Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Kust kohast saada materjali chain maili tegemiseks?

Meistrite ja õpipoiste kogunemiskoht

Moderaator: Bernard

Kasutaja avatar

PostitusPostitas looom 12:49 20. Aug 2006

sippo kirjutas:On eesti tehtud 1 vedruseibidest ryy.
See on hullus :) Tulemus on VÄGA raske. Aga ilmselt ka peaks edukalt teravate relvade lööke. Nii et mõneti lahe ka 8)

Tegelikult oleneb vedruseibist... Mul on 6mm vedruseibidest kinnas näiteks aga need rõngad on õhema äärega... Aga hind on neil kirves nii et särgi peale ei maksa mõeldagi...
Dont forget kids, the bigger your postcount, the bigger your penis is!
looom
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Steff 12:56 20. Aug 2006

Viiest kilost jääb sul puudu, et teha endale varrukatega rõngassärk ning ega ei saa ka väga pikka teha.
Kümnest kilost saad juba korraliku rõngassärgi kuid mina isiklikult arvestan enda jaoks 15 kilo traati.
Endal muidu tsingitud traat 2mm läbimõõdus.
"Saagu nii, et sa suudad välja öelda kõik asjad, mida mina olen püüdnud öelda,
ka siis, kui mind enam neid ütlemas pole."
J.R.R. Tolkien
Steff
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Merqlove 15:49 20. Aug 2006

Timmo kirjutas:Kas sellisest traadist võiks punuda rõngassärgi ja minna sellega halja raua vastu võitlema?

No muidugi võiks...tead, kõike võib...aga vot ise asi, kas see sinu 1mm särk hoiab korraliku metalljuraka hoobi...
Nii palju võin öelda enda kogemustest ja sündmustest mida olen enda silmaga näind, et ega ta ikka ei hoia hästi kyll...
Peale esimest tõsisemat kauemat võitlust hakkad massiliselt lappima enda rõngassärki...

Steff kirjutas:Viiest kilost jääb sul puudu, et teha endale varrukatega rõngassärk ning ega ei saa ka väga pikka teha.
Kümnest kilost saad juba korraliku rõngassärgi kuid mina isiklikult arvestan enda jaoks 15 kilo traati.
Endal muidu tsingitud traat 2mm läbimõõdus.

Aga ära unusta, et see sinu 15 kg 2mm traati tähendab umb 600 meetrit materjali
Kui aga Timmo ostab endale 15 kg 1mm traati siis on temal umb 1,2 kilomeetrit traati, (sest kuna traat on 2 korda peenikesem on seda seal ka 2 korda rohkem) Mis ta sellega siis teeb ? rõngaskeep jne... )=_=(

Soovitasid, et 10 kg traadist piisab... sinu kümme käivad aga täiesti kokku Timmo 5 kilogrammiga...
Seega järeldus...Timmol jätkub materjali teha endale kannikani ulatuva ning väikeste käistega rõngassärgi...
Mis aga valmimisel pettumust valmistab on see, et rõngassärk tõesti ei hakka kannatama rauda...kuna on liiga peenikesest traadist.

Muidugi veel võimalus on sellega larpidel käia, aga võrreldes 2004. aastaga, kui igale rõngassärgile (ükskõik missugusele, peaasi et metallist) anti alati sama arv punkte,
Siis viimase aasta tendents on ikka niisugune, et parema (ehk siis tugevama, tihedama, vastupidavama) särgi eest antakse lisapunkte ja halvema eest võetakse turvisepunkte hoopis maha...
:rolle:
58045620 - Anton
Merqlove
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas orodin 17:16 20. Aug 2006

Mina teen endale 10 kg-st põlvedeni ja täispikkade varukatega re-enacment chaini...
Larbi- ja võitlustreeningud üle Eesti: VG LARP Klubi .-. Foorum
orodin
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas lemmu tabelin 17:31 20. Aug 2006

Tegelikult oleneb vedruseibist... Mul on 6mm vedruseibidest kinnas näiteks aga need rõngad on õhema äärega... Aga hind on neil kirves nii et särgi peale ei maksa mõeldagi...

Tarbatu klubis Kallel on vedruseibidest särk ,mis kaalub üle 20kg!
Mütol aidati talle see selga 2 inimesega ja et rihm peale saada pidi mees pikali heitma. Püsti saamisega ka probleem. Tuleb palju putru süüa..ic.
lemmu tabelin
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Timmo 17:52 20. Aug 2006

mis asi see vedruseib on?
Timmo
Loitsija

PostitusPostitas Formendil 18:47 20. Aug 2006

Üsnagi oluline on terasmõõgaga võitlemiseks mõeldud traaditerase puhul see, kas on vedruteras või ei. Vedrutavus määrab selle, kas rõngas paindub tagasi kokku peale lööki või ei. Seda saab proovida traadi vedruks kerimise järel tema vetruvaid omadusi proovides ja püüdes teda välja venitada. Mulle näiteks anti Enimoris kunagi ammu eksikombel mitte vedruterastraat ja nüüd selle rõngasteks teinuna olen kole õnnetu, et ilmselt tuleb tihemini särki parandada kui normaalne oleks.

Ja loomulikult peab terasemark olema kõva (või tugev, ma ei teagi kumb sõna siia õige on). Sellest sõltub ka vastupidavus löökidele.
Formendil
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Steff 19:17 20. Aug 2006

Nuu mul endal tsingitud traadiga probleemi ei ole kuna kunagi vanaisa hankis seda traati ning mul on seda kokku 70 kilo :D

Muidugi sain ka endale teras traati sammuti 2 mm paks ning sellest üritame siin Jõgeval midagi aretada aga eks millal selle jaoks aega meil tekib.
"Saagu nii, et sa suudad välja öelda kõik asjad, mida mina olen püüdnud öelda,
ka siis, kui mind enam neid ütlemas pole."
J.R.R. Tolkien
Steff
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas vanakaru 19:15 21. Aug 2006

oh veelkord veelkord teid auväärsed kutsun ma üles

miks tahate ola õnnetud - muretsege juba alul pädev terastraat ja tehke sellest --mitte nii et mul on uhket pannivarretraati ja sellest keeran koleda kokku ja olen õnnetu
ekslik on inimene -kes arvab end elavat igavesti kui väldib võitlust
ei raugaeast leia ta eal seda rahu mis odade antud
vanakaru
muinasklubi Tarbatu päälik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Timmo 15:13 22. Aug 2006

kust saab pärnust osta terastraati, kodulinans ei ole lihtsalt :(
Timmo
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dan 8:26 23. Aug 2006

Formendil kirjutas:Üsnagi oluline on terasmõõgaga võitlemiseks mõeldud traaditerase puhul see, kas on vedruteras või ei.

:rolle:

Terasmõõgaga võitlemiseks pandi "muistsel ajal" rõnga otsad neetidega kokku... seda siin kartulivabariigis vist keegi ei tee, vist ei ole euronormid sundinud inimesi käsi p*est välja tõmbama...

Tänapäevase terasrelvaga "võitlemise" e. siis tabamuste sooritamise, mitte teise inimese tapmise, jaoks on ilmselt oluline küsimus "kaua mu varustus vastu peab" küll... mina siinkohal ei mõtleks rõngassärgi peale, jumal teab milline lätlane läbi selle sul rangluu puruks peksab :P
who's sword is that ?
it's a buffer baby
who's buffer is that ?
it's a larp buffer, baby
what's larp ?
larp's dead baby, larp's dead...
Dan
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 9:36 23. Aug 2006

Kaugeltki mitte kõigil särkidel ei needitud rõngaid kokku, olen rohkem kui kindel.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mimic 10:03 23. Aug 2006

Irve kirjutas:Kaugeltki mitte kõigil särkidel ei needitud rõngaid kokku, olen rohkem kui kindel.

Kusjuures neediti, neetimata särkide juppe on üksikuid. Sest palju lihtsam oli neetida pehmest rauast rõngaid, kui saada ühtlaselt head terastraati. Töö oli hulga odavam kui teras tollal.
Aga mis ma targutan, see pole tegelikult LARPis tähtis :)

Parimat,
Mimic
Dancing on the edge of a blade
Rollimäng on Kõigelooja poolt soositud ja seeläbi kohustuslik
Mimic
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dan 10:18 23. Aug 2006

Irve kirjutas:Kaugeltki mitte kõigil särkidel ei needitud rõngaid kokku, olen rohkem kui kindel.

Ma ei oska rääkida sellest mis ma ise näinud pole, ning üritan tugineda selliste "gurude" nagu Blairi, Thordemanni, Nermani, Pfaffenbichler'i, jne ning ka kohalike eestlaste kirjutistele... ning muidugi tuleb vaadata et valgustatud meeste valgusest ei pimestuks :D

Üldiselt euroopa kontekstis on leitud 1 rõngassärk, mis polnud needitud... (siin fooruminurgas, ma eeldan, oriendi rõngassärki terasrelvaga võitluseks keegi endale ei valmista) samas oli see kaasas mehel, kes oli maha maetud oma laevaga... ning paljud asjad seal matuses, mu mälu järgi olid selgesti ära tuntavalt "butafooria", mis matuse jaoks valmistatud.

Täitsa ilma norimata küsin (sest ise ei tea) -et huvitav, mismoodi küll keskajal oleks TERAStraati venitatud ? raudtraadist ma saan aru, see on sihuke pehme... aga TERAS ? lõõmutan-venitan-lõõmutan-venitan ? ja kust sellist venitusplaati v. venitusrulle võeti mis enda kuju kogu selle asja peale ei kaotanud ?
who's sword is that ?
it's a buffer baby
who's buffer is that ?
it's a larp buffer, baby
what's larp ?
larp's dead baby, larp's dead...
Dan
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas vanakaru 10:34 23. Aug 2006

vastan sõnad säärased
jah tõsi -terastraati ei tahaks ma kuidagi venitada :(
aga kui raudtraat juba venitada ja särk valmis teha siis tsementeerida saab seda küll ja seda nad tegelt ka oskasid sest kuni malmivalu leiutamiseni oli see ainuke moodus terase saamiseks -tõsi -siga aega ja silmanõudev

samas on asi sedasi et praegu ei anna ka rõnga uurimine eriti tulemust sest toimunud on süsiniku migratsioon
näiteks 10 s jaapani teradel on see kihilisuse muutnud pea olematuks- tõsi seal on ka väga õhukesed kihid -teral sageli 1500 2000 kihti
ekslik on inimene -kes arvab end elavat igavesti kui väldib võitlust
ei raugaeast leia ta eal seda rahu mis odade antud
vanakaru
muinasklubi Tarbatu päälik

EelmineJärgmine

Mine Käsitöö

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll