor on Lawful Good. Ehk siis LG. Jõle hea avastus oli 8) .
Dister
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ghostwizard 10:35 11. Juul 2003

Gnoomid Tolkieni loomingus: väikepäkapikud.
Erien ei olnud turvaline mäng, Erien oli väga tõhusa turvakontrolliga mäng. - logerin
Ghostwizard
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elendil 11:06 11. Juul 2003

ee... Tolkieni loomingus olid gnoomid Gondolini haldjad. ;)
Elendil
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 11:20 11. Juul 2003

Ghil kirjutas:samas on ju v6imalik ka nende varga jaoks m6eldud skillidega edukalt valmis meisterdada yks LG salakuulaja-j2rgivaataja... Selline kes imbub kuhugi vaixelt sisse, m2ngib "oma meest" ning hiljem teeb vajalikke ettekandeid oma ylemustele...

Oop nimetab selliseid tegelasi arheoloogideks. Küsige temalt endalt, miks.
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 21:42 18. Juul 2003

Dister kirjutas:Muuseas, ma just avastasin, et minu monitor on Lawful Good. Ehk siis LG. Jõle hea avastus oli 8) .

mina kyll juba tykk aega LG telekaid ei vaata.
ohpuu
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas oop 22:02 18. Juul 2003

Lyhiyhendus on saabunud! ...Juhhei? :?

Beholderid jagunevad PAL- ja SECAM-systeemi beholderiteks.
Ärge mulle palun privasid saatke. Ma ei kohtu nendega.
oop
Esimene Filosoof

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll