Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

vampiirid(müüt või tegelikkus?)

Arutlused rahvapärimuse üle

Moderaatorid: surra, Irve, ohpuu, teknoloog

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 15:39 12. Sept 2007

Mina olen toiduvampiir :)
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 16:18 12. Sept 2007

Ghostwizard kirjutas:Õigupoolest oli enne Bram Stokerit veel kaks tuntud vampiiriteost.

Neid oli ikka tunduvalt rohkem. Nii neid, kus sõna "vampiir" ei kasutata, kui neid, kus seda kasutatakse.
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bernard 17:56 12. Sept 2007

Ärge toitke trolli !

Iseenesest võib ju vampiirimüütide algete üle arutleda ja sellisena pole see teema täielik õngitsemisakvaarium.

Aga et asi (algataja soovist hoolimata) mõtetuks plämaks ei läheks on kõige targem w.i.t.c.h.'i, tükkis tema tähelepanuvajadusega, lihtsalt ignoreerida.
Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

www.larp.ee
Bernard
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paljasjalgne 19:18 12. Sept 2007

Bernard kirjutas:Ärge toitke trolli !

Iseenesest võib ju vampiirimüütide algete üle arutleda ja sellisena pole see teema täielik õngitsemisakvaarium.

Aga et asi (algataja soovist hoolimata) mõtetuks plämaks ei läheks on kõige targem w.i.t.c.h.'i, tükkis tema tähelepanuvajadusega, lihtsalt ignoreerida.

Heh heh. Aga inimestel on lõbus ja see ju ongi peamine :)

Ütleks ka, et ma olen toiduvampiir, aga see pole enam üldse originaalne (mis siis, et on tõsi). Ja kuna ma siiski olen algselt inimesest tehtud, on mul omnivoorsus mingil määral säilinud ja tomatimahla joon ka suurtes kogustes - siis kui veri on dieedi seisukohalt liiga rammus või pole parajasti kättesaadav. Ketšupivampiire teate? Nood ka toitusid suures osas tomatisaadustest. Kui üks silm kinni pigistada, siis pole maitsestatud mahl verest üldsegi nii oluliselt halvem.
Orkaan Zelda ja tema Hämmastav Konnasadu
paljasjalgne
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paadikapten 21:59 12. Sept 2007

Aga mina olen... teevampiir. Kuum tee ohtra suhkru või meega... ja päevas võib seda vabalt üle 2 liitri kuluda.
paadikapten
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 22:52 12. Sept 2007

mart kirjutas:
Ghostwizard kirjutas:Õigupoolest oli enne Bram Stokerit veel kaks tuntud vampiiriteost.

Neid oli ikka tunduvalt rohkem. Nii neid, kus sõna "vampiir" ei kasutata, kui neid, kus seda kasutatakse.

Ega sul juhtumisi pole teada neid, kus sama koll ilma oma vampiirinimetuseta esineb? Ses mõttes, et täitsa huvitav oleks lugeda ja tutvuda -- usutavasti on nad juba Gutenbergi projekti raames loetavad?
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 0:45 13. Sept 2007

Irve kirjutas:Ega sul juhtumisi pole teada neid, kus sama koll ilma oma vampiirinimetuseta esineb? Ses mõttes, et täitsa huvitav oleks lugeda ja tutvuda -- usutavasti on nad juba Gutenbergi projekti raames loetavad?

Goethe tuleb ilma pikemalt mõtlemata meelde (Die Braut von Corinth http://web.uvic.ca/geru/487/corinth.html pole väga pikk). Neid oli veel, meenutan... Kas sa tahad enne Stokerit, Dumas'd või Byronit, või huvitavad hilisemaid ka?

hiljem: Emily Brontë, Wuthering Heights (meenutan edasi)
mart
Dominus Monstrorum

PostitusPostitas Sisalik 8:32 13. Sept 2007

Irve,

(Kokkuvõttev) vastus Sinu küsimusele on antud teemas eespool olemas:

Ghostwizard kirjutas:Raamat Verelegendid peaks vist kõik üldisemad variandid ja igasugused muud faktid vampiirilegendidest ja müütidest kokku võtma. Iseenesest soovitan seda raamatut, päris huvitav lugemine.

Link ja isutekitamiseks :D natukene sisukirjeldust ka:

"Vampiirimüüte leidub peaaegu igas kultuuris üle kogu maailma. «Verelegendid» süüvivad verejanuliste libasurnute ja deemonitega seotud uskumustesse - alates Vana-Egiptusest ja Antiik-Kreekast ja lõpetades tänapäevaga. Vältimata õõva tekitavaid üksikasju, uurivad autorid üleloomulikkust vampiirist pajatavate lugude tekke ja jätkuva köitvuse põhjusi. /---/"

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?156959
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

PostitusPostitas w.i.t.c.h 16:34 13. Sept 2007

Kood: Vali kõik
Ükski vampiir ei semutse toiduga

Miks mitte ja kes ütles et ta polem mulle toit??
Ma lihtsalt ei taha tema verd kuna sellel on imelik maitse:)
NõIaD.
w.i.t.c.h
Asjatundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tindome 16:49 13. Sept 2007

...ma lähen pigem päevitama kui hakkan sinuga vaidlema.
Tindome
Loitsija

PostitusPostitas w.i.t.c.h 11:38 16. Sept 2007

Tahaksin teada veel et kuidas te avastasite et olete vampiir?
NõIaD.
w.i.t.c.h
Asjatundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas paljasjalgne 12:31 16. Sept 2007

t.w.i.t.c.h kirjutas:Tahaksin teada veel et kuidas te avastasite et olete vampiir?

Mina näiteks avastasin ühel päeval, et ma ei suuda eriti pikka aega üldse toiduta olla... õudsalt paha hakkab ja lõpuks tulevad värinad ja tõmblused. Tavaliselt kui toitu ei ole ligi, siis tomatimahl ajab ikka asja ära ja nii ma lõpuks saingi teada, et ma olen toiduvampiir ja tomatimahlavampiir. Neist teistest asjadest, mida ma vampiiran, ma igaks juhuks siin avalikult ei räägi, aga kui väga tahad, siis privaatselt ikka võin. :)
Orkaan Zelda ja tema Hämmastav Konnasadu
paljasjalgne
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ghostwizard 12:39 16. Sept 2007

w.i.t.c.h kirjutas:Tahaksin teada veel et kuidas te avastasite et olete vampiir?

Ma ei tea... lugu nagu selline, et sellist asja pole nagu kuigi raske tähele panna. Võttes kokku erinevad tegurid, mis asjaga kaasnevad.
Erien ei olnud turvaline mäng, Erien oli väga tõhusa turvakontrolliga mäng. - logerin
Ghostwizard
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heart 13:19 16. Sept 2007

Noh, ma olen ka teise inimese näppu imend wms asja...
Tawaliselt olen aint selle inimese werd imend, kellega ma paaritun. Kah samal põhjusel, et kätte lõikand wõi sääsk imend wõi parm nosind wms. Et.. päikse kohta ei oska midagi kosta - wõtan seda suwel ülima rõõmuga ja küpsen selle käes ka omajagu(lähen pruuniks). Küüslauku armastan ka. Oma kasse ka ja weel palju muud.

Aga muidu mulle meeldib weise sisefilee keskelt toore ja mahlasena.

Ja Bernard... Berdnardi ei maksa tõsiselt wõtta. Kuna tal endal on nii igaw elu, siis kadestab kõiki, kel see natukenegi põnewam on.
"...vahel helbena suudan Su juurdegi tulla ja Sa näed minust heledat und"
Heart
vändagängster

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dani 14:46 16. Sept 2007

Noh, nagu Kõustki ütles, seda polnud eriti keeruline tähele panna.
Kõnnin ühel õhtul pirolt koju, jõuan üle kaarsilla ja natuke edasi põõsaste vahele, järsku hüppab mingi tüüp kaela. Alguses oli küll väga jube, aga ega ma ei jõudnud karjuda või vastu hakata kah eriti, enne kui ta mulle hambad sisse lõi ja siis läks pilt kah eest juba.

No ja kui ma ärkasin ja end esialgsest ehmatusest nahkhiireks muutsin, polnud just raske ära arvata, mis juhtunud oli...

Muuseas, nahkhiireks muutumine pole üleüldse nii tore asi, kui arvata võib. Ma olen seda juba tükk aega harjutanud, aga ikka on täiesti võimatu lennata mingite objektide läheduses, ma kipun alati kõigele otsa põrkama. Pimesi lendamine on ikka kuradi keeruline asi... Veel hullem on uduks muutumisega, nii kui tuleb väike tuulehoog, hajun ma peaaegu ära. Alguses nägin ma pidevalt selle kohta õudukaid, aga nüüdseks on need üle läinud, harjutan ma seda ka ainult kinnises ruumis ja suletud uksega, sest tuuletõmbus on sõna otseses mõttes tappev sel juhul.

Muud aspektid vampiiriks olemise juures jätaksin ma praegu parem enda teada...
Vox clamantis in deserto...
Dani
Haldjate sõber

EelmineJärgmine

Mine Folkloor ja mütoloogia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll