Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Maha alkoholi võim!

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 18:47 13. Apr 2004

sondor kirjutas:
Payl kirjutas:
Henzu kirjutas:(Muide nt Rastafari usku inimestel on kanepisuitsetamine igapäevane tegevus ja keegi ei saa neil seda keelata, sest see on religioosne toiming :D )

Arvad, et kui väidad tapmise ja vägistamise oma religioosseks tegevuseks, ei saa seda keelata? Keelata saab alati.

natuke halb võrdlus. kas pole?

mitte väga? sesmõts, et kui miski on seadusevastane, ei saa seda oma religioosseks tegevuseks kuulutades seda seaduslikult teha? või olen ma midagi kahe silma vahele jätnud?
Blög
mõiste tähendusvälja inversioon - tribulant
Payl
Tulepallide Jumal

PostitusPostitas doris 12:08 14. Apr 2004

Libahunt kirjutas:Mina leian, et las pigem rahvas joob mõistlikus koguses, kui kasutab narkootikume...
Ja suitsetamine niisama mõttetu harjumus... :2:

just
a vahepeal on päris raske seda piiri tunnetada :(
tout ce qui est interessant se passe dans l' ombre.
on ne sait rien de la veritable histoire des hommes.
Celine
doris
Tõeotsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sondor 13:51 14. Apr 2004

Payl kirjutas:
sondor kirjutas:
Payl kirjutas:
Henzu kirjutas:(Muide nt Rastafari usku inimestel on kanepisuitsetamine igapäevane tegevus ja keegi ei saa neil seda keelata, sest see on religioosne toiming :D )

Arvad, et kui väidad tapmise ja vägistamise oma religioosseks tegevuseks, ei saa seda keelata? Keelata saab alati.

mitte väga? sesmõts, et kui miski on seadusevastane, ei saa seda oma religioosseks tegevuseks kuulutades seda seaduslikult teha? või olen ma midagi kahe silma vahele jätnud?

rastafarid suitsedasid kanepit ammu enne kui keegi yldse arvaski e kanep võiks seadusevastane olla.... ja halva võrdluse all mõtlesin ma kanepisuitsetamise võrdlemist tapmise ja vägistamisega....

ma ei usu tõesti et see kui ma istun, suitsetan ja ennast hästi tunnen oleks samaväärne sellega kui ma lähen ja kellegi maha löön...
sondor
Pädev Bard

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Payl 15:48 14. Apr 2004

sondor kirjutas:
Payl kirjutas:
sondor kirjutas:
Payl kirjutas:

rastafarid suitsedasid kanepit ammu enne kui keegi yldse arvaski e kanep võiks seadusevastane olla.... ja halva võrdluse all mõtlesin ma kanepisuitsetamise võrdlemist tapmise ja vägistamisega....

ma ei usu tõesti et see kui ma istun, suitsetan ja ennast hästi tunnen oleks samaväärne sellega kui ma lähen ja kellegi maha löön...

aga teoorias on mõlemad seaduserikkumised ja seega ei tohiks seda teha. praktikas on sul muidugi õigus :)
Blög
mõiste tähendusvälja inversioon - tribulant
Payl
Tulepallide Jumal

Kasutaja avatar

PostitusPostitas holmes 17:23 14. Apr 2004

sondor kirjutas:rastafarid suitsedasid kanepit ammu enne kui keegi yldse arvaski e kanep võiks seadusevastane olla.... ja halva võrdluse all mõtlesin ma kanepisuitsetamise võrdlemist tapmise ja vägistamisega....

Ja miks nad suitsetasid? Seepärast, et nad peavad seda Tarkuse Taimeks, mis olla legendi järgi oli hakanud kasvama kuningas Taaveti haual. Või oli see kuningas Saalomoni omal. Mälu veab alt. :(
Little Photoshop of Horrors
holmes
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 17:56 14. Apr 2004

holmes kirjutas: Ja miks nad suitsetasid? Seepärast, et nad peavad seda Tarkuse Taimeks, mis olla legendi järgi oli hakanud kasvama kuningas Taaveti haual. Või oli see kuningas Saalomoni omal. Mälu veab alt. :(

Võib-olla peaksid suitsetama? ;)

Inimeste tapmist ja kanepisuitsetamist tõesti ühte patta panna ei saa. Viimast võidakse aktsepteerida, isegi kui see on üldiselt keelatud, tingimusel, et see on oluline osa traditsioonilistest kommetest, eelkõige usukommetest. Inimeste tapmist ei aktsepteeritaks kombetalitusena tänapäeval mitte kuskil.

Muuseas, EV põhiseaduse § 40 sätestab:

Igaühel on südametunnistuse-, usu- ja mõttevabadus.

Kuulumine kirikutesse ja usuühingutesse on vaba.

Riigikirikut ei ole.

Igaühel on vabadus nii üksinda kui ka koos teistega, avalikult või eraviisiliselt täita usutalitusi, kui see ei kahjusta avalikku korda, tervist ega kõlblust.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Taliesin 18:08 14. Apr 2004

Igaühel on vabadus nii üksinda kui ka koos teistega, avalikult või eraviisiliselt täita usutalitusi, kui see ei kahjusta avalikku korda, tervist ega kõlblust.

Kelle tervist? Enda oma? Siis on seadusevastane ju. Või avalikku tervist?
Ma lihtsalt ei oska seadusi hästi tõlgendada :2:
Taliesin
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sondor 15:30 16. Apr 2004

ja nyyd läheb vaidlusek set mis rikub rohkem tervist, kas kanepisuitsetamine või tipptunnil suurlinnas jalutamine...
sondor
Pädev Bard

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paadikapten 17:34 16. Apr 2004

Suurlinnast saab alati uttu tõmmata, kui vaja. Aga kanep nii kergesti lahti ei lase.
paadikapten
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Priist 18:18 16. Apr 2004

Oled teinud? Oled suurlinnas olnud? Oled võrrelnud?

Lahmida pole mõtet.
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru

PostitusPostitas Golburk 0:18 19. Apr 2004

Tead et suurlinnast pole võimalik lihtsalt jalga lasta. Selleks peab päevade kaupa harjutama. Ma tean. Omal nahal proovitud. Ja kanepist saab lahti täpselt sama moodi.
Golburk
Smurf

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Starfild 0:49 19. Apr 2004

Noh. Kanepiuimas olev inimene on teistele mõnevõrra ohtlikum/ebameeldivam/tüütum, kui suurlinnas kõndiv inimene... (kui jätame kõrvale ekstreemumid, et see kõndija on just töölt lahtilastud ja tal on desert eagle.50 hõlma all, et minna kaubanduskeskusse õiglust maale tooma)

Räägite ainult mõjust endale. Probleem ju ka teistega. Mina, kes ma ka autoroolis istun aegajalt, ei tahaks mingeid "pilvikuid" tee äärde kakerdama (samamoodi nagu ei taha ka alkoholi mõju all olevaid) ja see ei ole ainuke näide. Olen näinud kanepiuimas inimest ja see on nõme. Endal võib maru kihvt olla (ei tea, pole olnud), aga teistele oled suht totakas...

Mis mõju on kui võtad kõvasti napsu ja siis teed väikse "sigareti" sinna otsa? Kas lükkab tooli pealt maha? Kui nii on, siis kanepi keelutsamine aitab vältida ka võimalust, kus "progressiivsed" noored/vanad ennast sodiks tõmbavad... et tehakse KÕIKE, sest nii on sehvim.

Tervisele kahjulik või ei, aga mida vähem "mind expandereid" saadaval on, seda parem ju.

don't legalize! :) (kuigi see ei ole teema, sain ikka ära öelda)
Starfild
Tähetäps

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 11:25 19. Apr 2004

noh, igayhele oma. mina teistele lõbu ei keelaks, isegi kui ma sellest aru ei saa :)
starfieldile natuke lugemist, äkki pakub huvi.
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Starfild 12:30 19. Apr 2004

Konkreetses artiklis oli muidugi vähe viiteid tunnustatud teaduslikele uuringutele, mis autori juttu tõestaks. Minu jaoks on see ühe kanepisõbra (ei, mitte halvustavalt vaid lihtsalt) vastulause. Tema või tema sõbrad oskavad mõnusalt tõmmata. Ma oskan ka napsu võtta. Mingeid probleeme mul ei ole. Ometi ei hakka ma tõestama alkoholi mittekahjulikust.

Ja alkoholi on võimatu ära keelata. Kuivad seadused on seda näidanud. Kanepi puhul see vähemalt mingil määral toimib. Pole niivõrd massiline. Nagu ütlesin - üks seaduslik pahe vähem.
Starfild
Tähetäps

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 13:26 19. Apr 2004

humhum, kes sa oled, starfild, et teiste eest otsustad, mis neile hea on? :)
või, et millist pahet nad endale võivad lubada, millist mitte?

18. sajandil püüti Inglismaal kuulutada kohvi keelatud aineks. Ka Preisi kuningas Friedrich II tahtis kohvi keelustada. Friedrichi arvates ähvardas kohv kaubanduse tasakaalu, riigi õllekodade tulusid ja sõdurite kehalist vormi. Palgati spetsiaalsed politseinikud, kes pidid lõhna järgi leidma ebaseaduslikke kohvipraadimiskohti.
Viimati muutis surra, 13:31 19. Apr 2004, muudetud 2 korda kokku.
surra
veider molekul

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 9 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll