Leht 1 koguhulgast 4

Kuidas lahendatakse probleeme

PostitusPostitatud: 21:56 6. Juul 2003
Postitas Anonüümne
Täna õhtul oli AK uudistes teade, et kukkus kokku Soomaale viiv Tohvri sild. Sellele järgnes lause – lähipäevil paigaldatakse läbisõitu keelavad märgid.

dr Zoidberg pidi oma kooriku puruks naerma.

PostitusPostitatud: 22:07 6. Juul 2003
Postitas raunok1
Rahval on õigus tõele.....ja seda see ju on. :)

PostitusPostitatud: 22:15 6. Juul 2003
Postitas Shadow
Parim probleemilahenduse juhis, mida mina siiani näinud olen, oli kohvivalmistamise õpetus lahustuva kohvi purgil:

1. Tehke purk lahti...

PostitusPostitatud: 15:51 8. Juul 2003
Postitas ohpuu
Douglas Adamsil oli kuskil hääletaja-sarjas keegi, kes oli äravõitmatus masenduses inimkonna pärast, sest talle oli ette jäänud hambaork, mille pakendile oli trykitud kasutusjuhend. paraku ma ei õppinud seda kasutusjuhendit pähe. huvilised peavad ise raamatutest otsima.

PostitusPostitatud: 17:42 8. Juul 2003
Postitas Priist
Raamatuks oli "So long and thanks for all the fish"

JA mina õppisin.

Hoia kinni orgist kinni selle keskkohast. Niisuta teravat otsa suus. Sisesta suualasse, nii et tömp ots jääb igemete juurde. Rakenda kerget sisse-välja liigutust.


Mul on kahtlane tunne, et Adams leidis selle ise mõne vastava topsi pealt. Ja tops oli raudselt ameerika toodang. Nad on selliste jaburuste suhtes geniaalsust üles näidanud. Nii on ameerikas patareipaki peale kirjutatud, et allaneelamisel tuleks otsida arstiabi, et Superman kostüüme EI ANNAGI oskust lennata ja MacDonaldsis on kohvitopsidele kirjutatud hoiatus selle kohta, et kohv on kuum. Kõik need on reeglina sinna pandud pärast distsplineerivat kohtuotsust mõnelt ärritunud kliendilt, kellel on vastavalt olnud terviseprobleeme pärast patareide söömist, kaktised jalaluud pärast katuselt alla hüppamist või põletada saanud jalad pärast kohvi sülle ajamist. Kõige kurvem on asja juures see, et ma ei mõtle seda välja. Nad ongi sellised...

Aga kõige geniaalsem silt, mida mina näinud olen, on Aquafresh kids bubblemint (Jah - see on tõepoolest nätsumaitseline, sain seda isiklikult teada, kui minu pasta otsa sai ja otsustasin venna oma laenata.) tuubi peal. Selgelt ja üheselt on sinna kirjutatud:
WARNING: Keep out of the reach of children under six years of age. If you accidentally swallow more than used for brushing, seek professional assistance or contact a Poison Control Center Immediately.


Kes ei usu, võib ise lugeda...

PostitusPostitatud: 17:57 8. Juul 2003
Postitas tank
kõigepealt kõigile teadmiseks: ma võtan siis sõna lihtsalt selleks et oma postituste arvu suurendada.

nende lollakate hoiatustega on lugu kurb, sest ka eesti on sarnase heaoluühiskondliku mõttelageduse poole liikumas. see on vist üks elu paratamatusi.

kui võtta enamvähem suvaline välismaal valmistatud asi ja lugeda selle kasutusjuhendit (tõlgitud) siis enam kui pooltel juhtudel on vaja pisaraid tagasi hoida.

ja kes tahavad teada kui ohtlikud võivad esmapilgul ohutud asjad näida, need vaadaku http://www.darwinawards.com/

:)

niih, üks post nüüd rohkem.

PostitusPostitatud: 19:18 8. Juul 2003
Postitas Shadow
Heh, lugesin eile oma õmblusmasina kasutusjuhendit. Teate, mis on peamine võimalik oht, mille eest õmblusmasina kasutajaid hoiatatakse? Tuleb väga hoolega jälgida, et masin vette ei kukuks...

PostitusPostitatud: 19:22 8. Juul 2003
Postitas tank
kui sa ise samal ajal sellessamas vees viibid ja masin juhetpidi seinas on, siis see võib muidugi valusalt lõppeda.

ja tegelikult üldse statistika näitab et kodu on üks ohtlikemaid paiku maakeral, oma kodus sureb rohkem inimesi kui lennuõnnetustel.

ja postilugeja tiksub vaikselt edasi... :rolle:

PostitusPostitatud: 19:27 8. Juul 2003
Postitas Anonüümne
WARNING: Keep out of the reach of children under six years of age. If you accidentally swallow more than used for brushing, seek professional assistance or contact a Poison Control Center Immediately.


Probleem selles, et hambapasta sisse topitakse fluori. Ja kui väike laps terve tuubitäie pastat ära sööb, saabki ta fluorimürgituse.

PostitusPostitatud: 19:30 8. Juul 2003
Postitas Priist
tank kirjutas:ja tegelikult üldse statistika näitab et kodu on üks ohtlikemaid paiku maakeral, oma kodus sureb rohkem inimesi kui lennuõnnetustel.


Vilets näide. Kuigi iseenesest täiesti õige. Statistika kohaselt on lendamine üldse kõige ohutum reisimise viis. Mis tähendab, et seal saab inimesi tõesti haruharva surma.

PostitusPostitatud: 19:38 8. Juul 2003
Postitas tank
Zoid: ei topita fluori. fluor on teatavasti kõige söövitavam aine. näiteks HAPNIK PÕLEB FLUORIS, mitte vastupidi.
topitakse fluoriühendeid. need on märksa ohutumad. selle kõige kohta soovitan Hergi Karik "Hämmastavaid ained". väga hea ja lihtsasti loetav raamat keemiast.


Priist: lennutranspordis tuleb kõige vähem hukkunuid kilomeetri kohta jah. huvitav kas ka sõidutunni kohta?
aga statistika on muidu üldse lahe asi. näiteks tuleb välja et külmrelvad (mõõgad, pistodad, noad, kirved) on mitu korda ohtlikumad kui tuumapomm, arvestades hukkunute arvu järgi. jne. :)

tikk-takk..

PostitusPostitatud: 19:58 8. Juul 2003
Postitas Miriel
kasutusjuhendid on yldse yhed toredad asjad... eriti kui need on hiina või mõnes muus loetamatus keeles... siis ei aita muu kui ainult pealoogika rakendamine...

PostitusPostitatud: 20:03 8. Juul 2003
Postitas tank
hiina ja muude keelte vastu aitab http://babelfish.altavista.com
muidugi ilma kopipeistimata saab see raske olema, aga just raskused toovad välja parimad küljed meis :) :9:

PostitusPostitatud: 21:09 8. Juul 2003
Postitas Anonüümne
tank kirjutas:Zoid: ei topita fluori. fluor on teatavasti kõige söövitavam aine. näiteks HAPNIK PÕLEB FLUORIS, mitte vastupidi.
topitakse fluoriühendeid. need on märksa ohutumad.


Nojah, eks ta täpsem ole. :) Soovitaks kõigile täpsust ka selliste mõistete kasutamisel, nagu puu – puit, raud – teras.

Teatavasti on Mendelejev oma tabelisse koondanud hunniku ühendeid, mida vabalt looduses ei eksisteerigi, enamasti moodustavad nad mingeid ühendeid. Minu mälu järgi oli näiteks naatrium aine, mis õhuga kokku puutudes koheselt naatriumoksiidi andis või siis põledes mingi muu keemilise reaktsiooni andis. tank kindlasti täpsustab need nüansid üle. :) Minu keemiatunnid jäävad väga kaugele. Moolivõrrand tuleb meelde, aga mis see oli või mida sellega tehti, on ajust pühitud. :)

Aga sellegipoolest võib väikelaps kergelt otsad anda, kui hambapasta kätte saab. [Palun mitte kommentaare teemal, et leiba süües võib kah ära lämbuda vms :rolle: ]

PostitusPostitatud: 21:15 8. Juul 2003
Postitas tank
elemente, zoid. mendelejevi tabelis on elemendid, mitte ühendid. :D ja tõsi ta on et paljud elemendid on keemiliselt aktiivsed ja moodustavad kähku mingi ühendi. näiteks hapnik. jne.

ma rohkem ei räägi, muidu mõni arvab et ma olen keemik. ma ei ole keemik.

millest me üldse rääkisime? :)