Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Migreen

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

Kasutaja avatar

Migreen

PostitusPostitas paadikapten 3:20 28. Nov 2009

Kui siin on mõni, kel on sellega kogemusi või kes oskab midagi ütelda, siis nõuanded on teretulnud. Ma nimelt olen juba aastatepikkuse staaziga migreenik. Tõsi küll, kuni möödunud suveni suutsin sellega toime tulla - külastas mind keskmiselt kord kahe kuu jooksul, mu elu see eriti ei häirinud ning hoo ajal küüslaugu võtmine aitas migreenil kiiremini mööduda, samuti hoidis see ära hoo järelmõjud (uimasus jne). Siiski päris ravimina küüslauk ei toiminud, sest aitas vaid selle võtmine hoo ajal - sellest, kui tihti ma üldse küüslauku tarbin, migreen ei küsinud.
Suvest alates aga hakkasid migreenigood hullemaks ja sagedamaks minema, küüslauk enam ei toiminud ja lisaks tekkis küüslaugule kõrvaltoime - hakkas mul peavalusid tekitama ka migreenivälisel ajal ning migreenihoo korral seda võttes läks peavalu hullemaks, seetõttu millalgi loobusin küüslaugust. Arstid ei oska midagi erilist öelda, vaid üks psühhiaater hämas midagi rohtudest, mis maksavad 200 krooni per tablett, küll aga soovitasid nad raviteesid. Noh, naistepuna ja saialill on juba suvest saati kasutuses (kusjuures suvel lõpetasin kodus ka suhkru tarbimise, kasutan vaid mett), mõttes on veel drooge hankida, netiski on tuhnitud, kuid info on alati oodatud - tahan ikkagi asja taas kontrolli alla saada. Veel soovitasid arstid Askorutiini tablette, mis pidavat veresooni tugevdama. Sai needki kasutusse võetud, poolteist kuud oli rahu majas, kuid eile ja täna olid jälle üsna rõvedad migreenihood.
paadikapten
Loitsija
 
Postitusi: 673
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas Attila 12:32 28. Nov 2009

Panadol Extra teeb minu puhul imesid.
Võimalus on üks miljonist, aga postitus võib siiski asja ette minna.
Attila
Nati Kõvem Võlur
 
Postitusi: 1261
Asukoht: Ugala

Re: Migreen

PostitusPostitas Mutabor 2:47 29. Nov 2009

Tead, ega ei olegi midagi teha. Suurim infolehe järgi ohutu annus paratsetamooli, ibuprofeeni või mõnd muud laiatarbevaluvaigistit ja voodisse ja tekk üle pea. Kui veab, siis läheb kunagi üle. Ülalmainitud panadol extra on paratsetamool + kofeiin. Mõnikord aitab kofeiin, mõnikord teeb asja hullemaks, oleneb inimesest ja tema vererõhust (ja ma ei tea, millest veel, ma ei ole arst).

Räägitakse veel igasugu nippidest - käte või jalgade külma või sooja vee alla asetamisest näiteks. Mul on vahel peapesemine mõnevõrra aidanud. Veeprotseduure või alati proovida.

Suhkru mahajätmisel ma küll mingit mõtet näha ei suuda.

Kindlasti ei tohiks arvutit vahtida vms. Päris klassikalise migreeni puhul on see muidugi mõttetu soovitus, aga sellise ilma aurata poolmigreeni põdejad mõnikord vedelevad arvutimängu mängida, kui muud teha ei suuda ja teevad asja ainult hullemaks.

Kuidas see sul tekib - tihti seostub peavalu unemustri muutumise vms.-ga? Kui näiteks paned tähele, et laupäeva hommikul kaua magamine paneb päevaks pea valutama, võib olla tark sellest mõnust loobuda.

Põhimõtteliselt on Ida-Tallinna Keskhaiglas omaette peavalukeskus olemas: http://www.itk.ee/index.php?page=128 .
Mutabor
Haldjate õpilane
 
Postitusi: 384

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas Aeg 12:22 30. Nov 2009

Käsiravimistest:

* vees lahustuv Solpadein. Kohe, kui valu hakkab tulema, kaks tabletti klaasitäies vees lahustada, ära juua ja jahedasse ja pimedasse tuppa teki alla.

* Ibumetin 2x 400 mg aitas ka hästi , aga nüüd ma pole tohtinud neid enam mõnda aega võtta.

retseptikad:

kas see 200 eeku per tablett rohi oli Imigran? Kuijah, siis täitsa soovitan. Kui tavalised valuvaigistid lihtsalt peidavad valu ja mõju lahtumisel tuleb see tagasi (halvemal juhul võib 3-4 päeva kesta), siis Imigran on konkreetselt migreenirohi ja võtab valu ära lõplikult. Kallis on, aga piinelda pole ka mõtet. Ise tite tõttu praegu seda võtta ei saa :(

Muud ravivõtted:

kuklamassaazh, külm kott valutavale kohale, mudida valutava poole vastaskäe sõrmi. Need sellised leevendavad võtted. Lisaks aitab valu leevendada, kui pista mõlemad käed kuni õlgadeni sooja vette ja hoida seal võimalikult kaua.

Muidu aga on migreeniga selline jama, et a) see on pärilik b) teatakse küll, mis valu põhjustab (veresooned peas kas laienevad või kitsenevad, ma ei mäleta praegu, kumb), kuid meditsiin pole veel tuvastanud, MIKS see osadel inimestel nii on.

Käisin ise mitu aastat tagasi neuroloogil, saatsi kompuutertomograafiasse ja puha. Lõpuks mainis, et jah, raske migreenijuhus ja polegi midagi teha, õppige sellega elama.

Ainus õnnis aeg oli raseduse teine pool, siis polnud ühtegi valu. Muidu ikka 1-2 x kuus sellise dkolmepäevased laksakad käivad. Mis teha.
Aeg
Tähenärija
 
Postitusi: 837
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas Aeg 12:26 30. Nov 2009

aa, ja soovitan valupäevkut pidada. ehk et mida sõid-jõid, mida tegid eelmisel päeval, kui valu tuli jms. Minul tuleb migreen raudselt 1) kasvõi klaasikese punase veini tarbimise peale ja üldse suurema alkokoguse peale (pohmelliga kaasnes alati migreen) 2) pingelanguse puhul. ehk et kui on olnud mingi raske periood, siis sellega saan hakkama, aga pärast seda olen siruli. Kui tööl käisin, siis tihti just valutasin nädalavahetustel, sest reede htuga sai pinge läbi.

no ja naistel on hormonaalse tsükliga ka tihti migreen seotud.

ehk mu jutu mõte: kui tuvastad asjad ja olukorrad, mis migreeni kaasa toovad, siis saad neid kas vältida või vähemalt valmis olla. Ja ei tasu oodata, kuni valu hull - kohe, kui aura tekib, tuleb tegutsema hakata.

vt ka http://www.peavalu.ee/
Aeg
Tähenärija
 
Postitusi: 837
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas arpeau 12:54 30. Nov 2009

Kõige taga on söömisharjumused:
vaata, et sa endale enam E621 ehk maitsetugevdajat sisikonda ei lase.
(Võibolla veel mõned ained - vt ja uuri, mis tekitavad migreene -> http://www.food-info.net/uk/e/e-alphabet.htm)
Toda E621 leidub enamus(!) lihatoodetes ja maitseainete pakides (N. Vegeta jms).
Täiesti tõestatud inimkatsetega, et pärast maitsetugevdaja menüüst välja võtmist migreenid kaovad.
Arpeau
arpeau
Manatark
 
Postitusi: 597
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas Aeg 12:57 30. Nov 2009

ja mulle meenus veel, et tean mitut inimest, kes on lihtsalt suurepärast abi saanud nõelravist - migreen kadus aastateks.

ise olen kunagi ühe kuuri läbinud, aga tulemusteta.
Aeg
Tähenärija
 
Postitusi: 837
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas paadikapten 13:33 30. Nov 2009

Tänud, inffi juba tekib... Nõelravi on endalgi mõttes, tuttav spets on olemas (on mulle kunagi teinud kah, aga tookord lihtsalt tahtsin proovida). Turbonuudlitest tuleks vist loobuda - aga, huvitav, milline osa turbonuudlipakis just seda E621 sodi sisaldab, kas nuudlid ise või mõni pakis leiduvatest maitseainekotikestest?

Kuidas see sul tekib - tihti seostub peavalu unemustri muutumise vms.-ga? Kui näiteks paned tähele, et laupäeva hommikul kaua magamine paneb päevaks pea valutama, võib olla tark sellest mõnust loobuda.

Unereziimist ei näi see mul olenevat. Kuigi unereziim on mul juba aastaid täiesti kontrolli alt väljas - on perioode, mil elan päevast elu ja on perioode, mil olen "öökull". Unerohud ja katsed ennast sundida ei mõju - kui ikka öösel uni ei tule, siis võin öö otsa voodis chillida, aga ära kustun ikkagi alles hommikul, et siis õhtul kell 7 taas ärgata. Ei sõltu mu migreen ka tegevusest - see on mind tabanud nii kodus arvuti taga istudes kui ka väljas rattaga liikudes (ratta seljast tuleb siis maha tulla - koordinatsioon ja tähelepanuvõime halvenevad tuntavalt).
paadikapten
Loitsija
 
Postitusi: 673
Asukoht: Tartu

Re: Migreen

PostitusPostitas Mutabor 16:16 30. Nov 2009

Põhimõtteliselt on vallandav tegur väga sageli ikkagi midagi ebaharilikku. Minu puhul on üks neist seliliasend, kukal padja peal. Aitab pärast ärkamist väga lühikesest ajast, minutist-paarist. Tõmbab ilmselt mingid lihased kuklas pingesse vms. Aga minul pole, jumal tänatud, korralikku auraga migreeni veel olnud, vaid selline tuim ja nüri valu, mis aegamööda tugevamaks läheb ja lõppeb olekuga, milles on süda paha ja igasugune tegevus võimatu. Rattamatkal on ka olnud, aga ainult esimesel õhtul, ilmselt harjumatu tegevuse ja keskkonna pärast. Päikeseprillidest võib abi olla, kui õues askeldamist.

Eks ta ole hind, mida me oma monstroosse aju eest maksame.
Mutabor
Haldjate õpilane
 
Postitusi: 384

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas KEK 16:50 2. Dets 2009

Viimane kord kui selline mõnus kange ööotsa ropsiralli migreen oli, tõdesin endale lõpuks, et tuleb leppida sellega et on migreen.
Hakkasin siis internetist lugema selle kohta.
Teada sain seda, et migreeni uurimiseks ükski ravimifirma raha kulutada ei suvatse.
Kuna pole olemas klassikalist migreeni. Migreen on väga väga individuaalne.
Migreeni sümptomeid osatakse vaadelda, ja maha suruda, kuid migreeni endaga ei tegele keegi.
Migreeni hoog tekib inimestel väliste mõjutajate tõttu. välised mõjutajad on inimeseti väga erinevad.
See võib tihti olla midagi mida sisse sööd või midagi väljast nagu vali heli, vilkuv valgus, stress jne.
Tihti on vaja mitmeid erinevaid mõjutajaid, et hoog peale tuleks.
Väliste mõjutajate (triggerite) tõttu muutub inimesel kehakeemia,
ja see kehakeemia muutus on see mis ühe sümptomina paneb pea valutama.
Seega migreeni vastu saamiseks on mõistlik analüüsida seda mis enne hoogu juhtus nagu Aeg soovitas.

Minul tuleb kohutav migreen suure koguse alkoholi peale, kindlasti on valu käes punase veiniga.
Suur kogus tubaka suitsu, näit vesipiibust, teeb ka sama töö ära.

Mis mind on aidanud.
Esimese asjana, kui saad kanna kaasas pakki 400mg ibumaxi väi midagi sarnast.
Väikseima peavalu kahtluse korral võtan sisse 2x400mg ja mitte midagi hullu ei juhtugi.
Kui aga pea juba valutama hakkab, pole ibumaxist ja lihtsatest vaigistitest enam suurt abi.
Lisaks aitab mind see kui lähen dušši alla ja lasen kuumal veel oma pead masseerida.
Kui väga jube valu, siis olen veel kurgu-laulmise dušši all appi võtnud.
Võib naljakas tunduda, aga kurguga joigudes tunned peas ükshetk vibratsioone, mis neid valu omasi juskui ära kustutaks.

Lisaks mainin ära selle, et 18 saj. kirjutasid peaaegu kõik arstid migreeni vastu välja kanepit.
Kuna ma hetkel amsterdamis siis võin rahulikult kinnitada, et valu kaob, effekt on peaaegu kohene ;).
http://www.blisstree.com/articles/marij ... raine-276/
http://www.cannabisculture.com/v2/articles/3285.html

migraine
Pilt
KEK
Ruunitundja
 
Postitusi: 478

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas paadikapten 1:43 3. Dets 2009

Suhkru mahajätmisel ma küll mingit mõtet näha ei suuda.


Seda ma tegin seetõttu, et mul oli sellest juba sõltuvus, 0,3 l kruusi tee sisse läks keskmiselt 5-7 lusikatäit suhkrut. Peale suhkrutarbimise lõpetamist kasvas veidi mu füüsiline võimekus, aga see selleks.
Ühelt tuttavalt sain inffi, et üks migreeni võimalikke põhjusi võib olla süsivesikute puudus. Kes magusat kraami praktiliselt ei tarbi, võib testida, mina olin aastaid suur magusaarmastaja (ohtralt suhkrut tee sisse, kilo-kaks või rohkemgi shokolaadi kuu jooksul jne) ning kuna migreen mind ka siis külastas, ei pea ma ilmselt sealt põhjust otsima. Vähemalt saia söön iga päev, sest Säästukast saab seda üliodavalt ja kuni päts päevas ei ole küsimus. Pandivere sai sisaldab kirjade järgi 48 g süsivesikuid, nii et päris ilma ei peaks ma jääma.
Kas Borzom ka kedagi aidanud on? Ka seda soovitati. Pidavat sättima organismis mingit happelisust, mille liigsed kõikumised võivat samuti probleeme tekitada.
paadikapten
Loitsija
 
Postitusi: 673
Asukoht: Tartu

Re: Migreen

PostitusPostitas Mutabor 2:03 3. Dets 2009

paadikapten kirjutas:Ühelt tuttavalt sain inffi, et üks migreeni võimalikke põhjusi võib olla süsivesikute puudus.


Oh, kindlasti võib, aga selleks peab ikka väga eriskummaliselt toituma (st. kas päris näljas olema või ainult valku õgima). Süsivesikud ja sahharoos ei ole sama asi. Tavalise leiva 100 grammis on 45 gr. süsivesikuid (just vaatasin koti pealt). Ühesõnaga kui sa normaalse inimese moodi leiba-saia sööd, ei tohiks sul kliiniliselt väljenduvat süsivesikute puudust mitte mingil juhul olla.

Kas Borzom ka kedagi aidanud on? Ka seda soovitati. Pidavat sättima organismis mingit happelisust, mille liigsed kõikumised võivat samuti probleeme tekitada.


See happelisuse jutt on ka täielik pullikaka. Mingeid keha pH tasemeid ei anna toitumisega märkimisväärselt muuta (kui mitte just päris suuõõnt vaadata sidrunisöömise hetkel).
Mutabor
Haldjate õpilane
 
Postitusi: 384

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas Aeg 11:22 3. Dets 2009

KEK kirjutas:Lisaks mainin ära selle, et 18 saj. kirjutasid peaaegu kõik arstid migreeni vastu välja kanepit.
Kuna ma hetkel amsterdamis siis võin rahulikult kinnitada, et valu kaob, effekt on peaaegu kohene ;).


jah, tõsi. efekt on kohene, aga pärast tuleb valu ikka tagasi. nii et läheb sinna ibumaxi alla oma toimelt, aga on Eestis ebaseaduslik. samas ei kahjusta magu :p
Aeg
Tähenärija
 
Postitusi: 837
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas Irve 14:22 3. Dets 2009

Aeg kirjutas:jah, tõsi. efekt on kohene, aga pärast tuleb valu ikka tagasi. nii et läheb sinna ibumaxi alla oma toimelt, aga on Eestis ebaseaduslik. samas ei kahjusta magu :p


Võibolla peaks siit nüüd kasvatama kanepilegaliseerimise rahvaalgatuse migreeniohvritele? :)
Irve
paranoik
 
Postitusi: 6659
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

Re: Migreen

PostitusPostitas logerin 14:36 3. Dets 2009

Kas punane vein tekitab teil migreeni joomise ajal või mõne aja pärast?
Kõrini sellest, et k6ik kirjutavad siia midagi igavat.
logerin
Haldjate sõber
 
Postitusi: 324
Asukoht: Tartu

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6