Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Nõiad

Arutlused rahvapärimuse üle

Moderaatorid: surra, Irve, ohpuu, teknoloog

PostitusPostitas Sisalik 13:39 18. Nov 2007

w.i.t.c.h kirjutas:Ma tahtsin teada ehk olete kuulnud kurjast silmast see on tõeliselt vägev musta maagia needus ja kui sa tahad kellelegi kurja silma peale panna pead sa selle joonistama tema voodi alla, sest magades on inimene kõige nõrgem.

NB:Kuri silm on väga ohtlik sellega kaasneb peavalu, seljavalu, oksendamine, peapööritus, jalavalu ja unetus.

Tule taevas appi... jälle telekat vaadanud keegi teatud isik, auväärt Bernardi poolt ka trolliks hüütu (põhjusega hüütu, tundub)?

Loeks nüüd natuke rohkem ja kirjutaks nüüd natuke vähem ja küsiks viiteid, kui mõni asi tõesti huvitab või, tõepoolest, õpiks guugeldamise ära?
http://www.folklore.ee/rl/folkte/sugri/vadja/mytol/kurisilm.htm
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tindome 14:10 18. Nov 2007

kusjuures:

Kui kuuldi võõrast laudas loomi kiitmas, mis oli tõlgendatav sõnamisena, pidi sellele vastama vastupidise väitega.

Nüüd ma siis tean, kus on tulnud ürgeestlaslikuks peetud komme komplimendile: "Ah, mis sa nüüd, pole ta asi ega midagi..!" vastata. Tegu pole mitte valehäbi ega tagasihoidlikkuse vaid ratsionaalse kurja silma ja ärasõnamise tõrjumisega.
Tindome
Loitsija

PostitusPostitas Sisalik 14:32 18. Nov 2007

hallhulluke kirjutas:Nüüd ma siis tean, kus on tulnud ürgeestlaslikuks peetud komme komplimendile: "Ah, mis sa nüüd, pole ta asi ega midagi..!" vastata. Tegu pole mitte valehäbi ega tagasihoidlikkuse vaid ratsionaalse kurja silma ja ärasõnamise tõrjumisega.

Just. Osundan:

"See ei ole üldinimlik nähtus, sest see on tundmatu Austraalia ja Okeaania aborigeenide, samuti indiaanlaste ning Sahara piirkonna aafriklaste seas.

Kuid indoeuroopa ja semiidi maailmapildis on raske leida jõulisemat ja kõikehõlmavamat uskumust kui kurja silma kartmine.

/---/ Oskar Loorits kinnitab, et väga kahtlustab eestlane võõrast pilku ja sõna, nn kurja silma, kadesuud, ning kardab, et see võib ära teha, kaetada, imestada, tundsteldada jne."

Loe lisa siit:
http://www.maaleht.ee/?old_rubriik=52&old_art=21640
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tindome 14:38 18. Nov 2007

v. lahe lugemine
Tindome
Loitsija

PostitusPostitas w.i.t.c.h 14:58 18. Nov 2007

äkki teeksid mulle ühe sellise voodi alla palun. mul nagu pea- selja- ja jalavalu on nagu olemas juba, aga tahaks ka oksendamist, peapööritust ning unetust. nii et saada mulle PS kuidas sa selle mulle voodi alla saadad eks?

Muideks seda peab käsitsi joonistama.
NõIaD.
w.i.t.c.h
Asjatundja

PostitusPostitas w.i.t.c.h 15:00 18. Nov 2007

Tule taevas appi... jälle telekat vaadanud keegi teatud isik, auväärt Bernardi poolt ka trolliks hüütu (põhjusega hüütu, tundub)?

Loeks nüüd natuke rohkem ja kirjutaks nüüd natuke vähem ja küsiks viiteid, kui mõni asi tõesti huvitab või, tõepoolest, õpiks guugeldamise ära?

Ohh jumal trolliks te võite mind hüüda see mind ei kõiguta,aga ma tahtsin teada mida teise sellest lugenud olete ja mida te sellest arvate.
NõIaD.
w.i.t.c.h
Asjatundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas portugal 17:19 18. Nov 2007

w.i.t.c.h kirjutas:
äkki teeksid mulle ühe sellise voodi alla palun. mul nagu pea- selja- ja jalavalu on nagu olemas juba, aga tahaks ka oksendamist, peapööritust ning unetust. nii et saada mulle PS kuidas sa selle mulle voodi alla saadad eks?

Muideks seda peab käsitsi joonistama.

KLE kui sul asjad olema on võta aga´oma luud ja tule külla mulle (lennates palun) ja siis teed selle silma mulle voodialla. ja siis ma postitan siia kas mul tekkis unetus, oksendamine ja peapööritus.
portugal
Vanem õpipoiss

PostitusPostitas w.i.t.c.h 20:09 18. Nov 2007

asi selles et kust sa võtad et mul luud on ma pole seda üheski postituses öelnud?
NõIaD.
w.i.t.c.h
Asjatundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas asdaa 20:25 18. Nov 2007

Ta naerab sinu üle noh. :(
asdaa
Asjatundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ove 20:29 18. Nov 2007

w.i.t.c.h kirjutas:asi selles et kust sa võtad et mul luud on ma pole seda üheski postituses öelnud?

Isegi nõiad peaksid olema ju selgroogsed...või oled sa erand?

Ja-jaa...tean, et talle ei tohi süüa anda...
Tolajuss Mängla
Ove
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bernard 20:39 18. Nov 2007

good one Ove.

(ei tohi ju toita aga kangesti tahaks - onju ;) - tean tean)

---

Asdaa, Portugal, Sisalik jt. - ärge toitke Trolli!

Ove on vana kala, ja teab ise mis ta teeb, teie puhul (andestage minu ebaviisakus kui eksin) võib juhtuda, et teil pole aimu, täpselt milliste põrsaste ette parasjagu pärleid loobite.
Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

www.larp.ee
Bernard
Saladuste kaitsja

PostitusPostitas Sisalik 10:44 19. Nov 2007

hallhulluke kirjutas:v. lahe lugemine

On tõesti.

Oskar Loorits on veel lahedam lugemine, mõnest raamatukogust ehk ikka leiad, Raamatukois on paraku läbi müüdud:

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?48348
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas asdaa 21:57 19. Nov 2007

Huh, ta ei rääkinud tõsiselt siis? :(
asdaa
Asjatundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 18:06 22. Nov 2007

MA ei saa ühest asjast aru. MIks siin foorumis osad inimesed mõnitavad ja pilkavad inimesi, kes usuvad nõidasid ning nõidumisse. Küsimus neile inimestele. MIlle poolest teie siis paremad olete? Kas tõesti sellepärast, et teie ei usu nõiakunsti? See oleks kül väga kitsarinnaline ning mõttetu mõtteviis. Kahju teist lausa. :D :lol:
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas t7pi 18:10 22. Nov 2007

tead, üldiselt pilgatakse siin foorumis kitsarinnalisust ja rumalust.
kirvemeetod
t7pi
Tõeotsija

EelmineJärgmine

Mine Folkloor ja mütoloogia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll