Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Euroliit - jah, ka siin!

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 17:38 17. Aug 2003

dr Zoidberg kirjutas:
hallsilm kirjutas:Minu vanaema on üle elanud veidi rohkem rahareforme

Nooh, tema vanus kisub arvatavasti sinna 4 inimpõlve kanti.

Kui pikk on üks inimpõlv keskajal ja praegu :) :?:
hallsilm
Lohede õpilane

PostitusPostitas Anonüümne 17:55 17. Aug 2003

hallsilm kirjutas:Kui pikk on üks inimpõlv keskajal ja praegu

Praegu peaks olema kokkuleppeliselt 26 aastat.
Anonüümne

PostitusPostitas andu 21:24 17. Aug 2003

mix lastel ei lasta hääletada?????meie elu keeratakse juu tsiribiribimmi..vamamutitele lupatakse maad ja ilma kokku..kuid nad surevad nii ehk nii kohe maha!!ma südamest loodan et me ei lähe EL-i aga see võimalus on väga väike...
parem õudne lõpp kui lõputu õudus
andu
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 21:56 17. Aug 2003

Hun-doo kirjutas:mix lastel ei lasta hääletada?????meie elu keeratakse juu tsiribiribimmi..vamamutitele lupatakse maad ja ilma kokku..kuid nad surevad nii ehk nii kohe maha!!ma südamest loodan et me ei lähe EL-i aga see võimalus on väga väike...

Sest lapsed ei too oma häält meedias kuuldavale, ma mõtlen postimeest, päevalehte, õhtulehte, ja miks ka mitte...delfi mudakat.
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ryhkija 22:01 17. Aug 2003

Hun-doo kirjutas:mix lastel ei lasta hääletada?????meie elu keeratakse juu tsiribiribimmi..vamamutitele lupatakse maad ja ilma kokku..kuid nad surevad nii ehk nii kohe maha!!ma südamest loodan et me ei lähe EL-i aga see võimalus on väga väike...

andul on õigus. see on ju meie elu kah ometigi :1:
"Cause we find ourselves in the same old mess Singin' drunken lullabies..."
Ryhkija
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Priist 1:18 18. Aug 2003

Nägin teemat.

Tahtsin suure ja pika jutu teha.

Lugesin teemat.

Ei oska enam Zoidbergile miskit lisada... Esialgu...

Muide, milleks me üldse sinna Euroopa Liitu ronime? Vaadake, kui hästi USA-l läheb, koostame palve, et meid võetaks uueks osariigiks...

Kui ka EU plusspoolest rääkida, siis tõepoolest - keskkonnateema on neil kõva. Eesti suurim väärtus on meie loodus, loodame, et see kellelegi ka lõpuks pärale jõuab...
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru

PostitusPostitas Anonüümne 2:30 18. Aug 2003

Juube kirjutas:Kui ka EU plusspoolest rääkida, siis tõepoolest - keskkonnateema on neil kõva.

Keskkonnateema on kõva seepärast, et me ostaksime seal valmistatud seadmeid ja maksaksime ennast segaseks.

Keskkonnanõuded neil endal küll nii karmid ei ole, kui meile tahetakse määrata.

Sisuliselt pole tegemist mitte millegi muuga, kui et EL laiendab oma turgu itta, mitte meie ei laiene kuhugi.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 5:13 18. Aug 2003

zoidberg, kogu pull eestis keskkonna ymber käib juba yle kymne aasta eurorahade eest ning jätkub samas vaimus. euromehed maksavad 2. vabariigi väljakuulutamisest saadik pappi, et me ei situks jätkuvalt läänemerre :)
kas mitte udutont asjaga täpsemalt kursis ole?

niipalju olen ma tähendanud, et ise peavad nad yldistest direktiividest kinni, vähemolulistest vaatavad mööda ning ei saa aru, miks uusliikmed ned direktiive nii tõsiselt võtavad - suur osa asju pannakse ikka koha peal paika. tegemist on põhiliselt ikkagi ainult suure kaubandus-majandusorganisatsiooniga ning ma usun, et aidatakse noorliikmed :) paremale majanduslikule järjele, et yldist taset hoida stabiilsena.

saksamaa lubas aastaid tagasi siduda eesti krooni saksa margaga (hiljem siis euroga) ning nyyd yritavad osad eestlased seletada, et me ei peaks kuuluma euroopa liitu (kas me peaksime riigiga aasiasse kolima - äkki oleks parem kuuluda aasia riikide liitu?) ning ennast mitte siduda majanduslikult - vabandage-kuidas_palun? :)

ps tyytavad on ka inimesed, kes seletavad et euroopa liiduga liitudes kaob eesti rahvuslus - nagu oleks see meil on kunagi yldse olnud:) (vaadake-ometigi-aknast-välja TM)
http://www.ekspress.ee/viewdoc/72D7B530 ... 800037B6E9
nii palju kui mina EL-ist tean, käivad nad kõik rahvuslikkuse säilitamise eest suht korralikult välja. siis peaks ka eesti wabariik hakkama korralikult sellise asja peale regulaarselt kulutama hakkama.
surra
veider molekul

PostitusPostitas Anonüümne 5:42 18. Aug 2003

Surra kirjutas:zoidberg, kogu pull eestis keskkonna ymber käib juba yle kymne aasta eurorahade eest ning jätkub samas vaimus. euromehed maksavad 2. vabariigi väljakuulutamisest saadik pappi, et me ei situks jätkuvalt läänemerre :)

Ma küll ei usu, et nad seda altruismist teevad. Ja kui ka mingid rahad sealt tulevad, siis kui suured need tegelikult on, ja kui suured on need võrreldes sellega, mida tuleb hakata edaspidi investeerima?

Skeemi ilu ju teatavasti selles ongi, et Eesti maksab liikmemaksu (tegelikult maksab juba mitmeid aastaid, aga sellest ei räägita) ja umbes samas summas on nö abirahasid, kõiksugustest fondidest. Suur hulk eri fondide rahasid jääb lihtsalt kasutamata, kuna nö ei leita sobivaid projekte. Ja enamus abirahasid on seotud omafinantseerimisega ning kohustuslikus korras EL-ist varustuse sisseostmisega.

Kui sa oled piljardisaali klient, maksad liikmemaksu 1000 krooni aastas ja selle eest lubatakse sulle tasuta 1000 krooni eest mänguaega, eeldusel, et alati, kui mängimas käid, maksad 75% oma rahast ise kinni, siis selleks, et 1000 krooni soodust saada, pead sa kokku veel 3000 krooni lauale käima. Kokkuvõtlikult: sulle tehti välja 1000 krooni, aga sa maksid omafinantseerimisest 4000 krooni.

Sama lihtne skeem toimib ka nende nn abiskeemidega.

Skeemi ilule lisab värvikust, et lisaks liikmemaksule maksab Eesti (kaudsete kuludena) umbes 2x suuremat summat ametkonna ülevalpidamisele, kes kõik seda nn abi jagavad, korraldavad jne.

Umbes sama suur on omakorda summa, mis uue süsteemi ehitamisele kulub.

Surra kirjutas:tegemist on põhiliselt ikkagi ainult suure kaubandus-majandusorganisatsiooniga ning ma usun, et aidatakse noorliikmed :) paremale majanduslikule järjele, et yldist taset hoida stabiilsena.

Ära tühja usu selliseid asju. :) Kapitalismis ei aita sind keegi. Kapitalismis käib haaramine, kes suurema tüki endale saab. Aga sellest sai juba kiskil siin räägitud paari päeva eest...

Surra kirjutas:(kas me peaksime riigiga aasiasse kolima - äkki oleks parem kuuluda aasia riikide liitu?) ning ennast mitte siduda majanduslikult - vabandage-kuidas_palun? :)

Ära tühja mõtle nii keerulisi asju. :) Miks me kuskile kolima peaksime? Säilitame oma staatuse, loome vabamajanduspiirkondi (nagu Aasias on olnud Hongkong vms), siis tulevad kapitalistid ise siia ehitama, sest siisn on väga odav majandada. Ja meie töömesilased saavad meekärgi ehitada.

Miks sa arvad, et praegusele staatusele on ainus alternatiiv kuuluda kuskile liitu, mõne teise riigi koosseisu? Juba mõnda aega on jahutud Põhja-Atlandi koostööst, aga ameeriklased ja britid pole seda veel ära teinud... See on igal juhul perspektiivikam koostöö, kui stagneerunud ja manduv Euroopa.

Surra kirjutas:ps tyytavad on ka inimesed, kes seletavad et euroopa liiduga liitudes kaob eesti rahvuslus - nagu oleks see meil on kunagi yldse olnud:)

Et sinu jaoks on see kui kärbeste pirin su kõrvus? :) Aga mida sa selle termini RAHVUSLUS all mõtled? Usun, et inimesed mõistavad seda kõvasti erinevalt (nagu näiteks see ammurääkimata jäänud ateismi-mõiste).

Oeh, aga selle Bez Võigrasha mehe artikkel, mis sul siin lingina kaasa oli antud, no andke andeks, üle kahe lause ja üle ühe lõigu seda lihtne Eesti Mees lugeda ei suutnud.
Viimati muutis Anonüümne, 5:57 18. Aug 2003, muudetud 1 kord kokku.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 5:45 18. Aug 2003

Ma küll ei usu, et nad seda altruismist teevad.

nad teevad seda selleks, et mitte sita sees elada :)
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 8:47 18. Aug 2003

"saksamaa lubas aastaid tagasi siduda eesti krooni saksa margaga"

Saksamaa ei lubanud midagi. Meie ise sidusime, kusjuures EL oli meie monetaarpoliitikale kohutaval kombel vastu, see on ajalooline fakt :D

"...tyytavad on ka inimesed, kes seletavad et euroopa liiduga liitudes kaob eesti rahvuslus - nagu oleks see meil on kunagi yldse olnud:)"

Mina ei tea rahvuslusest midagi. Rahvuslus on võõrastefoobia. Mina olen marurahvuslane. Ma suhtun väga jahedalt aldebaraanlastesse (istuvad oma kosmosetehnoloogia otsas ja keelduvad meiega jagamast) ja läti mustlastesse (teate, nad keelduvad ennustamast kas ma saadan rahahimulise posija vasaku või parema rusikahoobiga sillutisele, väga alatu). :rolle:

Veidi tõsisemalt:

Mina muretsen selle pärast, et väljamaalased saavad EL-s osta vabalt eestlaste maad. Mõni ütleb, et mis sellest. Mina ütlen, mulle ei meeldi. Miks? Analüütikud on veendunud, et pärast viimaste piirangute kukkumist EL-iga ühinedes, suureneb drastiliselt väljamaalaste poolt maade ülesostmine. Kohalikud potentsiaalsed soovijad tõrjutakse EL penskari ja isegi EL töötu poolt kõrvale, sest nende sissetulekud on meite omast palju suuremad ja viimased piirangud maamüügile kaovad. Seda maaostuhimurust näitab ka fakt, et EL ei nõustunud meie soovitud 10 aastase moratooriumiga maaostmisele :1:

Võib ju väita, et raba tööd ja saad rikkaks ja osta tagasi. OK.
Pärast kui me rahvas jälle rikas on siis tuleb jälle see talude päriseksostmiseaeg tagasi (eelmine oli kui eestlased verehinnaga ostsid saksa mõisnikelt tagasi esivanemate maad)...OK, ostame tagasi, see pole probleem, aga küsitav on ainult see, kas Ruhri tööstuspiirkonnast pärit penskar soovib oma ilusat jupikest Eestimaast mulle või mu lastele müüa...ta peaks idioot olema vist. tsiribiribimmi.

Streimanni ja Scliefsteini (Ilvese) algatatud EL kampaania on muutunud hüsteeriliseks. Miks? Kained targad pead väidavad, et valitsus kardab rahva protestihääletust parempoolse valitsuse poliitika vastu. Ma pole kursis EL rahvuspoliitika alustaladega, kuid mulle piisas selle sitakäia maks vann deer stöölii ja muude Brüsseli värdjate ennastunustavast tiblade õiguste kaitsmisest. :2: Kujutage ette, ta inises meie tollase keele- ja kodakondsuspoliitika peale, mis oli liberaalsem kui tema oma kodumaal ja muudes EL riikides, samal ajal kui Itskeeria vabadust verre uputati ja putiniraisk meie hõimurahvastele Siberis kirillitsa seadusega peale surus :!:

Mina ei lähe protestihääletama. Ma olen pragmaatik ja tean millega asi lõpeb. Ma valmistun võitlema EL lolluste vastu EL sees. Hoia sõber enda lähedal ja vaenlane veel lähemal. Kui lääne globaliseerumisvastased demonstrandid teaksid, mis mõtted ja otsused minu peas liiguvad, hakkaksid nad suurest õnnest nutma :D
hallsilm
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 9:20 18. Aug 2003

Mina muretsen selle pärast, et väljamaalased saavad EL-s osta vabalt eestlaste maad

ka eestlased saavad osta näiteks hispaanias maad :)
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hannes96 9:59 18. Aug 2003

ja ja jaaa
nii see meie eluke möödub alles me ühest liidust tulime (nõugogude liidust) ja nüüd ronime jälle teise :oops:
M.M.P.T.A
hannes96
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas lendya 10:07 18. Aug 2003

kusjuures portugalis pidi praegu olema maa hind eriti soodne.. :)

ja selle eestist teise taiwani tegemisega tuleks meeles pidada, et lihtne taiwanlane ei saand ise suurt midagi peale selle mida UK jt ärimehed neile omast armust jagasid... ja milline paanika sealsel rahval oli kui nad pidid hiina alla tagasi minema..

ja see yhest liidust tulemine teise minemine- see on imo yks kehvemaid argumente nii poolt kui vastu.. see on pigem puhta jonnakus, et yhte sorti liit ei istund, järelikult ei ole olemaski sellist liitu mis sobiks.. liit iseenesest peaks ju olema mitmepoolne, nagu suht s6bralik asi? ma ei väida praegu et EL on vähem dikteeriv kui NL, ega arva et ettevaatlikusel midagi viga oleks, aga ainyksi argument 'aitab yhest liidust kyll' ei ytle mitte midagi. ma mäletan väga hästi kuidas mulle kunagi shokolaad ei maitsenud. ^^
Viimati muutis lendya, 10:11 18. Aug 2003, muudetud 1 kord kokku.
lendya
Mõistuse Hääl

Kasutaja avatar

PostitusPostitas hallsilm 10:09 18. Aug 2003

Surra kirjutas:
Mina muretsen selle pärast, et väljamaalased saavad EL-s osta vabalt eestlaste maad

ka eestlased saavad osta näiteks hispaanias maad :)

Tundub, et sa oled Itaalia kuumarabandusest juba toibunud :D

See on muidugi kena, et soojalembesed lõunamaised eestlased saavad osta näiteks Marabellas maad, pärast EL-ga ühinemist, aga vaevalt hispaanlased oma kinnisvarahindu keskmise eestlase jaoks alandaksid :rolle:
Viimati muutis hallsilm, 10:13 18. Aug 2003, muudetud 2 korda kokku.
hallsilm
Lohede õpilane

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll