Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Vandenõuteooriad

Lõõgastumiseks koguneb rahvas kõrtsi ja arutab ilmaasju... Vestlusfoorum omavaheliseks suhtlemiseks.

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve, Priist, Kõrtsmik

PostitusPostitas Anonüümne 16:44 2. Juun 2003

Surra kirjutas:sellest saaks doktorihärra ka yhe vandenõu-teooria välja imeda :)
ootan huviga :D

Jah, teeme nii, et ma imen ühe vandenõu, aga Surra räägib meile kõigile ateisti maailmavaatest. Ja kui siis korralik Ateisti Käsiraamat on siin foorumis avaldatud, siis käib dr Zoidberg ka oma järjekordse teooria välja. :roll:
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 17:04 2. Juun 2003

dr Zoidberg kirjutas:Jah, teeme nii, et ma imen ühe vandenõu, aga Surra räägib meile kõigile ateisti maailmavaatest. Ja kui siis korralik Ateisti Käsiraamat on siin foorumis avaldatud, siis käib dr Zoidberg ka oma järjekordse teooria välja.

Ei. Ei tee nii.
Surra on minu teada ikka lihtsurelik, käib niisama ringi ja on yhtlasi foorumi administraator ja yks suuremaid läbustajaid. Tema teooriad masse ei huvita. Ja ateism ning eurovisioonikorruptiivvandenõuwhateverteooriad on kaks eri asja ka. Aga Zoidbergi nägemused, vastuoksa, kes ta meil ju ilma klappideta maailma vaatab ja teiste jaoks arusaamatuid ning varjatud asju näeb ning mõistab, tema teooriad on need, mida me lugeda tahame ;) .
Poliitilised jõujooned tingivad karvaste loomade suurvõrku riputamise? Korrumpeerunud riigivalitsejad ajavad rahvale puru silma? Räägi meile sellest, õpetaja. What if today the war could be over... Isn't that worth fighting for? Isn't that worth dying for?
Dister
Manatark

PostitusPostitas Anonüümne 17:12 2. Juun 2003

Dister kirjutas:Ei. Ei tee nii.

Teeme ikka. :)

Dister kirjutas:Aga Zoidbergi nägemused, vastuoksa, kes ta meil ju ilma klappideta maailma vaatab ja teiste jaoks arusaamatuid ning varjatud asju näeb ning mõistab, tema teooriad on need, mida me lugeda tahame ;) .

[dr Zoidberg pühib meeleliigutusest pisara silmanurgast ja ütleb:] Mu jünger! Ole mulle ustav ja anna truudusvanne ja ärgu olgu sul teisi Õpetajaid minu kõrval, sest mina olen sinu Õpetaja ja minu päralt on teadmine! Igavesest ajast igavesti! Rahuriik tuleb! :)

PS Mis puutub vandenõuteooriatesse, siis üks hea lugu kondensaatoriärist oli viimases Võrgutaja raadiosaates http://www.er.ee/utoim/vorguta.ram
Anonüümne

Kasutaja avatar

Hüvasti, privileegid.

PostitusPostitas Irve 22:33 2. Juun 2003

Dister kirjutas:Surra on minu teada ikka lihtsurelik, käib niisama ringi ja on yhtlasi foorumi administraator ja yks suuremaid läbustajaid. Tema teooriad masse ei huvita.

Tegelt mul on surra kohta välja käia üks intrigeeriv vandenõuteooria :D

Nimelt on ta üks Dragon.ee põhilisemaid algatajaid. (Ühtlasi on ta ta Selle Surra drägonilehe autor, millelt sai kunagi tirida asju millest me siin foorumis rääkidagi ei luba. Näete -- igipõline dissident)

Seega:

Surra tegi dragon.ee selleks, et tal oleks koht kus läbustada, reeglitest üle astuda, ebajärjepidev olla ja keegi ei saaks midagi kobiseda. Mõelge faktidele, analüüsige käitumist.

Ilmne, mis :)
Irve
paranoik

PostitusPostitas oop 22:53 2. Juun 2003

Tegelikult on ylalviidatud lehekyljel tegemist fotodega.

Neid on ainult kavalasti töödeldud ja kujutisi hästi koledaks tehtud, et me aru ei saaks.

Samas ei ole seal kujutatud MITTE YHTKI KRABILIST! :!:

Nii et kogu projekti taga on...kes? ;)
Ärge mulle palun privasid saatke. Ma ei kohtu nendega.
oop
Esimene Filosoof

PostitusPostitas kage 9:05 3. Juun 2003

oop kirjutas:Samas ei ole seal kujutatud MITTE YHTKI KRABILIST! :!:

ega jahh, staff hoiab tavaliselt ikka tahaplaanile ning oma pilte avalikult ei näita, aga paar tükki on õnnestunud siiski pildi peale saada ;)

crab
lobster
Viimati muutis kage, 20:17 9. Juun 2003, muudetud 1 kord kokku.
kage
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 13:45 3. Juun 2003

aga Surra räägib meile kõigile ateisti maailmavaatest. Ja kui siis korralik Ateisti Käsiraamat on siin foorumis avaldatud, siis käib dr Zoidberg ka oma järjekordse teooria välja

humhum, midagi on kahe silma vahele jäänud.

eh :)
sõrakandja jäigi uskuma seda ateismi-teemat? :)

aga taome siis rauda edasi ;)
elagu paranoiatsemine!
:
"Kui ateistlik jõud Goog on juudi rahva vastu, hakkab ta vihkama ka Iisraeli rahvast, mis on nii juutide kui kristluse häll. "
http://www.elusona.ee/leht/arhiiv/20-07-01.html

:D

jne.

paranoiast aga:
http://www.neti.ee/cgi-bin/cache?query= ... level.html

sii veel:
http://www.ekspress.ee/Arhiiv/2000/32/A ... soon1.html

ja lõpetuseks katkend:
"Kokaiini tarvitamine võib põhjustada illusioone võimu omamisest, millele järgneb aga vääramatult hirmutunne. See võib viia paranoialiste ettekujutuste ja hallutsinatsioonideni. Taolise paranoia mõjul on paljud tarvitajad "löönud vastu", tekitades vigastusi süütutele ohvritele või põhjustanud koguni nende surma.

Kokaiin toob kaasa füüsilise ja vaimse olukorra teatava halvenemise, mida pole tähendatud opiaatide tarvitamise puhul."

http://www.neti.ee/cgi-bin/cache?query= ... kaiin.html

:D
surra
veider molekul

PostitusPostitas Anonüümne 14:54 3. Juun 2003

Surra kirjutas:sõrakandja jäigi uskuma seda ateismi-teemat?

Usku, teadagi, on raske kõigutada.

Aga nn vandenõuteooriate toetuseks olgu lisatud väike link Eesti Päevalehe 15.02.2003 artikliga Löö vastu ja kiiresti!

http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=227900

Toodud artikkel annab vaid õrnalt aimu, kuidas inimesed on mõjutatavad, aga ei selgita, kui karmilt seda veel tegelikult tehakse. Artikkel algab olupoliitiliselt, aga see on enne valmimisi ilmunud artikkel. Lugege ikka lõpuni. :)
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 15:47 3. Juun 2003

noh, seda infot teavad ju kõik.
propaganda on põhjusmõtteliselt osa suurest reklaamindusest.
ja reklaam töötab ainult rumala massi baasil, ja ka rumal mass on muutunud/muutub ajaga targemaks.
(inimene, kes viitsib mõelda, ostab ikkagi seda, mida tal vaja on)

midagi paranoiat tekitavat siin ju pole.
mida aeg edasi, seda vähem suudetakse meediat ära osta või sellega manipuleerida.
infot tuleb liialt palju erinevatest aukudest, et seda saaks enam kontrolli all hoida.

kus on aga need paranoikute välja mõeldud vandenõu-teooriad, doktor? :)
anna aga tulla :)
surra
veider molekul

PostitusPostitas oop 16:55 3. Juun 2003

Mul on uni.

SEE ON VANDENÕU!!! :X
Ärge mulle palun privasid saatke. Ma ei kohtu nendega.
oop
Esimene Filosoof

PostitusPostitas Anonüümne 18:22 3. Juun 2003

Surra kirjutas:noh, seda infot teavad ju kõik.

Julge väide! Olid sa ikka kuulnud spin doctor-itest? Tegu pole Heimar Lengi taoliste propagandistidega, vaid ikka oma ala professionaalidega.

Surra kirjutas:ja reklaam töötab ainult rumala massi baasil, ja ka rumal mass on muutunud/muutub ajaga targemaks.

Jälle väga julged väited! Kas sind või mind või kedagi kolmandat saab pidada rumalaks massiks, kui sa või ma või keegi kolmas ostab poest Ariel-pesupulbrit. Pesu pesta on vaja. Reklaam on teinud oma töö selles mõttes, et väga palju uusi tulijaid turule ei pääse, mistõttu ongi põhiliselt valik Arieli ja mõne teise halvasti haiseva pesupulbri vahel. Kas tark inimene ostab mitte-Arieli vaid seetõttu, et mitte-Arieli ei reklaamita nii palju.

Ja kes on see rumal mass, kes muutub targemaks? Rumal mass sööb alati käibetõdesid. Kui muutub käibetõeks see, et reklaam on rumalatele, aga meie ju ometi ei ole rumalad, siis on lihtsalt selline käibetõde, rumala massi arukus sellest ei kasva.

Surra kirjutas:mida aeg edasi, seda vähem suudetakse meediat ära osta või sellega manipuleerida.
infot tuleb liialt palju erinevatest aukudest, et seda saaks enam kontrolli all hoida.

Jällegi üsna naiivne seisukoht. Räägiks Eesti kontekstis. Meedia on juba ammu ära ostetud. Ajakirjanikud ise tsenseerivad iseendid, et ametikoht oleks soe ja püsiks kaua tuharate all. Toimetustes on välja kujunenud nö üldine-avalik arvamus. Kes selle vastu eksib, seda vaadatakse nagunii kui pidalitõbist. Ja kaua sa ikka kollektiivis töötad, kus kolleegid viltu vaatavad. (No alati on mõningaid erandeid, nagu Kivirähk vms – sest nad on ju kunstnikud, naljahambad, natuke imelikud või kummalised – neile võib ju ikka andeks anda. :) )

Kapitalistlik ühiskond. Papp on põhiline. Pere tahab toita. Sõpradega tahaks ka murul istuda...

Infotulv eri aukudest... :) Iraagi sõja kajastamine näitas, kuidas sellega on. Ameeriklased saatsid mingeid teiste riikide ajakirjanikke sõjakoldest välja, osa asju lihtsalt ei lastudki kajastada. CNN muutub hooti vaid Ameerika siseuudistejaamaks või Ameerika Hääleks, mis kajastab Ameerika Ühendriikide valitsuse vaateid. Nii oli see peale 11.09.2001, nii oli see Afganistani sõja ajal... Iraagi sõda oli ju puhas teleshow.

Surra kirjutas:kus on aga need paranoikute välja mõeldud vandenõu-teooriad, doktor? :)
anna aga tulla :)

Meeleldi laseks tulla, aga tahaks enne ikka Ateisti Käsiraamatut lugeda. :)

Oma versiooni Afganistani sõja kohta juba kuskil teemas esitasin. Väga lühidalt öelduna keeldus Taliban USA-l lubamast Kaspia mere naftajuhet ehitada läbi Afganistani. Kuna Palestiina-Iisraeli konflikt oli haripunktis, siis osavad SPIN DOCTOR-id mõtlesid välja, et Afganistani sõda kujuteldava vaenlase tabamise nimel peaks mõneks ajaks tähelepanu juudiriigilt hajutama. Kuna Afganistani käes oli 90% maailma oopiumiturust, siis sai ühtlasi ka selles küsimuses natuke asju sättida. Võimule upitati nukuvalitsus, kes juba paari kuu möödudes andis USA-le loa ehitada naftajuhe ning jäi ootama lubatud miljardeid. Tänaseks on Afganistanis reaalne võim endiselt suguharude sõjapealike käes, riik endiselt varemetes, miljardid endiselt saamata... Iraagile on kah lubatud kõvasti välisabi... Iraak on kah varemetes... Ainus põhjus, miks Iraaki võibolla USA ehituskompaniid kohale sõidavad, on nafta. Afganistanil pole aga midagi pakkuda... peale oopiumi, muidugi.
Anonüümne

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 18:30 3. Juun 2003

need on ju kõigile teada-tuntud tõed.

kõik teavad, et tegelased ainult naftat nillivad.
kõik teavad, aga keegi ei julge midagi teha.
mida sina teed või teinud oled? kas lähed paned käe ette? :)

meediaga on nii, et kes maksab, tellib ka muusika (see pole ainult ju seal, see on kõikjal).

saa rikkaks, tee endale meediakontsern ja lase sellist infot, mis sulle meeldib. mis sa virised ;)
või kui juba virised, siis miks ma pole näinud su artikleid minutis ja miks pole sa tõstatanud yhtegi asja tom.riik.ee-s või miks sa pole korraldanud protesti-aktsioone? :)
aga ma arvan, et kui sa endale meediakontserni lõpuks teed, siis räägid sa juba teist juttu :) seda, mis on sinule kasulik.
(sest sa oled siis juba ise "ärimees")

ja kui palju on eesti ajakirjanikud kinni makstud tegelikult (sul ju fakte pole selle kohta), võiks meile räägida Aeg.

ps heimar lenk on meie yx suuremaid "spin Doctoreid" :) meil pole veel erilist praktikat olnud ju, kuidas see käib, aga eks meil alles õpitakse :)
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 18:36 3. Juun 2003

Surra kirjutas:ja kui palju on eesti ajakirjanikud kinni makstud tegelikult (sul ju fakte pole selle kohta), võiks meile räägida Aeg.

Vot sellega olen ma nõus. Ajakirjanduse hetkeolukorrast tahan ma kuulda ajakirjaniku käest, Talibani sõjamotiive las räägib mulle Talibani võitleja ja Eurovisioonist kasvõi Juhan Paadam. USA sõja-ajenditest rääkimata. Piisavalt olen ma oma aega raisanud mitte-kellegite spekulatsioone kuulates.

Surra kirjutas:ja reklaam töötab ainult rumala massi baasil, ja ka rumal mass on muutunud/muutub ajaga targemaks.
(inimene, kes viitsib mõelda, ostab ikkagi seda, mida tal vaja on)

Aga see jälle on ikke ysna rumal jutt. Sama hästi võib keegi väita, et teda ei mõjuta yheksaga lõppevad hinnad. Või et ta oskab lennata.
Dister
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 18:38 3. Juun 2003

Sama hästi võib keegi väita, et teda ei mõjuta yheksaga lõppevad hinnad. Või et ta oskab lennata.

ma teen täpsustuse : inimesed "ostavad". selle all mõtlesin, millist osa nad meedia jutust usuvad, millist osa mitte.
kui palju suudavad nad ise kaasa mõelda.
my bad.
surra
veider molekul

PostitusPostitas Anonüümne 19:26 3. Juun 2003

Eeh! Eeh! Eeh!!!

Surra kirjutas:mida aeg edasi, seda vähem suudetakse meediat ära osta või sellega manipuleerida.

Ja siis:

Surra kirjutas:meediaga on nii, et kes maksab, tellib ka muusika (see pole ainult ju seal, see on kõikjal).

Mida sa siis nüüd järgmiseks väidad? :lol:

Surra kirjutas:saa rikkaks, tee endale meediakontsern ja lase sellist infot, mis sulle meeldib. mis sa virised ;)

Eeh! Eeh! Eeh!!!
Eeh! Eeh! Eeh!!!
Eeh! Eeh! Eeh!!!

Küsimus pole ju üldse mitte virisemises, vaid tegelikkust varjavate kardinate eestärarebimiskatsetes. :) Ja seni kui Surra vastuolulisi väiteid väidab või Dister vaid naerab (loe: röhitseb), on see puhtalt kardinate eeshoidmiseprotest. :) Sellest saan muidugi aru, et mõni inimene saab Z Doctor-i artiklitest allergia ja mõni läheb manalateed, aga selle väikese foorumikommuuni sees pole see teabkuisuur kadu.

Miks ma ei lähe loosungite lehvides protestimarsile? Iraagi sõja eel käisid inimesed üle maailma loosungitega – ja mida see muutis. Tegelikud otsused sünnivad kusagil mujal (loe: kabinettides, lõunalaudades, magamistubades jne) kui tänavatel. Ja need on nõrgad riigijuhid, kes lasevad tänaval karjujatel enda tegevust mõjutada. MOTT

PS Dister, sa ära raiska oma aega mitte-kellegite spekulatsioone kuulates! Ära loe lumpeni teksti! Sina oled ju kõrgintelligent! Ja ü-tähte kirjutad sa äraütlemata originaalselt. Võin sulle priva teel õpetada ks-tähekombinatsiooni lühemalt kirjutama. :lol:

PPS Mõnes mõttes on Surral muidugi õigus, et meediat on üha raskem ära osta, sest äraostmiseks läheb vaja üha suuremaid summasid – ja suurte summade ligi on juurdepääs vaid valitutel (huvigruppidel). Ja seda enam on meedia väga kitsa ringkonna kontrolli all.

PPPS Kas Saksamaa ja Prantsusmaa olid patriotismist või rahuarmastusest Iraagi sõja vastu? Naiivne arvamus! Suures osas oli nafta müügitehinguid hakatud tegema eurodes (varem oli asi kindlalt dollari käes). Ei saanud ju niisama rahulikult pealt vaadata, kui armee taas dollari kehtestab. (Aga ikka vaadati seda pealt.) Mida arvate nüüd Saksamaast või Prantsusmaast, kui nende riikide juhid telekaamerate ees Ameerika presidenti innukalt patsutavad ja Bush sama innukalt eurooplasi vastu patsutab. Kas suur sõprus jälle tagasi ja kõik olnu on ununenud? Dister võib kirjutada kirja neile patsutajatele, ootaks ära, äkki saab mingi vastusegi – see peaks ju kõige vahetum olema! :roll:

PPPPS Disterile olgu siis ennustus toodud, et hiljemalt 2 aasta jooksul tulevad Eestis avalikuks nn eurorahade jagamisel esimesed suuremad korruptsiooniskandaalid (kuna Eestis korruptsiooni mõistet karistusseadustikus ei ole, pole sest muidugi hullu). Sama ajavahemiku jooksul värahtab Euroopa misiganiskõigekõrgemaltasemeljuhtivorganites korruptsioonigavahelejäänutesuhtes avalikustamislaine, kus suur hulk nn euroametnikke välja vahetatakse (võib olla ka lavastatud). Ühtlasi saavad mõned Eesti nn juhtivad euroametnikud analoogsete süüdistuste osaliseks, aga nad pestakse kenasti puhtaks – ringkaitse töötab meie väikeses ühiskonnas korralikult.

PPPPPS Surra, ära aja kitiinelaja juhet kokku! Näed, milliseid sõnavärde hakkab tekkima! :)

PPPPPPS Dister, sa pane end euroametnikuks kirja. Siis hakkab õiget teavet ka saama. :lol:
Anonüümne

Järgmine

Mine Kuldlohe kõrts

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll