Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

filosoofia ja teised teadused

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

PostitusPostitas oop 17:02 4. Juun 2003

Krafinna Kraax kirjutas:
ohpuu kirjutas:pole asjatundja, pole yhtki kursustki ylikoolis kuuland, mille nimes 'filosoofia' sees oleks :P
Kuda sul siis õnnestus alma mater seljataha jätta? Mina läbisin küll kõik kursused, kus juttu filosoofiast. Nii palju või vähe meile seda anti. Ja mujalt rabasin. (Kivistik on vaieldamatult ülikooli kõige mõnusam filosoof)Teine lemmikinimene
Sorry, et offtopic. Uudishimu ohver olen... :oops:

Väga lihtne, ohpuul oli filosoofist DM. :D
Nii see haridus talle täringute kaudu sisse imbuski.

Kivistik on cool. Mäletan, et Demokritose vahepealses suitsupausis esitasin parasjagu Krahvile ja veel paarile oma teooriat, et Kivistik koosneb lõpmatust hulgast lõpmata väikestest Kivistikkudest, kes kõik on yhetaolised, muutumatud, igavesed, nende vahel on õhk ja neil kõigil on pyksitagumik katki - äkki hakkas Krahv imelike nägusid tegema. Vaatasin selja taha, käsi ikka veel sigaretiga vehkimas - jajah, seal ta oli... :D
Mul talle siiani kaks eksamit tegemata...loodan sygist.
Kusjuures enamik uduteadlasi ei kujuta ettegi, et tegu on yhega vist umbes kolmest Tartu Ylikooli filosoofist, keda ka maailmas teatakse... või siis kahest..

See on siis nr 2. :D
Ärge mulle palun privasid saatke. Ma ei kohtu nendega.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Krafinna 21:33 4. Juun 2003

oop kirjutas:
Kivistik on cool.D

On küll! Ta oli esimesest kursast peale mu lemmik. Ja ma mäletan seda legendaarset korda, kus kohtusime Kivistikuga Mulgi Keldris. Mul oli vist miski t-särk üll ja Kivistikul kamps. Igatahes põrnitses ta mind oma Kivistiku-pilguga ja mõne aja pärast poetas: mul hakkab teid nähes palav...

Ja veel juhtum, kus ta sorkis näpuga elektriauku ja mingil hetkel keset rebasuse juttu ( rebane kui idee kehastus, rebasus kui idee olemus) kajas läbi audika: Kulat, ma sain elektlit!

Ta on sedasorti inimene, kellest tekivad legendid. Mingil ajal suutsin kõigile oma teaduskonna-välistele tuttavatele Kivistikust nii palju rääkida, et nad küsisid juba tema järgi...
Ma ei tarbi narkootikume.
Ma olen narkootikum.
Krafinna
Loitsija

PostitusPostitas oop 22:15 4. Juun 2003

Threadi pealkiri on vale. Õige oleks: Jaan Kivistik kui filosoofia apoteoos. :D
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 16:54 5. Juun 2003

Krafinna Kraax kirjutas:Kuda sul siis õnnestus alma mater seljataha jätta? Mina läbisin küll kõik kursused, kus juttu filosoofiast. Nii palju või vähe meile seda anti. Ja mujalt rabasin.

a) no kussa võtad et ta mul seljataga on?
b) ma olen semiootik (ja tõesti pole kuulanud yhtegi ainet, mille nimes oleks sees 'filosoofia'), kes kuulab jaksu mööda fennougristika ja folkloristika ja usundiloo aineid. kust ma peaks leidma VEEL tunde, et filosoofiaid kuulata?
c) see sinu filosoofia-maania tekitab minus mõistmatust ja hirmu, kui aus olla.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Krafinna 22:04 5. Juun 2003

ohpuu kirjutas:
Krafinna Kraax kirjutas:Kuda sul siis õnnestus alma mater seljataha jätta? Mina läbisin küll kõik kursused, kus juttu filosoofiast. Nii palju või vähe meile seda anti. Ja mujalt rabasin.

a) no kussa võtad et ta mul seljataga on?
b) ma olen semiootik (ja tõesti pole kuulanud yhtegi ainet, mille nimes oleks sees 'filosoofia'), kes kuulab jaksu mööda fennougristika ja folkloristika ja usundiloo aineid. kust ma peaks leidma VEEL tunde, et filosoofiaid kuulata?
c) see sinu filosoofia-maania tekitab minus mõistmatust ja hirmu, kui aus olla.

:D
Ma ainult oletasin. Sorry.

Filosoofia ei ole maania, on olemisviis. Vot nii!:P Ja pealegi mu lemmikfilosoof luges kõiki neid asju, millest huvitet olin. Tunnistan ausalt üles, et üle ühe A.Tooli loengu vastu ei pidand. Igav oli... Ja analüütiilist filosoofiat lugesid erinevad tegelased. Kellest nautisin nii mõndagi. A kuna loengud toimusid hilja õhtul: 18-20, siis pahatihti juhtus, et jaks oli otsa lõppenud... :cry:
Ma ei tarbi narkootikume.
Ma olen narkootikum.
Krafinna
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chloe 0:56 6. Juun 2003

Krafinna Kraax kirjutas:
ohpuu kirjutas:

Filosoofia ei ole maania, on olemisviis. Vot nii!:P Ja pealegi mu lemmikfilosoof luges kõiki neid asju, millest huvitet olin. Tunnistan ausalt üles, et üle ühe A.Tooli loengu vastu ei pidand. Igav oli... Ja analüütiilist filosoofiat lugesid erinevad tegelased. Kellest nautisin nii mõndagi. A kuna loengud toimusid hilja õhtul: 18-20, siis pahatihti juhtus, et jaks oli otsa lõppenud... :cry:

Oi, ma vihkasin A. Tooli, terve teaduskond kaasaarvatud. Midagi ei kuule, ei oska arusaadavalt seletada jne. Aga kui oli eksam ees ja tema neti materjalide järgi õppima hakkasin, siis arvamus temast muutus vastupidiseks- huumoriga pikitud tekstid(väga lõbus oli).
Vana skinhead õpetab noort
-Poju, kujuta ette,et jalutad metsas ja äkki ronib põõsast välja inimene,i melikult riides, naeratab, kaasas on kitarr ja käes on kepp. See on larpar ja jumal tehku nii, et sa teda hipiga segi ei ajaks...
chloe
Nati Kõvem Võlur

PostitusPostitas oop 2:27 6. Juun 2003

Tool on, jah, sihuke mees, kes teeb päris tubli kirjatööd (saksa tõlked näiteks). Aga loengud on õudsed. Ja tema enda juttu tuleb talle tagasi rääkida tingimata. Paha-paha. Ja kuna see mees pean Tartu Ylikooli ainsat loengukursust, millesse justkui ka keskaeg peaks hõlmatud olema, siis ei teagi keegi keskaja filosoofiast midagi. Sest tema ei tea ka. :1:

Aga kõik muud filosoofia osakonna tegelased on ju täiesti inimesed. Kohati (rõhuvas enamikus) isegi väga mõnus rahvas. Saab jutu peale ja puha. Ja kuidas veel. Kord seisin kolm tundi koridori peal ja kuulasin, kuidas Eesti vaieldamatult kuulsaim ajaloofilosoof maast ja ilmast jutustas. Jalad väsisid ära. Aga tema keel ei väsinud. Lõpuks lahtus ta mant isegi konjaki lõhn ära. Siis hiilisin kodu poole. :P

Rääkigu rahvas, mis tahab, mulle Eero Loone meeldib. :D

Ja sekretär on meie osakonnas ka ilus ja sympaatne ja abivalmis. Sula rõõm.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miriel 22:09 14. Juun 2003

mis on filosoofia mõte?? arvatavasti on se meeste ettekääne mittemidagi tegemisex... licalt lebotad aasal ja lyrbid õlut... kui naine palub teha miskit sis mees vastap et ma ei saa ma vilusuffeerin
Miriel
Rändlaulik

PostitusPostitas oop 22:24 14. Juun 2003

Kui kellelgi on tunne, et ma peaksin ylallesivale jutule vastama, palun mingu ja võtku yks õlu. Kui ikka veel niimoodi tundub, korraku protseduuri, kuni enam ei tundu. :)

Sellist õllekafilosoofiat, et igal torumehel on oma "elufilosoofia" ja misasja need filosoofid ka teavad, on kuuldud oksendamiseni. Vastavat emootikoni ei viitsi ka yles otsida.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 23:38 14. Juun 2003

Kas filosoofia on vahend või eesmärk või mõlemat või eikumbagi?

Ennemuiste oli filosoofial tore funktsioon teadustele teed sillutada, praegu on see vist üsna raske :(
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas jack 0:05 15. Juun 2003

irve kirjutas:Kas filosoofia on vahend või eesmärk või mõlemat või eikumbagi?

või sümptom?
small blue absence
jack
Shamaan

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marcus Andronicus 2:58 15. Juun 2003

Ennemuiste oli filosoofial tore funktsioon teadustele teed sillutada, praegu on see vist üsna raske :(

Filosoofia tegeleb piraka valdkonnaga, millega ei tegele ükski teine teadus. Sellest piisab.
Ja kust sa tead, et filosoofia ka praegu mõnele sündivale teadusele teed ei silluta? Osalt on ju eelmisel sajandil sündinud semiootikagi filosoofiast välja kasvanud.
Mõtlesin enne sel oopitundlikul teemal sõnumit kirjutades õlle kasuks otsustada, aga siis vaatasin kella ja mõtlesin minu ja Herne tänava vahelisele öisele hiigelkaugusele. Niisiis valisin kahest halvast parema.
Marcus Andronicus
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miriel 11:40 15. Juun 2003

Tegelikul ei ole filosoofia minu rida... keda ma solvama juhtusin siis palun andex.. ma enam ei tee... vähemalt yritan mitte teha
I do not get mad I get even.
Miriel
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 12:28 15. Juun 2003

jess. india loogika, asi hakkab ilmet võtma ;)

irve kirjutas:Ennemuiste oli filosoofial tore funktsioon teadustele teed sillutada, praegu on see vist üsna raske :(

ennemuiste olid reaal- ja loodusteadused filosoofia osa, inimese anatoomia välja arvata, see oli arstiteadus. a nyyd läheb filosoofiasse muust teadusest ylejäänud osa, millega seal midagi mõistlikku pihta hakata ei osata või ei viitsita (nt bioloogide eetikakysimused, yldkeeleteaduse yldisemad aspektid, reaalteaduste näite peab keegi muu tooma). et pigem muu teadus näitab filosoofiale teed ja esitab tellimusi. ytlen mina kui võhik.

(viiks õige sellegi teema võitlustandrile, mis?)
ohpuu
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas oop 12:48 15. Juun 2003

Anatoomiaga tegelgu muidugi, jah, habemeajajad.
Eriti Russelli oma...

Reaalteadused...kas te ikka teate kõik, mida kole inimene Schrödinger oma kassiga tegi? Ai-ai-ai-ai-ai...
Vat sulle filosoofiat.

Teenäitamisega on nii ja naa. Kuidas kuskil. Eriteaduste ja filosoofia suhe on natuke nagu yks DMi tyyptegevusi:
1)Tuleb ette miski tehniline situatsioon, mille jaoks pole reeglit
2)DM yldistab probleemi
3)Teeb reegli, arvestades, et see muude reeglitega kokku sobiks ja hiljem jama ei tuleks
4)Viib reegli konkreetsele juhule tagasi ja lahendab kysimuse.

Filosoofia peab tänapäeval enamasti asetama eriteaduslikud probleemid yldisemasse konteksti, et yhe juhtumi lahndamise abil saaks ka teisi lahendada ja et sellistest lahenditest hiljem jama ei tuleks. Eetika puhul on see muidugi inimestele paremini arusaadav, aga kehtib ka teistes harudes. Fyysika, rõip, ronib tänapäeval isegi nii kaugele, et läheb sujuvalt metafyysikaks yle.

Praegu ei hakka näiteid ja nimesid tooma, ei usu, et kellelgi selle järele vajadust oleks. Kes oskab tahta, teab niigi. (Huvitav, mis ma siin yldse seletan? :? )

Tegelesin kunagi uurimisega, kuidas tänapäeva filosoofid filosoofiat kui sellist defineerivad. Sihuke määratlus peaks ju andma kogu nende tegevusele põhialuse. Noh, et kas defineeritakse valdkonna järgi (kuidas pagana päralt?), meetodite abil (takka hullemaks) või ajalooliselt (mõttelooline traditsioon, mis sai alguse Kreekast...tattatattadaa...). Mind huvitas eelfilosoofia võimalus -s.t., et kas enne Kreekat võis ka filosoofia olla (esimese kahe määratlus korral võimalik) või ei (kolmas määratlusviis).
Tyng.
Ei defineerigi.
Mingit hägu aetakse kyll, aga distsipliini definitsiooni põle mette.
Lahe. :(

Kybaratrikk: mustkunstnik torkab käe kybarasse ja sedamööda, kuidas kybarast hakkab kerkima pea jne, kaob tema enda ylemine ots ära... Münchhausen oma patsisttõstmisega oli amatöör. :roll:
oop
Esimene Filosoof

EelmineJärgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll