Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

vampiirid(müüt või tegelikkus?)

Arutlused rahvapärimuse üle

Moderaatorid: surra, Irve, ohpuu, teknoloog

vampiirid(müüt või tegelikkus?)

PostitusPostitas w.i.t.c.h 16:57 11. Sept 2007

Kaua oleme kuulnud jutte vampiiridest kes käivad hilistel õhtutundidel
ringi.Niisiis tahaksin teada kas teile on vampiirid müüt või
tegelikkus?Ehk olete ise vampiir või olete mõnda kohanud.
Tahaksin mainida paari asja mis ei vasta vampiiride kohta tõele,
ehk olete te neid muinasjuttudes kuulnud:Vampiirid ei karda küüslauku,
riste,janad ei muutu väikesteks nahkhiirteks.
Eile õhtul võisime näha kanal kolme pealt filmi Van Helsing
kui te seda vaatasite siis mida te sellest arvate?
NõIaD.
w.i.t.c.h
Asjatundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas holebuulD 17:10 11. Sept 2007

Van helsingis dracula jah ei kartnud mainitud asju. teised kartsid. muide vampiirid pole filmi põhjal mõeldud välja. fil on vampiiride põhjal mõeldud välja, mis on ka omakorda välja mõeldud.
Kusjuures kuskil siin foorumis andis keegi lingi artiklile, mis rääkis, kuidas yks teadlane v matemaatik tõestas vampiiride olemasolu valeks. Kui yks vampiir hammustaks kuus keskmiselt 1 inimest, siis oleks kõik inimesed maal juba vampiirid. lihtne.
holebuulD
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 17:59 11. Sept 2007

see oli see briti teadlane.
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

PostitusPostitas Sisalik 18:37 11. Sept 2007

Teemaalgatajale -

vampiiriteema algus maailma kirjanduses (Bram Stoker. Zhanri klassika. Õudusromaan, mitte muinasjutt.):

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?1427

ja selle modifikatsioon (energiavampiirid):

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?21806
Elu on ilus. Enamasti.
Sisalik
Meister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ghostwizard 18:56 11. Sept 2007

Õigupoolest oli enne Bram Stokerit veel kaks tuntud vampiiriteost.
Polidori "Vampyr" ja Le Fanu "Carmilla" kuigi jah, tegu ei ole maailmakkulsate raamatutega, on and mõjutanud Stokeri teost.

Kusjuures kuskil siin foorumis andis keegi lingi artiklile, mis rääkis, kuidas yks teadlane v matemaatik tõestas vampiiride olemasolu valeks. Kui yks vampiir hammustaks kuus keskmiselt 1 inimest, siis oleks kõik inimesed maal juba vampiirid. lihtne.

Lihtsalt teoreetiliselt vampiirikirjanduse ja müütide põhjal võtta, siis on väga haruldane, et kellegi vampiiriks muutmiseks vaid hammustusest piisaks. ( Parim näide Anne Rice teosed ja rollimänguvaldkonnast selised toredad asjad nagu Vampire: The Masquerade või Requiem )
Erien ei olnud turvaline mäng, Erien oli väga tõhusa turvakontrolliga mäng. - logerin
Ghostwizard
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 19:24 11. Sept 2007

Ma aru olen saanud, peab enamustes horrori üllitistes vampiiriks saamiseks vampiiri verd jooma ja härrased vampiirid olid enda vere valamisega (ennatigi veel teiste kurku) suhteliselt kitsid.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Shadow 20:09 11. Sept 2007

Üks päris kobe ja küsijale eakohane lugu vampiiriks saamisest:

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?160131
Shadow
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ove 20:42 11. Sept 2007

Parim vampiirikas läbi aegade (minu arust)....Ekraniseering on ka väga hea.

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?20395
Tolajuss Mängla
Ove
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ghostwizard 20:46 11. Sept 2007

pronto kirjutas:Ma aru olen saanud, peab enamustes horrori üllitistes vampiiriks saamiseks vampiiri verd jooma ja härrased vampiirid olid enda vere valamisega (ennatigi veel teiste kurku) suhteliselt kitsid.

Noh, variatsioone on erinevaid, võimalik, et ma panen ka väheke mööda. On veel mingeid variante, kus vampiir peab pikema aja jooksul kelleist toituma või on mingi muu oluline fakt. Sõltub teosest. Raamat Verelegendid peaks vist kõik üldisemad variandid ja igasugused muud faktid vampiirilegendidest ja müütidest kokku võtma. Iseenesest soovitan seda raamatut, päris huvitav lugemine.
Erien ei olnud turvaline mäng, Erien oli väga tõhusa turvakontrolliga mäng. - logerin
Ghostwizard
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tindome 20:55 11. Sept 2007

No tule igavik ja pimedus appi!
Jah, ma olen vampiir. Päeva ajal istun oma läpakaga kirstus ja loen rollimängurite foorumeid, sest nii igav on, öösel hammustan salaja koduloomi ja inimesi. Praegu just asutan välja minema.
Nüke on selles, et surnuks ei tohi isegi koera hammustada, muidu läheb üldrahvalikuks kisaks ning tuleb varsti teise linna kolida. Noh, et taud, vereimejad jne.
Tegelikult on kogu see vampiiriglamuur ja asi inimeste perversne fantaasia. Tahetakse uskuda, et luurav oht on midagi kaunist ja põnevat nagu tiiger. Reaalsus on ühekülgne toidulaud, lollakate orazhide tänavavalgustite igavene põlemine silmapõhjades, ja lehmalaudahais. Lehma käest, tead, saab 4 liitrit verd, ilma et ta seda eriti pahaks paneks, nii et enamjaolt elan maal ja kannan jalas kirsasid, et mitte püksisääri lehmasõnnikuga kokku teha.

Meisugused on loomu poolest üksiklased, nii et pole ka suurejoonelisi balle, vingeid olenguid, veriseid ühisjahte vms. Tänapäeval vampiir olla on vaevaline, riske minimeeriv ja ajuti kaunis räpane olemisviis.
Tindome
Loitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dani 23:36 11. Sept 2007

Njaa, hallhullukesest on kahju.
Mina olen samuti vampiir, aga ma pean jäneseid. Pean küll ise neid toitma ja nende eest hoolitsema, ent vähemalt pole toiduga probleeme. Ühest jänesest ei saa küll väga palju verd, aga pole hullu, elab vähemalt ära. Ja nad paljunevad õnneks nagu, noh, jänesed.
Pealegi, nahad müün ma maha ja saan sealt natukene lisaraha endale.

Sellest väikesest probleemist päikesega saab ka tegelikult väga lihtsalt mööda, nimelt pole Eesti esiteks nagunii väga tuntud oma imeilusa ilma poolest ning kui päike siiski paistab, on mul alati vihmavari kaasas. Selline vana, must, ilus ja riidest vihmavari. Võibolla on keegi isegi märganud mind sellega ringi kõndimas, aga palun, ärge tulge mind seepärast tüütama. Olla vampiir on nagu omada mingit eksootilist haigust, nii et see pole midagi erilist ja ma tunnen pigem piinlikkust selle tõttu...

Aga edu kõikidele teistele kaasvereimejatele, ehk kohtume kolme aasta pärast polaaröö ajal peetaval ülemaailmselt vampiiride konverentsil Alaskal, kus käsitletakse palju põnevaid teemasid. Päe... öökorras on nii vere kloonimisel tehtavad edusammud; lihtsad nipid, kuidas ühiskonnas paremini hakkama saada; ülevaade töödest, mida saab teha ka meie praeguse... probleemiga; antakse nõu, kuidas vältida tänavapildis juhuslikult kohatud ristide ja muu sarnasega kaasnevaid negatiivseid mõjusid ning on kavas ka väga hea loeng: "Vampiirid - kas igand või tulevik", mida peab lugupeetud Lloyd Crowley! Ja ärge unustage - toimub ka retseptivõistlus ning peetakse kirbuturgu. Viimasele on vajalik eelregistreerumine ning, ärge unustage, orjandus on väga paljudes kohtades seadusevastane! Registreerumiseks võtke ühendust oma lähima satanistliku deemonkiriku ülempastoriga.
Vox clamantis in deserto...
Dani
Haldjate sõber

PostitusPostitas w.i.t.c.h 13:56 12. Sept 2007

nii kõik teavad mind kui nõida kuid siiski pean ütlema et olen ka vampiir ja kahjuks teab üks mu sõber sellest kuna kui ma tal külas käisin tegi ta parajasti süüa ja lõikas sõrme ta sammus kraanikausi juurde aga mina astusin talle ette ja panin ta sõrme endale suhu ja imesin ta verd nii siis saigi ta sellest teada!!!
NõIaD.
w.i.t.c.h
Asjatundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dan 14:01 12. Sept 2007

w.i.t.c.h kirjutas:nii kõik teavad mind kui nõida kuid siiski pean ütlema et olen ka vampiir ja kahjuks teab üks mu sõber sellest kuna kui ma tal külas käisin tegi ta parajasti süüa ja lõikas sõrme ta sammus kraanikausi juurde aga mina astusin talle ette ja panin ta sõrme endale suhu ja imesin ta verd nii siis saigi ta sellest teada!!!

Ma kardan et nii on kõige lihtsam endale mõni h-tähega algav viirus saada.

Ma soovitan siinkohal ronida kuhugi majakatusele ja alla hüpata. Vampiirid suudavad ju nahkhiirteks muutuda ja lennata.
Dan
Tuleloitsija

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lõvi 14:11 12. Sept 2007

Ma parem ei ütle, mida ma mõtlesin w.i.t.c.hi viimast postitust lugedes. :P
Eesti vampiiride vastu peaks aitama Otepää püssi koopia, mis on laetud hõbekuulidega.
Viimati muutis Lõvi, 11:52 13. Sept 2007, muudetud 1 kord kokku.
Kahtlustest ja pimedusest päevatõusu alla
Tulin päiksepaistes lauldes, mõõka paljastades.
Sinna sain, kus lootus lõpeb ja kus süda murdub:
Raevus keegu, turma needku verev õhtupuna!
Lõvi
Ruunimeister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tindome 15:31 12. Sept 2007

Sul on sõbranna.
Järeldus: sa ei saa olla vampiir.
Ükski vampiir ei semutse toiduga /ja miks peakski? MISJAOKS?/ ja omavahelistest jahialade piiridest peetakse väga punktuaalselt kinni.
Viimati muutis Tindome, 15:42 12. Sept 2007, muudetud 1 kord kokku.
Tindome
Loitsija

Järgmine

Mine Folkloor ja mütoloogia

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll