Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Päkapikud

Arutlused rahvapärimuse üle

Moderaatorid: surra, Irve, ohpuu, teknoloog

Kes on päkapikk?

julmad sõdalased
12
6%
ahned kaevurid
26
14%
eelnevad koos
79
42%
väikest kasvu rahulikud olevused
27
15%
punaste mütsidega mehikesed,kes toovad kommi
42
23%

Hääli kokku : 186

PostitusPostitas Mardikas 11:22 24. Sept 2006

Mingi 2 aastat tagasi oli mulle päkapikk selline pisike punase mütsikesega olevus, kes kommi toob, aga nüüd kui keegi ütleb "Päkapikk" siis ei tule mulle kommitoojast mõte pähegi...
Kõik sättisid ennast väga ilusti sirge seljaga istuma ja võtsid küünarnukid laualt, kuna jäätis saabus.
Mardikas
Tõeotsija

Asukoht: no kuule, ma ju olen tahke, järelikult olen kuhugi ikka mahutatud...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas holebuulD 11:37 24. Sept 2006

Minu ettekujutlus päkapikkudest oli kuni mingi 3-4 eluaastani väiksed punased mehikesed, kes komme ringi tassivad. Siis loeti mulle ette Tolkieni "Kääbik" ja ettekujutlus päkatsitest jagunes kaheks. Umbes 7 aastaselt hakkasin ma Tolkieni fänniks, ja punased mehikesed unustasin üldse. Nüüd, 10 aastasena on läbi loetud Tolkieni "Silmarillion", veelkord "Kääbik" ja "Sõrmuste Isanda" kaks esimest osa.
Haldjad ja päkapikud (vähemalt Tolkieni loomingu järgi) olid vaenlased ühe ammuse sõja pärast. Lugege "Silmarillionit", saate rohkem teada :rolle: .
holebuulD
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gandalf 2:47 13. Juul 2007

Dragonath kirjutas:Päkapikud on pärit põhja mütoloogiast, kus neid tuntakse rohkem härjapõlvlaste nime all. Elasid maa all ja armastasid varandust. Kaevandamisest polnud alguses juttu, aga kui nad seal maa all kükitasid, küll nad siis midagi ka kaevandasid.

Päkapikud ei ole härjapõlvlased. Neil on küll ühesugune eluviis (sügavas maapõues kaevandamine, sepatöö ja muu varanduse kokku ajamine) aga nad kehaehituselt erinevad. Härjapõlvlased on enamasti 1 meetri pikkesed, jässakad ja ebaproportsionaalse kehaehitusega , meenutades teatud tervisehäire tõttu kääbusjaks jäänud inimesi. Päkapikud on tavaliselt väiksemad kui härjapõlvlased ning harmoonilise kehaehitusega, meenutades miniatuurseid inimolevusi. Kuigi jah mõlema rassi meestel on pikad habemed ning neil on kalduvus ka ühtviisi riietuda. Rõivad on põhiliselt pruunikad nagu ka kübarad.

Vasuseks küsimusele : Päkapikud on paremad kaevurid kui sõdalased.
""He who breaks a thing to find out what it is, has left the path of wisdom.""
Gandalf
Vandersell

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Madis22 13:57 13. Aug 2007

Päkapikud on kärarikas ja sõjakas kaevuri-rahvas. Kaevandavad nad peaaegu kõike: kulda, kalliskive, sütt, rasva jne. Muuhulgas on neil kätt metallitöö ja varguste peale. Nende arusaam rõivamoest hõlmab rõngassärki, paksust nahast turviseid ja teraskiivrit. Kaasas kannavad nad tavaliselt väikest kirvest leiva (ja trollide) tükeldamiseks ning muude vajaduste rahuldamiseks (kellelegi põlve lajatamiseks näiteks). Väga tuntud on nad oma rahvalaulude pärast, mille sõnad on "kuld, kuld, kuld..." erinevatel viisidel. Eriti kuulus on nende hümn, mis on ühine kõikide erinevate kantide päkapikkudel. See kõlab umbes nii: "kuld, kuld, kuld...". Haldajatest kipub neil suht poogen olema, kui need just maa alla ei tüki, küll aga on neil vana vimm trollidega, kellede teemant-hambaid nad aegajalt üritavad unepealt välja lüüa. Suurim päkapikkude kogukond on tänapäeval Ankh-Morporkis.....
Kangelane - see on nurka surutud argpüks.
Madis22
Seikleja

Eelmine

Mine Folkloor ja mütoloogia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll