Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Eelhääletus

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kas Eesti peaks Liituma Euroopa Liiduga?

Jah
41
59%
Ei
20
29%
Ei huvita
8
12%

Hääli kokku : 69

PostitusPostitas Anonüümne 13:45 24. Aug 2003

Dister kirjutas:Leedu projektis osalemine on ka k6ik mis meile j6ukohane on.

Ma küsiksin, kes on need MEIE, kes Leedu tuumajaama projektis osalevad?
Anonüümne

Kasutaja avatar

kitsed kärneriteks ja jahimehed loomakaitsjateks

PostitusPostitas hallsilm 10:29 25. Aug 2003

Udutont kirjutas:
hallsilm kirjutas: Korralik metsapoliitika on täiesti olemas ja hakatakse rakendama. Enne ei saanud sest reiljan & sõbrad tahtsid ratsa rikkaks saada (mis ka õnnestus, kahjuks looduse arvelt).

Kuule, Hallsilm, oled sa unustanud, kes on taas Eestis keskkonnaminister? Ühtlasi võin kinnitada, et üksjagu vanu sõpru on ka juba tagasi...

mhh :rolle: ....aga ta lubas ennast muuta :D

Aga tegelikult ei saa ma aru, mida need keskkonnaministeeriumi kõrgema leveli tegelased eesotsas loodusejumala avatari Reiljaniga ikkagi taotlevad. Tõenäoliselt Eestimaa looduse kaitset, selles mul kahtlusi pole aga kõhklused küll, et mille eest siis loodust ikkagi kaitstakse, kas looduse hävitamise keelamise eest või looduse hävitamise eest.

Praegu igatahes tundub mulle kui kõrvalseisjale, et ministeeriumi masinavärk on praegu tööle rakendatud sel pühal eesmärgil, et EL -is olevaid looduskaitsepõhimõtteid siin rakendada ei saaks vms.
Seda kinnitavad EL läbirääkimistel toimunud Streimanni bande meeleheitlikud (ja edukad) ponnistused mõrtsukjahimeeste lõbude ja suurte metsaärikate tulude kaitsmisel,..... mul tuleb isegi heldimuspisar silma. :D
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 10:45 25. Aug 2003

"Kammoon! See on nyyd t6esti..."

...teostumatu üritus :) ? Jah, sest on hea hulk inimesi, kes räägivad sõnades oma põllumehe toetamisest, mõned isegi teesklevad aitamist aga tegelikult kõik nad (mittepõllumehed) on huvitatud vaid odavast toiduainest. Nagu sinagi. Kui puht majanduslikult asja kaaluda, siis võiks isegi kogu selle kodumaise põllumajanduse pr...sse saata ja ära kaotada, kohalike talumeeste kägisemisest hoolimata. Ellu jäävad vaid eksootikat pakkuvad talud, loodusefriikidele ja muudele pooletoobistele. Rullnoksidele ja tõsistele ärimeestele pole säherdust lollust nagu Eesti põllumajandus vaja. Äkki teeks ära :D ?
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Anonüümne 12:29 25. Aug 2003

hallsilm kirjutas:Jah, sest on hea hulk inimesi, kes räägivad sõnades oma põllumehe toetamisest, mõned isegi teesklevad aitamist aga tegelikult kõik nad (mittepõllumehed) on huvitatud vaid odavast toiduainest.

Mõned inimesed lähevad läga leili, kui kuulevad, et jälle neid põllumehi toetatakse... Põllumehi poleks vaja toetada, kui EL ei toetaks oma põllumehi. EL-i põllumehed saavad meeletut eksporditoetust, mis lööb eksporditavate maade põllumeestel jalad alt – nende hind pole konkurentsivõimeline. Siseturu seisukohalt oleks õige kehtsestada kaitsetollid, ekspordile mõeldes, toetused.

Tegelikult Eesti valitsuse poliitika vaid mängib toetamist, toetatakse vaid suurtööstust. Eesmärk on ikkagi olnud sisemaine põllumajandus ära kaotada. Need vennad, kes seda teinud on, on olnud lihtsalt juhmid. Nad on uskunud, et meie kliimas ei saa põllumajandusega tegelda. Aga saab väga hästi. Ja põud ja ikaldus on igal pool maailmas. Selle eest pole kaitset.

hallsilm kirjutas:Kui puht majanduslikult asja kaaluda, siis võiks isegi kogu selle kodumaise põllumajanduse pr...sse saata ja ära kaotada, kohalike talumeeste kägisemisest hoolimata. Ellu jäävad vaid eksootikat pakkuvad talud, loodusefriikidele ja muudele pooletoobistele.

No sa ei mõtle seda muidugi tõsiselt? :) Selline majandusharu, nagu turism, on ju väärastunud nähtus. Ma küll ei tahaks näha, et saksa vanamammid kuskile minu maakodu ukse taha piknikku pidama kogunevad.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 14:17 25. Aug 2003

kogu see euro-värk taandub lihtsalt : kas meeldib või mitte :)
väga lihtne, samas inimlik :)
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 15:02 25. Aug 2003

Surra kirjutas:kogu see euro-värk taandub lihtsalt : kas meeldib või mitte :)

Asi polegi minu jaoks nii väga lihtne. Selline tunne nagu käiks Eestis miskit kodusõda. Kusjuures kõik tahavad eesti rahvale hirmsasti head teha. Tõde on aga kusagil vahepeal...ma vist teengi selle mõtte teoks, et ise ei otsusta, lasen hobusel üle mahavisatud kepi astuda, et kui astub parema jalaga, siis ütlen jah ja tambin fanaatilised eurovastased sõnadega maa sisse ja kui astub vasema jalaga siis ütlen ei ja võtan pooldajad ette :D . Hobuse asemel sobib ka inimene, kes mulle ühe õhtusöögi kõrtsis välja teeb ja siis ma hääletan tema soovituse järgi.

Miks ma aga hääletama lähen, kui ei tea kumb on parem variant?
Aga sellepärast, et olen aru saanud, hääletamine on tähtis ja minust sõltub palju... :roll:
Viimati muutis hallsilm, 15:12 25. Aug 2003, muudetud 2 korda kokku.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 15:11 25. Aug 2003

"Siseturu seisukohalt oleks õige kehtsestada kaitsetollid, ekspordile mõeldes, toetused."

Kaitsetollidest pole essugi kasu. Näh, kehtestati tollid Poola sealihale, panid ja maavillased importöörid organiseerisid asja nii, et saatsid liha naaberriiki, kus see ümber kvalifitseeriti teise riigi seakintsudeks ja liha kokkuostuhind tõusmise asemel hoopis kukkus. Ehk teisisõnu, tahtsime kõige paremat, aga välja kukkus nagu alati.
Põllumajanduse alafinantseerimise pärast ma talumehevärgi kuradile saatsingi ja asusin töötama erialal, kuhu riik raha meelsamini annetab :D

"Ma küll ei tahaks näha, et saksa vanamammid kuskile minu maakodu ukse taha piknikku pidama kogunevad"

Tead, antipaatsetest mammidest lahtisaamine on väga lihtne, sa pane ette roosad prillid või võta nagist kärbik, teadagi milleks või vähemalt saada nende muttide juurde suured kurjad karvased koerad :D
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Anonüümne 16:41 25. Aug 2003

Surra kirjutas:kogu see euro-värk taandub lihtsalt : kas meeldib või mitte :)

Kui kõik sellele taandub, milleks siis meeletu europropaganda, milleks jutud majanduslikust edust, elu paremaks minemisest, milleks hirmutada üksijäämise, majandusliku krahhi, Venemaa rüppe tagasiminekuga jne.

Need asjad pole ju meeldimisega seotud. Need on asja isukamaks tegemise meetodid. Aga rääkida võiks ikka siis sellest, kellele meeldib, kellele mitte...
Anonüümne

PostitusPostitas Anonüümne 16:50 25. Aug 2003

hallsilm kirjutas:Kaitsetollidest pole essugi kasu. Näh, kehtestati tollid Poola sealihale, panid ja maavillased importöörid organiseerisid asja nii, et saatsid liha naaberriiki, kus see ümber kvalifitseeriti teise riigi seakintsudeks ja liha kokkuostuhind tõusmise asemel hoopis kukkus. Ehk teisisõnu, tahtsime kõige paremat, aga välja kukkus nagu alati.

Kaitsetollidest on essugi kasu küll, kui neid kohaldataske mõtestatult ja kompleksselt. Poola näite varal oli selge,et tegemist on puktalt poliitilise otsusega, näitamaks valitsuse head tahet. Nagu juba öeldud, oleks tulnud ette võtta ikka Taani ja Soome ka, aga seda valitsus ei tee. :)

Kaitsetollide kehtestamisest räägiti juba aastaid tagasi, õigemini sellest, et meid kohe kuidagi kehtestada ei saa. Väide oli toona selline, et Eesti külmutas oma tollimajanduse hetkel, kui asus EL-iga läbirääkimisi pidama. Samas on teada, et näiteks Poola ja mõned teisedki riigid, ikkagi kehtestasid kaitsetollid. Ja nende majandus on siiani vähem kannatada saanud.

Miks aga kaitsetolle tegelikult ei kehtestatud, on lihtne. Kui kaitsetollid olnuks, siis tulnuks need EL-iga liitudes ikkagi kaotada, mis oleks kaasa toonud põllumajanduse hävingu (põhjustades omakorda rahulolematust). Nüüd on seesama häving aga juba ära toimunud ja osav propaganda saab seda jällegi oma kasuks pöörata – näete, me ei saa ise hakkama, meil on vaja eurorahasid.

Sellised vennad, kes sellist joga ajavad, tuleks päevapealt riigitöölt lahti lasta ja asemele panna sellised, kes kohaliku elanikkonna eest seisaksid. :2:
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 18:51 25. Aug 2003

"Sellised vennad, kes sellist joga ajavad, tuleks päevapealt riigitöölt lahti lasta ja asemele panna sellised, kes kohaliku elanikkonna eest seisaksid."

See on raskesti teostatav.
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Anonüümne 1:14 26. Aug 2003

Dister kirjutas:Kas Eurovisiooni j6ujoonte koha pealt on midagi juba koorumas?

Siin mõned päevad tagasi sai Disterit noomitud, et ta nõnda kärsitu on, et juba praegu teada tahab, kes järgmise Eurovisiooni võidab. Ega, jah, jõujooned veel paigas pole, aga täna tuli selline selgus, et ilmselt läheb nüüd võit mõnda Euroopa suurriiki – nood on juba ammu pidanud vesiste suudega pealt vaatama, kuidas mingid autsaiderid võidurõõmu naudivad. Ehk siis – praegu arvan, et keegi suurtest riikidest saab Türgi käest teatepulga. Sest peab ju lõpuks ikka näitama, et Euroopa on ühtne, et Euroopa on seesmiselt tugev, et Euroopal on tugev keskvõim...

[dr Zoidberg jätab enesele õiguse oma seisukohta muuta, kui ilmnevad uued tugevad jõujooned. dr Zoidberg rõhutab, et tegemist on poliitilise üritusega, kus kaalul on rohkem, kui enamus arvata oskab. Ja seda, mida teeb poliitika järelejäänud loetud kuude jooksul enne lauluvisiooni, ei tea isegi dr Zoidberg päris täpselt ette öelda.]
Anonüümne

PostitusPostitas Golburk 22:49 26. Aug 2003

dr Zoidberg kirjutas:
marx kirjutas:Pealegi jääb mul hääletamisõigusest ainult paar kuud puudu... :P

Sa ei ole sellega midagi kaotanud. Hääleta või ei, midagi sa sellega ei muuda. Sama asi kehtib eriti valimiste puhul.

Maailma õudus....teine maailmasõda sai algusest ühe hääle pärast! Hitler sai ühe häälega võimule! Ei oleks see inimene käinud valimas mine sa tea milline oleks praegu maailm? See jääb igaveseks teadmatuks!
Ise ütlen suht pohh! Ok ok Ea! Ehk jahei!
Golburk
Smurf

Kasutaja avatar

PostitusPostitas viiking 8:44 29. Aug 2003

palun lõpedage vähemalt siin see euro värk ära.nagu nii igal
pool mujal seda tuleb (täiega)
never look at the raven eyes
viiking
Bännitud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 10:38 29. Aug 2003

viiking kirjutas:palun lõpedage vähemalt siin see euro värk ära.nagu nii igal
pool mujal seda tuleb (täiega)

üks euro, kaks eurot, kolm eurot, neli eurot, viis eurot, kuus eurot, aga veel parem kui oleks kaks tuhat eurot...., ei mis ma jaman, kaks miljonit eurot minu pangakontol :D
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 13:06 29. Aug 2003

mulle anti eile ainult kolmkymmend EUroopa Rubla :(
ohpuu
Saladuste kaitsja

Eelmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll