Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Maha alkoholi võim!

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chloe 15:57 13. Aug 2003

Pecike kirjutas:MA joon, sest see meeldib mulle .......

Müts maha Pecike ja Sondor! Holmes, Paadikal pole seltskonda(vabandust). Ja Irve, sulatõsi, elu imeb, aga...ainult teatud koguses ja kui seda nautida ei oska. Ma pole ise suurem alkotarbija, aga sellise teema peale võtan asja tõsisemalt käsile. Ja mis ajast peale meil Paadikas kondiste tüdrukute pärast muretseb? Kui sa, Paadikas, mingit statistikat teha tahad, siis looduse kuldreegel: joomiseks leiab alati põhjuse.
Vana skinhead õpetab noort
-Poju, kujuta ette,et jalutad metsas ja äkki ronib põõsast välja inimene,i melikult riides, naeratab, kaasas on kitarr ja käes on kepp. See on larpar ja jumal tehku nii, et sa teda hipiga segi ei ajaks...
chloe
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas raunok1 16:28 13. Aug 2003

Jee öeldi ära mida oli vaja öelda lõppuks.....ise ei osanud midagi tarka lisada........ise ju ei joo veel.......liiga noor. :)
Jou T u s S, mis teed?
raunok1
kätteta inimene

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paadikapten 17:11 13. Aug 2003

chloe kirjutas:
Pecike kirjutas:MA joon, sest see meeldib mulle .......

Kui sa, Paadikas, mingit statistikat teha tahad, siis looduse kuldreegel: joomiseks leiab alati põhjuse.

Alati? Aga mina ei tarbi ainuüksi juba seetõttu, et alkohol

ei maitse

mulle. Mäletan, kui ma pudeli siidrit ära jõin-kuidagimoodi sain selle joodud, no mu maitsemeel ei võta vastu. Noh, ja elu võib ju imeda, aga nii hullult ta kah ei ime, et hakkaks end aeglaselt mürgitama-kiire enesetapp oleks siin parem lahendus :rolle:
Tegelt tuleb välja, et inimesel ei jätku julgust kiiret suitsiidi teha ja ta siis hakkabki end aeglaselt mürgitama :P

Ega ma kondiste neidude pärast nii väga muretsegi-veel leidub vormikamaid-, aga ma kardan, et kui joomine veelgi laieneb, siis joovadki kõik noored neiud end piitsavarteks, keda kallistades kondiklõbin tavaline heli on :P
paadikapten
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 17:19 13. Aug 2003

noh, jõudsimegi kogu probleemi tuumani - sulle lihtsalt ei maitse :)

osadele maitseb, teistele mitte - maitse asi. kas on mõtet maitse yle vaielda? :)
surra
veider molekul

PostitusPostitas Anonüümne 18:14 13. Aug 2003

paadikapten kirjutas:Aga mina ei tarbi ainuüksi juba seetõttu, et alkohol

ei maitse

mulle. Mäletan, kui ma pudeli siidrit ära jõin-kuidagimoodi sain selle joodud, no mu maitsemeel ei võta vastu.

Mis maitsesse puutub, siis igal alkohoolsel joogil on eeldatavasti oma maitse, mis pole teistega sarnane. Seetõttu pole siidri põhjal üldistamine eriti täpne. Mis maitse sel puhtal alkoholil üldse on? Piiritusele sarnanev maitse?

Aga siis on ju hästi, kui sulle ei maitse. Ega keegi ei saa sind sundida ju jooma hakkama. Ma lihtsalt tean ühte venda, kes hakkas extasy-t sööma seepärast, et talle õlu ei maitse. Ära siis teise äärmusesse lange. :)
Viimati muutis Anonüümne, 18:17 13. Aug 2003, muudetud 2 korda kokku.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laterus 18:15 13. Aug 2003

maitseüle vaidlemine ju sama mõttetu kui kakelda selle üle et kumb oli enne kas muna või kana?

loote et kukk äkki hoopis
Laterus
Tõeotsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 18:24 13. Aug 2003

Ära siis teise äärmusesse lange

noh, eks igayx leiab endale sobiva mõnuaine :)

osadele piisab yhest, teistele teisest. seks meeldib enamusele näiteks -
hea, et see veel ära keelatud ei ole :)
surra
veider molekul

PostitusPostitas Anonüümne 18:27 13. Aug 2003

Surra kirjutas:
Ära siis teise äärmusesse lange

noh, eks igayx leiab endale sobiva mõnuaine :)

Seda nüüd küll, aga kui midagi valesti läheb, siis eriti kaua ei mõnule. :)

Kuidas see ütlus oligi... Söö selleks, et elada, mitte ära ela selleks, et süüa! Peaks olema mingil määral analoogne.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 18:31 13. Aug 2003

see on kena lähenemine asjale.
see sobib askeetlikule eluviisile :)

osad samas aga naudivad hurmavaid veine ning hõrke roogi, osad on suisa hedonistid :)

mina arvan isiklikult, et inimene võiks elada oma elu nii nagu ta ise otsustab ja tahab. vähemalt seni, kuni ei häiri selle tegevusega oma kaaskodanikke.

mina ei käiks ja ei õpetaks , kuidas oleks "õige" elada, sest vaevalt tõde yhene on :) äkki eksin ja hoopis teistel on õigus? või siis jälle ikkagi vastupidi? :D
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 18:34 13. Aug 2003

mina arvan hoopis seda, et need inimesed, kes käivad tyytamas inimesi oma õpetustega, kuidas on "õige elada" on tegelikult noored pensionärid - neil endil on vähe huvitav elu (palju vaba aega seetõttu) ning midagi paremat, kui targutamine nad ei oska/ei taha teha :)

vähemalt mulle tundub nii :)
võib-olla ma eksin ja tegemist on hoopis tänapäevaste märtritega? :D
või siis ikkagi ainult targutajatega?
surra
veider molekul

PostitusPostitas Anonüümne 18:44 13. Aug 2003

Surra kirjutas:võib-olla ma eksin ja tegemist on hoopis tänapäevaste märtritega? :D
või siis ikkagi ainult targutajatega?

No eks foorum on täis mitmesuguses vanuses/perekonnaseisust/soost inimesi. Mis tähendab, et neil ei saagi olla ligilähedaseltki sarnane vaailmavaade. :)

Kui keegi selle alkoholiteema juba algatas, siis omalt poolt juhin tähelepanu, et alko on narko kõrval leebe nähtus. Narko põhjustab otseseid muudatusi ajus, mida välise sekkumise või spetsiaaltreeninguta on väga raske kõrvaldada, alko küll räsib inimest, aga sellest on lihtsam taastuda. :)

Ja analoogseid teemasid algatatakse veel ja veel, sest tegemist on teemaga, mis inimestele korda läheb.
Anonüümne

PostitusPostitas Juube 18:53 13. Aug 2003

Laterus kirjutas:maitseüle vaidlemine ju sama mõttetu kui kakelda selle üle et kumb oli enne kas muna või kana?

loote et kukk äkki hoopis

Muna oli enne.
IGALE TOITJALE OMA TROLL!
Juube
Vaadake mind!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 19:00 13. Aug 2003

alkohol on samasugune narkootikum - keemilisel teel saadud :D

see on lihtsalt legaliseeritud riigi poolt (kultuuriline taust on selline - kõik on harjunud jooma), ja muidugi selleks, et saada kasumit :)

aga see ei tähenda veel, et kellegil oleks õigust teisel' öelda, kuidas peab elama - kuidas on seda õige teha. äärmisel juhul võib ehk SOOVITADA, aga mitte enam.
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 20:10 13. Aug 2003

dr Zoidberg kirjutas:siis omalt poolt juhin tähelepanu, et alko on narko kõrval leebe nähtus

Mina olen jälle kuulnud, et alkohol on üks vingematest narkootikumidest, nii sõltuvuse tekitamise kui organismi hävitamise poolest. :)

Põhjuseid, miks üks aine on lubatud ja teine mitte, ei tule enamalt jaolt otsida nende ainete mõjust organismile. Näiteks absint, mis vahepeal mitmetes euroopa riikides kurjalt keelatud oli, läks keelu alla veinitootjate surve tõttu (konkurent). Oi kui palju joriseti, kui kahjulik see ikka on. Tänapäeval on hakatud teda lubama, aga kui ta uuesti veinile konkurentsi hakkab pakkuma võib tast jälle "eriti kahjulik aine" saada. Kanepisse suhtutakse mõnedes riikides märksa leebemalt kui siin; kas te arvate, et see on selle pärast, et nendes riikides on inimesed tervemad ja peavad kanepile paremini vastu? Või hoolitsetakse seal inimeste eest vähem kui meil? :)

Encyclopædia Britannica Article kirjutas:There is nothing intrinsic to the substances themselves that sets one active substance apart from other active substances; its attribute as a drug is imparted to it by use. Caffeine , nicotine , and alcohol are clearly drugs, and the habitual, excessive use of coffee, tobacco, or analcoholic drink is clearly drug dependence if not addiction. The same could be extended to cover tea, chocolates, or powdered sugar, if society wished to use and consider them that way. The task of defining addiction, then, is the task of being able to distinguish between opium and powdered sugar while at the same time being able to embrace the fact that both can be subject to abuse. This requires a frame of reference that recognizes that almost any substance can be considered a drug, that almost any drug is capable of abuse, that one kind of abuse may differ appreciably from another kind of abuse, and that the effect valued by the user will differ from one individual to the next for a particular drug, or from one drug to the next drug for a particular individual. This kind of reference would still leave unanswered various questions of availability, public sanction, and other considerations that lead people to value and abuse one kind of effect rather than another at a particular moment in history, but it does at least acknowledge that drug addiction is not a unitary condition.

See on hea tsitaat :)
Nii et inimesed -- KARTKE! 8=
KÕIK on narkootikum ja KÕIGEST võib sõltuvusse jääda. :)
mart
Dominus Monstrorum

PostitusPostitas Anonüümne 20:49 13. Aug 2003

mart kirjutas:Näiteks absint, mis vahepeal mitmetes euroopa riikides kurjalt keelatud oli, läks keelu alla veinitootjate surve tõttu (konkurent). Oi kui palju joriseti, kui kahjulik see ikka on. Tänapäeval on hakatud teda lubama, aga kui ta uuesti veinile konkurentsi hakkab pakkuma võib tast jälle "eriti kahjulik aine" saada. Kanepisse suhtutakse mõnedes riikides märksa leebemalt kui siin; kas te arvate, et see on selle pärast, et nendes riikides on inimesed tervemad ja peavad kanepile paremini vastu?

Kas sa ei arva, et kanepi lubamine on samasugune propaganda? Et sellelgi on puhtalt mingid finantsilised põhjendused?

Oled ju kuulnud, et maailma mõjukad suurriigid kulutavad suuri summasid võitluses narkootikumide VASTU, aga need summad on naeruväärsed, mis nad ise samal ajal narkotööstuse läbi teenivad.

Ega tööstusele polegi oluline indiviid. Inimesed on kiiresti kaastoodetav ressurss, pealegi on inimelu piisavalt lühike, et tööstur peaks muretsema teiste elude pärast.

mart kirjutas:Nii et inimesed -- KARTKE! 8=
KÕIK on narkootikum ja KÕIGEST võib sõltuvusse jääda. :)

Tarvitad sa ise narkootikume? Näiteks suitsetad oopiumi või kasutad kokaiini? Kuidas võid siis nende ohutuses kindel olla või loota, et õnnestub nende küüsist pääseda. :)

Võib ju öelda, et kui ei tarvita, ei maksa õiendada või et kõik tuleb ära proovida. Aga inimene on ju arukas olend, õpib teiste vigadest, muidu peaksime kõik koos minema bensiini jooma – äkki on hea ja ei tapa. :)
Anonüümne

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll