Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Nõiad

Arutlused rahvapärimuse üle

Moderaatorid: surra, Irve, ohpuu, teknoloog

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Krafinna 11:23 8. Aug 2006

:D
Ja mina veel arvasin, et siin valitseb kaine mõistus ja taiplikus. Kussa sellega. Ikka nõiad ja posijad ja muud taolised.

Ja mis on tavalised nõidused? Lehma ärakaetamine? Halva silmaga vaatamine? Kui seda viimast peetakse nõiduseks, oi, siis ma võin ka vabalt nõid olla. Võin kõiki halva silmaga vaadata, võtke aga sappa.
Ma ei tarbi narkootikume.
Ma olen narkootikum.
Krafinna
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 11:47 8. Aug 2006

looda sa, et kaine mõistus valitseb :P

"vanasti haridust ei olnud, aga tarkust kyll," nagu Saia Katigi ytles. (täpne sõnastus võib veidi erineda ja oli nigunii setu keeles, lindis on ta kah.)

halva silmaga ärakaetamine on ka omaette kunst, ega see pole lihtsalt iga suvaline pealevaatamine ehk pilk, ärge te seda arvake. seal on paar knihvi veel lisaks, misjärgi ära tunneb, et seda tehakse. võite rahulikult pakkuda, mis need on ;)
Viimati muutis ohpuu, 12:32 8. Aug 2006, muudetud 1 kord kokku.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Die 12:11 8. Aug 2006

Esimene, mis kuskilt umbkaudse tsitaadina meelde tuli, oli see, et "kui keegi sind pingsalt vaatab ja iseäranis kui ta sinna juurde veel midagi pomiseb, siis ta kaetab sind".

Igat sorti vastuabinõusid oli kah.
Kui oled kaelani sitas, ära pead longu lase (Saksa vanasõna)
Die
Lohede õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 13:27 8. Aug 2006

Nõiakunstiga seotud raamatuid on saadaval . Kes on asjas ikka huvitatud leiab ka kõik vajalikud raamatud. MIs sisaldavad ka mitmeid vajalikke loitse. :)
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 14:10 8. Aug 2006

Emherdi kirjutas:Nõiakunstiga seotud raamatuid on saadaval

kas "Malleus Maleficarum" ja selletaolised? või hoopis "Seitsmes Moosese raamat"? milliseid mõtled?
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 14:56 8. Aug 2006

Tõeliselt hea raamat on "Suur loitsuraamat", kus on palju loitse igaks elujuhtumiks. Palju õpetusi, kuidas neid loitse kasutada ning palju muud huvitavat.
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 15:20 8. Aug 2006

see või?

Silver Ravenwolf. Uue põlvkonna Suur Loitsuraamat
Tõlkinud Liisi Ojamaa
El Paradiso 2004

ainuke nimi, mis usaldust äratab, on tõlkija oma. samas meenutab Ravenwolf veidi Ravenlofti ;)
tegelikult räägitakse ka seda (mingid Ameerika protestandid levitavad), et D&D algsed loitsud disainiti Kõigi Maailmade Kiriku või mõne selle sõsaryhendusega koostöös. et oleks võimalikult usutav.

mis sellesse Kõigi Maailmade Kirikusse puutub, siis olen kohtunud selle yhe väliseestlasest asutajaga (oli vist 50aastane või nii), aga tema jutt ja käitumine tundus veidi kummaline. Saia Kati rääkis tunduvalt sidusamalt ja olulisemaid asju, samuti on minu kogemused Kaika Lainega.
Viimati muutis ohpuu, 15:26 8. Aug 2006, muudetud 1 kord kokku.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 15:24 8. Aug 2006

Emherdi kirjutas:Tõeliselt hea raamat on "Suur loitsuraamat", kus on palju loitse igaks elujuhtumiks. Palju õpetusi, kuidas neid loitse kasutada ning palju muud huvitavat.

Kas see on see, mille autoriks on Silver Ravenwolf? Äärmiselt põnev. Oled ise ka mõnda katsetanud? Jaga muljeid.
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 18:16 8. Aug 2006

Mul on juba teine kord, kui mängijad mingi nende jaoks uue asjaga kokku puutuvad ja keegi neist "*köhh* Potter *köhh*" teeb. Urr.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 8:26 9. Aug 2006

mart kirjutas:
Emherdi kirjutas:Tõeliselt hea raamat on "Suur loitsuraamat", kus on palju loitse igaks elujuhtumiks. Palju õpetusi, kuidas neid loitse kasutada ning palju muud huvitavat.

Kas see on see, mille autoriks on Silver Ravenwolf? Äärmiselt põnev. Oled ise ka mõnda katsetanud? Jaga muljeid.

Jaa see on tema raamat. Ma ise olen sealt kasutanud mitmeid tervist ravivaid võtteid ning ma pean tõdema et neis oli mulle rohkem kasu kui ravimitest , mida arst on kirjutanud.
Üks kord proovisin nagu rohkem nalja pärast "helista mulle loitsu" kus peab ühe kindla riituse läbi tegema , et see inimene sulle helistaks, kellelt sa oled juba ammu kõnet oodanud. Esimene kord läks mul loomulikult metsa, kuna midagi ei toimunud, kuid teine kord läks kõik nii nagu pidi. Ma ise olin äärmiselt üllatunud. Ma rõhutan veel kõige tähtsam on usk. Sa pead uskuma oma tegevustesse, mitte lihtsalt teed ära ja asi vask. ;)
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Krafinna 11:58 9. Aug 2006

Minu meelest peab nõid ikka saatma loitsimise subjektile mingi sõnumi või märguande, et tema kallal on kasutatud maagiat, muidu ei ole sest suurt kasu.
No teine peab ikka teadma sest, muidu ei oska vastavalt olla neetud või paelutud :D Ja ei oska käituda ega ohkida, hädaldada, oiata jne.

halva silmaga ärakaetamine on ka omaette kunst, ega see pole lihtsalt iga suvaline pealevaatamine ehk pilk, ärge te seda arvake. seal on paar knihvi veel lisaks, misjärgi ära tunneb, et seda tehakse. võite rahulikult pakkuda, mis need on
No ma olen päris kindel, et kui ma ikka halvasti vaatan kellelegi, on tal ikka väga paha pärast olla. Ja uurib ja juurdleb, et misasja see krahvinna teda nii halvasti vaatas jne :D
Ma ei tarbi narkootikume.
Ma olen narkootikum.
Krafinna
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 12:02 9. Aug 2006

pigem seda, et tahtlus peab juures olema. sõna või mõte, vahel miski, mis neid kinnitab. salaja on kusjuures parem teha ja mõjusam, räägitakse. haiguste ravi ja igasugu muud vastunõidused on kindlapeale kõige parem nii teha, et keegi teine ei näe, on isegi öeldud, et kui keegi peale satub, siis pole kasu.

ja kui juba peale satud, ära tabad, siis on pool võitu sinul, võid midagi vastu öelda, midagi peale hakata. seetõttu räägitaksegi nii palju sellest, kuidas ära tunda, kuidas aru saada, kuidas ära tabada. ja mis siis teha, kui oled ära tabanud, kuidas teine pool võitu koju tuua või suurem kahju vältida ja pahatahtjale endale tagasi saata.

see on omaette kindel ja raudne loogika.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 12:54 9. Aug 2006

ohpuu kirjutas:pigem seda, et tahtlus peab juures olema. sõna või mõte, vahel miski, mis neid kinnitab. salaja on kusjuures parem teha ja mõjusam, räägitakse. haiguste ravi ja igasugu muud vastunõidused on kindlapeale kõige parem nii teha, et keegi teine ei näe, on isegi öeldud, et kui keegi peale satub, siis pole kasu.

ja kui juba peale satud, ära tabad, siis on pool võitu sinul, võid midagi vastu öelda, midagi peale hakata. seetõttu räägitaksegi nii palju sellest, kuidas ära tunda, kuidas aru saada, kuidas ära tabada. ja mis siis teha, kui oled ära tabanud, kuidas teine pool võitu koju tuua või suurem kahju vältida ja pahatahtjale endale tagasi saata.

see on omaette kindel ja raudne loogika.

Sul on täiesti õigus. Nõiakunst pole kunst millega peaks hooplema ning kekutama. Kes selle najal nalja viskavad , ei suuda sellest lihtsalt aru saada. Võibolla nad ei taha sellest aru saada. :(
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bernard 14:32 9. Aug 2006

Või nad ei peagi sellest aru saama :)

Minu vanaisa vennanaise vanaisa olevat kord nõia poolt ära neetud - ja näe, juba 30 aasta pärast suri tiisikusse!!

Jagan Krafinna arvamust - pealoogia (e. platseebo) muud midagi. Kui usud, et aitab siis aitabki - aga mitte selle pärast, et toimet on vaid selle pärast, et usud. Sama ka kurja kohta.

Ainus tõeline "nõidus" on usk, kogu muu soolapuhumine selle ümber on usu tekitamiseks või võimendamiseks.

Sry, ma lihtsalt pean (selle helistamise loitsu peale): ja kui ka alles kümnendal korral oleks helistatud, oleks aju ikkagi öelnud: "näed, esimesed korrad läksid vussi aga nüüd töötas".

Niimoodi uskudes on võimalik kõike nõiduseks tembeldada ja igatsugu jama uskuma jääda. Tegelikkuses pole selle taga muud kui "lihtne" tõenäosus. Ja see, et mingi salaja nurgas posimine kellegi tegutsemise või tegutsemata jätmise tõenäosust suurendab või vähendab vajaks ikka VÄÄÄÄGA põhjalikku tõestamist enne kui mina seda uskuma hakkaksin.

Mis puudutab taimi ja muud säärast siis nendes sisalduvate toimeainete kasutamise oskust, pean teaduseks, mitte nõiduseks.
Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

www.larp.ee
Bernard
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 16:28 9. Aug 2006

Kas sa juhugeneraatorieksperimente oled lugenud? See on minu jaoks üks müstilisemaid asju üldse.

http://noosphere.princeton.edu/index.html
Irve
paranoik

EelmineJärgmine

Mine Folkloor ja mütoloogia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll