Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Kuidas lahendatakse probleeme

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

PostitusPostitas munkki 10:31 18. Juul 2003

ei tea, kas tädi pesi kassi enne pesumasinas ära ka :D
see jutt veenis mind järjekrdselt ameeriklaste veidruses ja kinnitas arvamust, et nende mõistusega pole kõik päris korras.
munkki
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ghil 11:21 18. Juul 2003

samas oli ju ameeriklaste tipptotrus see, et mingist heast peast kaevati k6ik tubakafirmad kohtusse, sest nende toodete tarbimise (suitsetamise) tagaj2rjel oli paljudel inimestel tekkinud mingid kopsuhaigused... Ning inimesed v2itsid, et neile polnud keegi ytelnud, et tekkivad haigused _nii_ karmid on... Ja kaevati vaatamata sellele, et juba aastaid ja aastaid olid arstid kinnitanud, et suitsetamine tekitab paratamatult kopsuhaigusi (ja mitte mingeid kergeid a la k8ha) ning et tubakatoodete pakkidel oli see kirjas, et tarbimine kahjustab tervist....
ja need suitsetajad m6isteti k6igele lisaks veel 6igeks... Tulemuseks oli tubakafirmadelt mingid astronoomilised summad kahjutasudeks ja hyvitisteks... :?
You know, Knowledge is a tricky thing!
Ghil
Laste günekoloog

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aeg 14:05 18. Juul 2003

Mäktoonalds plekkis kah mingitele paksudele meeriklastele pekkide tekitamise eest palju raha.
Aeg
Tähenärija

PostitusPostitas katsep 19:22 18. Juul 2003

sellest t5ekkis idee - kaevata kõik light toodete valmistajad kohtusse kaalukaotuse eest... nad ei hoiatanud ju ette, et see juhtuda võib :rolle:
Ma ei taha sugugi, et mulle meelditaks... tahan, et mind haritaks
katsep
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 21:04 18. Juul 2003

Ghil kirjutas:samas oli ju ameeriklaste tipptotrus see, et mingist heast peast kaevati k6ik tubakafirmad kohtusse, sest nende toodete tarbimise (suitsetamise) tagaj2rjel oli paljudel inimestel tekkinud mingid kopsuhaigused...

Ma vaatan et keegi tõesti ei viitsi Ghili tähelepanu juhtida tema seisukohtades peituvale faktivigade suurele hulgale. Hea hingena teen seda siis ise :rolle: :
1. Tubakafirmasid ei kaevatud kohtusse heast peast. Vaid ajendatuna õiglustundest ja soovist rahalise kompensatsiooni järele.
2. Sinu nimetatud mingeid kopsuhaigusi võib nimetada ka hea- ja pahaloomulisteks kopsuvähkideks, mis põhjustasid/põhjustavad ohvritele suuri tervislikke probleeme.
3. Inimesed väitsid isegi, et neile pole keegi ytelnud, et suitsetamine tekitab sõltuvust ja et suitsetamise tagajärjel võib tervis kahjustada saada.
4. Arstid on suitsetamise kahjulikkust kinnitanud just nimelt viimaste dekaadide jooksul. Kompensatsiooni taotlevad (ja seda õigusega ka saavad) aga inimesed, kes alustasid suitsetamist ja jäid sellest sõltuvusse siis, kui vastavat infot ei levitatud. Puust ja punaseks: paki peal ei olnud kirjas, et suitsetamine kahjustab tervist.

Seega on kompensatsioonide maksmine õigustatud. Summa suuruse aga määras kohus, kui selleks kõige otstarbeksm instants.
Dister
Manatark

PostitusPostitas oop 21:43 18. Juul 2003

Oli see nyyd Ema leib ja Isa sai või vastupidi? Igatahes võivad võrdõiguslased asuda leivatootjaid usinasti materdama, sest et on ju selgemast selgem - kui yks sai ja teine ei saanud, on meie pereelus ja mõtteilmas midagi viltu. Jälle yks tore kohtuasi juures. :)
Ärge mulle palun privasid saatke. Ma ei kohtu nendega.
oop
Esimene Filosoof

PostitusPostitas Anonüümne 0:21 19. Juul 2003

Dister kirjutas:Ma vaatan et keegi tõesti ei viitsi Ghili tähelepanu juhtida tema seisukohtades peituvale faktivigade suurele hulgale. Hea hingena teen seda siis ise /---/ Seega on kompensatsioonide maksmine õigustatud. Summa suuruse aga määras kohus, kui selleks kõige otstarbeksm instants.

Dister pakub jälle korrektseid mõttekäike, aga tahaksin juhtida tähelepanu asjaolule, et TERVIST EI SAA OSTA, mistõttu antud kontestis igasugune rahaline kompenseerimine juba mõttena väärastunud on.

Kui miski on tervistkahjustav, siis tuleks selle millegi tootmine ja kasutamine lõpetada, mitte aga nö kompenseerida. Kes hindab sõjatööstuse põhjustatud kahjusid ning kes peab kellele mida kompenseerima? Või peaks hoopis niimoodi mõtlema, et Iraak peab USA-le sõjalised kulutused oma naftaga kompenseerima? Kuna Iraak ei kompenseerinud USA luurele tehtud kulutusi, oli Iraagi ründamine igati õigustatud ning nüüd on aeg ka täiendavad kulud kompenseerida?

Idealistlikud mõttekäigud, aga ikka jälle tahaksin juhtida hea lugeja tähelepanu probleemi tuumale lähemale. Et see mul mingilgi määral ka õnnestub ja et see kellelegi ka korda läheb, on muidugi kaheldav.

Kui mul ka muud öelda ei ole, siis vähemalt seda, et inimesed ei mõtleks etteantud skeemide kohaselt, vaid üritaksid mõelda veidi kaugemale. Meie, koorikloomad, enamasti teeme seda. :)
Anonüümne

PostitusPostitas Agnareshi Perenar 8:17 19. Juul 2003

1.Tervist mingi määrani saab osta. Nagu näiteks ravimeid ja tervislikke rohelisi juurikaid, mis hoiavad nõrga inimese kauem elus.
2.Rahaline tasumine millegi eest, mida ei ole võimalik osta ega myya, on tegelikult väga ilus komme. Kui ma ostaksin endale pyksid, mille kandmise tagajärjel ma impotendiks jään, siis oleks rõivatootja poolt väga kena žest mulle korralikum summa raha anda, kuigi see ei tooks enam kadunud noorust tagasi. Ehk aitaks see mul oma pingeid maandada.
3.Tubakatootjad ei ole tegelikult yldse nii syydi, kui riik, mis nende tarvitamist lubab. Ma ei usu, et sigaretid Tervisekaitseinspektsioonist läbi käivad. Kui toetuda argumendile, et alaealised ei tohi tubakatooteid tarvitada, kuna nad ei tea, mida nad teevad, siis vastaksin ma sellele järgnevate argumentidega: :arrow: Väga paljud alaealised on suitsetajad. :arrow: Enamik inimesi ei saa 18-aastaselt aru, mida nad teevad. Paljud ei saa sellest elu lõpuni aru.

Sellest tuli järjekordne nõme anarhonihilistlik sitt-riik-koorib-kõigilt-seitse-nahka-ja-ei-huvitu-millestki-absoluutselt-peale-võimu-ja-mammona stiilis postitus. Aga sinna pole midagi parata. Niimoodi ma lihtsalt mõtlen praegu.
Normaalne peremees ei jäta Jussi maha!
Agnareshi Perenar
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas fo3 10:42 20. Juul 2003

See peaks enam-vähem sellesse teemasse mahtuma...

http://www.somethingawful.com/articles.php?a=1563
See raudmees on tugev kui teras ta taltsutab tule ja vee
ning ausamba koht on tal pärast me linnakse kõrgemal mäel.
fo3
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kurat 9:11 21. Juul 2003

Dister kirjutas:
2. Sinu nimetatud mingeid kopsuhaigusi võib nimetada ka hea- ja pahaloomulisteks kopsuvähkideks, mis põhjustasid/põhjustavad ohvritele suuri tervislikke probleeme.

Pole olemas healoomulist kopsuvähki, on olemas lihtsalt healoomuline kasvaja, vähk on oma olemuselt juba pahaloomuline:P
El Diablo horrible sangriento!
Kurat
Tõeotsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 14:11 21. Juul 2003

Kurat kirjutas:Pole olemas healoomulist kopsuvähki, on olemas lihtsalt healoomuline kasvaja, vähk on oma olemuselt juba pahaloomuline:P

Selge. Aga inglises on kuidas (tumour vs cancer vs xxx) ?
Dister
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas higgins 16:52 24. Juul 2003

Hmm... Igatahes selle teema alguses räägiti midagi juhenditest...
Keskkonnakeemia praksijuhend: Põlevate riietega mitte joosta!
Nüüd aga tuleb Higgins ja räägib, kuis Asjad Tegelikult On. - Payl
higgins
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas noir 0:24 26. Juul 2003

Muide, parim asi viimase nädala jooksul: mul on tibist 11-aastane õde ja ta ostis omale Stiina, kus sisemisel tagakaanel oli O.B reklaam, mille reklaamlause oli umbes midagi sellist, et "O.B. ei võta sult süütust!".
Mõtleks, kui geniaalne.
noir
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas higgins 13:59 26. Juul 2003

tuust kirjutas:"O.B. ei võta sult süütust!"

Ideaalne reklaamlause samade initsiaalidega playboy'le. :P
Nüüd aga tuleb Higgins ja räägib, kuis Asjad Tegelikult On. - Payl
higgins
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Vanevald 22:11 27. Juul 2003

Aeg kirjutas:Üks jaburamaid asju, mida ma näinud olen, on wc-paberi kasutusjuhend. Jajah! Ühel margil oli kaasas - sela oli täpselt kirjeldatud, et rebige mööda kontuurjoon üks neljakandiline paberitükike ja pühkige eestpoolt tahapoole ning et korduvalt ei tohi kasutada. Tegemist oli vene tualettpaberiga ja nägin seda õpetust kah idanaabrite maal.
Hoidsin seda mõnda aega alles, aga korduvate kolimiste kõigus on tarkade õpetussõnadega lipik kahjuks kaotsi läinud.

Narva kaubanduses on müügil Venemaal valmistatud tualettpaber (veebruar 1997), mis esmapilgul ei erine eriti muust samalaadsest kraamist. Kuid kui Teil õnnestub osta mitme paberirulliga pakend, siis avastate, et sellele on lisatud põhjalik instruktsioon, mille läbi lugedes varitseb normaalset inimest tõsine oht püksi teha.

"Tualettpaber on toode, mis on ette nähtud defekatsiooniprotsessi jäänuste likvideerimiseks päraku ümbrusest ja sellega piirnevalt nahapinnalt ning antud kehapiirkonnal lokaalselt kontsentreeritud karvkattelt."

1.Säilitus ja ekspluatatsiooni tingimused

Tualettpaberi ostja saab juhisest teada, et toodet tuleb säilitada puhtas ja kuivas, pidevalt tuulutatavas ruumis temperatuuril -10 -+30C. Kusjuures õhurõhu näit peab olema mitte rohkem kui 760mm ja niiskusprotsent mitte enam kui 60%.

"Kasutamisel olge ettevaatlik. Säilitagem ülim ettevaatus toote käsitsemisel - hoidke käsi ja teisi kehaosi!" Järgneb põhjalik toote tehnilise karakteristikute loetelu, kus on ära toodud selle mõõdud: kogupikkus, karedus, tihedus ja mass.

"Tutvuge põhjalikult käesoleva instruktsiooniga. Instruktsioon tuleb kinnitada kergesti ligipääsetavasse ja hästi valgustatud kohta kasutajale (kasutajatele) nähtavasse tsooni. Kinnitage toote rull rinna kõrgusele horisontaalasendis paberi hoidjale. Sooritage defekatsiooniakt. Veenduge akti õnnestunud lõpule jõudmises ja kutsungite puudumises selle jätkumiseks (antud punkt on oluline kokkuhoiu ja toote ratsionaalse kasutamise huvides). Haarake parema käe liigutusega toote alumisest servast, seejärel tõmmake toodet järsu liigutusega üles ja paremale umbes 60-kraadise nurga all. Kerige sellisel kombel ära 700mm riba (kasutaja mugavuse huvides on toode iga 100 millimeetri järel märgistatud perforatsiooniga). Sooritage lindi rebestus eri suunaliste käeliigutustega kahe lähema perforatsiooni piirkonna vahel. Isikud kellel puudub üks ülajäse, sooritavad manipulatsioone tootega terava lõikeriistaga (käärid, lauanuga, habemenuga, väike liharaiumiskirves). Kasutamisel jälgige nende esemetega kaasnevates instruktsioonides ette nähtud ettevaatus abinõusid.

Lisamärkus: Pole soovitav rebestada paberit nii, et rebend väljuks perforatsiooni piirest, seoses ohuga, et toote kiuline struktuur võib saada rikutud või deformeeruda. Murdke toote ära rebitud riba kokku garmoska(bajaani) kujuliselt, jälgides, et murdekohad langeksid kokku perforatsiooniga. Asetage toode sellesse kätte, mis on kasutajale kõige mugavam. Asetage eelnevate manipulatsioonide käigus ettevalmistatud toode kasutamispiirkonnale ja surudes see tihedalt käega vastu nahkkatet sooritage pühkimisliigutused tuharate vahelises piirkonnas. Vajaduse korral korrake manipulatsioone."

2.Ettevaatus abinõud

"Ärge suitsetage toote läheduses. Ärge jätke kasutatud toodet kultuuri-,puhke- ja söögikohtadesse. Hoidke toodet laste eest: tualettpaber pole mänguasi, vaid hügieeni vahend. Mitmekordne toote kasutamine pole soovitatav."

3.Garantii

"Tootja garanteerib toote tõrgeteta töökindluse kogu garantiiajaks, kui kasutaja on järginud ekspluatsioonijuhendit. Defektide avastamise korral, mis takistavad toote normaalset ekspluateerimist ning mis on tekkinud tootja süül, võite toote tasuta parandada lasta või rikkumata toote vastu vahetada,"öeldakse kasutamis juhendis. Tootja selgitab veel, et defekti avastamise korral tuleb tualettpaber saata märgitud aadressil, kui sellele on lisatud põhjalik defekti kirjeldus ning tingimused, kuidas toodet on kasutatud ja säilitatud. "Tualettpaberi on heaks kiitnud ka Venemaa Tervishoiuministeerium."
jeebus
Vanevald
Rändur

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll