Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Kes/mis on berserk?

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas dreampiller 19:40 8. Juul 2003

Sorontur kirjutas:Ehh... telik oli ära käiv. Ühesõnaga, õhku tõustes oli ta teliku peal. Telik ei olnud lennuki küljes kinni. Kui lennuk õhku tõusis, kukkus telik tagasi maa peale, kus tema koht oli. Lihtne ja loogiline. Ja see on fakt.

Mul on kodus üks opel, millel on rattad ära käivad. Sõitma hakates oli ta rataste peal. Rattad ei olnud opeli küljes kinni. Kui opel ära sõitis, jäid rattad maha, kus nende koht on. Lihtne ja loogiline. Ja see on fakt.

Kas keegi märkas, et midagi siin ei istu?
n_n
dreampiller
Foorumi RPG Mängujuht

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 19:48 8. Juul 2003

muide selles pole midagi imelikku, et osadel lennukitel on telik nii tehtud, et see ära kukub kui lennuk õhku tõuseb. palju hullem, et on ka selliseid lennukeid, mis maandusid mingi spets käru peale, mis maandumisraja otsas seisis. mälu järgi vist natsid teise maailmasõja ajal katsetasid mingit jura. aga võis ka nasa mingi x lennuk olla.

(dragon.ee on tore koht - siin saab rollimängu üle arutleda)
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas terep12 20:57 8. Juul 2003

Kokkuvõte: Berserk on vihane eesti joodik, kes on liiga palju odekolonni joonud, kamikaze aga vihane a-sotsiaal, kellel elust kõrini....
Suurim smailide sisaldatus ühes postis seni: 5100, autor the_darkness (aka go cock yourself).
terep12
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 21:00 8. Juul 2003

oled sa irl näinud mõnda nendest? ;)
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas terep12 21:03 8. Juul 2003

oo jaa...laagri mingis mahajätud majas elutsevad jotad ja prükkarid ja mul õnnestus näha paljast, vihast minu peale (ta arvas et ma tahtsin ta madratsit ära viia :roll: ) joodikut....
Suurim smailide sisaldatus ühes postis seni: 5100, autor the_darkness (aka go cock yourself).
terep12
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 21:08 8. Juul 2003

kuidas ta küll sellisele arvamusele jõudis? ;)
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

PostitusPostitas oop 20:06 9. Juul 2003

Kas tal oli õigus?

(Meelde jätta: terepil on madrats...seda saab laagris kasutada...)
Ärge mulle palun privasid saatke. Ma ei kohtu nendega.
oop
Esimene Filosoof

PostitusPostitas kage 20:48 9. Juul 2003

dreampiller kirjutas:Mul on kodus üks opel, millel on rattad ära käivad. Sõitma hakates oli ta rataste peal. Rattad ei olnud opeli küljes kinni. Kui opel ära sõitis, jäid rattad maha, kus nende koht on. Lihtne ja loogiline. Ja see on fakt.

Kas keegi märkas, et midagi siin ei istu?

sa saaksid selle midagi istuma kui "ära sõitis" asemel oleks "ära lendas". lennata saab ju ka ilma ratasteta.
kage
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas terep12 22:55 9. Juul 2003

Mul ei ole madratsit (voodis muidugi on) ja ammugi veel mitte selle berserki oma...
terep12
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Priist 23:21 9. Juul 2003

Nii... Nüüd ma lähen ja lisan foorumiga seotud esmete hulka Terepi berserkmadratsi :P
Rollimängukeskus - URG
Priist
Uruguru

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 2:15 10. Juul 2003

oop kirjutas:Eesti keeles berserk:bersergi:berserki (kasutatud on ka nimekuju bärsärk, aga see on miski perverssus), mitte berserker.

Õigus kyll. Olen minagi inglisest rikutud. Selgituseks siis niipalju, et tegu on otsese laenuga norra keelest.

oop kirjutas:Et kippusid loomanahku kandma ja karutykke tegema, kahtlustati neid aeg-ajalt võimes päriselt karuks muunduda

Tegelikult, kui ma õigesti mäletan, kahtlustati mõnel pool pigem siiski karusid võimes inimeseks muutuda. Mis teeb peaaegu sama välja. Aga olgem siiski täpsed :D .

oop kirjutas:Norra. Viikingid. 'Karunahk' ikkagi minu meelest, mitte 'särk'.

Särk on. Kontrollisin järgi - lihtsalt hakkas painama, miks see totter maika mul kogu aeg pinnuks sagaras oli. Tuli välja, et berserkid (bersergid?) kandsid siis karunahast särke :) .
Dister
Manatark

PostitusPostitas oop 6:56 10. Juul 2003

Sel juhul ma kahtlustan, et 'särk' on moeajalooliselt vale tõlge. Mõelge nyyd korraks kõik järele, mis asi on särk. Ja siis mõelge sellele, milline on karu nahk. Ei yhildu hästi, eks ole. Kui mõne meelest yhildub, tehku endale karunahkne 'särk' ja siis pyydku sinna mantlit pealee tõmmata. Särk oli ka viikingitel ikka linasest või kanepirsest riidest vms. Ma ka ei tea, kuidas seda yrpi siis nimetada. :(
Ärge mulle palun privasid saatke. Ma ei kohtu nendega.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sorontur 15:04 10. Juul 2003

Dister kirjutas:Berserkerid (ehk siis karusõdalased, eksisteeris ka mingi sarnane hundi-alamklass) olid tegelikult norra/põhja-germaani sõdalasteklass, kes enne lahingut ennast kõikvõimalikel viisidel marru yritasid ajada - sobis nii relvade kolistamine, muda söömine, kilpide hammustamine, aga ka väidetavalt miskite kindlate seenesortide ja muude droogide manustamine. Esinesid seosed karu kui pyha looma, Odini, kuningliku ihukaitse ja ka palju muuga. Kui täpsemalt huvitab otsi kooglist. Või entsyklopeediast ;) .

Teinud uurimust libahuntide kohta, mille ma õnnetul kombel ära diliitisin, meenusid mõned asjad, mille ma andmeid kogudes leidsin. Nõiajahtide ajal süüdistati inimesi ka "libahundiks käimises". See olevat niiviisi, et inimene tõmbas endale hundinaha või hundinahkse vöö, mida nõid oli posinud, ümber. Ja see pole ainult mitte huntidega. Libajaaguarid, -karud, -pantrid, -tiigrid... mida iganes. Võib arvata, et berserkid pidasid ennast karudeks, kui nad karunahad endile ümber tõmbasid. Nii et mingil viisil nad tõesti muutusid karudeks, olles ähmastanud droogidega oma mõistused ja karu moodi käituma hakanud.
Sorontur
Lohede sõber

Eelmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll