Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Lelle lauamängulaager 28.-30.01.2011

Farlander, monopol, risk, magic the gathering jms

Moderaatorid: mart, Irve, Udutont, Tuisk

Lelle lauamängulaager 28.-30.01.2011

PostitusPostitas lauamangud.ee 20:07 14. Jaan 2011

Kuna oleme mitmelt poolt kuulnud kurtmisi, et infot lauamangud.ee poolt korraldatava lauamangulaagri kohta napib, või on seda saada vaid piiratud ligipääsuga allikatest, siis postitame selle ka siia foorumisse.

Nimelt...

Jaanuari lõpus toimub lauamangud.ee poolt korraldatav nädalavahetus lauamängudega - Lelle Lauamängulaager - kuhu on oodatud kõik huvilised!

Aeg: 28-30.01.2011. Ehk siis uksed avame reede õhtul kella 17:00-st ning paneme need taas kinni pühapäeva pärastlõunal.

Koht: Et oleks kõigile (nii Tartust, Tallinnast kui Pärnust) võimalikult võrdselt lähedal, mängime lauamänge Lelle Rahvamajas.

Transport: Kohale pääseb nii bussiga, rongiga kui autoga. Autoga saabujatel soovitame vabadest kohtadest meie Facebooki lehel kommentaarides huvilistele märku anda - koos on soodsam!

Osavõtutasu: väikestele 3 EUR, suurtele (14+) 6 EUR.

Toitlustus: Kohapealne soe söök tuleb ette tellida (10 EUR per inimene, sisaldab laupäeval kolme toidukorda ning pühapäeval hommikusööki). Oma pirukate sööjaid me ei ahista. :)

Ööbimine: Saalis magamiskottides. Matid on olemas. Lisavõimalustena dušš ja Wifi.

Mängud: kindlasti on kaasas kogu lauamangud.ee praktikumide mänguvalik pluss suurel hulgal maiuspalasid ka korraldajate isiklikest varudest - 7 Wonders, Vinhos, Civilization jpm. Täpsema nimekirja paneme selle selgudes Facebookis kommentaaridesse, lisaks on aga üritus ka osalejatele endile hea võimalus tutvustada oma mänge teistele.

Registreerumine: Registreerumiseks palume tasuda osavõtutasu (ning kohapealse söögi soovi korral lisaks 10 EUR per osaleja) hiljemalt 21.01.2011 Fortuna Games OÜ arveldusarvele 10220107292015 SEB pangas märksõnaga "lauamängulaager". Kui tasute korraga mitme osaleja eest siis palume lisada kommentaariväljale kõigi osalejate nimed. NB! Kuna maja pole kummist, saame vastu võtta vaid kuni 50 huvilist...

Küsimused? Privaatsemad võite saata info@lauamangud.ee / avalikult saab küsida meie Facebooki kodulehel: http://www.facebook.com/lauamangud
lauamangud.ee
Rändur

Kasutaja avatar

Re: Lelle lauamängulaager 28.-30.01.2011

PostitusPostitas Irve 1:26 15. Jaan 2011

Kas kuidagi sedasi Ludoga kokku ei õnnestunud koordineerida, et kaks lauamängulaagrit päris üksteise otsas ei elaks?

Praegu konkureerite suht samadele inimestele. Kuu-kahe pärast tehes oleks pilt vast teist nägu. Või on teil pigem selline koka ja pepsi vastasseis tulemas :D
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 20:42 15. Jaan 2011

Minul on sama mõte. Lauamängud.ee võiks kevad-, sügislaagreid korraldada, kuigi ega küll küllale liiga tee.
Jux
Valguse hoidja

PostitusPostitas lauamangud.ee 1:01 19. Jaan 2011

Irve kirjutas:Kas kuidagi sedasi Ludoga kokku ei õnnestunud koordineerida, et kaks lauamängulaagrit päris üksteise otsas ei elaks?

Praegu konkureerite suht samadele inimestele. Kuu-kahe pärast tehes oleks pilt vast teist nägu. Või on teil pigem selline koka ja pepsi vastasseis tulemas :D

Andsime oma lauamängulaagrist esmakordselt teada 6. jaanuaril Facebookis kell 16:52. Ja 7. jaanuaril kell 15.42 teatas Ludo samas kanalis meie üllatuseks oma lauamängulaagri toimumisest. Ehk keegi Ludost kommenteerib, miks nii ning miks oma laager ka kohe 2 nädalat peale meie laagrit ajastati.

Aga mis siis sellest? Kui lähemalt vaadata, siis ilmselt need kaks laagrit omavahel siiski konkurendid ei ole, sest kui kasvõi Facebookis end kirja pannud osalejaid võrrelda, on näha, et valdavalt näod siiski ei kattu. Samuti on laagrite osavõtutasu märkimisväärselt erinev - kui Ludo laagris on minimaalne osavõtutasu 29 eurot, siis meie laagi väikseim osavõtutasu on pea 10 korda pisem - 3 eurot. Nii et erinevad laagrid erinevate võimaluste ja soovidega inimestele - igaühele midagi. Või moodsamalt öeldes - erivevus rikastab! :D
lauamangud.ee
Rändur

PostitusPostitas lauamangud.ee 1:04 19. Jaan 2011

Jux kirjutas:Minul on sama mõte. Lauamängud.ee võiks kevad-, sügislaagreid korraldada, kuigi ega küll küllale liiga tee.

Hea mõte! Kui praegune talvelaager populaarseks osutub ning korraldajale positiivse emotsiooni annab, siis miks mitte ka kohe kevadel uus üritus teha! Kui on ettepanekuid koha jms kohta, siis kirjutage info@lauamangud.ee
lauamangud.ee
Rändur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 17:52 19. Jaan 2011

Väga tore, et see kuulutus siia üles sai! Facebook imeb, tõelised lauamängunohkarid seda ei loe (sest nad ei laigi midagi muud peale lauamängude ) :) Sügisesed-kevadised lauamänguaagrid on hea idee, tuult tiibadesse sellega!

Irve kirjutas:Kas kuidagi sedasi Ludoga kokku ei õnnestunud koordineerida, et kaks lauamängulaagrit päris üksteise otsas ei elaks?

Ma arvan, et see on ikka üsna koka ja pepsi värk :) Parandage kui ma eksin, kuid esimest (?) lauamangud.ee laagrit esitati kui alternatiivset laagrit ludo kuubikulükkamisele. Aga nii see on: pepsi ja koka on ju ikka väga erinevad joogid. :D Tõsiselt, on hulk inimesi, kelle jaoks lihtsad "kuubikumängud" on surmigavad ja teine hulk, kelle jaoks keerulised-temaatilised mängud tunduvad kurnava tööna. Ludo laagrites mängitakse palju just esimest sorti mänge ja lauamängud.ee laagris (nii palju kui neid toimunud on) mitte. Ehk teisisõnu mina ka ei usu, et laagrite vahel oleks tõsine konkurents mängijate osas.

P.S. Ma olen nüüd natuke kuri ka ja seda kui foorumi pikaaegne kasutaja mitte kui pepsi/koka fänn. Ludo lauamängulaager toimub juba kolmandat talve enam-vähem samal ajal ehk jaanuari lõpus-veebruari alguses. Milleks ajada siin mingit jama üllatusest selle aasta ludo talvelaagri ajastamise üle? Ning foorumikasutajate intellgentsust ei maksaks solvata totra hinnavõrdlusega "väikseima osavõtu tasu" alusel. Ehk palun säästke meid oma kemplemisest ludoga, mis iganes kana (veis/siga/lammas) teil nendega ka kitkuda poleks. :)
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

PostitusPostitas lauamangud.ee 1:31 20. Jaan 2011

Udutont kirjutas:Ma arvan, et see on ikka üsna koka ja pepsi värk :) Parandage kui ma eksin, kuid esimest (?) lauamangud.ee laagrit esitati kui alternatiivset laagrit ludo kuubikulükkamisele.

Kas sa pead silmas seda Aigari juures toimunud sõjamängude mängimise üritust? See oli kinnine erapidu, millel polnud lauamangud.ee-ga muud pistmist, kui et ürituse korraldaja on juhtumisi üks lauamangud.ee omanikest. Praegune, Lelle lauamängulaager, on esimene lauamangud.ee poolt korraldatav lauamängulaager.

Udutont kirjutas:P.S. Ma olen nüüd natuke kuri ka ja seda kui foorumi pikaaegne kasutaja mitte kui pepsi/koka fänn. Ludo lauamängulaager toimub juba kolmandat talve enam-vähem samal ajal ehk jaanuari lõpus-veebruari alguses. Milleks ajada siin mingit jama üllatusest selle aasta ludo talvelaagri ajastamise üle?

Kas see, et miski toimub juba kolmandat talve enam-vähem samal ajal annab sellele mingi eksistentsiaalse eelisõiguse? Fakt jääb faktiks - selleaastase talvise lauamängulaagri kuulutas esimesena välja lauamangud.ee, teadmata, kas Ludo laager toimub või mitte. Ning olime tõepoolest üllatunud kui vähem kui 24 tunni pärast analoogne üritus välja kuulutati. Usu või ära usu. Seega ei näe ma ka mingit põhjust etteheideteks omavahelise koordineerimise puudumise osas: kaks erinevate omanikega, kuid samas sektoris tegutsevat firmat kuulutasid välja talvise lauamängulaagri, mis juhtumisi sattus väga lähestikulisele ajale - kuidas saab üks selles rohkem "süüdi" olla kui teine? Nagu juba eelnevalt siin kirjutatud, tore on ju, kui alternatiivi on.

Udutont kirjutas:Ning foorumikasutajate intellgentsust ei maksaks solvata totra hinnavõrdlusega "väikseima osavõtu tasu" alusel.

Luba nüüd ise kuri olla: mille poolest see hinnavõrdlus totter oli? Kui ma tahan Ludo laagrisse minna koos oma lapsega, pean välja käima 2*29 eurot isegi juhul, kui mu laps näiteks juhtumisi kohapeal pakutavat toitu ei soovi ning tahaks pigem kodust kaasa võetud krõpsudest ja kokast toituda. Meie laagri puhul on võimalik *paindlikum* makseviis valida ja sellist varianti on ka registreerumisel kasutatud. Ning usu mind, väga paljude jaoks on oluline vahe, kas maksta (ülaltoodud näite puhul) 58 eurot või 9 eurot.

Udutont kirjutas:Ehk palun säästke meid oma kemplemisest ludoga, mis iganes kana (veis/siga/lammas) teil nendega ka kitkuda poleks. :)

Olgu, olen nõus edaspidi seda teemat siin mitte käsitlema, kui kahe firma vaheline konkurents millegipärast kemplemisena tundub. Aga su mind, meie teeksime Ludoga hea meelega koostööd, näiteks ühiseid lauamängulaagreid vms. Paraku on aga kõik senised sellesuunalised koostöökatsed liiva jooksnud ja seda mitte vaid meil, vaid ka teistel lauamängufirmadel. Seega on meil alust arvata, et viga pole meis, vaid ehk hoopis esimesena Eesti lauamänguturule tulnud firma konkurentsikartuses ning pettumuses turumonopoli kaotamise pärast?

Aga olgu, teema hakkab tõesti lauamängulaagrist kaugele triivima - seega meie poolt jutul joon all ning võid kõik minu poolt ülal küsitud küsimused retoorilisteks lugeda. Edaspidi ei arutaks ma siin mitte firmade vahelisi suhteid, vaid vastaksin konkreetset laagrit puudutavatele küsimustele. Registreerumine lõppeb muide juba homme, 21. jaanuaril 2011! :o
lauamangud.ee
Rändur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 14:52 20. Jaan 2011

lauamangud.ee kirjutas: Kas sa pead silmas seda Aigari juures toimunud sõjamängude mängimise üritust? See oli kinnine erapidu, millel polnud lauamangud.ee-ga muud pistmist, kui et ürituse korraldaja on juhtumisi üks lauamangud.ee omanikest. Praegune, Lelle lauamängulaager, on esimene lauamangud.ee poolt korraldatav lauamängulaager.

Selge. Ma ei olnudki kindel, kas seda üritust peaks seostama lauamangud.ee -ga. Lähtuvalt teie ja ludo mänguõhtutest arvan endiselt, et ludo ja lauamangud.ee vahel on teatav "pepsi/koka" erinevus. Heas mõttes. Ehk erinevus tõesti rikastab. :)

P.S. Ma ei hakka pikemalt vastama teistele kommentaaridele, et mitte seda teemat üleval hoida. Tahan üksnes selgituseks lisada, et minu eesmärk ei olnud veeretada "süü" ajaliselt lähestikku laagrite "probleemi" eest ludo või lauamangud.ee kaela (sest minu arvates probleemi pole). Mind häiris/häirib see, kui mingit omavahelist hõõrumist suvalistesse teemadesse üle kantakse (minu sõnades "kemplemine"). Selle stiili heaks näiteks on teie eelmise kirja eelviimane lõik.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jux 18:47 21. Jaan 2011

Udutont kirjutas:Parandage kui ma eksin, kuid esimest (?) lauamangud.ee laagrit esitati kui alternatiivset laagrit ludo kuubikulükkamisele.

Või et Ludo laagris mängitakse "kuubikumänge"? Sjuuper, eks võtan siis oma "East Front II"-i ja "Napoleon Triumph"-i (block war games) kaasa :D.

Senise Ludo mängudevaliku üle ei suuda mina küll kurta. Neid on seal olnud nii lõbusaid kui tõsiseid. Viimased 2 korda on isegi 18xx lauale saadud. Sellisele üritusele vast väga "crunchy"-d mängud ei sobigi. See muudab niigi introvertsed eestlased veelgi kinnisemaks. Aga tõele au andes, ei suuda mina neid eurokaid kah väga palju mängida. Kui ikka mängus pauku tehakse, siis oleks mina käpp.

Omalt poolt võtaksin COH-i kaasa. Üks 2 vs 2 mäng võiks täitsa lõbus olla.

Anti-euro-gamers, unite!
Jux
Valguse hoidja

PostitusPostitas lauamangud.ee 15:58 26. Jaan 2011

lauamangud.ee kirjutas:Registreerumine: Registreerumiseks palume tasuda osavõtutasu (ning kohapealse söögi soovi korral lisaks 10 EUR per osaleja) hiljemalt 21.01.2011 Fortuna Games OÜ arveldusarvele 10220107292015 SEB pangas märksõnaga "lauamängulaager".

Tulles vastu mänguritele, kes pikemat plaani teha ei armasta (või ei saa), anname teada, et laagrisse saab registreeruda ka kohapeal: selleks tuleb tulla kohale ;) ning maksta osavõtutasu sularahas ning täpses summas kohapeal. Kuna korraldajatele kaasnevad sellise kohapealse registreerumisega lisakulud, siis on ka viimasel minutil otsustajate "piletiraha" pisut suurem: 9 € täiskasvanutele ning 6 € lastele.

Sooja sööki saavad vaid eelregistreerunud ning selle eest õigeaegselt ettemaksu teinud mängurid. Söögiajad on laupäeval kell 10, kell 15 ja kell 20 ning pühapäeval kell 10.

Vabu kohti oma autodes on pakkunud:
Deniss (stardib Tallinnast reedel, 3 vaba kohta) - kontakt 56670756
Raiko (stardib Keilast reedel, 1 vaba koht) - 53307673
Andreas (stardib Tallinnast reedel, 1 vaba koht) - 5066628

Kaasa võetakse sellised mängud (nimekiri täieneb pidevalt):

Andreas võtab kaasa:

1.Formula D koos Sebring & Chicago, Hockenheim and Valencia ja Singapoure & The Docks laienditega
2.Tales of the Arabian Nights
3.Agricola koos Through the Seasons, The Legen*dairy Forest Deck ja Ö-Deck laienditega
4.Sid Meier's Civilization: The Board Game
5.Junta
6.Conflict of Heroes: Awakening the Bear! Russia 1941-1942 koos laiendiga Price of Honour - Poland 1939 ja The Marsh
7.Modern Art
8.Ultimate Werewolf
9.Labyrinth: The War on Terror, 2001-?
10.A Game of Thrones
11.Lifeboats
12.Antike
13.Mousquetaires du Roy
14.History of the Roman Empire
15.Katani asustajad koos laienditega Meresõitjad ja Linnad ja rüütlid
16.Saboteur
17.Ideology: The War of Ideas
18.Robotics