[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
Dragon.ee foorum • Vaata teemat - Migreen

Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Migreen

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas Tindome 19:25 11. Jaan 2010

täielik offtopic:

...ja kui sa oled hoolikalt koostisi lugedes kindlaks teinud sobiliku toote ja seda rõõmsasti (koostisaineid uuesti üle lugemata) muudkui ostad, võid igavushetkel pakendit silmitsedes avastada, et tüng! Nad on salamahti selle asja, mille puudumise tõttu sa just seda toodet kunagi ostma hakkasid, sinna sisse toppinud - ja paar muud ökat kindluse mõttes veel lisaks kah.
Kui mitte teha kirega, miks siis üldse teha?!
Tindome
Loitsija
 
Postitusi: 716
Asukoht: vahel maa ja vahel taeva

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas arpeau 19:28 12. Jaan 2010

Arpeau
arpeau
Manatark
 
Postitusi: 597
Asukoht: Tallinn

Re: Migreen

PostitusPostitas Mutabor 21:15 12. Jaan 2010

Noh, kondizhelee muidugi ei ole otseselt tervistkahjustav kaup.
Mutabor
Haldjate õpilane
 
Postitusi: 384

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas arpeau 11:18 13. Jaan 2010

Arpeau
arpeau
Manatark
 
Postitusi: 597
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas Heart 15:52 18. Veebr 2010

Aga minule meeldivad need taimetoitlased, kes lürbivad kanapuljongit või siis noh... söövad/joovad liha ilma, et nad seda teaks :P
Nad on naljakad, ausalt.
A üldse äärmuslus ajab mind naerma.
Vabandust.
"...vahel helbena suudan Su juurdegi tulla ja Sa näed minust heledat und"
Heart
vändagängster
 
Postitusi: 335
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas inwe 16:12 18. Veebr 2010

kanapuljong on heal juhul kana kaugelt näinud, muid loomseid koostisosi seal küll ei ole. samamoodi nagu lihamaitset armastavatele taimetoitlastele on suurepärased asendajad TUCi peekonimaitselised küpsised.
inwe
Valguse hoidja
 
Postitusi: 296
Asukoht: suures rohelaanes

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas Heart 16:21 18. Veebr 2010

Ma räägin siiski päris kanapuljongist :P
"...vahel helbena suudan Su juurdegi tulla ja Sa näed minust heledat und"
Heart
vändagängster
 
Postitusi: 335
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas inwe 17:20 18. Veebr 2010

:D
sellisel juhul olen nõus, on küll imelikud taimetoitlased.
inwe
Valguse hoidja
 
Postitusi: 296
Asukoht: suures rohelaanes

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas Heart 17:37 18. Veebr 2010

"...vahel helbena suudan Su juurdegi tulla ja Sa näed minust heledat und"
Heart
vändagängster
 
Postitusi: 335
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas Tindome 18:07 18. Veebr 2010

Ma olen pannud vietnami salvi.
Koleda peavalu puhul ei aita (kuigi mul ei ole migreenid vaid selgelt pingepeavalud - tulenevad enamasti meeleoludest ja muredest, lisaks magusasöömisele, arvuti taga istumisele ja puudlikule/ülemäärasele unele, mis kõik on soodustavad asjaolud), aga sellise suruva "varsti hakkan valutama" tunde puhul on abiks olnud küll.

Ja kohv aitab ka. Issand, kuidas ma armastan kohvi! Isegi kui tegu on platseeboga, kuni valulõpetusena toimib, seni joon.
Kui mitte teha kirega, miks siis üldse teha?!
Tindome
Loitsija
 
Postitusi: 716
Asukoht: vahel maa ja vahel taeva

Re: Migreen

PostitusPostitas Caelan 15:31 13. Mär 2010

Migreeni puhul peaks minu arust olema esimene samm kindlaks teha asjad, mis migreeni põhjustavad. Alati ei õnnestu nende triggerite vältimine, nagu ka mitte migreeni vältimine, aga vähemalt oskad lähenevaks katatroofiks valmis olla.

Minul näiteks hapnikupuudus (ei saanud lapsena kinos käia, sest ventilatsioon oli kehv ja peavalu võttis pärast silmanägemise); soojus (halvendab hapniku omastamist, päikesepaistelise ilmaga ilmselt kaasneb ka liiga ere valgus, nagu ka kinos aitab kaasa hele ekraan pimedas ruumis...); unerezhiimi häired (annab ravida lõunauinakuga, saan terve nädala hakkama, magades öösel 3-4 tundi, kui saan päeval lisaks vähemalt pool tundi magada); pinge (nädalase stressi puhul pärast pingelangust, kui pinge ja stress kestavad kauem, siis lõpuks koos nendega).

Arstid ütlevad, et valu ei tasu kannatada, tervisele on kasulikum võtta valuvaigistit. Kui mõelda, et valuga kasvab organismis stressihormooni hulk, siis võib selles iva olla. Samas ise üritan rohtude kasutamist vältida viimse võimaluseni. Hoo tulek on minu puhul ette ennustatav vähemalt tund aega. Enamasti on vatine tunne peas. Mõnikord teravnevad meeled, eriti kuulmine ja haistmine, valgustundlikkus kasvab. Siis on paras aeg tegutsemiseks, võtta midagi külma (juua külma, näo pesemine külma veega, jahe dušš, õue värsket õhku hingama, kui seal jahe või külm on), kui ei ole aega midagi sellist teha või see ei aita, siis valuvaigistid (paratsetamool, ibuprofeen ei mõju mulle ühegi valu puhul, nagu ka mitte teistele mu sugulastele). Kui valu on käes, siis Panadol Extra või Panadol Rapid, mis pisut tugevamad, kui ainult paratsetamool. Väga hullus olukorras (oksendamine, nägemis-, kuulmis- ja tasakaaluhäired) Solpadeine (paratsetamool+kofeiin+kodeiin, kuigi räägitakse, et opiaatidest ainsana just kodeiin ei tekita sõltuvust ja käsimüügiravimites on see doos nagunii ohutult väike, väldin seda väga ja võtan seda efektiivsuse tõttu tõesti viimases hädas).

Mõnikord aitab kaela ja turja masseerimine, võibolla see parandab pea verevarustust. Samas mitte alati. Vanaema on saanud abi Mirralgini kaelale määrimisest (selgroost pisut eemale kahele poole juuksepiirile), samas pole see minu puhul aidanud (ma ei ole küll Mirralgini suhtes immuunne, sinikaid, lihas- ja närvivalu ravib minulgi). Seega ma ei tea, kas see väga universaalne rohi migreeni puhul on. Aga võibolla aitab.

Igal juhul ei tohiks lasta hool päris käest ära minna. Esiteks on hoo alguses kuluvad ravimidoosid suhteliselt väiksemad. Ja teiseks, kui sa juba valust püsti ei seisa ja käed värisevad, siis ei jaksa ka väga midagi ette võtta. Lihtsalt ükskõiksus tekib.
Caelan
Turist
 
Postitusi: 1

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas paadikapten 9:12 28. Mai 2011

Kas kellelgi on ka hapud toidud teatud koguses migreeni põhjustanud?

Noh, suutsin ikka kaua aega ilma hoogudeta elada, viimane hoog oligi vist siis, kui siin selle teema algtasin. Aga eile hommikul sain jälle hoo, päev otsa olin sodi, õhtul rattaga sõitma minnes (jah, ei suutnud kodus istuda) oleksin peaaegu sõiduteele kaldunud ja veel täna hommikul ärgates oli kerget peavalu tunda.
Üks kahtlustus ongi hapud toiduained. Olen viimased paar nädalat söönud üsna tummist kodustehtud hapukurki (see läheb tavaliselt salatisse), sinna juurde veel oblikalehed (supi sisse).
Aga on ka muid võimalikke põhjusi, mida ma parajasti vaatlen.

Edit: tegin tuttava nõelamehe juures läbi migreenivastase nõelravikuuri. Tundus, et võttis pea veidi selgemaks, edasine selgub aja jooksul ja kui uue hoo saan, annab ju seanssi korrata.

Samuti uurisin veidi toidu teemat. Üks tuttav arst jutustas, et oblikas sisaldab aineid, mis võivad vallandada migreenihoogusid.
paadikapten
Loitsija
 
Postitusi: 673
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas paadikapten 12:35 9. Nov 2011

Huvitav, kas keegi tarbib või teab, et mõni tuttav tarbib Coaxili? Kas see ravim on kellelgi migreene tekitanud? Mul on selle rohuga ravikuur juba kuu aega peal olnud ning täna hommikul ärkasin kerge migreenihooga.
paadikapten
Loitsija
 
Postitusi: 673
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas Heart 16:57 9. Nov 2011

Ma ei tea, aga migreenihoogudega suudad alati sina mulle meelde tulla. Ma ei tea, miks see nii on.

Mis rohi see selline on, mida sa tarbid? Kas kasutusjuhendis pole kirjas, milliseid asju selle rohu tarbimisel juhtuda võiks? Kas nende juhtumiste seas on miskit, millest võivad olla ka tingitud migreenihood.

Ma ei saagi nüüd kuidagi aru, et... Kas see migreen on tõesti selline asi, mida ei anna mitte kuidagi kontrolli all hoida ega vältida?
"...vahel helbena suudan Su juurdegi tulla ja Sa näed minust heledat und"
Heart
vändagängster
 
Postitusi: 335
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas paadikapten 20:27 9. Nov 2011

Coaxil peaks olema deprekaravim.

Määrati, kuna läinud suvel algasid paanikahood. Enne seda proovisin Xanaxit, mis aga tekitas valusid rinnus ja seetõttu hakkasin koostöös arstiga otsima midagi, mille kõrvaltoimete list oleks võimalikult lühike. Coaxil tundus just selline olevat.

Ei oska arvata, kas migreeni annab vältida. Et see mind viimasel ajal nii harva on kiusanud, on isegi saavutus.

EDIT, seis 10. november: eilse hoo elasin isegi kergelt üle ilmselt seetõttu, et hoo alguses võtsin 400 mg ibumetiini. See, et ma sinna kruusitäie melissiteed (segatuna põdrakanepiga) peale jõin, ei mõjutanud ilmselt midagi. Täna oli jälle hommikul hoog. Nüüd tegin katse. Jätsin hoo alguses valuvaigistid võtmata ja piirdusin vaid kruusitäie teega (meliss ja põdrakanep). Tee ei mõjunud, hoog läks väga käest ära. Peavalu tahtis mõistuse ära viia, ajas iiveldama ja jalad värisesid all. Ei mäleta, et varasemad hood nii räiged oleksid olnud - tundub, et mida aeg edasi, seda hullemaks lähevad, kui ma õigel hetkel midagi ette ei võta. Keset hoogu võtsin ibumetiini, mis aga enam ei toiminud. Alles Solpadein tegi olemise talutavaks.
Hakkasin mõtlema, et milles siis asi. Võimalikud põhjused:
1) viimase kuu jooksul olen taas hakanud toitudesse puhast soola lisama. Pool teelusikatäit söögikorra kohta. Ei välista, et "keerasin vindi üle" ka maitseainetega.
2) Läksin kütmisel väga mugavaks - avastasin, et vanad kaltsud on parem süütematerjal, kui paber. Aga kalts levitab põlemisel üsna rõvedat lebra ja ilmselt satub midagi sellest ka tuppa vaatamata asjaolule, et ma sügisel tegin oma puupliidile remondi (võtsin vuukidest vana savi välja ja panin uue asemele - praod said likvideeritud ja tõmme läks normaalseks).
paadikapten
Loitsija
 
Postitusi: 673
Asukoht: Tartu

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6