Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Viirukid.

Arutlused rahvapärimuse üle

Moderaatorid: surra, Irve, ohpuu, teknoloog

Viirukid.

PostitusPostitas vanilla 21:32 28. Juul 2006

Niisiis.ma ei teadund kuhu seda teemat postitada.
niisiis.ma ostsin viiruki.
Ja ma ei oska sellega enam midagi edasi teha :$
et siis. jah.
Kuidas seda põlema panna?või kuidas see üldse 'tööle' hakkab?
vanilla
Vandersell

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Cunray 11:53 29. Juul 2006

Sul on mingit alust ka selle jaoks vaja. Tavalised alused on lihtsalt 30cm puulaastud kus ühes otsas on pisike auk sees kuhu viiruk 45 kraadise nurga all seisma panna.

Aga kasutamisest niipalju, et paned jämedamast otsast põlema, lased tal lahtise leegiga umbes 1cm põleda, siis puhud leegi ära ja jätad hõõguma.

Ta ajab päris palju tuhka ja kui sa viiruki lahtise akna juurde paned siis lendab see tuhk laiali igale poole. ;)
Palun vaadata ALATI minu lauseid läbi väikse huumori/sarkasmi prisma, kuna ma ei ole 100% tõsiselt võetav aitähh!
Cunray
Rändlaulik

PostitusPostitas vanilla 11:56 29. Juul 2006

ma ostsin sellise.
aluse jah .
aga see on selline pisike.
ümmargune.
kas see on selle alus,või se on millegimuu alus? :D
vanilla
Vandersell

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kuldmari 12:36 29. Juul 2006

Hmm, kui alusel on mingi pisike auk sees, kuhu parasjagu viiruki peenike ots sisse mahub, siis ongi see alus. Ei pea tingimata paadikujuline olema.

Viirukeid saab hästi kasutada mängudes - rituaalides, ravitsemisel jne, nagu fantaasia lõikab. Viiruki põletamisega (siis ei olnud nood muidugi mingid pulgad, mida põlema panna, vaid erilise viirukipanni peal suitsema pandud rohusegud) puhastati vanema ajal veel õhku haigetoas, kiriklikes rituaalides, mindi transsi jne.

Nagu eelpool mainitud, ei maksa toas kasutada, eriti tuuletõmbega kohtades. Õues ja muidu hästi ventileeruvates kohtades v. hea. Õues saab viiruki veel kenasti ka murukamarasse suruda.

Kokkuvõttes, kasuta oma fantaasiat.
= kõik saab ükskord otsa =
Kuldmari
Tõeotsija

PostitusPostitas vanilla 12:38 29. Juul 2006

suured tänud teile
:)
vanilla
Vandersell

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 10:32 31. Juul 2006

Ma olen kokku puutunud viirukitega palju, kuid ei tea siiani üht asja. Kui tihti võib viirukit põletada? :rolle:
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Die 11:10 31. Juul 2006

Noh, kui kopa ette viskab ja süda pahaks läheb (endal või teistel), siis võiks vahet pidada... :P
Kui oled kaelani sitas, ära pead longu lase (Saksa vanasõna)
Die
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kadikas 11:23 31. Juul 2006

Ma olen kuulnud ka sellist asja, et viirukeid suitsetatakse. ma mõtlen selle all suitsetamist- tõmbad tossu kopsu, meelega. KAs selleks on spetsiaalsed viirukid olemas, sest tavaline viiruk ju nikotiini ei sisalda...
?
kadikas
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Arwey 21:44 2. Aug 2006

Viirukeid võib ka lillepotti nt pista.
Arwey
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas vanakaru 9:17 3. Aug 2006

parim on ikka vana hea pooleks lõigatud kartul suitsuküünla aluseks --kartul pane keset rituaalset taldrikut (et tuhk ei rikuks Su läbisaamist vanematega - jõleda tossu eest saad nagunii sõimata ja halvemal juhul kutsuvad naabrid tuletõrje)
ekslik on inimene -kes arvab end elavat igavesti kui väldib võitlust
ei raugaeast leia ta eal seda rahu mis odade antud
vanakaru
muinasklubi Tarbatu päälik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Orlau 12:59 4. Aug 2006

Eriti laisa inimese variant viiruki taltsutamiseks (see raip ajab jubedalt tuhka jah, mis võrdub tolm, mis võrdub liigne vajadus koristada):

- võta miskine pehme asi (näiteks plastiliin, kartul, junn voolimissavi või muud nätsket ainet. Sama hästi võid ka selle pisikese (ja koristamise seisukohast äärmiselt ebapraktilise) valmisostetud viirukialuse võtta).
- hangi miskine laiem ja laiema suuga purk, soovitatavalt ka kaanega (näiteks müüakse kuivainete kaanega ja läbipaistvast klaasist purke igas selveris ca 20-30 krooni tükk.
- nätsi see pehme asi purki võimalikult põhja keskel kinni (kui pehme asi on kivistuva loomusega, siis muidugi kujunda sinna vastav arv auke kah eelnevalt sisse).
- torgi viirukid nätske asja sisse, säti nad niiviisi, et tuhk kukuks ikka kogu täiega otse purki, mitte üle serva väljapoole, ja põleta terviseks.

Kui rohkem põletada ei viitsi, on väga kerge koristada. Tavaliselt piisab, kui sa viirukitüükad lihtsalt välja nokid purgist ja sellele kaane peale paned. Aegajalt võib purgi ka tuhast tühjaks kummutada.

Ja kui sa vaevled rahuldamata kunstimeele käes, võid vabalt purki ilusamaks maalida ;)
Viimati muutis Orlau, 18:15 4. Aug 2006, muudetud 1 kord kokku.
Ilves hundinahas
Orlau
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Flora 15:14 4. Aug 2006

Viirukeid on erinevaid. See pisike ja ümmargune alus mis sina ostsid on arvatavasti silinderviirukite jaoks, mis on ca 2 cm läbimõõduga ja ca 3 cm kõrged. Enne spetsiaalse aluse ostmist põletasin viirukeid lillepottides ja panin lihtsalt paberilehe alla millega pärast tuhka ära visata.
Viiruki otsesest suitsetamisest küll kuulnud ei ole. Rohkem vabameelsemates maades nagu Hispaania/Andorra on turgudel müüa kanepiviirukeid mis ise ka kanepit mingil määral sisaldavad. Nendest saad mingi kerge hea olemise, aga teisi ohtralt sisse hingates läheb lihtsalt süda pahaks või saad peavalu.
Kollakaspunaste lillede varjus peidus on veidike sinist...
Flora
Rändur

Mine Folkloor ja mütoloogia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll