Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Õudusunenäod.

Arutlused rahvapärimuse üle

Moderaatorid: surra, Irve, ohpuu, teknoloog

PostitusPostitas Orz 14:13 13. Nov 2006

See unenägu ei olnud tegelikult üldse õudne, pigem üllatav ja põnev...

Ma nägin unes ühte kummalist hallist urbsest kivist astmikpüramiidi (4...6 kõrget astet, tipus oli miskine samast materjalist mittemidagiütlev sümbol), sissekäik oli kandiline. Väljas paistis päike, püramiidis oli hämar. Hõljusin nähtamatuna (nagu paljudes unenägudes) sinna sisse vaatama, et mis värk on. Seal oli suur saal, mis oli kahel tasapinnal: väljakäigu esimene pool oli madalam, tagumine osa oli paar astet kõrgem ning trepp oli kahe seinajupi vahel, igatahes sissekäik oli väga lai, sealt oli kohe näha, et tagapool on üks kamber lahtise ukseavaga, kus üks valges pidulikus riietuses tšikk (natuke meenutas pulmakleiti) seisis ja vaatas allapoole ukseavast välja. Mind ta ei näinud. Tema taga oli kaks Gargoyle kuju, hallist siledast kivist, nende ees päris suur bassein (väga madal, aga oma 25 m. pikk, vesi oli sinakat tooni ja selge). Olles natukene seda vaatepilti uurinud, pöörasin pilgu väljapääsu poole. Nüüd nägin, et parempoolses eesruumis on üks suur valge külmkappi meenutav kapp ja üks pruunist väärispuidust kapi moodi kandiline mööblitükk. "Külmkapp" oli tavalisest suurem, oma poolteist meetrit lai ja kaks meetrit kõrge. Uurisin törtsu ruumi, tšikk toimetas midagi basseini ääres, oli kuulda, kuidas ta riided kahisesid... Järsku >pauhti!< avanes külmkapp, sealt astusid kiirmarsil välja neli ühesugust paljast meest, kolm tükki eespool ühte sammu, neljas kiirustas kuidagi vähem organiseeritud olemisega eesolijatele järele. Paari sekundiga jõudsid nad naabruses oleva "pruuni kapini", mille külmkapipoolsel küljel avanes kiiresti uks - nagu liftil - ja jorsid marssisid sisse. Ise imestasin, et mis kurat - inimesed külmkapis - kellega või millega tegu?! Vaevalt olid nad sisse marssinud, kui kapi tagumisest avausest marssis välja neli valge särgi, lipsu ja musta ülikonnaga varustatud suurt kasvu tüüpi, kes marssisid peauksest välja päikese kätte, esimesed kolm marsisammu ja viimane kuidagimoodi järele kooserdades. Nüüd ma olin küll üllatunud - mis värk on - kapp paneb sekundi-pooleteisega inimesed riidesse?! Kas...? Ei tea - valges kleidis tšikk vaatas rahulikult trepi pealt nende lahkumist, kaks liikumatut Gargoyle kuju ja bassein seljataga...

marks kirjutas:Unenäod on aga senimaani, teadusele üks huvitavamaid uurimisobjekte.

Jah, väga huvitav teema. Näiteks erinevad une faasid, mis võimeid või mõõdetavaid suurusi nende esinemine/mitteesinemine ja määr mõjutab. EEG on ka muidugi väga abiks pill, et teaduslikke andmeid tekitada.
°
Orz
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas holebuulD 23:25 10. Jaan 2007

Täna nägin ühte rõvedat unenägu. Oles eelnevalt enne magamaminekut vaadanud filmi jaapani relvadest, kus testiti katanat. See torgati profi poolt läbi turvistatud inimese torso meenutavat materjali. Katana tungis kogu värgindusest läbi.

Unenäos läksime perega kuskile puhkama, mingi jõle imelik koht oli. sõitsime mere poole ja järsku hakkas meie auto vee peal sõitma. Sõitsime siis edasi, mingite laidudeni. Iga laiu peal oli üks suurem maja. Rahvast oli paar inimest ja needki olid oma majade korterites. Ja ei rääkinud midagi. Vaatasime paljudes majades ringi, ja avastasime, et paljudes neist on jaapani sõjarelvi. Võtsin siis ühes majas (lai ruum oli) mingisuguse suvalise jaapani tera kätte. Ülejäänud pere seisis eemal ja ma hakkasin sellega vehkima. Vaatasin, et ossa kui äge ja vehkisin natuke aega. Siis hakkasin seda tuppe tagasi panema, kuid käsi natuke värises ja ei saanud, siis võtsin mõõga tagurpidi kätte ja üritasin. Samal hetkel lõikas mõõga tagumine tera läbi veenid mu randme kohalt. Ja pool unenägu oli veel ees...
holebuulD
Manatark

PostitusPostitas fix' 22:43 18. Veebr 2007

Erm, mäletan kuidas ma läksin umbes kell 2 öösel magama ( omme oli koolipäev ) okei , magasin umbes ilusti 3 tundi vms , siis kell 5 ommikul kui ema & isa läksid tööle nägin mingit vikatika meest kuidas ta mu keha keskelt pooleks tegi , siis ärkasin sain siis aru , et oli uni kuid ikkagi suht hirmus oli ennem^.[/b]
MUSIC IS OUR FREEDOM!
fix'
Vandersell

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paadikapten 15:31 20. Veebr 2007

Ennast kõrvalt vaadates tundub vahel, et elu on üldse üks õudusunenägu, kuhu ma vastu oma tahtmist olen sattunud ja kus eksisteerimise ainus eesmärk on ka kaasinimeste elu võimalikult haigeks õudusunenäoks muuta....
Huvitav, miks siis usklikud oma Põrgut veel maa alt otsivad :rolle:
paadikapten
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Amelia 18:03 21. Juul 2007

Eriti nõme on see, et kui tead, et näed und ja kui tunned ohtu ja, et asi läheb kontrolli alt välja, värk muutub õudseks, siis ma äratan end sellisesse olekusse, kus ei ole mitte midagi. Aga ma ei ole üleval - magan.
Ning saan uuesti sukelduda unedesse ning eriti nõme on see, kui algab seesama uni.. Niiviisi olen ma päris mitu korda ühe öö jooksul sama und näinud..
Vampire Elder Amelia.

Surmatooja
Amelia
Seikleja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sandersa 18:38 21. Juul 2007

minul olid mõni kuu tagasi mingi vana unenäo pärast unehäired(öösel värisesin magamise ajal).seletada seda unenägu ei oska. vahel oli miski läbinisti valge ruum,kus juhtus koguaeg mingit eiteamisgammajaad.

siis on veel palju olnud mingi selline õudukas, kus algises olen mingis ruumis,mingi ukse kõrval istub mingi poiss või tüdruk. lähen uksest sisse, näen. valge ruum,mingid hiiglasuured robotlohed sees. vaatan neid paar sekki.järsku sööb üks mu ära.

ja veel mingi hunnik ühekordseid õudukaid. viimase paari kuu jooksul pole ühtegi õudusunenägu näinud. :)
Viimati muutis sandersa, 22:38 26. Dets 2010, muudetud 1 kord kokku.
ELAGU VABADUSE ORDU!!!
ELAGU PARODISTID!
sandersa
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Amelia 13:38 22. Juul 2007

valge ruum,

Hullumaja :lol:

Okok.. Tegelikult ma kuskilt lugesin, et õudusunenägusid näevad need, kes usuvad sellesse ehk, kes arvavad või kardavad, et midagi sellist võib juhtuda.. Imelik jh..
Tundub, et ma kardan jälitajaid ja tavalisi inimesi (nt töömehi), kes tulevad julgelt kruvikeeraja käes ja killivad mu ära... :cry: :P
Vampire Elder Amelia.

Surmatooja
Amelia
Seikleja

PostitusPostitas tenar 14:45 22. Juul 2007

Tundub pigem nii, et siin kirjutajate unenäod paistavad küll olema sellised asjad, mida just sooviks kogeda. Võttes arvesse, et tegemist on ulme ja õuduse fanattidega, kes väga naudivad raamatutesse ja filmidesse jne süvenemist, siis on unenägu just see koht, kus nad seda kõige "reaalsemalt" teha saavad:) vahva.

Ise päris selliseid veriseid asju ei ole näinud. Aga mingi periood oli pea iga öö ja umbes kuu aega jutti üks unenägu. Igas selles unenäos oli mingi maja ja too maja pidi kindlasti olema pooleli; kas ehitustööd pooleli või üleüldse unustatud. Neis majades olid mul alati oma käigud. Salajane lift, või muu käik köögi kapist pööningule vmt. Need polnud mingid spets omarajatud käigud, mida ma nagu hullumeelne enda lõbustamiseks oleks teinud. Need olidki kohe ehitusplaanis ette nähtud, lihtsalt keegi ei viitsinud neisse süveneda ja ei teadnud neid.
Igatahes ma ka alati põgenesin kellegi eest. Kord mendid, kord kursakaaslased, kes arvasid, et ma olen kõigi lõputööks tehtud prillid piistu pannud jne. Aga see oli savi. Kõige rohkem häirisidki need poolikud majad. Mis see tähendas?
Üks tuttav väitis, et maja tähendab su keha ja vaimu, korrused erinevaid elundeid ja funktsioone. Kui nii võtta, siis alustatakse maja ehitamist ju maapinnalt, ehk siis pooliku maja juures võib kõige rohkem puudulik olla katus :D. Noh...kui ma selle korra enda jaoks läbi mõtlesin, siis kadusid ka unenäod. therefore, i seem to be not quite well :roll: No jumal sellega, vähemalt on mu elu iga päev põnev.
tenar
Vandersell

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sandersa 19:34 22. Juul 2007

Amelia kirjutas:
valge ruum,

Hullumaja :lol:

Okok.. Tegelikult ma kuskilt lugesin, et õudusunenägusid näevad need, kes usuvad sellesse ehk, kes arvavad või kardavad, et midagi sellist võib juhtuda.. Imelik jh..
Tundub, et ma kardan jälitajaid ja tavalisi inimesi (nt töömehi), kes tulevad julgelt kruvikeeraja käes ja killivad mu ära... :cry: :P
my nightmare has escaped from the damn ASYLIUM!!! :D :D :D

usuvad..erm,ma ei usu, et mind mingid prussakate hordid ära söövad, samal ajal kui ma oma vanaema keldris olen :D kuigi olen ma sellist unenägu ka näinud :D
ELAGU VABADUSE ORDU!!!
ELAGU PARODISTID!
sandersa
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Amelia 13:22 23. Juul 2007

usuvad..erm,ma ei usu, et mind mingid prussakate hordid ära söövad, samal ajal kui ma oma vanaema keldris olen kuigi olen ma sellist unenägu ka näinud

:lol: Aga mine tea ehk see on miski alateadvuses vms :P
Njaa.. vb sellepärast need unenäod nii huvitavad ongi, et vahel näed seda, mida tahad, või, mida kardad ja siis näed, kuidas prussakad su ära õgivad :lol:
Ja siis ükskord jääd üksi sinna keldrisse luku taha ja tulevadki mingid prussakad ja siis mõtled, et ouš! ja vot siis hakkab jube :D
ma loodan, et nii ei juhtu..[/quote]
Vampire Elder Amelia.

Surmatooja
Amelia
Seikleja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas barbar123 14:16 23. Juul 2007

Mina pole tükk aega (umbes 3-4a, võibolla ka rohkem) enam ühtegi õudusunenägu näinud...........
Kurjad mõtted..........................
barbar123
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas VincentArckharum 15:32 23. Juul 2007

Kõik oleneb, mida sina õudsaks pead ja kuidas keegi teine midagi õudsaks peab ^^

Mina pean õudsaks nt lähedaste kadumist. Või valgusega täidetud ruumis olemist...
"My name is a word of power on the lips of my followers. You can't escape me, i'm inside your mind."
VincentArckharum
Orkipäälik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas barbar123 11:37 25. Juul 2007

VincentArckharum kirjutas:Kõik oleneb, mida sina õudsaks pead ja kuidas keegi teine midagi õudsaks peab ^^

Mina pean õudsaks nt lähedaste kadumist. Või valgusega täidetud ruumis olemist...

Mõistetav.....

Ma isegi ei oska öelda, mis minu jaoks oleks õudne. Pole midagi sellsit veel kogenud.
Kurjad mõtted..........................
barbar123
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Amelia 12:26 25. Juul 2007

Selline asi on ka, et, mis tunudub unenäos hirmus õudne ja jube (no ma ei tea, nt, et keegi sarimõrtsukas ajab taga vms), ei ole päriselus ja ärkvel olles üldse hirmutav.

Ent siiski pean mainima, et jube lahe on unes kukkuda. See tunne on spookilt mõnus :D
Vampire Elder Amelia.

Surmatooja
Amelia
Seikleja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sandersa 11:32 26. Juul 2007

....
Viimati muutis sandersa, 12:55 30. Juun 2012, muudetud 1 kord kokku.
ELAGU VABADUSE ORDU!!!
ELAGU PARODISTID!
sandersa
Vanem õpipoiss

EelmineJärgmine

Mine Folkloor ja mütoloogia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll