Leht 1 koguhulgast 3

vampiirid(müüt või tegelikkus?)

PostitusPostitatud: 16:57 11. Sept 2007
Postitas w.i.t.c.h
Kaua oleme kuulnud jutte vampiiridest kes käivad hilistel õhtutundidel
ringi.Niisiis tahaksin teada kas teile on vampiirid müüt või
tegelikkus?Ehk olete ise vampiir või olete mõnda kohanud.
Tahaksin mainida paari asja mis ei vasta vampiiride kohta tõele,
ehk olete te neid muinasjuttudes kuulnud:Vampiirid ei karda küüslauku,
riste,janad ei muutu väikesteks nahkhiirteks.
Eile õhtul võisime näha kanal kolme pealt filmi Van Helsing
kui te seda vaatasite siis mida te sellest arvate?

PostitusPostitatud: 17:10 11. Sept 2007
Postitas holebuulD
Van helsingis dracula jah ei kartnud mainitud asju. teised kartsid. muide vampiirid pole filmi põhjal mõeldud välja. fil on vampiiride põhjal mõeldud välja, mis on ka omakorda välja mõeldud.
Kusjuures kuskil siin foorumis andis keegi lingi artiklile, mis rääkis, kuidas yks teadlane v matemaatik tõestas vampiiride olemasolu valeks. Kui yks vampiir hammustaks kuus keskmiselt 1 inimest, siis oleks kõik inimesed maal juba vampiirid. lihtne.

PostitusPostitatud: 17:59 11. Sept 2007
Postitas tank
see oli see briti teadlane.

PostitusPostitatud: 18:37 11. Sept 2007
Postitas Sisalik
Teemaalgatajale -

vampiiriteema algus maailma kirjanduses (Bram Stoker. Zhanri klassika. Õudusromaan, mitte muinasjutt.):

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?1427

ja selle modifikatsioon (energiavampiirid):

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?21806

PostitusPostitatud: 18:56 11. Sept 2007
Postitas Ghostwizard
Õigupoolest oli enne Bram Stokerit veel kaks tuntud vampiiriteost.
Polidori "Vampyr" ja Le Fanu "Carmilla" kuigi jah, tegu ei ole maailmakkulsate raamatutega, on and mõjutanud Stokeri teost.

Kusjuures kuskil siin foorumis andis keegi lingi artiklile, mis rääkis, kuidas yks teadlane v matemaatik tõestas vampiiride olemasolu valeks. Kui yks vampiir hammustaks kuus keskmiselt 1 inimest, siis oleks kõik inimesed maal juba vampiirid. lihtne.


Lihtsalt teoreetiliselt vampiirikirjanduse ja müütide põhjal võtta, siis on väga haruldane, et kellegi vampiiriks muutmiseks vaid hammustusest piisaks. ( Parim näide Anne Rice teosed ja rollimänguvaldkonnast selised toredad asjad nagu Vampire: The Masquerade või Requiem )

PostitusPostitatud: 19:24 11. Sept 2007
Postitas pronto
Ma aru olen saanud, peab enamustes horrori üllitistes vampiiriks saamiseks vampiiri verd jooma ja härrased vampiirid olid enda vere valamisega (ennatigi veel teiste kurku) suhteliselt kitsid.

PostitusPostitatud: 20:09 11. Sept 2007
Postitas Shadow
Üks päris kobe ja küsijale eakohane lugu vampiiriks saamisest:

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?160131

PostitusPostitatud: 20:42 11. Sept 2007
Postitas Ove
Parim vampiirikas läbi aegade (minu arust)....Ekraniseering on ka väga hea.

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?20395

PostitusPostitatud: 20:46 11. Sept 2007
Postitas Ghostwizard
pronto kirjutas:Ma aru olen saanud, peab enamustes horrori üllitistes vampiiriks saamiseks vampiiri verd jooma ja härrased vampiirid olid enda vere valamisega (ennatigi veel teiste kurku) suhteliselt kitsid.


Noh, variatsioone on erinevaid, võimalik, et ma panen ka väheke mööda. On veel mingeid variante, kus vampiir peab pikema aja jooksul kelleist toituma või on mingi muu oluline fakt. Sõltub teosest. Raamat Verelegendid peaks vist kõik üldisemad variandid ja igasugused muud faktid vampiirilegendidest ja müütidest kokku võtma. Iseenesest soovitan seda raamatut, päris huvitav lugemine.

PostitusPostitatud: 20:55 11. Sept 2007
Postitas Tindome
No tule igavik ja pimedus appi!
Jah, ma olen vampiir. Päeva ajal istun oma läpakaga kirstus ja loen rollimängurite foorumeid, sest nii igav on, öösel hammustan salaja koduloomi ja inimesi. Praegu just asutan välja minema.
Nüke on selles, et surnuks ei tohi isegi koera hammustada, muidu läheb üldrahvalikuks kisaks ning tuleb varsti teise linna kolida. Noh, et taud, vereimejad jne.
Tegelikult on kogu see vampiiriglamuur ja asi inimeste perversne fantaasia. Tahetakse uskuda, et luurav oht on midagi kaunist ja põnevat nagu tiiger. Reaalsus on ühekülgne toidulaud, lollakate orazhide tänavavalgustite igavene põlemine silmapõhjades, ja lehmalaudahais. Lehma käest, tead, saab 4 liitrit verd, ilma et ta seda eriti pahaks paneks, nii et enamjaolt elan maal ja kannan jalas kirsasid, et mitte püksisääri lehmasõnnikuga kokku teha.

Meisugused on loomu poolest üksiklased, nii et pole ka suurejoonelisi balle, vingeid olenguid, veriseid ühisjahte vms. Tänapäeval vampiir olla on vaevaline, riske minimeeriv ja ajuti kaunis räpane olemisviis.

PostitusPostitatud: 23:36 11. Sept 2007
Postitas Dani
Njaa, hallhullukesest on kahju.
Mina olen samuti vampiir, aga ma pean jäneseid. Pean küll ise neid toitma ja nende eest hoolitsema, ent vähemalt pole toiduga probleeme. Ühest jänesest ei saa küll väga palju verd, aga pole hullu, elab vähemalt ära. Ja nad paljunevad õnneks nagu, noh, jänesed.
Pealegi, nahad müün ma maha ja saan sealt natukene lisaraha endale.

Sellest väikesest probleemist päikesega saab ka tegelikult väga lihtsalt mööda, nimelt pole Eesti esiteks nagunii väga tuntud oma imeilusa ilma poolest ning kui päike siiski paistab, on mul alati vihmavari kaasas. Selline vana, must, ilus ja riidest vihmavari. Võibolla on keegi isegi märganud mind sellega ringi kõndimas, aga palun, ärge tulge mind seepärast tüütama. Olla vampiir on nagu omada mingit eksootilist haigust, nii et see pole midagi erilist ja ma tunnen pigem piinlikkust selle tõttu...

Aga edu kõikidele teistele kaasvereimejatele, ehk kohtume kolme aasta pärast polaaröö ajal peetaval ülemaailmselt vampiiride konverentsil Alaskal, kus käsitletakse palju põnevaid teemasid. Päe... öökorras on nii vere kloonimisel tehtavad edusammud; lihtsad nipid, kuidas ühiskonnas paremini hakkama saada; ülevaade töödest, mida saab teha ka meie praeguse... probleemiga; antakse nõu, kuidas vältida tänavapildis juhuslikult kohatud ristide ja muu sarnasega kaasnevaid negatiivseid mõjusid ning on kavas ka väga hea loeng: "Vampiirid - kas igand või tulevik", mida peab lugupeetud Lloyd Crowley! Ja ärge unustage - toimub ka retseptivõistlus ning peetakse kirbuturgu. Viimasele on vajalik eelregistreerumine ning, ärge unustage, orjandus on väga paljudes kohtades seadusevastane! Registreerumiseks võtke ühendust oma lähima satanistliku deemonkiriku ülempastoriga.

PostitusPostitatud: 13:56 12. Sept 2007
Postitas w.i.t.c.h
nii kõik teavad mind kui nõida kuid siiski pean ütlema et olen ka vampiir ja kahjuks teab üks mu sõber sellest kuna kui ma tal külas käisin tegi ta parajasti süüa ja lõikas sõrme ta sammus kraanikausi juurde aga mina astusin talle ette ja panin ta sõrme endale suhu ja imesin ta verd nii siis saigi ta sellest teada!!!

PostitusPostitatud: 14:01 12. Sept 2007
Postitas Dan
w.i.t.c.h kirjutas:nii kõik teavad mind kui nõida kuid siiski pean ütlema et olen ka vampiir ja kahjuks teab üks mu sõber sellest kuna kui ma tal külas käisin tegi ta parajasti süüa ja lõikas sõrme ta sammus kraanikausi juurde aga mina astusin talle ette ja panin ta sõrme endale suhu ja imesin ta verd nii siis saigi ta sellest teada!!!


Ma kardan et nii on kõige lihtsam endale mõni h-tähega algav viirus saada.

Ma soovitan siinkohal ronida kuhugi majakatusele ja alla hüpata. Vampiirid suudavad ju nahkhiirteks muutuda ja lennata.

PostitusPostitatud: 14:11 12. Sept 2007
Postitas Lõvi
Ma parem ei ütle, mida ma mõtlesin w.i.t.c.hi viimast postitust lugedes. :P
Eesti vampiiride vastu peaks aitama Otepää püssi koopia, mis on laetud hõbekuulidega.

PostitusPostitatud: 15:31 12. Sept 2007
Postitas Tindome
Sul on sõbranna.
Järeldus: sa ei saa olla vampiir.
Ükski vampiir ei semutse toiduga /ja miks peakski? MISJAOKS?/ ja omavahelistest jahialade piiridest peetakse väga punktuaalselt kinni.