Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

filosoofia ja teised teadused

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

PostitusPostitas oop 1:33 4. Juun 2003

Marcus Andronicus kirjutas:Aga filosoofiaotsijad võiksid tegeleda rohkem Stalkeri ja Solarisega.

PALUN ÄRGE SEDA TEHKE.

:1: :1: :1:

See filosoofia, mida te sealt leiate, on myrgine.
See ei ole hea.
See on paha.

Aga jalgatõstvat emooti ei ole...

:1:
Ärge mulle palun privasid saatke. Ma ei kohtu nendega.
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marcus Andronicus 12:26 4. Juun 2003

oop kirjutas:
See filosoofia, mida te sealt leiate, on myrgine.
See ei ole hea.
See on paha.

Aga jalgatõstvat emooti ei ole...

:1:

No ja Matrixi filosoofiast õhkub hingeülendavat ja rõõmsat tarkust?
Kah suht paha ja mürgine ju?
Ja filosoofia ei peagi ju miski hea olema, muidu kaob selle "tarkvara" vastu kasutajatel kiiresti huvi. Ikka morn süngus ruulib.
Marcus Andronicus
Valguse hoidja

PostitusPostitas oop 12:52 4. Juun 2003

Marcus Andronicus kirjutas:No ja Matrixi filosoofiast õhkub hingeülendavat ja rõõmsat tarkust?
Kah suht paha ja mürgine ju?
Ja filosoofia ei peagi ju miski hea olema, muidu kaob selle "tarkvara" vastu kasutajatel kiiresti huvi. Ikka morn süngus ruulib.

Valesti aru sa said.
Seda ytelnud mina ei ole.
Jalga Matrixi filosoofia juures ka tõstan.
Õllekafilosoofiast lihtsalt ääretult kõrini mul on.
Ma lihtsalt olen filosoof. Päriselt. Eriharidusega. Ja oksele ajab kole tihti. Igal kuradi kulil poe taga põõsas on juba filosoofia, EMt-st või suvalisest filmirežissöörist rääkimata. Päris filosoofiaga olen ainult yht filmi näinud, Derek Jarmani "Wittgenstein" nimelt. Rohkem ei ole. :1:

Kas mina lähen torumehele rääkima, et mul on päris oma meetod, kuidas torusid parandada, ja tema ei tea sellest midagi? Või et mina teen parema maatriksi/solarise/miskurattahes? Ei lähe. No misjaoks nad siis sedasi, sedasi? :?
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marcus Andronicus 14:21 4. Juun 2003

oop kirjutas:Õllekafilosoofiast lihtsalt ääretult kõrini mul on.
Ma lihtsalt olen filosoof. Päriselt. Eriharidusega. Ja oksele ajab kole tihti. Igal kuradi kulil poe taga põõsas on juba filosoofia, EMt-st või suvalisest filmire?issöörist rääkimata. Päris filosoofiaga olen ainult yht filmi näinud, Derek Jarmani "Wittgenstein" nimelt. Rohkem ei ole. :1:

Kas mina lähen torumehele rääkima, et mul on päris oma meetod, kuidas torusid parandada, ja tema ei tea sellest midagi? Või et mina teen parema maatriksi/solarise/miskurattahes? Ei lähe. No misjaoks nad siis sedasi, sedasi? :?

Ega mullegi ei meeldi, et filmi ideelist tuuma filosoofiaks nimetatakse, aga nii see juba juurdunud on ja miskit paremat terminit kah silmapiiril pole. Ütled filosoofia ja enamik saab aru millest sa räägid (välja arvatud elukutselised filosoofid). Ütleme siis, et see on filosoofia sensu lato st. kõik kõrgfilosoofiast kuni torumehe tõekspidamisteni.

Näiteks ei meeldi mulle kui bioloogile kah, kui inimesed räägivad "lindudest ja loomadest", keda nad metsas nägid. Aga ma ei kuku neile ju igal võimalikul juhul selgitama, et linnud on kah loomad ja selline kõrvutamine pole teaduslikult korrektne.

Või ei saanud ma su värssidest jälle õigesti aru?
Marcus Andronicus
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 14:26 4. Juun 2003

Marcus Andronicus kirjutas: Näiteks ei meeldi mulle kui bioloogile kah, kui inimesed räägivad "lindudest ja loomadest", keda nad metsas nägid. Aga ma ei kuku neile ju igal võimalikul juhul selgitama, et linnud on kah loomad ja selline kõrvutamine pole teaduslikult korrektne.

Kuidas on kalade ja mesilindudega? :P
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marcus Andronicus 14:30 4. Juun 2003

Udutont kirjutas:Kuidas on kalade ja mesilindudega? :P

No nendega on juba päris lihtne - vaalaskalad ja mesimummid on teaduslikult perfektne :lol:
Marcus Andronicus
Valguse hoidja

PostitusPostitas Anonüümne 14:31 4. Juun 2003

Udutont kirjutas:
Marcus Andronicus kirjutas: Näiteks ei meeldi mulle kui bioloogile kah, kui inimesed räägivad "lindudest ja loomadest", keda nad metsas nägid. Aga ma ei kuku neile ju igal võimalikul juhul selgitama, et linnud on kah loomad ja selline kõrvutamine pole teaduslikult korrektne.

Kuidas on kalade ja mesilindudega? :P

Või mõnede naesterahvastega, keda ka lindudeks kutsutakse... on nad tõesti loomad? :o Või näiteks krabilised? Need ometi loomad ei ole?
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marcus Andronicus 14:39 4. Juun 2003

dr Zoidberg kirjutas:Või mõnede naesterahvastega, keda ka lindudeks kutsutakse... on nad tõesti loomad? :o Või näiteks krabilised? Need ometi loomad ei ole?

See on järgmine ebakoht - räägitakse inimestest ja loomadest. Võib rääkida inimestest ja ülejäänud loomadest. Tetavasti on kolm suuremat bioloogilist riiki: loomariik, taimeriik ja seeneriik. Edasi peaks juba kõik lihtne olema. Aga miks me sellest tänamatult nüpeldatud Matrix: Reloaded rubriigis lobiseme?
Marcus Andronicus
Valguse hoidja

PostitusPostitas Anonüümne 14:50 4. Juun 2003

Marcus Andronicus kirjutas:Tetavasti on kolm suuremat bioloogilist riiki: loomariik, taimeriik ja seeneriik.

[dr Z pingutab oma seljaju ja küsib:] aga krabilised, kas nende jaoks eraldi riiki ei ole? Krabilised on ju ikkagi evolutsiooni kõrgeimal arenguastmel (kui üldse midagi sellist, nagu evolutsioon on kunagi olnud). Reptiilid on kah kõvad tegijad, aga krabilised elavad rahulikult tuumasõja ka üle.

Marcus Andronicus kirjutas:Edasi peaks juba kõik lihtne olema. Aga miks me sellest tänamatult nüpeldatud Matrix: Reloaded rubriigis lobiseme?

Eraldi teemat vist pole mõtet luua. Väike kõrvalepõige valgustaks loodetavasti kõigi teadmisi. :) Jamuidukatore. :)
Anonüümne

PostitusPostitas oop 15:05 4. Juun 2003

Kas ennast kapsaks joonu on loom või taim? :?
oop
Esimene Filosoof

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marcus Andronicus 15:15 4. Juun 2003

oop kirjutas:Kas ennast kapsaks joonu on loom või taim? :?

See on täiesti eriline probleem, väärib eraldi monograafiat. Teadlaskon on selles küsimuses lõhenenud kaheks - vasakpoolsteks ja ultravasakpoolseteks. Aga üldiselt ollakse nõus sellega, et tegemist on hübriidiga. Umbes nagu säilivuse huvides lõhe geenidega rikkastatud tomatiga.
Õige vastus küsimusele oleks siis et taim-loom, või pigem loom-taim, kui arvestada loomsete/taimsete rakkude suhet.
Marcus Andronicus
Valguse hoidja

PostitusPostitas Anonüümne 15:28 4. Juun 2003

Marcus Andronicus kirjutas:Teadlaskon on selles küsimuses lõhenenud kaheks - vasakpoolsteks ja ultravasakpoolseteks. Aga üldiselt ollakse nõus sellega, et tegemist on hübriidiga.

Teadlaste lõhenemine on ohtlik nähtus. Need, kumbasid rohkem on, peaksid teised ära tapma, siis jääb nende teooria valitsevaks.

Aga kui peremeesisendil esinevad parasiidid, siis kuidas seda sümbioosi nimetada, kas on võimalikud loom-loom, loom-seen, loom-taim, seen-loom, seen-seen, seen-taim, taim-taim, taim-loom ja taim-seen variandid? Ja milline on teadaskonna lõhenemine antud küsimuses.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marcus Andronicus 15:31 4. Juun 2003

dr Zoidberg kirjutas:
[dr Z pingutab oma seljaju ja küsib:] aga krabilised, kas nende jaoks eraldi riiki ei ole? Krabilised on ju ikkagi evolutsiooni kõrgeimal arenguastmel (kui üldse midagi sellist, nagu evolutsioon on kunagi olnud). Reptiilid on kah kõvad tegijad, aga krabilised elavad rahulikult tuumasõja ka üle.

Vaat siin olen ma juba tõelises kimbatuses. Selle tuumaparameetri alusel võiks ju eristada eraldi kiirgustolerantide riigi, kuhu kuuluksid peale krabide veel samblikud varjendis kükitav Homer Simpson. Aga võibolla ma panin selle teooriaga puusse. Juhtub tergematelgi.
Marcus Andronicus
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marcus Andronicus 15:47 4. Juun 2003

dr Zoidberg kirjutas:
Teadlaste lõhenemine on ohtlik nähtus. Need, kumbasid rohkem on, peaksid teised ära tapma, siis jääb nende teooria valitsevaks.

Ei pea tapma, teadlased on demokraadid. Nad lihtsalt nakatavad oma vastased vastikutesse tõbedesse ja siis pole neist enam ohtu. Ühed söönd ja teised nagu kah hingitseks veel.

dr Zoidberg kirjutas:Aga kui peremeesisendil esinevad parasiidid, siis kuidas seda sümbioosi nimetada, kas on võimalikud loom-loom, loom-seen, loom-taim, seen-loom, seen-seen, seen-taim, taim-taim, taim-loom ja taim-seen variandid? Ja milline on teadaskonna lõhenemine antud küsimuses.

Jällegi üks pseudoprobla. Täiesti terve inimene kubiseb igasugu muudest orbanismidest: suus pärmid, kõhus kolibakterid, nahal oma vajalik mikrofloora, seened varba vahel (mingi ca 40-80 % inimestest). Mis siis veel rääkida uinunud malaariast ja peas istuvast rohelisest mehikesest, kes kange liigutab ja trosse tõmbab. Lihtsalt organismide hunnik, ma ütleks, seltsimehed.
Teadlaskonna lõhenemine on siin aga juba täiesti üle mõistuse kasvanud, kuni selleni välja , et mõni teadlane on lõhenenud pealaest jala tallani ja veritseb seejuures ebameeldivalt.
Marcus Andronicus
Valguse hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Krafinna 15:52 4. Juun 2003

ohpuu kirjutas:
Krafinna Kraax kirjutas:Filosoofia :? Kus, millal, kes tegi?

pigem vastärganud algkristlaste raske igapäevaelu, maaalustes grottides või katakombides, kus nad õieti elasidki. ja mitu jutlust. isegi religiooni oli vähe, filosoofiast ei ytle ma poolt sõnagi. pole asjatundja, pole yhtki kursustki ylikoolis kuuland, mille nimes 'filosoofia' sees oleks :P

Kuda sul siis õnnestus alma mater seljataha jätta? Mina läbisin küll kõik kursused, kus juttu filosoofiast. Nii palju või vähe meile seda anti. Ja mujalt rabasin. (Kivistik on vaieldamatult ülikooli kõige mõnusam filosoof)Teine lemmikinimene

Sorry, et offtopic. Uudishimu ohver olen... :oops:
Ma ei tarbi narkootikume.
Ma olen narkootikum.
Krafinna
Loitsija

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll