Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Päkapikud

Arutlused rahvapärimuse üle

Moderaatorid: surra, Irve, ohpuu, teknoloog

Kes on päkapikk?

julmad sõdalased
12
6%
ahned kaevurid
26
14%
eelnevad koos
79
42%
väikest kasvu rahulikud olevused
27
15%
punaste mütsidega mehikesed,kes toovad kommi
42
23%

Hääli kokku : 186

PostitusPostitas John Doe 11:51 24. Aug 2005

Päkapikk on see, kellega AD&D-s või mõnes selleteemalises arvuti RPG-s kõige kiiremini edasi saab teha (raiuda) sest tal on veerand minutiga 25 con ja 25 str ja üüratu kahekäekirves/mõõk mis teeb < NIIPALJU > damaget.

Näiteks Neverwinter Nightsis läks igavaks, kui päkapikk suuri põletusahju korstna pikkusi ogresid kahe matsuga raius (peaks vist rohkem olema) ja teise intsidendina sai maha löödud Fire Giant King, keda oli aru saada ainult selle järgi et viskas pärast magic itemi maha ja kandis kollase-mustatriibulisi lühikesi pükse nagu fantoom.
QK oli jumalast aus vend, ma ei tea kui ta midagi muud tegi kui ainult oma piibliteemat kaitses. Mingi Pronto kogu aeg ürssis ja keegi teine saatis märkusi, kui ma prontot palusin, et ta ei laimaks pidevalt teisi.

<i>kohatu märkus eemaldatud - toim</i>
John Doe
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 17:48 24. Aug 2005

John Doe kirjutas:Päkapikk on see, kellega AD&D-s või mõnes selleteemalises arvuti RPG-s kõige kiiremini edasi saab teha (raiuda) sest tal on veerand minutiga 25 con ja 25 str ja üüratu kahekäekirves/mõõk mis teeb < NIIPALJU > damaget.

Nii ja kuidas täpselt sa veerand minutiga str ja con 25 peale saad?
Miks ma küll arvan, et cheatides :rolle:
Vastastest läbi raiumiseks eelistan mina hoopis orci ja vastastest läbiraiumisele eelistan mina rollimängu.
Olorin
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ryhkija 19:49 24. Aug 2005

Olorin kirjutas:Vastastest läbi raiumiseks eelistan mina hoopis orci ja vastastest läbiraiumisele eelistan mina rollimängu.

Mina eelistan tulepalli.

Vabandan offtopicu pärast.
"Cause we find ourselves in the same old mess Singin' drunken lullabies..."
Ryhkija
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 21:03 24. Aug 2005

John Doe kirjutas:Päkapikk on see, kellega AD&D-s /---/kõige kiiremini edasi saab teha (raiuda) sest tal on veerand minutiga 25 con ja 25 str ja üüratu kahekäekirves/mõõk mis teeb < NIIPALJU > damaget.

Arvuti-RPG-d jätame siinkohal kõrvale, aga kui AD&D-ga yldse mingeid kogemusi on olnud (milles ma eelneva tsitaadi valguses sygavalt kahtlen), oli sul väga rumal DM. Ja ma ei näe märke, et sa ise tast targem oleksid.
tribulant
Nati Kõvem Võlur

PostitusPostitas John Doe 10:17 25. Aug 2005

No kuule, loogiline et AD&D-s sulle DM ei anna enam värki kätte kui on juba näha et kui annaks siis läheks asi liiga heaks...

Aga mis Neverwinter Nightsi puutub, siis täiesti ilma cheatimiseta. Seal on noid jõuvöösid ja kindaid nii laialt liikvel et ei ole probleem str ja con kõrgeks saada.

Ja nagu tavaliselt dwarf warriorit tehes lastaksecha, int ja wis hästi põhja et rohkem str-i saada.
QK oli jumalast aus vend, ma ei tea kui ta midagi muud tegi kui ainult oma piibliteemat kaitses. Mingi Pronto kogu aeg ürssis ja keegi teine saatis märkusi, kui ma prontot palusin, et ta ei laimaks pidevalt teisi.

John Doe
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 20:47 25. Aug 2005

John Doe kirjutas:No kuule, loogiline et AD&D-s sulle DM ei anna enam värki kätte kui on juba näha et kui annaks siis läheks asi liiga heaks...

Ei oska midagi öelda selle kohta, vähemalt mitte midagi head. Pealegi dwarf pole nagu eriti vastaste raiumiseks vaid tavaliselt võtab tema löögid enda peale. Ega asjata pole olemas "Dwarven defenderit".
John Doe kirjutas:Aga mis Neverwinter Nightsi puutub, siis täiesti ilma cheatimiseta. Seal on noid jõuvöösid ja kindaid nii laialt liikvel et ei ole probleem str ja con kõrgeks saada

Aga mitte veerand minutiga, ega ;)

John Doe kirjutas:Ja nagu tavaliselt dwarf warriorit tehes lastaksecha, int ja wis hästi põhja et rohkem str-i saada

Ja nagu tavaliselt on rollimäng sul null.
Olorin
Arhimaag

asdf

PostitusPostitas QK 17:08 26. Aug 2005

heh... selle tema rollimängu puudumise ja raiumisega liialdamise pärast olen ma John Doed vist küllalt sõimanud. Mitte et sellest piisaks ja mitte et see teda häiriks, nii et laske edasi, ongi vürtsikam. Äkki liitun isegi :D
tulge appi! palun!
QK
Bännitud

Kasutaja avatar

Re: asdf

PostitusPostitas Olorin 17:38 26. Aug 2005

QK kirjutas:heh... selle tema rollimängu puudumise ja raiumisega liialdamise pärast olen ma John Doed vist küllalt sõimanud. Mitte et sellest piisaks ja mitte et see teda häiriks, nii et laske edasi, ongi vürtsikam. Äkki liitun isegi :D

No tubli töö, sõima aga edasi (aga soovitavalt mitte foorumis). Kohe üldse ei meeldi sellised inimesed, kes (suht) korralike PC-RPG-sid hack&slashiks muudavad. Ise üritan ikka rollimängu teha nii palju kui võimalik.
Olorin
Arhimaag

PostitusPostitas John Doe 21:11 26. Aug 2005

NO miss rolli? on mets ja metsas on n+73 ogret. Kui sa seal mingi targa maagiga rolli lähed mängima siis tsiteeriks selle peale raamatut "poisid tänavalt" (kus ühe tegelase nimi oli Oss muide) : "Vaata et sa sealt kaigast ei saa". Ehk siis Neverwinteri rollimäng piirdub sellega et ajad tarka juttu rahvaga ja saad questi et too seda ja seda ja siis tood. Siis saad head värki ja kui rollimängija oled siis ei löö seda maha kes questi annab. Kah valik. Aga NwN-is tuleb vastaseid lihtsalt liiga palju, ärge hakake üldse rääkimagi et seal palju rolli mängimist on. JA ei ole mitte hack&slash vaid slash&slash sest kahekäekirves teeb 1d12 aga kahekäemõõk 2d8. JA maag on mõttetu teha, teistest rääkimata (eriti vibumees).

John Doe
Deaktiveeritud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 21:36 26. Aug 2005

John Doe kirjutas:Ehk siis Neverwinteri rollimäng piirdub sellega et ajad tarka juttu rahvaga ja saad questi et too seda ja seda ja siis tood. Siis saad head värki ja kui rollimängija oled siis ei löö seda maha kes questi annab. Kah valik. Aga NwN-is tuleb vastaseid lihtsalt liiga palju, ärge hakake üldse rääkimagi et seal palju rolli mängimist on. JA maag on mõttetu teha, teistest rääkimata (eriti vibumees).

Seda keegi ei väitnudki, et NWN just rollimängude tipp oleks. Ma usun, et sa teeks h&s-i ka Baldurs Gate`s või Arcanumis, mis on täiesti korralikud rollimängud. Pealegi on isegi parimates arvuti-rollimängudes suures osas hakkimist, rollimäng põhineb sellel, mida sa teed, kui sa ei haki, näiteks kui sa linnas oled.
ÜHTKI tegelast ei ole mõtetu teha, kui sa tema mängimisse sisse elad, vaatamata sellele, et ta saab isegi goblinikambalt haledalt peksa.
Olorin
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas HumptyDumpty 11:34 27. Aug 2005

P@kapikud on kommitoojad, s6dalased, kaevurid jne. korraga, oleneb lihtsalt olukorrast ja vaatevinklist, mytoloogiaga ongi see jama, et seda pole olemas, seega pole v6imalik t6estada et eelnevatest n@idetest ainult yks on t6ene. Vot nyyd alles peaks jutul l6pp olema :D
Otsib mängu Tallinnas...
HumptyDumpty
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas malevlane 16:28 3. Apr 2006

minu versioon päkapikkudest (mis on muidugi õige):

Päkapikk on päka pikkune (sealt nimigi) inimesekujuline olevus. Võib elada ka inimeste suhtelises või koguni vahetus läheduses, ent enamasti eelistab inimtühje kõnnumaid (laanemets, rabasaar, võpsik jmt). Oma olemuselt pole ta sama, mis inimene, pigem kuulub mingit laadi loodusvaimude hulka. Omab palju vanu teadmisi, mille inimene on suuresti juba ammu ära unustanud (kas või tänu sellele, et on omaks võtnud massikultuuri a la Tolkieni looming). Päkapikk võib end oma suva järgi inimesele näidata, ent viimasel ajal eelistab seda pigem mitte teha. Ja milleks näidata, kui keegi niikuinii ei usu, mida näeb.
Kommitoojate päkapikkude osas ei võta ma seisukohta.
Päkapikk kui tegelane Keskmaalt (dwarf) on hoopis mingi muu tegelane, kellele oleks ideaalis segaduste vältimiseks tarvis paremat eestikeelset vastet.
malevlane
Seikleja

PostitusPostitas trhall 13:45 11. Sept 2006

Ma arvan et p2kapikud on temperamentne,rahulik aga tugev rahvas kes on osavad kaevurid oma tugevuse t2ttu ja nad kummardavad Kivijumaid.

PS:Haldjad ja P2kapikud ei saa sellep2rast l2bi et kuna tglt on ju haldjad P2kapikkude jaoks hiiglased, ning seet6ttu haldjad solvasid kunagi p2kapikke karmilt ja kuna p2kkapikkud on temperamentne rahvas ei salli nad enam 8ldse haldjaid. :P
...
trhall
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 14:14 11. Sept 2006

trhall kirjutas:Ma arvan et p2kapikud on temperamentne,rahulik aga tugev rahvas

Temperamentsed ja rahulikud on nad kindlasti, aga ma lisaks, et nad on veel ka tugevad ja nõrgad. :rolle:
hmmm... mh?
Olorin
Arhimaag

PostitusPostitas trhall 14:48 11. Sept 2006

nujah
...
trhall
Vanem õpipoiss

EelmineJärgmine

Mine Folkloor ja mütoloogia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline