Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


maailma lõpp

Arutlused rahvapärimuse üle

Moderaatorid: surra, Irve, ohpuu, teknoloog

Kasutaja avatar

maailma lõpp

PostitusPostitas ohpuu 16:10 10. Aug 2005

Olorin kirjutas:Oleksin tänulik, kui keegi ütleks mingi saidi maailmalõpu ennustuste kohta. Ma ei mõtle mingit Valgustatud Pimedusvendade lehte, kus räägitakse, kuda valitsus Uraanlaste rünnakuid varju all hoiab. Näiteks Nostradamuse ennustuste kohta oleks hea. Võibolla hoopis mingit kirjandust, siiamaani saan infot vaid vanadest Paradoksidest.


noh, ei tea ma sellest midagi, aga siiski võib otsa lahti teha. kellel midagi huvitavat meeles või viidata, ytelgu-viidaku.

Wikipediast:
http://en.wikipedia.org/wiki/Apocalypse
http://en.wikipedia.org/wiki/End_times
http://en.wikipedia.org/wiki/Ragnarok
http://en.wikipedia.org/wiki/End_of_the ... eligion%29

minu lemmik, mille Tšarnolusski mõne lapi muinasjutu järgi kirja pani ja Aado Lintrop vene keelest eesti keelde tõlkis (kui pole ka autentne folkloor, siis on vähemalt ysna veenev ja kaunis):

Võimas Termes ajab piksepilvi, pilvedesse ulatub ta pea, jändriku männi pikkus on ta käsi.
Roheline sammal on tema juuksed, mida rebivad kõik tuuled, ent kunagi ei suuda välja kiskuda. Käes on tal vikerkaar vibuks, välkudena pillub ta nooli.
Koerad jooksevad kaugemal ees, igaüks isapõdra kasvu.
Termes näeb saaki ja Termes naerab, kõu kõmiseb, taevas eemaldub kõrgemale - ja langeb taas alla.
Termes peab jahti, ta jookseb. Kuhu vajub ta jalg, sinna saab metsasiht, kuhu teine jalg toetub, sääl oruks muutub maa. Kus ta sammud maad puudutavad, sinna tekivad kaks luhta, neid mööda voolavad aeglaselt jõed.
Ja mäed helisevad ojadena.
Norra tagant, kaugete Limandrite tagant, säält, kus pole meie elu algus, ajab Termes saaki.
Saak on ees, ennenähtamatu jumalale, kuid lähedal löögi jaoks, vaat kohe tabab välk tema südant.
Kuldsarvedega põder jookseb sääl. Ta on üleni valge, karv hõbedasem lumest. Oma musta pead hoiab ta kõrgel, sarved taha kaardus. Ta lendab nähtamatuil tiivul. Vabad tuuled on ta hingeõhk, need kannavad teda lennul, tema teel.
Ta silmad on poolsuletud. Kuid ära vaata neisse, inimene, - nende jõust jääd sa pimedaks. Sule kõrvad, kui kuuled ta jooksu, selle jõud kurdistab sind. Ära riiva ta kuuma hingeõhku, selle puudutus muudab su tummaks.
T e a , see on Mändaš-põrre.
T e a , kui võimas Termes jõuab ta kannule ja esimese noole laseb, annab järele kogu mägede kivi ja tuli paiskub välja. Kõik jõed hakkavad voolama tagurpidi, vihm kaob, kuivavad järved ja meri. Kuid päike jääb.
T e a v e e l : kui Termes tabab noolega musta laupa kuldsete sarvede vahel, haarab tuli maa, mäed keevad veena, nende asemele kerkivad uued mäed, mis põlevad nagu habemik sammal vanadel kuuskedel. Põlevad kesköised maad ja jää hakkab keema. Kui Mändaš-põrre kallale viskuvad koerad ja Termes lööb oma noa ta elavasse südamesse, siis on lõpp. Taevast kukuvad maha tähed, tuhmub vana kuu ja päike upub kusagil kaugel. Maal on siis vaid põrm.
Viimati muutis ohpuu, 16:18 10. Aug 2005, muudetud 2 korda kokku.
ohpuu
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3001
Asukoht: Balti jaam

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 16:16 10. Aug 2005

Ahah, ma olin ise valmis sellist teemat tegema, aga tänan ohpuud.
Ma siin copyt-pasten ühest teisest teemast, kuhu kirjutasin

Oleksin tänulik, kui keegi ütleks mingi saidi maailmalõpu ennustuste kohta. Ma ei mõtle mingit Valgustatud Pimedusvendade lehte, kus räägitakse, kuda valitsus Uraanlaste rünnakuid varju all hoiab. Näiteks Nostradamuse ennustuste kohta oleks hea. Võibolla hoopis mingit kirjandust, siiamaani saan infot vaid vanadest Paradoksidest
Olorin
Arhimaag
 
Postitusi: 1423
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 19:27 10. Aug 2005

Maajade järgi lõpeb ilm 21. detsembril 2012. Kannata natuke, näed oma silmaga ära.

Täpsemat juttu ei viitsi ymber toksida, aga loe lk. 126-128 raamatust Iidne tähetarkus, kirjutanud Enn Kasak. Seal taga (lk 311) on kirjanduse loetelu kah, sh. trobikond linke.

Raamatus peaks muudest ragnarökkidest kah mõnel määral juttu olema, aga täpsemalt enam ei mäleta. Ja muidugi tasub vaadata Vanemat Eddat, seal sesllest kah mitut puhku juttu.
tribulant
Nati Kõvem Võlur
 
Postitusi: 1270

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Taliesin 19:51 10. Aug 2005

Maajadel on neid ilmalõppe vist juba õite mitu olnud?
Et esimesed inimesed sõid loomad ära, teine ajastu lõppes tuulega, kolmas tule ja neljas veega. Tea, mis viisil me seekord hukka saame. Eks aeg näitab.
Aga mõned inimesed peaksid ikkagi ellu jääma. Huvitav, kas keegi siit kah jääb rollimängu traditsiooni järgmisesse ajastusse edasi kandma?


Ja kas peale maajade selliseid kultuure veel on, kelle jaoks on maailm juba paar korda otsa saanud?
suurte autodega veetakse surma /päev on tuhm/ kivi on hall /elekter ei anna armastust/ -fs-
Taliesin
Tuleloitsija
 
Postitusi: 784
Asukoht: Grenoble

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 23:03 10. Aug 2005

Indias (ennekõike siis hinduismis, ehkki budism võttis vist sellesama systeemi yle) on samamoodi ajastud ja iga kahe vahel katastroof. Ja sisuliselt ka Kreekas, ehkki sellest on teated nii hilised, et neis võib näha India mõju. Lähis-Idas veeuputust siiski päris ilmalõpuks ei peetud, oli niisamate väike värskendav vahepala.
tribulant
Nati Kõvem Võlur
 
Postitusi: 1270

Kasutaja avatar

PostitusPostitas traat 2:25 11. Aug 2005

Taliesin kirjutas:Ja kas peale maajade selliseid kultuure veel on, kelle jaoks on maailm juba paar korda otsa saanud?


hantidel.
neil on lugu selline, et Numi-Torum saab liiga vanaks ja väsinuks. ja siist tuleb suur tuli atom nai (sic! - tegelikult tõlkes "paha tuli", mitte aatomituli), mis põletab maa ja vee ning liigub kusagil 15 m ulatuses maapinnast (sügavuti). siis on pikk aeg pimedust. siis tuleb suur vesi ja uputab maa. siis jällegi vesi alaneb ja päike tuleb ka välja. Numi-Torum on siis jälle noor ja värske. inimesi on vähevõitu, sest pääsevad ainult üks poiss ja üks tüdruk ja üks vanaema (pole täpsustatud, kumma oma). lapsed jätkavad sugu ja vanaema õpetab vanu jutte ning kombeid.
ja haldjaid elab jällegi rohkesti maa peal, sest siis on veel maa puhas ja rüvetamata.

ahjah, enne tule tulekut on vaja ehitada maa alla muldonn, just nii sügav et atom nai ei ulatuks. aga samuti (ja nähtavasti samal ajal) tuleb teha palkidest parv, et uputust üle elada. vat nii, nuputa kuidas tahad.

ohjah, enne maailma lõppu on terve rida märke. üheks on haldjate emigreerumine ülailma. eriti kõva ränne olevat olnud, pärast seda, kui Tereškova kosmoses käis. haldjatele nimelt ei meeldi, kui päevadega naine üle pea käib... ;)
... ostis Tartu sõjalennuvälja ohvitseridelt paar kilomeetrit hõbedakarva traati. Ohvitserid ei teadnud nähtavasti, mida nad müüsid...
traat
Vanem õpipoiss
 
Postitusi: 60
Asukoht: võrk

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paadikapten 15:20 11. Aug 2005

Rääkides haldjatest-nii mõned ekstrasensid kui ka Krayoni nimeline vaimolend, keda üks ameeriklane kanaldab (vt http://www.krayon.ee või http://www.hot.ee/emfestonia/Krayoni_ra ... s_1.5.html), räägivad kah, et haldjad jm loodusevaimud on siit lahkumas.
Kalmar Kalam (vt http://www.klmr.com/) mainis kunagi mulle, et eriti just kõrghaldjad kaovad siit metsiku rutuga, vaid Skandinaavias neid veel olla...

Ärge pange mu teksti pahaks, lihtsalt räägin oma tähelepanekutest
paadikapten
Loitsija
 
Postitusi: 673
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 15:38 11. Aug 2005

paadikapten kirjutas:Kalmar Kalam mainis kunagi mulle, et eriti just kõrghaldjad kaovad siit metsiku rutuga, vaid Skandinaavias neid veel olla...


No muidugi kaovad, kui maailmalõpp tuleb.
Veel mõned lingid Wikipediast:
http://en.wikipedia.org/wiki/Armageddon
http://en.wikipedia.org/wiki/Nostradamus

Nostradamuse ennustused
Olorin
Arhimaag
 
Postitusi: 1423
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 23:14 11. Aug 2005

Nostradamuse ennustustest:
Nostradamus on ennustanud, et 1999. tõuseb Antikristus, kes mõjutab
maailma ajaloo käiku.Siis pidi algama ka sõda, mis teeb kõikidele sõdadele lõpu. 1999 juulis pidi juhtuma ka see, et "taevast langeb alla suur ja julm valitseja, et äratada ellu kuningas Angolmois.Järgneb raske sõda." Maailmalõpp lükkub tema ennustuste järgi alles 3797. aastale.
Nii et vist arvatavasti meie seda ei näe.
Aga selle-eest ennustas ta, et aastal 2023 nihkub Maa orbiidilt.
Olorin
Arhimaag
 
Postitusi: 1423
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 3:22 12. Aug 2005

Kui nyyd täpne olla, siis see on see, mida arvatakse, et ta ennustas. Kui asjad nii ei lähe, hakkavad fännid seletama, et tegelikult eksisid nad kymne aastaga ja "orbiit" tähendas hoopis teatud närimiskummi. (Umbes nagu Mangi ulg, et "Eestimaa tulevane kuningas on juba syndinud!" Seda annab kah venitada, kuni hea mees lubajagi on rahulikult kõrvad pea alla pannud.) Originaaltekst on märksa kryptilisem.
tribulant
Nati Kõvem Võlur
 
Postitusi: 1270

PostitusPostitas cyberdaemon 20:53 28. Aug 2005

Olorin kirjutas:Nostradamuse ennustustest:
Nostradamus on ennustanud, et 1999. tõuseb Antikristus, kes mõjutab
maailma ajaloo käiku.Siis pidi algama ka sõda, mis teeb kõikidele sõdadele lõpu. 1999 juulis pidi juhtuma ka see, et "taevast langeb alla suur ja julm valitseja, et äratada ellu kuningas Angolmois.Järgneb raske sõda." Maailmalõpp lükkub tema ennustuste järgi alles 3797. aastale.
Nii et vist arvatavasti meie seda ei näe.
Aga selle-eest ennustas ta, et aastal 2023 nihkub Maa orbiidilt.


palju teevad paraleere kindlasti bushide-putinite ja bin ladenitega.ja , mis te kostate , mõlemad presidendid oskavad lennukit juhtida nii , et lennukiga lennukikandjale maandumine , nagu seda bush tegi oleks nagu "taevast alla langemine".aga see on kõik lihtsalt oletus ja samas võib seda ka absoluutselt teisiti tõlgendada.
Leave No Man Behind!
cyberdaemon
Meister
 
Postitusi: 92
Asukoht: Mog , Somalia

Kasutaja avatar

PostitusPostitas vanakaru 21:15 28. Aug 2005

mina olen kolm elusõnalaste maailmalõpukuulutust üle elanud :D
ekslik on inimene -kes arvab end elavat igavesti kui väldib võitlust
ei raugaeast leia ta eal seda rahu mis odade antud
vanakaru
muinasklubi Tarbatu päälik
 
Postitusi: 782

Kasutaja avatar

PostitusPostitas veiko100 22:41 28. Aug 2005

Kadunud hinged
Eilne õuduspõnevik. Antikristus lasti maha.
"Kristlik usk on otsast otsani ohvrite toomine: oma vabaduse, uhkuse, enesekindluse ohverdamine, enda orjusse andmine, enese sandistamine." - Friedrich Nietzsche
veiko100
Manatark
 
Postitusi: 605
Asukoht: Moe

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 1:06 29. Aug 2005

Jah, vaatasime just ja arutasime, et hale.

End of Days oli ikka palju mõnusam, ilmalõpp lahendati sel moel, et kõigil pahadel kikiti ässi ja korduvalt. No oleks ka imelik olnud, kui Stallonet oleks mingisse "kunstipärase" koloriidiga filmi topitud, et ta "näitlejaanne" välja paistaks.

Kas see kadunud hingede peategelane oli seesama, kes Schmamalamayamamani filmis või nägi ta lihtsalt väga sarnane välja? Mitte ei viitsi imdb-st järgi vaadata...
tribulant
Nati Kõvem Võlur
 
Postitusi: 1270

Kasutaja avatar

PostitusPostitas docsf 6:44 29. Aug 2005

Poisid, ärge pekske segast.
Mul on ju valus.
docsf
Haldjate õpilane
 
Postitusi: 363
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Folkloor ja mütoloogia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6