Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


kas selline taaskehastamise definitsioon sobib?

Ajaloo taaselustamine tema kõigis vormides

Moderaatorid: surra, Ghil, lemmu tabelin

Kasutaja avatar

kas selline taaskehastamise definitsioon sobib?

PostitusPostitas surra 21:59 8. Jaan 2010

"Taaskehastamine on kindla perioodi ja piirkonna inimeste vaimse ja materiaalse kultuuri taasloomine ennastharival ja meelelahutuslikul eesmärgil.

Vaimne kultuur on inimeste arusaam maailmast, ühiskondlikud normid, väärtushinnangud jt kõigile inimkultuuridele ühised väljundid (vt. http://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_universal).

Materiaalne kultuur on kõik käegakatsutav, mida tolle perioodi ja piirkonna inimesed meile teadaolevalt loonud on või luua võisid."
surra
veider molekul
 
Postitusi: 4448
Asukoht: tartu / ugandi / maailm on seenemets

Kasutaja avatar

Re: kas selline taaskehastamise definitsioon sobib?

PostitusPostitas Mimic 10:44 9. Jaan 2010

Julge ettevõtmine, Surra, erinevatele inimestele nii erinevat tähendust omava asja defineerimine :)
Keskeltläbi võttes on välja tulnud piisavalt üldine, et mitte väga kellelegi turja karata, aga ka liiga laiali valguma ei kipu. Mõned kohad on siiski sellised, mille pihta vaidleks veidi. Pigem täpsustused siiski.

* Vaimse ja materjaalse kultuuri järjekorra võiks definitsioonis ära vahetada. Kuigi mõned kukuvad mulle vastu vaidlema, siis suurem osa maailma taaskehastajatest tegeleb siiski põhiliselt materjaalse kultuuriga. Ja on osa, kes arvavad vaimse kultuuri taaskehastamisest seda, mida arvavad (ei kaeva seda sõjakirvest siinkohal välja, kuna ei esinda kumbagi koolkonda).

* '...kultuuri taasloomine ennastharival...' - sõna taasloomine ei meeldi mulle selles lauses kohe üldse, kuna minu jaoks manab ette midagi liiga tugevat ja jäika, loob pildi, mille järgi ei tohikski taaskehastaja nädala sees pidada kõrgtehnoloogilist ametit vaid peakski poolmeditatiivses seisundis metsas palkmaja üles lööma ning elatist teenima näiteks viikingi moodi rüüstates (liialdused tehtud minu nägemuse selgitamiseks). Ehk oleks midagi laadis 'uurimine ja taasesitamine' parem sõnastus ?

* 'ennastharival' võiks selle ennast eest ära koristada, kuna suur osa taaskehastajaist veedavad tugeva osa avalikest üritustest publikumi suunas vahutades teemal kuidas ikka 'tegelikult' oli. Ja üldise harimise alla mahuks vist ise ka edukalt.

*Autist, nagu ma olen, soovitaks materiaalsesse kultuuri 'luua' ette vähemalt üks 'tõenäoliselt' pista, vastasel korral katakse see definitsioon praktiliselt kõik tol ajal tuntud materjalidest esemed ja objektid ning seeläbi muutuks mõttetuks.
Dancing on the edge of a blade
Rollimäng on Kõigelooja poolt soositud ja seeläbi kohustuslik
Mimic
Haldjate õpilane
 
Postitusi: 385
Asukoht: Punker Endelaanes


Mine Taaskehastamine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6