Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Nõiad

Arutlused rahvapärimuse üle

Moderaatorid: surra, Irve, ohpuu, teknoloog

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 10:51 24. Juul 2006

ta oli ka ysna mõned ajad tagasi. kysi vanade inimeste käest, äkist teavad midagi. kui teavad, jäta meelde.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 11:37 24. Juul 2006

Kas keegi on kunagi midagi loitsinud. Ja kui on siis kuidas te seda teete. 8)
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas SOERD 21:12 25. Juul 2006

Noh. Mina olen nõid. Kuidas te minusse suhtute?

Loitsimine? Mida sa selle all mõtled? Musta kassi küüntega ringi keksimine ja riimvärsis vaimude välja kutsumist?
Goblin: SOERD! MIKS SA NAINE OLED?!?!
(järgmine päev)
Goblin: Ja sa oled ikka naine.
SOERD
Seikleja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 8:20 26. Juul 2006

SOERD kirjutas:Noh. Mina olen nõid. Kuidas te minusse suhtute?

Loitsimine? Mida sa selle all mõtled? Musta kassi küüntega ringi keksimine ja riimvärsis vaimude välja kutsumist?

Miks sa arvad et sa nõid oled. Mida sa oled selleks teinud , et sind nõiaks saaks nimetada.
Loitsimine ei tähenda musta kassi küüntega ringi keksimist . Kuid riimvärsid on siin kül mängus , kuid ka mitte alati.
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas SOERD 21:57 4. Aug 2006

Seda ma räägingi. Nõid olen ma sellepärast, et olen nõid. Ei ole mingi isehakand üleni musta riietuv ülemeigitud veidrik, kes täiskuuöödel tavatseb naabrite Miisut ohverdada. Need pole nõiad. Ja kes seda väidab, see saab tapakest =)
Nõid(tähendab, pühitsetud määral, varem ikka mitu-mitu aastat õppimist) olen ma juba paar aastat. Mitte et see kuigi pikk aeg oleks, aga sellegipoolest on mul igasugune õigus end nõiaks nimetada. Ja ei ole mingi isehakanud hullude kamp, kes ise lollusi teeb.
Goblin: SOERD! MIKS SA NAINE OLED?!?!
(järgmine päev)
Goblin: Ja sa oled ikka naine.
SOERD
Seikleja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 22:07 4. Aug 2006

SOERD kirjutas:Nõid(tähendab, pühitsetud määral, varem ikka mitu-mitu aastat õppimist) olen ma juba paar aastat.

1991. aastal sündinu kohta kõva sõna...
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

PostitusPostitas Pingviin 23:46 4. Aug 2006

ma tahtsin just küsida, et huvitav, kas see on ka mingil moel nõidumine, kui ema saadab poodi ja käseb mingit asja osta, aga mina ei taha üldse seda asja miski pärast osta ja poodi jõudes näen, et seda polegi poes antud hetkel olemas, nii et ma ei peagi tegema midagi, mida ma ei taha. (mul varem, kui ma veel käisin ema jaoks poes, juhtus üsna tihti niipidi)

aga jah, pandi juba paika, mis asi nõid olemine on...
unustasin ära...
Pingviin
Tõeotsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 12:22 5. Aug 2006

suhtun hästi.
1 vanemat sort(s)i nõidlane käib aeg-ajalt näiteks siinses foorumis.
muide, arlis peaks tal praegu kylas isegi olema ... oma suvetuuri käigus.

ps kriku, usu või mitte, aga soerd on tõepoolest paar aastat nõid olnud :)
seda http://intekas.delora.pri.ee/ ja seal pandora nime all ...
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Timmo 12:44 5. Aug 2006

Emherdi kirjutas:Kas keegi on kunagi midagi loitsinud. Ja kui on siis kuidas te seda teete. 8)

Ma ei tea nõidumisest midagi, aga psi-ga on täiesti võimalik nö loitsuda. Näiteks saata sõnumeid teisele inimesele, panna mõni kettake liikuma.
Olen ise näinud ja katsetanud.
Timmo
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 13:15 5. Aug 2006

surra kirjutas:ps kriku, usu või mitte, aga soerd on tõepoolest paar aastat nõid olnud :)

Ma ütlesingi ju, et kõva sõna :)
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Krafinna 13:04 6. Aug 2006

:D
Nõiad, posijad, muistsed viikiingid jne. Väga uvitav seltskond. Kas nõiaks saab nii, et lähed nõiakooli, öökull toob kutse ja puha ja õpid paar aastat ja oledki kohe nõid. Selline pisike. Ja mida selline nõiaksolemine siis annab? Eeldab?

Nõidumine põhineb ju uskumapanemisel. Kui ma ikka ei usu posimisse, siis ei juhtu ju midagi. Pealoogia, jne ;)

Kes siin siis veel on? Täitsa kohe nagu tahaks teada.
Ma ei tarbi narkootikume.
Ma olen narkootikum.
Krafinna
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kriku 14:31 6. Aug 2006

Armas Krafinna!

Krafinna Kraax kirjutas:Kas nõiaks saab nii, et lähed nõiakooli, öökull toob kutse ja puha ja õpid paar aastat ja oledki kohe nõid. Selline pisike. Ja mida selline nõiaksolemine siis annab? Eeldab?

Minu meel on must ja minu karvad kurvad, et Sina, kes Sa küll kirjatundja oled, siin Foorumis sellist äraarvamata juhmust ilmutad!

Kas pole siis ometi sellest Kõigest ja veel paljust Muust mitmes köites kirjutanud auväärne Rauling, keda õpetatud mehed on ka meie Maa ehk Eesti keelde ümber pannud?
Kasutage BAAS-i, rahvas!
Kriku
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 9:26 7. Aug 2006

Emherdi kirjutas:Kas keegi on kunagi midagi loitsinud. Ja kui on siis kuidas te seda teete. 8)

loitsitakse sõnadega.

yldisemalt sellest teemast: olen praegu liiga väsinud, et siia kirjutada kokkuvõtet, mida Põhja-Setumaal vanemad inimesed nõidadest ja nõidusest teavad. pealegi on see ysna lai teema, nii et sellest räägitakse tunde ja tunde. palju lihtsam on viidata Kõivupuu raamatut. sisaldab ka yldist peatykki rahvameditsiinist.

muide: yks tyyp olla hakanud enne 33. eluaastat teisi ravima. Kaika Laine kyll hoiatas teda, aga too ei võtt õppust. maha kärvas. saatis veel surivoodilt Lainele sõna, et tollel oli õigus olnud.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emherdi 10:45 8. Aug 2006

Krafinna Kraax kirjutas::D
Nõiad, posijad, muistsed viikiingid jne. Väga uvitav seltskond. Kas nõiaks saab nii, et lähed nõiakooli, öökull toob kutse ja puha ja õpid paar aastat ja oledki kohe nõid. Selline pisike. Ja mida selline nõiaksolemine siis annab? Eeldab?

Nõidumine põhineb ju uskumapanemisel. Kui ma ikka ei usu posimisse, siis ei juhtu ju midagi. Pealoogia, jne ;)

Kes siin siis veel on? Täitsa kohe nagu tahaks teada.

Nõiaks võib inimene hakata ka iseseisval õppimisel. Muidugi ka sellises koolis käimine ei tee paha. Öökull ei too kutseid, vaid annab tuleviku teateid edasi. Vähesed oskavad tema häälitsustes õiget järeldust teha. Nõiaks ei saa paari aastaga. Nõid on inimene kes täiendab ennast kogu oma elu. Et nõid olla peab olema suur tahtejõud ning usk on väga tähtis. ;)
Valgemetsa-Nõiatar
Emherdi
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 11:02 8. Aug 2006

Emherdi kirjutas:Nõiaks võib inimene hakata ka iseseisval õppimisel.

nojah. aga tavalisemaid nõidusi ja – mis veel tähtsam – igasugu hädade ja nõiduste vastu aitavaid ytlemisi ja kunste antakse suuliselt edasi. et õppida, peab olema, kelle käest õppida.

Setumaal teavad 90aastased niukest sorti asju väga hästi. tegelt isegi veidi nooremad inimesed. yldine arvamine on ikkagi vist see, et nõidust enam ei ole, need inimesed on surnud. kyll aga teatakse omast kogemusest või enne neid elanud inimeste juttudest (põlvkond-kaks tagasi) rääkida, kuidas enne oli.

yks ytlemine, mida kuulda, on see, et ega siis nõid head teha ei suuda, tema teeb ikka halba. sobijad, inimeste ravijad, need olid ikka eraldi.

kaldun arvama, et need, kes ise nõiaks hakkavad, oskavad kõigepealt ikka kah mingit jama kokku keerata teistele inimestele. ja siukesi ei salli keegi.
ohpuu
Saladuste kaitsja

EelmineJärgmine

Mine Folkloor ja mütoloogia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll