Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Loitsuraamat

Meistrite ja õpipoiste kogunemiskoht

Moderaator: Bernard

Kasutaja avatar

Loitsuraamat

PostitusPostitas Cliodna 21:43 14. Apr 2009

Kas kellelgi on loitsuraamatu (või üldse koduköidetud raamatuga) kogemusi?

Mul tekkis soov endale üks ravitsemisraamat teha.

Siiani on plaan järgmine:

۞ Konspekteerin kokku erinevatest rahvameditsiini- ja esmaabiraamatutest saadud tekstid.
۞ Võtan paki valget paberit. Murran või lõikan need pooleks (et raamatu formaati vähendada).
۞ Soovitatud on paberit kohvi sees leotada, et sellele kolletunud, vanaaegne välimus anda.
۞ Mõtlesin ka servi sidrunimahlas immutada ja siis kuumutada tumedamate laikude tarvis.
۞ Kirjutan musta pastaka või tindiga eelnevalt konspekteeritud teksti kolletunud paberile ümber, illustreerin tindisketšidega taimedest, inim- ja loomaanatoomiast ja/või erinevatest sümbolitest.
۞ Köitmiseks soovitati kasutada lõnga (või niiti) ja nõela.
۞ Lõngast koon valmis ka tumedates või pruunikates toonides järjehoidja, mille hiljem otsapidi kaane külge liimin/õmblen.
۞ Kaaned mõtlesin teha nahast. Kuid kuskohast seda saada? Idee poolest võin ma mõne käekoti skalpelliga puruks lõigata, aga naha esinduslikuks tükiks töötlemine on raske. Mida kasutada kaante jäigemaks muutmiseks? Pappi? Vineeri? Puitu? Piisab lihtsalt paksemast nahast? Kuidas kaaned ülejäänud lehtede külge kinnitada?
۞ Kaanele kavatsesin kirjutada vanaaegsete tähtedega pealkirja, midagi Eesti keelset, aga pisut murdekõlalist (ideid?), samuti torgata sinna Choku Rei märk.
۞ Kirjutada mõtlesin kaanele kuldse Tempora värviga (mida selleks otstarbeks kunstipoest soovitati). Siiani olen seda kasutanud noatupe tegemisel.
۞ Kas tasuks kaant (küüne)lakiga üle käia? Tahaks seda veekindlamaks muuta, et värv laiali ei läheks või maha ei kooruks. Paremaid ideid kui küünelakk?
۞ Mänguspetsiifilised loitsud ja ravimeetodid kirjutan samuti kolletunud paberile ja torkan lahtiselt raamatu vahele, et neid oleks kerge vahetada ja eemaldada kui raamatut erinevatele LARPidele kaasa vean.

Kuidas kõlab?
Omad kogemused või nipid loitsuraamatute tegemiseks?
Mu deviantART
Kõik mis ei tapa annab ekspi
Cliodna
Meister

Re: Loitsuraamat

PostitusPostitas celecirion 23:04 14. Apr 2009

Kohv või must tee on hea mõte.

Nahka saab Jõgeva nahavabrikust www.skineks.ee - sealt ostavad ka professionaalsed raamatuköitjad.
Noorik larpi kohta:
aga et see. mulle on mulje jäänud jutu järgi et seal on enamus suht vanad . ja siis seal on mingid karu tüübid ja värgid , noh mingi suur karu (või vana karu) ja nooo karu või midagi.
Ja üks teine neidis:
kamooon kõik meigivad Mütokal.
celecirion
Valguse hoidja

PostitusPostitas Kustii 19:21 25. Sept 2010

Kui kirjutad siis kindlasti tindi ja sulega mitte pastakaga.

Kaaned:
2 A5 formaadis vineeri tükki (3-4 mm paksust)
paksemat tugevamat niiti
1-2 mm puidupuuri
nahka katteks (pindalalt natuke rohkem kui vineeri nii, et saaks servad tagasi keerata)
suurema silmaga nõela
muud pudi-padi kaunistamiseks
naasklit

Puuri vineeri tükid servast u. 2-4 mm 1 cm vahedega auke täis. Õmble lehed ja kaaned kokku. Tee naaskliga naha sisse augud (läbi vineeris olevate aukude kui võimalik). Õmble nahk vineeri külge. Kaunista omal soovil!

Kui millestki aru ei saa küsi!
larparitel pole sõpru on ainult NPC kellega nad räägivad
Kustii
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ove 23:10 26. Sept 2010

Ei lähe küll päris samasse auku, kuid kaante ning nende katmise osas võid saada ideesid:

http://hillep.wordpress.com/2009/05/24/necronomicon/
Tolajuss Mängla
Ove
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 16:02 27. Sept 2010

Esimene postitus on küll üle aasta vana, aga äkki pakub huvi.

Kunstivõltsijate võte ajaloolise paberi tegemisel -- leotada musta tee sees ja märjale paberile loopida jahvatud kohviube (loopida hõredalt ja kohvi ei tohi olla väga peeneks jahvatatud). Jäävad pisemad pruunid plekid. Väga hästi petab ka eksperte. Selle võttega tehtud võltsinguid on päris korraliku raha eest maha müüdud.
mart
Dominus Monstrorum

PostitusPostitas valgepeeter 18:25 20. Nov 2010

vabandan aga kas on oluline et ma enne immutan ja siis köidan või vastupidi ? kas kellegil on kogemusi?
saan aru et enne köitmist immutades tuleb kindlasti ühtlasem aga kas on muid erinevusi ?
ma lihtsalt sain siit idee ja köidsin rõõmsalt kõik lehed kokku :cry: aga kas pean nüüd kõik jälle lahti arutama selleks et tore välia näeks ja immutatud saaks :oops:
Viimati muutis valgepeeter, 16:52 21. Nov 2010, muudetud 1 kord kokku.
antgem inimestele andeks kui nad on lastena endale veidrad kasutajanimed mõelnud ja vanemaks saades seda mõistavad :(
valgepeeter
Seikleja

PostitusPostitas valgepeeter 16:51 21. Nov 2010

köites immutamine pole hea idee. proovisin ja kippus õmbluse (ma õmblesin lehed kokku) kohapealt rebenema.seega paberi raiskamine.ma endaarust niigileebelt üritasin immutamise asemel pintseldada aga ei ole vist vahet . (ühekordselt) pintseldatud leht jääb heledam kui immutades.
kohvipuru puistemise kohta ei oske öelda aga mul läks teepakk katki ja seda pudi sealt seest puistasin küll , pole nagu väga vigagi. niisis hakkan oma köiteid lahti lõikama :rolle:
antgem inimestele andeks kui nad on lastena endale veidrad kasutajanimed mõelnud ja vanemaks saades seda mõistavad :(
valgepeeter
Seikleja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lenoore 23:17 12. Mär 2011

Õmbluseid ei tohi kiskuda liiga kõvasti ja nurga all, siis rebeneb.
Paber tuleb immutada ikka enne köitmist, peale immutamist panna kuivama raskuse alla, muidu jääb lopergune nagu köidetud kapsas.
Kui paber on nati pude (näiteks akvarellipaber) siis on mõistlik keskkohta, sinna kust jooksevad õmblused, liimida väike riba õhukest lisapaberit, siis ei hakka õmblus paberit katki kiskuma.
Ja kui plaan liimida köitesse hiljem lisamaterjale, on mõistlik köitmise ajal lisada lehtede vahele cm jagu lisapaberit, siis ei jää hiljem raavar nö irivitama, vaid püsibkenasti ühtlane.
is this a hobbit?
no, it homo and rabbit, but they are making one.
Lenoore
Õpipoiss

PostitusPostitas Mutabor 23:35 16. Mär 2011

Ülimalt soovitav on raamatu vahele poetada mõni autentselt vana foto, postkaart, laululeht või ükskõik mis muu selline asi. Neid leiab antikvariaadist.
Mutabor
Haldjate õpilane

Mine Käsitöö

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll