Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Eelhääletus

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kas Eesti peaks Liituma Euroopa Liiduga?

Jah
41
59%
Ei
20
29%
Ei huvita
8
12%

Hääli kokku : 69

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 2:00 22. Aug 2003

higgins kirjutas:Näiteks oleks huvitav teada, kus saaks tutvuda Hallsilma poolt mainitud lepingute sisuga jne. (Ei, mul pole kahjuks tõepoolest halli aimugi.)

küsi eurotelefonist järele kuipalju meile rahhi makstakse, aastate lõikes,
ja küsi palju on liikmemaks, aasta, kahe aasta, ...10 aasta pärast jne.
Nad võivad sulle soovi korral isegi kirja koju saata kui arvutit ple:). Ma pole mingi poliitikahuviline fanaatiline eurovaenlane, kes viitsib kõike üles kirjutada, meelde jätta, teistele peistida.

Ja muideks, enne kui kägisema hakatakse faktiliste materjalide puuduse üle võiks ennem enda europooldavad väited arvuliste faktidega välja tuua, küll siis teised ka omad üles otsivad :roll:
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 2:48 22. Aug 2003

1) elektrienergiat suudab eesti siiski ainult iseendale toota. edasimyymiseks mitte.

Lätti ja Venemaale eksportis Eesti Energia juulis 163 GWh elektrit. Võrreldes eelmise aastaga kasvas eksport 25%. Söö nüüd oma sõnad ära nagu lubasid :D

"tervitan kahel k2el tuumaelektrijaama rajamist eestisse. siis v6iks öelda, et elektrit toodetakse arvestataval tasemel."

Toetan oselamist Leedu tuumaelektrijaama projektis. Et kui paugu teeb, siis mitte meil. Tulevikus kui jaamad on töökindlamaks muutunud, võib ju siia kah mõne ehitada...

"2) metsa on (justnimelt) _veel_ piisavalt. korralikku metsapoliitikat aga mitte. kas nyyd just kohe appi vaja hyyda, kuid midagi peaks asjakohane intsants ette v6tma."

Korralik metsapoliitika on täiesti olemas ja hakatakse rakendama. Enne ei saanud sest reiljan & sõbrad tahtsid ratsa rikkaks saada (mis ka õnnestus, kahjuks looduse arvelt).

"3) ega ikka ei ole kyll. praegune p6llamees elab kahjuks euroopa liidu rahadel ja mitte eesti riigi poolt saadud dotatsioonidest. iseseisvusej2rgsest p6llumajanduse m66nast on veel tykk maad v2lja tulla."

Häh. See on kõik poliitika küsimus. Dumpinghindadega KÕIK välismaine toit ja tooraine solgiauku, selle läbi kohalik põllumees konkureerima vaid kohalikuga, alustuseks ka veidi riigi toetust. Võib tunduda vägistamisena ja igasugu tsiribiribimm priileivasööjatest vahendajakaupmeestele hakatakse lööma hingekella (ja see on hea) aga väliskaubanduse defitsiit ja tööpuudus maal väheneb drastiliselt. Kauplused lähevad kodumaisest kaubast punni. Väga lihtne. Sama asi toimub ka EL sees, ainult seal dikteerivad asja suured riigid. Kas said aru?

"4) p6levkivi ja puit.. oled sa keemik? mina ei ole. muidugi on siis ju kole vahva kui k6ik kohe kullaks muutub, mida selle seguga sisse m2tsida, ent ma kardan, et vastav tehnoloogia on suht kallis. v6in oma s6nu syya kui kenasti vastu argumenteerid."

mm...kui sa tahad kodumaiste keemiatehaste kasumiaruandeid ja tootmistsüklite kirjeldusi, siis leiad need netist. Kui sa tahad teada, kas vastav tehnoloogia on kallis, siis jah, on kallis. Meil õnneks on see olemas ja targad kodumaised onud TTÜ-st, TÜ-st jms kohtadest leiutavad pidevalt neid juurde. Põlevkivist, hakkepuidust, odrast on võimali
toota kõike, mõni lähteaine on vastava lõpp-produkti puhul eelistatavam aga vahet pole. Eestis on võimalik toota kõike: lõhkeaineid, bensiini, igat masti vaike, plastmasse, õlisid, alkoholi, happeid, gaase (ka mürkgaasid),
kummi, nailonit, eetreid, ravimeid jne jne.
Näited: http://www.vkg.ee/?nodeid=47&lang=et
http://lepo.it.da.ut.ee/~mrattas/EMKTwe ... fuusid.htm
http://www.stat.ee
(Igasugu täpsemat infot saad TÜ keemiatehnika instituudist, aga ka Põllumajandusülikoolist (sealt rapsiõli ja nisust toodetud alkoholi kütusena kasutamise kohta). ).

Söö siis oma sõnu edasi, nagu lubasid :D

5) sry, mis on rooma klubi ja kus nende yllitisega tutvuda saab?

Mina kuulasin raadiost saadet. Aga tõenäoliselt leiad netist kah üles, toksi otsingumootorisse rooma klubi, varu aega ja kannatust ning leiad.
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Anonüümne 2:57 22. Aug 2003

Ega keegi ometi ei uskunud G.W.Bushi repliiki – rahu, Ameerika, see ei olnud terrorismiakt, aga me uurime selle välja, mis see oli...

[dr Zoidberg mõtleb, miks on nõnda, et samal ööl, kui ta vaatas filmi, nimega Hackers 2, kustus Ameerikas valgus...]
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kiwi 10:14 22. Aug 2003

kummaline miks sellise riskiastmega asutust yldse mingitki otsa pidi internetis on? olgugi, et privaatv6rk jne. firewall pole imeravim.
kiwi
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 10:35 22. Aug 2003

ma sain aru, et neil l2bi suure Ineti yhendus teiste jaamade, kontrollorganite jne kraamiga
kahtlen, et seda jaama p2ris isoleerida saaks, vast ainult nii teha et kogu liiklus v2lja on ainult l2bi yhe arvuti ja toru ning sel 24/7 kontroll peal (loe: patsiga poisid vahetustega valvamas lisaks myyridele)

nad teavad seda ise kah, aga kui mingi aeg pole midagi juhtunud, siis minnakse hooletuks, valvur tahab kah s6pradega netis unreali m2ngida jne :P
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kiwi 10:37 22. Aug 2003

hallsilm kirjutas:Lätti ja Venemaale eksportis Eesti Energia juulis 163 GWh elektrit. Võrreldes eelmise aastaga kasvas eksport 25%. Söö nüüd oma sõnad ära nagu lubasid :D

tuleb siis syya. ainult ma ei saa aru, milleks nii ca aasta tagasi oli tarvis plaane venemaalt elektrienergia juurdeostmiseks. siis tundus, et j2i nagu puudu.. a vahest ma, lihtne inimene, ei saand j2lle ilmaasjadest aru.

hallsilm kirjutas:Toetan oselamist Leedu tuumaelektrijaama projektis. Et kui paugu teeb, siis mitte meil.

ai. leedu on kyll kauge maa.. juhuks kui k2rts k2ima peaks :D aga krat no ei suju ju see koostöö meie l6unanaabritega. kilud l2himinevikust ning pekkijooksnud plaanid militaaralliansist kaugemas.

hallsilm kirjutas:Dumpinghindadega KÕIK välismaine toit ja tooraine solgiauku, selle läbi kohalik põllumees konkureerima vaid kohalikuga, alustuseks ka veidi riigi toetust.

kle see jutt on natike kahtlane :) ja kui see isegi v6imalikuks saab, siis ma arvan, et me keegi ei j6ua leheveergudel 2ra kannatada seda andrese-pearu jama, mis siis lahti l2heb kui maamehel v2lisvaenlast enam pole. ja toit on juba niigi kallis.

ja ait2hh viidete eest! eks ma vaikselt hari ennast.
kiwi
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kiwi 10:50 22. Aug 2003

Demon kirjutas:ma sain aru, et neil l2bi suure Ineti yhendus teiste jaamade, kontrollorganite jne kraamiga kahtlen, et seda jaama p2ris isoleerida saaks, vast ainult nii teha et kogu liiklus v2lja on ainult l2bi yhe arvuti ja toru ning sel 24/7 kontroll peal (loe: patsiga poisid vahetustega valvamas lisaks myyridele)

hm. mitte p2ris :D ehkki mulle meeldib idee unrealist ja seda m2ngivatest tuuma-jopedest.. korporatsiooni ja v2lisilma vahel oli t1 yhendus, mida teadsid v2hesed ja mida l2bivat liiklust asutuse sisev6rku, syrpriis-syrpriis, firewall ei filterdanud. backdoor yhes6naga. sealt jaama j6udis slammer aga m$sql augu kaudu. lihtsalt ullult laisad ja hooletud adminid on seal.
kiwi
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 11:06 22. Aug 2003

kas t6esti oli ainus yhendus v2ljapoole see T1? mulle j2i nagu meelde, et oli veel mingi(d) yhendused, aga lihtsalt see T1 oli selline kahtlane et keegi eriti ei teadnud ning ei arvestanud sellega

vast see oligi salaja unreali m2ngimiseks :D
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 18:11 22. Aug 2003

hallsilm kirjutas:Toetan oselamist Leedu tuumaelektrijaama projektis. Et kui paugu teeb, siis mitte meil. Tulevikus kui jaamad on töökindlamaks muutunud, võib ju siia kah mõne ehitada...

Leedu projektis osalemine on ka k6ik mis meile j6ukohane on. Endale p2ris OMA jaama ehitamine t6staks elektri hinda kordades kui mitte vaata et kymnetes kordades. Ehk klassifitseerub praegusel ajal veel utoopiana. Vastav info p2rineb paari aasta tagusest ajast, kui Leedu reaktorite sulgemine/kaasajastamine ka meie oma jaama ehitamise p2evakorda t6stis.

Dr Zoidberg kirjutas:Ega keegi ometi ei uskunud G.W.Bushi repliiki – rahu, Ameerika, see ei olnud terrorismiakt, aga me uurime selle välja, mis see oli...

Ma m6tlesin juba paar p2eva tagasi, et v6iks sulle privaats6numi saata. Lihtsalt huvitas, kes siis seekord ylemaailmase vanden6u niidit6mbajateks olid :P .

Kas Eurovisiooni j6ujoonte koha pealt on midagi juba koorumas? Tuleb Leetu?

hallsilm kirjutas:Dumpinghindadega KÕIK välismaine toit ja tooraine solgiauku, selle läbi kohalik põllumees konkureerima vaid kohalikuga, alustuseks ka veidi riigi toetust. Võib tunduda vägistamisena ja igasugu tsiribiribimm priileivasööjatest vahendajakaupmeestele hakatakse lööma hingekella (ja see on hea) aga väliskaubanduse defitsiit ja tööpuudus maal väheneb drastiliselt.

Kammoon! See on nyyd t6esti...
Dister
Manatark

PostitusPostitas Anonüümne 18:23 22. Aug 2003

Dister kirjutas:Ma m6tlesin juba paar p2eva tagasi, et v6iks sulle privaats6numi saata. Lihtsalt huvitas, kes siis seekord ylemaailmase vanden6u niidit6mbajateks olid :P .

Sellisele flame-le [loe: lämin] oleks muidugi kohatu vastatagi. Kasvõi ainuüksi selles mõttes, et mida sa mõtled ülemaailmse vandenõu all...

Tõin selle tsitaadi rohkem sellepärast, et näidata ühe riigi propagandamasina töötamist... Me isegi ei tea veel, millest see oli põhjustatud, aga me juba teame, et sellest see kindlasti ei olnud. Seda isegi sel juhul, kui uurimine kinnitab vastupidist.

Dister kirjutas:Kas Eurovisiooni j6ujoonte koha pealt on midagi juba koorumas? Tuleb Leetu?

Ma vist juba vastasin, et ei tule Leetu, pole mingit mõtet. Leedu nagunii alla neelatud. Kas juba on 1 kuu enne Eurovisiooni? Soovitasin sul siis küsida. Nojah, sa oled ilmselt lihtsalt nii palju ajast ees.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 19:11 22. Aug 2003

ohpuu kirjutas: 1992. aastal valitud Riigikogu oli kõige teovõimelisem, seal oli tegeliku seadusandliku töö tegijaid vist kolmandik, ja kõnealune VII koosseis menetles ja koostaski kõige rohkem seadusandlikke akte võrreldes järgnevatega.

Kahjuks pole see just kõige parem hindamiskriteerium, sest see pole Riigikogu, kes seaduste koostamisega peamiselt tegeleb. Riigikogu vastavad komisjonid on jäämäe tipp - 95% tööst tehakse ära enne, kui eelnõu Riigikokku jõuab (v.a. üksikud erandid). Tihti ei tee RK muud kui vaid võtab midagi muutmata eelnõu seadusena vastu. Lisaks moodustavad väga suure osa õiguslikust regulatsioonist määrused, millega RK'l mingit otsest pistmist pole. Seaduste arv ei tähenda samuti mitte midagi: ka ühe paragrahvi muutmise seadus on seadus ning valdav enamus 90ndate alguses vastu võetud sisulistest seadustest on deklaratiivsed paarikümne-paragrahvised üllitised. Eelmisel aastal vastu võetud VÕS koosneb aga ligikaudu 1100-st paragrahvist. jne-jne
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 19:26 22. Aug 2003

hallsilm kirjutas: Korralik metsapoliitika on täiesti olemas ja hakatakse rakendama. Enne ei saanud sest reiljan & sõbrad tahtsid ratsa rikkaks saada (mis ka õnnestus, kahjuks looduse arvelt).

Kuule, Hallsilm, oled sa unustanud, kes on taas Eestis keskkonnaminister? Ühtlasi võin kinnitada, et üksjagu vanu sõpru on ka juba tagasi...
Udutont
Arhimaag

PostitusPostitas Anonüümne 19:32 22. Aug 2003

Jälle üks huvitav uudis.

TV3 väitel on sealiha import Eestisse limiteerimata, eksport aga praktiliselt võimatu.

Miks Eesti ei saa/ei tohi/ei taha oma turgu kaitsta?

Lootus, et Poola sealihale kehtestatud kaitsetollid loovad meie turul liha kokkuostuhinna tõusu, oli juba eos propagandistlik – näitamaks, kui tegus valitsus meil on jne. Põhiline sealiha eksport tuleb Eestisse ikkagi Taanist ja Soomest. Poola on alles kolmandal kohal. Miks siis Taani ja Soome suhtes midagi ette ei võeta?

Lõppude lõpuks on külmhooned nagunii hetkel liha täis ostetud, mistahes tollid turusituatsiooni lähiajal oluliselt nagunii ei muuda. Mis tähendab veelkord kohalikule tootjale pöidlaga p***e pistmist.

[Mida see viimane omakorda tähendab, ärge küsige dr Zoidbergilt.]

Nõukogude perioodil saime Venemaad toita, nüüd justkui ei suuda iseendagagi hakkama saada – tuleb kokku osta. :evil:
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 19:33 22. Aug 2003

kiwi kirjutas:
hallsilm kirjutas:Lätti ja Venemaale eksportis Eesti Energia juulis 163 GWh elektrit. Võrreldes eelmise aastaga kasvas eksport 25%. Söö nüüd oma sõnad ära nagu lubasid :D

tuleb siis syya. ainult ma ei saa aru, milleks nii ca aasta tagasi oli tarvis plaane venemaalt elektrienergia juurdeostmiseks. siis tundus, et j2i nagu puudu.. a vahest ma, lihtne inimene, ei saand j2lle ilmaasjadest aru.

Võib-olla sellepärast, et elektritootmine ei käi nii nagu kraavi kaevamine. Kui võimsusest jääb puudu ja on teada, et puudujääk on ajutine, siis on mõttekam elekter sisse osta, kui olemasolevad jaamad töösse lülitada. Vähemalt on mulle säärast juttu rääkinud targad energeetikuonud, kes erinevalt minust sellest värgist midagi jagavad. Igal juhul on Eesti juba kaua tegelenud elektri ekspordiga ja teeb seda ka praegu.
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sondor 21:52 22. Aug 2003

bla-bla-bla
misasja te ajate siin, hulluks olete läind oma el'iga.
tõsiselt öelge lihtsalt jah, eks pärast kahetseb, tsiribiribimm te vingute niipalju.
ja keda see elektri eksport üldse kotib...jooge viina parem ja suitsetage, suitsetage sigarette, ahelas, ja viina jooge palju, siis kõik korras ja tuju iseenesest kah sitt...
your HEART is a MUSCLE the size of your FIST..
..keep loving - keep fighting..
sondor
Pädev Bard

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll