Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Eelhääletus

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kas Eesti peaks Liituma Euroopa Liiduga?

Jah
41
59%
Ei
20
29%
Ei huvita
8
12%

Hääli kokku : 69

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sondor 18:28 20. Aug 2003

dr zoidberg kirjutas:da muidugi. Aga seesama isik võib ennast hiljem taandada. Ja valituks osutub ikka keegi teine. [Näiteks kasvõi Andrus Ansipi (7177) asemel Helmer Jõgi (583).]

dr zoidberg kirjutas:Ja nimekirjad koostatakse ju ka erakondade poolt. Tuleb ebapopulaarne sell lihtsalt nimekirjas ettepoole paigutada – ja saab ka valituks (ja erakonnale sobiv vant jälle asja juures).

ohpuu kirjutas:et nyyd on poolte parlamenti saanud nimekirjade pingerea koostamisel osalenud iga konkreetse nimekirja puhul ~1000 inimest, mitte ~10 nagu 1992. või 1996. aasta valimiste ajal. (suhtumise vahe on tõesti märgatav.)

sheeet, you've created a monster...
your HEART is a MUSCLE the size of your FIST..
..keep loving - keep fighting..
sondor
Pädev Bard

PostitusPostitas oop 18:29 20. Aug 2003

sondor kirjutas:sheeet, you've created a monster...

eips.
statid on puudu.
Ärge mulle palun privasid saatke. Ma ei kohtu nendega.
oop
Esimene Filosoof

PostitusPostitas oop 19:07 20. Aug 2003

sentius kirjutas:crap! nagu mu üks hea sõber kord ütles:
blaa-blaa-blaa

Käi sotsiaal- ja poliitilise filosoofia loengus by Margit Sutrop ja sa kuuled sarnast jahu ööd ja päevad, ainult märksa paremas kvaliteedis.

See kõik on väga tore.
See kõik on väga hea.
Aga.

Selleks, et yksikisik midagi muuta saaks, on tal vaja päris palju asju. Ennekõike aru. Siis palju pappi (optional, pappi saab alati teistelt ära võtta). Siis õnne. Ja siis kõrget Charismat. Loomulikult peab ta ka suli olema. Sest et kui ta ei ole suli, ei jaga ta iialgi matsu ära ning jääb eluks ajaks täitma teiste tahtmist, mitte enda oma.

Kõigele lisaks ei tohi tal olla väga palju ideid. Sest kampaaniana võib läbi suruda vaid paar-kolm omavahel seotud, selgelt väljendatud ja kergesti arusaadavat mõtet. Muidu läheb asi segaseks ja keskmine kodanik kaotab huvi, tal niigi ajaleht pooleli ja telekast tuleb varsti ka midagi, oli see nyyd seep või jalgpall. Ning soovitav oleks, et need ideed ei oleks väga kõrgelennulised, sest iga suurem muudatusi trygib suurte poiste mängumaale, kus asju otsustavad juba organisatsioonid, mitte yksikisikud. Alates miskist tasandist on ikka odavam inimene maha lasta kui tema möla kuulata. Just seepärast on kõrgem poliitika alati ebamäärane ja kordab pidevalt vanu ideid uues soustis.

Viimase asjana peab enda tahtmist poliitikas läbi surujal olema väga palju aega. Ja soov kulutada see aeg oma tahtmisele. Sest poliitika igapäevane tegemine tähendab ennekõike inimestega rääkimist. Hommikust õhtuni, ja öösel kah. Ning inimestel on igayhel midagi muud teha, nad ei taha su juttu kuulata, veel vähem seda edasi rääkima hakata. Ajakulu on täiesti õudne.

Kui paljudel tavalistest valimisõiguslastest on sellised ressursid? Ysna vähestel. Aga hääletamine tähendab mingisuguse pundi tegelaste usaldamist absoluutselt kõiges. Sa ei saa mitte kuskil hääletada "X partei poolt, välja arvatud riisikasvatuse või lapsepeksmise asjus". Kui hääl on antud, on see läinud. Ja kui sulle ykski seltskond nii jäägitult ei meeldi - lõppeks on iga partei piisavalt suur, et kui nende askeldamist vähegi jälgid, leidub seal paratamatult mõni, keda sa ei seedi - tulevad lääne tyypi demokraatia apologeedid ja teatavad, et systeem on parim võimalikest ning ära kobise, sest kui sa ei vasta rahvahääletusel "jah" või "ei" kysimusele "kas sa oled oma hommikuse konjakijoomise juba maha jätnud?", siis pole sul yldse mingit eluõigust. Hurraa.

Ma ei virise demokraatia kallal, mis on tavaliselt täpselt sama hea kui iga teine systeem (ehkki mida autoritaarsem on riigikord, seda suurema tõenäosusega on ta efektiivne - kui riiki juhib mitu inimest, mitte yks, ei viida iialgi yhtki kavatsust täiel määral ellu, aga ka halb plaan on enamasti parem kui yldse mitte mingi - suurema osa ajast pole lihtsalt oluline, et riik oleks efektiivne).
Ma ei kutsu ka kedagi yles mitte kunagi mitte midagi hääletama. Oma asi. Need, kes ei hääleta, ei sõima hääletajaid valimatult, seega oleks viisakas ka samaga vastata.
Ma tean lihtsalt poliitilisest filosoofiast ilmselt rohkem kui 90% forumantidest ning ainus asi, millele ma inimesi kutsun, on mitte tuututama pooleldiseeditud võõraid ideid, vaid mõtlema asjad oma peaga läbi. Ja selleks on natuke elutervet skepsist hädavajalik.

Mitte, et mul ses asjas inimestesse erilist lootust oleks, aga kui mõni piikski vähemalt teinekord hyppamise asemel mõtlema hakkab, olen ma kah oma jutuga midagi saavutanud. Peale enda välja elamise muidugi, mis on ka tore.

P.S.
ohpuu kirjutas:korporatistlik on systeem nigunii, nagu kogu Eesti elu. nagu tööturg: katsu sa tööd saada ilma mingite sidemeteta. autsaidereid systeem ei soosi. on see hea või paha, mina ytlema ei hakka.

Muidugi hea.
See teeb inimestele puust ja punaselt ette, milleks on vaja sulisid. Sest sulid on äärmiselt oluline yhiskonnakiht. On inimesi, kes arvavad, et sulisid pole yhiskonnale vaja, need ju, raiped, SKP kallal nagu vähjad laibal. On ka inimesi, kes arvavad, et autole pole määrdeid ja õlisid vaja, ostetagu parem selle raha eest vingem mootor. Hehee. :P
Mitte et kunagi oleks olnud aeg, kus sulisid polnud.
Ärge mulle palun privasid saatke. Ma ei kohtu nendega.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 12:42 21. Aug 2003

"Alates miskist tasandist on ikka odavam inimene maha lasta kui tema möla kuulata."

Teeme ära :D

"...seepärast on kõrgem poliitika alati ebamäärane ja kordab pidevalt vanu ideid uues soustis.... tean lihtsalt poliitilisest filosoofiast ilmselt rohkem kui 90% forumantidest..."

Mhh. Kogu see poliitiline filosoofia taandub amööbi leiutatud lihtsale põhimõttele, söö ise või sind süüakse, mitte et ma nüüd alahindaks stoikude, loomuõiguse, konstruktivismi, utilitarismi, voluntarismi ja muude kavalate igat masti ismide ja riigifilosoofiate viljastavat mõju igasugustesse primaatide ühiseluvormidesse :rolle:
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kiwi 13:37 21. Aug 2003

eu poolt ikka. kasv6i eksperimendi p2rast. ja seni nagu keegi senistest liikmetest oluliselt ei virise (natuke ikka kobinat on - n:rootsi) ning m6ned isegi on v2ga rahul - n:iirimaa. ning eu pole nsvl, millest v2lja ei saa astuda. aga j22da kuhugi eikellegimaale ilma oluliste ressurssideta ja endise nvsl ning euroopa vahepeale ei ole v2ga fantastiline. pealegi on suurem osa estoonia arengukavast kirjutatud juba ette euroliidu rahade peale.. eesti majandus hetkel veel ei tooda peaaegu mitte midagi. palju eluks vajalikku on tarvis importida. kui aga riik ei tooda midagi, siis pole nagu midagi ka myya. imho kuluks eurost m6nigi vahva rahasyst 2ra, et eriti just tootvat majandust arendada. kui see on ok, siis palun v2ga, j2tkame yksi kui suur soov on.
kiwi
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 15:12 21. Aug 2003

parlamendierakondade ja valimisnimekirjade koostamise teema jätkuks veel yks repliik: 1992. aastal valitud Riigikogu oli kõige teovõimelisem, seal oli tegeliku seadusandliku töö tegijaid vist kolmandik, ja kõnealune VII koosseis menetles ja koostaski kõige rohkem seadusandlikke akte võrreldes järgnevatega. (valituks osutusid tol korral põhiliselt mingi kitsa ringkonna natsionalistid, nati intlikõntsa jms rahvast.)

praegune koosseis seevastu on eriti jabur. vaadake Res Publica fraktsiooni. isegi Keskerakonna fraktsioon võib töövõimelisemaks osutuda selle töö peal, mille eest Riigikogu liikmetele idee poolest palka makstakse. Rahvaliidust ma igaks juhuks ei räägigi.

seega: kitsa ringkonna koostatud nimekirjad olid kyll paremad :P
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 17:21 21. Aug 2003

kiwi kirjutas:imho kuluks eurost m6nigi vahva rahasyst 2ra, et eriti just tootvat majandust arendada.

Rahasyst on myyt. Seda eriti, ja mitte ainult, pikemas parspektiivis. Tutvu vastavate materjalidega, saad isegi aru.
Dister
Manatark

PostitusPostitas Anonüümne 18:28 21. Aug 2003

kiwi kirjutas:ning eu pole nsvl, millest v2lja ei saa astuda...

Kuulge, kirjutage ikka julgelt oma nime alt, pole vaja kohe uut kasutajanime luua... Mis sellest, et jutt on täiesti läbimõtlemata...

Kusjuures, NSVL-ist oli võimalik välja astuda. Ja kui vandid otsustasid konstitutsiooni muuta, et ei saaks välja astuda, siis algas meil suur paanika. Mäletate, kui Eesti N Liidust eraldi pääses, milline majanduslik langus oli siis mõned aastad. Mitte sellepärast, et vene rubla oli nõrk, vaid sellepärast, et majandus tuli ümber struktureerida.

Ja sama asi ootab siis, kui sooviksime E Liidust eemalduda – meie majandus on juba praegu nii eurosuunaline, et siis ootaks ka kindlasti kõva tagasilöök.

Aga see kõik on tahtmise asi. Ma ei hakka siin enam üle kordama, millistel tagamaadel majanduse eurosuundumine ette võeti, aga nende protsesside käigus on otsustatud lõhkuda Eesti rahvuslik kapital.

ohpuu kirjutas:parlamendierakondade ja valimisnimekirjade koostamise teema jätkuks veel yks repliik: 1992. aastal valitud Riigikogu oli kõige teovõimelisem, seal oli tegeliku seadusandliku töö tegijaid vist kolmandik, ja kõnealune VII koosseis menetles ja koostaski kõige rohkem seadusandlikke akte võrreldes järgnevatega. (valituks osutusid tol korral põhiliselt mingi kitsa ringkonna natsionalistid, nati intlikõntsa jms rahvast.)

seega: kitsa ringkonna koostatud nimekirjad olid kyll paremad :P

Kahjuks välejäreldus. :)

Poliitika polnud siis veel parteistunud, iga hinna eest taheti venelased riigikogust välja jätta. Selles mõttes valitses üksmeel. Poliitikat tegid inimesed, mitte masinavärgid. Aganoh... see jälle teadagi pikk jutt.

Mis te arvate, miks Kallas bes võigrasha valis?
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 19:28 21. Aug 2003

kiwi kirjutas: aga j22da kuhugi eikellegimaale ilma oluliste ressurssideta ja endise nvsl ning euroopa vahepeale ei ole v2ga fantastiline. pealegi on suurem osa estoonia arengukavast kirjutatud juba ette euroliidu rahade peale.. eesti majandus hetkel veel ei tooda peaaegu mitte midagi. palju eluks vajalikku on tarvis importida. kui aga riik ei tooda midagi, siis pole nagu midagi ka myya. imho kuluks eurost m6nigi vahva rahasyst 2ra, et eriti just tootvat majandust arendada. kui see on ok, siis palun v2ga, j2tkame yksi kui suur soov on.

eh:) See on küll kerglane arvamine, et EL-ist välja jäädes oleksime plaks ilma oluliste ressurssideta. Kas ülalkommenteerinud isand suudab kasvõi ühe käe sõrmedel üles lugeda maavarasid, mida EL maa seest hangib ja mida Eestil pole võimalik hankida?

Ma pole mingi majandusmees kuid isegi asjavõõra inimese silmad (mitte fanaatilise euroliitlase omad) näevad, et
1) Eesti riik toodab elektrienergiat täiesti arvestatavates kogustes,
2)metsa on piisavalt ka veel nüüd kui enam-vähem normaalsed raiepiirid peale pannakse.
3)Eesti on võimeline kasvatama, püüdma endale kogu vajamineva toidu ja seda isegi müüma (kui banaanid jms rämpsu välja arvata)
4)Põlevkivist ja hakkepuidust on võimalik toota ükskõik milliseid polümeere ja orgaanilisi ühendeid.
5)Rooma Klubi Eesti haru on väitnud, siin vedeleb niipalju vanametalli jm äravisatud toorainet, et soovi korral on võimalik sellega hakkama saada vähemalt 1000 aastat ja kauemgi ning kui huvilisi jätkuks, võiks toota isegi paartuhat tuumapommi Silmetis. Kui kunagi hakkab aga puudu tulema, siis siintoodetud kõrgtehnoloogilise ja mujale müüdud nänni eest saadud rahaga on alati võimalik uut tooret ja igat sorti tehnikat hankida russofoobidel kasvõi Austraaliast, eurofoobidel Hiinast ja mandzufoobidel Brasiiliast jne. :D

Mis puutub aga isand Kiwi väitesse euroliidu viljastavatest rahasüstidest, siis kirjutagu kõik endale kõrva taha: tasuta lõunaid pole olemas. Me maksame saadud papi hiljem mitmekordselt tagasi. Või pole te viitsinud sõlmitud EL-lepingud lugeda? :roll:
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 19:49 21. Aug 2003

dr Zoidberg kirjutas:Kuulge, kirjutage ikka julgelt oma nime alt, pole vaja kohe uut kasutajanime luua... Mis sellest, et jutt on täiesti läbimõtlemata...

olen nõus tunnistama, et Kiwi ei ole kellegi vandenõu ega tankist, vaid väga hea rollimängija. (aga et ma nigunii valetan, siis pole vist vahet :D )
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas higgins 20:22 21. Aug 2003

Oleks ilgelt tore, kui asjadest teadjamad inimesed toetaksid oma juttu mõne asjakohase lingiga, et ka teised targemaks saaksid ja omi järeldusi teeks, mitte ei peaks pimedalt teisi uskuma.
Näiteks oleks huvitav teada, kus saaks tutvuda Hallsilma poolt mainitud lepingute sisuga jne. (Ei, mul pole kahjuks tõepoolest halli aimugi.)
Nüüd aga tuleb Higgins ja räägib, kuis Asjad Tegelikult On. - Payl
higgins
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kiwi 22:10 21. Aug 2003

hallsilm kirjutas:Ma pole mingi majandusmees kuid isegi asjavõõra inimese silmad (mitte fanaatilise euroliitlase omad) näevad, et
1) Eesti riik toodab elektrienergiat täiesti arvestatavates kogustes,
2)metsa on piisavalt ka veel nüüd kui enam-vähem normaalsed raiepiirid peale pannakse.
3)Eesti on võimeline kasvatama, püüdma endale kogu vajamineva toidu ja seda isegi müüma (kui banaanid jms rämpsu välja arvata)
4)Põlevkivist ja hakkepuidust on võimalik toota ükskõik milliseid polümeere ja orgaanilisi ühendeid.
5)Rooma Klubi Eesti haru on väitnud, siin vedeleb niipalju vanametalli jm

t2nan selle kena loetelu eest. mdx chill. ma pole ei tankist (t2nu ohpuu) ega ka mitte fanaatiline europooldaja a see selleks. aga j2tkuks:

1) elektrienergiat suudab eesti siiski ainult iseendale toota. edasimyymiseks mitte. ja kauaks endalegi, kui majandus edasi areneb? nyyd v2ike pomm: tervitan kahel k2el tuumaelektrijaama rajamist eestisse. siis v6iks öelda, et elektrit toodetakse arvestataval tasemel.

2) metsa on (justnimelt) _veel_ piisavalt. korralikku metsapoliitikat aga mitte. kas nyyd just kohe appi vaja hyyda, kuid midagi peaks asjakohane intsants ette v6tma.

3) ega ikka ei ole kyll. praegune p6llamees elab kahjuks euroopa liidu rahadel ja mitte eesti riigi poolt saadud dotatsioonidest. iseseisvusej2rgsest p6llumajanduse m66nast on veel tykk maad v2lja tulla.

4) p6levkivi ja puit.. oled sa keemik? mina ei ole. muidugi on siis ju kole vahva kui k6ik kohe kullaks muutub, mida selle seguga sisse m2tsida, ent ma kardan, et vastav tehnoloogia on suht kallis. v6in oma s6nu syya kui kenasti vastu argumenteerid.

5) sry, mis on rooma klubi ja kus nende yllitisega tutvuda saab?
kiwi
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Priist 23:44 21. Aug 2003

kiwi kirjutas:nyyd v2ike pomm: tervitan kahel k2el tuumaelektrijaama rajamist eestisse. siis v6iks öelda, et elektrit toodetakse arvestataval tasemel.

Nõustun. Üleüldse pooldan tuumaenergiat. See toodab palju, tekitades samal ajal minimaalselt saastet. Teist nii head varianti ei leia.

See postitus on tekitatud vaidluse algatuseks, andke aga vastu... Mulle meeldib vaielda, kui ma tean, et mul on õigus... :)
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 0:09 22. Aug 2003

ja venemaa on suur ja lai ja lõppeks võime idavirumaale ka kasutatud tuumajaamaosi matta. udmurdimaa on tõesti selleks liiga kaugel, kuigi sakslased sinna tavatsevad matta oma radioaktiivset saasta.

päikest!
ohpuu
Saladuste kaitsja

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll