Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Eelhääletus

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kas Eesti peaks Liituma Euroopa Liiduga?

Jah
41
59%
Ei
20
29%
Ei huvita
8
12%

Hääli kokku : 69

Kasutaja avatar

Eelhääletus

PostitusPostitas Priist 14:21 18. Aug 2003

Kuna vaidlus on kõva ja kummalgi teemal on oma suund, tegin uue, neutraalse teema. Eelhääletuse. Jah või ei... Sest lõpuks on see ainus, mis loeb :)
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru

Kasutaja avatar

PostitusPostitas marx 14:50 18. Aug 2003

Erapooletu valiku, ehk "Ei Huvita" asemel võiks siiski olla "Erapooletu", sest kuigi ma olen erapooletu, ebakindel siis mind see ikkagi huvitab. Pealegi jääb mul hääletamisõigusest ainult paar kuud puudu... :P
marx
Haldjate sõber

PostitusPostitas Anonüümne 16:42 18. Aug 2003

marx kirjutas:Pealegi jääb mul hääletamisõigusest ainult paar kuud puudu... :P

Sa ei ole sellega midagi kaotanud. Hääleta või ei, midagi sa sellega ei muuda. Sama asi kehtib eriti valimiste puhul.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sentius 13:40 19. Aug 2003

crap! nagu mu üks hea sõber kord ütles:
kui sa hääletamas ei käi, pole sul ka mingit
õigust poliitika ja eesti riigi otsuste üle viriseda.
mis on väga õige seisukoht.
kõigepealt ütlevad valimiste ajal "a mul pohui"
ja siis pärast kritiseerivad naudinguga.
sellised inimesed võiks oma eksistentsi kustutada.
VägivaldneKarvasjalgneRabavistrikPistrikPart
ehk meeter hammast ja tilluke tuvi otsas.
------------
Õnnelikkus on kohustuslik!
sentius
Ruunitundja

PostitusPostitas s0nny 13:46 19. Aug 2003

sentius kirjutas:crap! nagu mu üks hea sõber kord ütles:
kui sa hääletamas ei käi, pole sul ka mingit
mis on väga õige seisukoht.
kõigepealt ütlevad valimiste ajal "a mul pohui"
ja siis pärast kritiseerivad naudinguga.
sellised inimesed võiks oma eksistentsi kustutada.

Õige, kui pole rahul sellega mida riik pakub, siis mine hääletama ja proovi midagi muuta, mitte ära istu kodus teleri ees ja kiru poliitikuid... :rolle:
s0nny
Asjatundja

PostitusPostitas Anonüümne 14:24 19. Aug 2003

sentius kirjutas:kui sa hääletamas ei käi, pole sul ka mingit

See on selleks välja mõeldud, et poliitikud saaksid öelda – meil on rahva mandaat. Nagunii eriti valikuvabadust ei ole, kuna valimised on parteilised. Kui mõni ebapopulaarne tüüp ka eriti hääli ei kogu, saab ta parteinimekirja alusel ikka sisse. Praeguseski riigikogus on selliseid.

Ja mida see sinu hääl siis muudab sel juhul?!
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sharker 16:16 19. Aug 2003

mina hääletan EI poolt..
Joonistaja-rüblik
Sharker
Illustraator

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 17:24 19. Aug 2003

vähemasti pooled parteid panevad oma valimisnimekirjad nyyd sisevalimistega paika. et kõigepealt pead sa oma partei sees kyllalt suure toetuse saama, et nimekirjas kõrgele kohale saada, siis saad minna teisele ringile pärisvalimistel.

seega: kui tõesti yle viskab, siis astu sobivasse parteisse. hääleta, kandideeri, mõjuta. see strateegia on siiani Eesti yhiskonnas kyllalt vähe levinud, nii et parteiliikme hääl kaalub rohkem kui sellise kodaniku hääl, kes yhtegi parteisse ei kuulu.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 17:37 19. Aug 2003

Sentiusega teatud piirini nõus. Ainult aru ma ei saa, kust inimesed nii suures koguses pidevalt teiste eksistentside kustutamise õigusi võtavad.

Aga Zoidbergi jutt on puhas porisemine.
Dister
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Priist 18:10 19. Aug 2003

Ei ole.

Zoidbergil on jällegi õigus. Rahva arvamus ei oma mingit tähtsust, kuna nimekiri on eelnevalt paika pandud. Kui nimekiri kostatataks saadud häälte alusel, siis saaks tõepoolest öelda - saime selle, keda tahtsime.

Sellisel kujul aga on sisuliselt võim nende käes, kes rohkem tuntumaid inimesi enda leeri värbab. Kuhugi nimekirja tagumisse otsa. Iga erakonna nimekirjas on sellised häältepüüdjad, näitlejad või muidu tuntud tegelased, kes on nii kaugel, et neil pole mingit lootustki, aga kellele võiks mõni pensionär või muidu jobu oma hääle anda.

Sellisel kujul on valimised erakonnalised, mitte isikulised. Ning iga erakonna eesotsas kipuvad olema pundi kõikse suuremad kretiinid.

Pole vahet, kas ma valin kandidaadi number 348 või kandidaadi number üks. Minu hääl läheb ikka vastavale erakonnale, kes paigutab selle sinna, kuhu ise tahab.

Seega, tulemus on selline: Mina annan oma hääle ühele kandidaadile. Nemad võtavad selle hääle talt ära ning annavad nimekirja alusel kellelegi teisele. Siis väidavad, et näe, ise valisin...
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aeg 18:34 19. Aug 2003

Hääled lähevad nimekirjas kõrgemale olevale isikule siis, kui alumised ei saanud ISIKUMANDAATI täis. Nii et ka nr 348 võib riigikokku saada, kui kogub mandaadiks piisava arvu hääli. Vot ei mäleta hetkel, kui suur see number oli ja järele vaadata hetkel ei viitsi.

http://www.vvk.ee

Sealt saab infi, kuidas Eestis valimised korraldet on.
Aeg
Tähenärija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sondor 18:58 19. Aug 2003

Aeg kirjutas:www.vvk.ee

Sealt saab infi, kuidas Eestis valimised korraldet on.

ja sa usud nende juttu?
kas sina siis ei teagi, et k õ i k valetavad...
your HEART is a MUSCLE the size of your FIST..
..keep loving - keep fighting..
sondor
Pädev Bard

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chloe 15:30 20. Aug 2003

Jah, Sentiuse, Disteri, Juube ja dr. Zoidu jne.- kõigi nende postitustes peitub terake tõtt...aga kui pooldaks alati võitjat, siis oleks kõik korras, ei mingit vingumist(aga pole vist sellist lammast)
Vana skinhead õpetab noort
-Poju, kujuta ette,et jalutad metsas ja äkki ronib põõsast välja inimene,i melikult riides, naeratab, kaasas on kitarr ja käes on kepp. See on larpar ja jumal tehku nii, et sa teda hipiga segi ei ajaks...
chloe
Nati Kõvem Võlur

PostitusPostitas Anonüümne 16:23 20. Aug 2003

Aeg kirjutas:Hääled lähevad nimekirjas kõrgemale olevale isikule siis, kui alumised ei saanud ISIKUMANDAATI täis.

Seda muidugi. Aga seesama isik võib ennast hiljem taandada. Ja valituks osutub ikka keegi teine. [Näiteks kasvõi Andrus Ansipi (7177) asemel Helmer Jõgi (583).]

Ja nimekirjad koostatakse ju ka erakondade poolt. Tuleb ebapopulaarne sell lihtsalt nimekirjas ettepoole paigutada – ja saab ka valituks (ja erakonnale sobiv vant jälle asja juures). Miks mõnes kriminogeensemas riigis tuntud kriminaale kohu ette tuua ei õnnestu? Sest neil on saadikupuutumatus ja nad osutuvad alati valituks.

Omaette teema on mõistagi kvoodisüsteem ja valimiskünnis (erakonnale 5%). Need panevad nn VABALE valimisele lõpliku matsu. Sa võid koguda teisest sellist mitu korda rohkem hääli, aga su hääled lähevad lihtsalt raisku.

Ja nii juhtubki, et 859 714-st valija häälest (osavõtnuid 500 686) jõuab riigikokku vähem kui 250 000 häält, mis on umbes 29% valimisõiguslike inimeste häältest ja umbes 18% 2000. aastal loendatud elanike arvust (1 370 052) Eestis. Kusjuures rahvastiku-uurijad väidavad, et loendusel jäi veel suhteliselt suur hulk inimesi loendamata, seega suur hulk inimesi valimisnimekirjadesse lisamata jne.

Ma paluksin siin mingit loogikat seletada, kui öeldakse, et inimene, kes üldse valimas ei käi, hoidku mokk päris maas. Kui 71% valijate häältest lihtsalt •visatakse minema•, siis ega need hääled rohkem asja ette ei lähe.

Ka on üsna lihtne valimissedelitega susserdada eeltäidetud ja eeltembeldatud sedeleid asendades juba loendatud sedelitega. Näiteks koostöös •sõltumatute• vaatlejatega. Veel lihtsam saab olema võltsida interneti teel korraldatavate valimiste tulemusi.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 17:04 20. Aug 2003

dr Zoidberg kirjutas:Seda muidugi. Aga seesama isik võib ennast hiljem taandada. Ja valituks osutub ikka keegi teine. [Näiteks kasvõi Andrus Ansipi (7177) asemel Helmer Jõgi (583).]

mulle see konkreetne näide kyll meeldib, Jõgi Ansipi asemel ;) ;)

dr Zoidberg kirjutas:Ja nimekirjad koostatakse ju ka erakondade poolt. Tuleb ebapopulaarne sell lihtsalt nimekirjas ettepoole paigutada – ja saab ka valituks (ja erakonnale sobiv vant jälle asja juures).

ma ytlen teist korda: yha enam pruugitakse sisevalimisi, s.t nimekirja järjekorda panevad praegu vist juba pooled parteid kokku demokraatlikult, sisevalimistega. et nyyd on poolte parlamenti saanud nimekirjade pingerea koostamisel osalenud iga konkreetse nimekirja puhul ~1000 inimest, mitte ~10 nagu 1992. või 1996. aasta valimiste ajal. (suhtumise vahe on tõesti märgatav.)

korporatistlik on systeem nigunii, nagu kogu Eesti elu. nagu tööturg: katsu sa tööd saada ilma mingite sidemeteta. autsaidereid systeem ei soosi. on see hea või paha, mina ytlema ei hakka.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll