Leht 1 koguhulgast 1

Sooviks veidi abi Shadowruni koha pealt.

PostitusPostitatud: 21:04 25. Juul 2003
Postitas Merlon
Ma sattusin kunagi ühele shadowruni-teemalisele mudale otsa koperdama.Tegin katset seda mängida, kuid kogu süsteem oli minu jaoks liiga segane, nii et ma saatsin selle nurka.Kuid hiljaaegu sattusin ma lugema raamatuid "Neuromant" ja "Põlev kroom" ning huvi sellise süsteemi ja küberpungi vastu tõusis.Kas keegi teaks juhatada mõnd eestikeelset pleissi netis, kus saaks sest süsteemis lähemat aimu.Ma proovisin küll ka brittide keelseid lehekülgi, kuid kuna Gibson kasutab laialdaselt oma küberpungi-sõnavara siis jookseb mu keeleoskus selle kohapealt kokku.Nii et kui keege saaks mind selle koha pealt veidi aidata, oleks üsnagi tänulik

PostitusPostitatud: 16:31 31. Juul 2003
Postitas oop
SR ei ole otseselt ainult kyberpunk, ses suhtes oleks ehk R.Talsorian Games'i väljastatav Cyberpunk 2.0.2.0. täpsemgi. Mõlema materjale leiab kazaa abiga, yht-teist on mul ja veel mitmel forumandil. Kas Eestis CP-mängijaid praegu on, ei tea, SRi tehakse Tallinnas kyll. Mõlemad head systeemid.

Kipsonitega on nii, et Neuromandi tõlge on rõlge saast. Kui vähegi suudad, loe inglises. Tasub vaeva. Aga paistab, et sul on ka näiteks Idoru lugemata. Ja võib juhtuda, et Kipsoneid sigineb meile eestisse veel, ehkki Varrak nende tegemisest ...reerib. ;)

Et kyberpungi kohta eestikeelseid saite eriti oleks, pole märganud. Tee ise. :D

PostitusPostitatud: 11:15 1. Aug 2003
Postitas Merlon
Idoru lugesin ma enam-vähem kohe peale postitust läbi.Aga anna märksõnad , mille abil kazaast midagi üldse otsida.Ja originaalkirjanduse kohta võib öelda , et pärnus ei ole praktiliselt võimalik laenutada ingliskeelset sci-fi -d.

PostitusPostitatud: 11:54 1. Aug 2003
Postitas oop
Jack? auuuu?
Vaikus.
Hmm...

Mis mina sellest tean, eks ole... Gibson ja...ee...ee...Stephen Crane oli vist. Otsi lihtsalt netist kyberpunki, saad autorite nimed kätte. Ja minu meelest oli mingeid kirjandussoovitusi mõne rpg taga - Shadowrun ja Cyberpunk 2.0.2.0. alustuseks. Muud praegu unise peaga ja kiiruga ette ei tule. :(

Sci-fi kirjanduse all ja kyberpungi teemas oli minu meelest ka midagi.

Ja kuskil netis on Catgirl Paradise - maitse asi, aga mulle meeldis, eriti romaanid. Kui Eestis oleks yldse lootust kyberpunki myya, ma tõlgiks kas või ise ära.

PostitusPostitatud: 11:57 1. Aug 2003
Postitas surra
jack on pyhapäevani dr2gonilaagris taevaskojas.
seniks - kannatust :)

PostitusPostitatud: 12:50 3. Aug 2003
Postitas jack
olen kohale summoonitud. (oopil on summon jack ability, üks kord päevas, 20% tõenäosus, minupoolne save.)

otsimist/lugemist väärt on tõepoolest kõik gibsoni raamatud (neuromancer, count zero, mona lisa overdrive, burning chrome, virtual light, idoru, all tomorrow's parties, pattern recognition). siinkohal kasutan ma ära ka oma võimaluse öelda neuromandi tõlke kohta paar halba sõna : läks ikka täiesti aia taha küll. aga ok

teine mees siis näiteks bruce sterling. peaaegu sama suure tähtsusega mees kui gibson - tegeleb ka ajakirjanduses kõvasti küberpungi propageerimisega. poeetiliselt siiski pisut nõrgem mees kui gibson, aga huvitavaid ideid on palju. raamatud siis näiteks islands in the net, schismatrix ja hacker crackdown, lühilood kogumikus crystal express. aga sterling on kirjutanud tunduvalt rohkem kui gibson, tal ka kindlasti oma website.

neal stephenson : the big u, snow crash (varsti ka eesti keeles), cryptonomicon, midagi oli vist veel. snow crash on üks paremaid küberpungi teoseid üldse.

mees, keda hetkel ise fännin: alexander besher. romaanid rim, mir ja chi. venelastest vanematega hiinas sündinud mees, kes kasvas üles jaapanis ja elab san franciscos. tema on selline üsna tõsine ekstrapolaator, töötab erinevates tuleviku instituutides ja kirjutab kah üsna hea käega. umbes sama detailiderohke mees kui gibson.

rudy rucker: software, wetware, freeware, realware; lühijutud: transreal.

walter john williams : hardwired. jällegi : üks klassikalisemaid ja tugevamaid cyberpunk-asju.

pat cadigan: mindplayers. küberpungi naiselik touch. crazy, väga crazy, kohati mängib mehed üle.

john shirley: heatseeker (lühijutud). põlevas kroomis on samuti üks shirley'ga koos kirjutatud jutt.

hea kindlasti veel ka tom maddox. satuks pronto siia threadi, räägiks ta teile pikemalt headest maddoxi lühijuttudest. maddox ja gibson on koos kirjutanud kaks x-filesi osa, kill switch ja first person shooter. esimene neist väga hea, teine pisut kehvem. maddoxi romaan halo on kah päris korralik, see vist netist isegi vabalt saadaval.

ka lewis shineri deserted cities of the heart käib küberpungi alla, see on suhteliselt miljööline teos, tegevust vähe, kirjeldusi, unelmaid, ulmasid, bladerunnerlikkust palju.

ka steampunk (küberpungi minevikuline counterpart) väärib süvenemist. selle kohta olemas n gibsoni-sterlingi difference engine, aga usun, et n surra teab steampungilikke filme soovitada. kurat, kuidas tahaks difference engine'it tõlkida.

ok. aitab vist esialgu. kui guru, ulme (MM p 224) siia satuks, võiks ta kindlasti venekeelsete küberpunkarite teemal pisut sõna sekka öelda. ja vaata tõesti sinna küberpungi threadi, sääl teeb oop (klassilt kindlasti specialist wizard: conjurer) pisut ühiskondlikku analüüsi ja ekstrapolatsiooni.

nii. summoonimisaeg sai läbi. geidin minema. oop: better luck next time

PostitusPostitatud: 17:37 6. Aug 2003
Postitas Merlon
Lahe nimekiri.Kas Peale Gibsoni teoste mõni neist ka eesti keeles ilmund on?

PostitusPostitatud: 19:17 6. Aug 2003
Postitas oop
Merlon kirjutas:Lahe nimekiri.Kas Peale Gibsoni teoste mõni neist ka eesti keeles ilmund on?

Ei.
Aga inglises ja venes kyll.
Õpi võõrkeeli. :P

Eks seda kraami ehk ilmub ka vähehaaval juurde (vähemalt niivõrd, kui mina siin midagi korraldada suudan), aga paraku on Eesti raamatuturg kyllalt tilluke, nii et kõike huvitavat niikuinii ei tõlgita. :(

PostitusPostitatud: 10:23 8. Aug 2003
Postitas Merlon
No inglise keelega saab hakkama (enam-vähem :D )
Pärnus leidsin raamatukogu kataloogis ainult 2 selles zanris raamatut: The diamond age ja Mona Lisa overdrive.Paljukiidetud Snow Crashi kahjuks ei olnud.Võtsin diamond age ja proovin seda nüüd läbi lugeda.Järgmine postitus tuleb minu poolt siia siis kui raamat on läbi loetud.
Aga shadowruni ja cyberpunki vihjeid võib siia ikkagi postitada :D