Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Eesti lauamänguturul üht-teist toimumas

Farlander, monopol, risk, magic the gathering jms

Moderaatorid: mart, Irve, Udutont, Tuisk

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 13:13 1. Nov 2007

Taibu kirjutas:paraku on paljudel mängudel ka originaalreeglid vigased ja tekitavad tõsiseid küsitavusi mängu käigus. Seetõttu tuleb ka suhelda mänguautoritega, kirjastajatega. Lisaks tuleb ajamahu osas veel juurde "väike" aspekt, et tõlkeprotsess toimub paralleelselt neljas keeles - EE, LV, LT j RU. .

:12: See ju muudab olukorda või mis? Ma pean silmas asjaolusid, et tõlkida on vaja nelja keelde - eelnevast jutust oli seda raske välja lugeda - ja et originaalreeglid on vigased. Viimast probleemi ma isegi ei nimetaks tõlkeprobleemiks. OK, lõpetatagu see tähenärimine. Selge on, et enamik asju paistavad kõrvaltvaatajale oluliselt lihtsamad kui need tegelikult on.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tank 14:53 1. Nov 2007

ega juhuslikult pole plaanis avalon hilli Diplomacy't eestindada? ma tean et see mäng on kolinud põhiliselt internetti (emaili formaadis on ta nimelt kõvasti etem kui näost näkku), aga siiski laiema tuntuse nimel võiks seda ka eestis müüa? äratasuvuse jms koha pealt ma ei oska midagi öelda.
of DEATH!
tank
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ove 0:43 2. Nov 2007

Shadowl tuline õigus. Ka firma Kadabra tegeleleb lauamängude Eestisse turustamisega. Jõuludeks loodaks saada eestikeelse Beowulfi ja ehk jõuab ka Warcraft selleks ajals poelettidele. Tulemas on veel palju mänge. Lootust jagub. Isiklikult lemmikult, FFG firmalt on (minu teada) hetkel ainult eelmainitud tõlgitud, kuid käin neile pinda, et ka Troonide mäng eestikeelse vormi leiaks.
Tolajuss Mängla
Ove
Ruunitundja

PostitusPostitas Toomas H 11:43 2. Nov 2007

köhh köhh.......... misaasja? veel keegi on otsustanud lauamänge maale tooma hakata? Andke andeks vana diletanti. Aga on see tõesti võimalik? Mis mul saab selle vastu oll, igati tervitatav, aga kõlab ikkagi uskumatult. Hakkame siis küsimustega pommitama...
Miks mingit infot pole, kui juba jõuludeks plaanite mänge välja saada?
Kes asja taga on?
Miks Beowulf? Tundub kohe eriti veider valik. See pole vist keelest sõltumatugi. Isiklik lemmik kellelgi?
Toomas H
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ove 15:15 3. Nov 2007

OOtad suuri reklaamplakateid nagu valimistel? Ma ei mäleta, et oleks ühestki lauamängust suurt infotulva märganud. Asjatagust firmat mainisin. Aga miks Beowulf - ei tea. Ju siis kellegile meeldib. Aga mis mõttes keelest sõltuv?
Tolajuss Mängla
Ove
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 14:33 4. Nov 2007

Ove kirjutas:OOtad suuri reklaamplakateid nagu valimistel? Ma ei mäleta, et oleks ühestki lauamängust suurt infotulva märganud. Asjatagust firmat mainisin. Aga miks Beowulf - ei tea. Ju siis kellegile meeldib. Aga mis mõttes keelest sõltuv?

Suuri reklaamplakateid ei oota keegi. Lihtsalt kummaline, et aastaid ja aastaid ei toimu midagi ning nüüd praktiliselt üheaegselt tahetakse tulla turule mängudega, mis ei taha hästi mahtuda isegi nö laiatarbe lauamängude hulka (nagu seda on Katan ja Carcassonne).

Keelest sõltumatuks nimetatakse sellist mängu, kus ainult reeglite (ja võib olla mõnede abistavate kaartide/tabelite vms) mõistmiseks on vaja osata keelt. Ülejäänud komponentidel ei kasutata sõnu vaid nt sümboleid. Beowulf ei ole 100% keelest sõltumatu, siis mängulauale on minu teada mingid sõnad trükitud. Lauamängutööstuses võhikule, nagu mina, tundub, et keelest sõltumatut mängu on palju lihtsam toota - vähem juppe, mida spetsiaalselt trükkima peab.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Morghat 12:17 5. Nov 2007

nagu seda on "Modern Art" kus tegelt pole vaja midagi muud muuta kui panna juurde eesti keelsed reeglid, üle jäänud mängu komponendid on universaalsed ja sobivad mängimiseks kõikidele rahvastele. Selliseid mänge tegelt päris jalaga segada kus vaja ainult reegleid tõlkida.
Kohe viskas silme ette näiteks: "Samurai", "Medici", "Bison". Väga head mängud :)
Morghat
Tõeotsija

PostitusPostitas Toomas H 15:23 5. Nov 2007

mõtlen siin mina, et kuidas ikka saab võimalik olla selline asi ja mõtlen välja (vabandaga vana diletanti jälle) sellise vandenõuteooria...
Kuidas on võimalik, et hakkad "päris" lauamänge maale tooma, ilma et mingit promot potentsiaalse tarbija hulgas teed? Potentsiaalne tarbija siis kindlasti siin foorumis tegutsevad vana lauamängupeerud, veel siin ja seal mõnes kohas. Üldiselt sama kontingent, kes põhimõtteliselt üksteist kellegi kaudu tunneb. Nagu Taibu tegi. Koduleht olemas, pikalt selgelt räägitud miks asjaga tegeleb jne. Kohe näha, et oma inimene. Aga Kadabara, mitte mütsigi. Keegi pole kuulnud ega näinud. Aga midagi on väidetavalt teinud.
Ja tulevad välja Beowulfiga. Mis on küll väga veider valik, aga mis on FFG asi. FFG on üks tugev mängutootjaid. Võib meeldida, võib mitte, aga tugev tootja. Ja siis mina mõteln, et mis on ühist Beowulfil muude "lauamängudega" mis juba turul olemas. Ma ei pea silmas mõnda üksikut erandit nt Taibumängudelt vaid seda üleüldist rämpsu. Nt Kariibi mere piraadid something. Mh?Mh? Kas koidab? Ja siis mina mõtlen, et tegu on mänguga, mille teema parajasti kinodes Hollywoodi blockbusteri näol esindatud. Ehk mida saab massidele müüa. Lihtalt teemaga.
Et siit siis teooria, et Kadabra ei ole mitte teine potetnsiaalne heada lauamängude maaletooja, vaid suva mänguasjalettide täita, kes on meieni toonud Aliase ja muud lõbusad ajaviited.
Aga ma mitte paha pärast. Lihtsalt uudishimu on suur.
Toomas H
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ove 13:06 6. Nov 2007

Mina näiteks sain alles nüüd teada, et Taibu on oma inimene. Isiklikult tema mängud küll minu lemmikud ei ole...Näed siis.
Toomas H kirjutas:Ja siis mina mõteln, et mis on ühist Beowulfil muude "lauamängudega" mis juba turul olemas.

Oled sa välja mõelnud?
Mängust nimega Kingdoms oled kuulnud?
Teoorias võib kõik õige olla. Eks saab näha. :)
Tolajuss Mängla
Ove
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 13:33 6. Nov 2007

Ei teagi mida Ove sapisevõitu jutu peale kosta. :rolle: Isiklikult Kingdomsi vihjest aru ei saanud. Head inimesed seletage lollile.

Huvitav teooria, Tom! Mitte, et ma seda eriti usuksin, aga ...täiesti loetav :)
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

PostitusPostitas Taibu 17:08 6. Nov 2007

Võtaks selle teema kokku nii, nagu sai ka alustatud: Eesti lauamänguturul on tõepoolest üht-teist toimumas.
See, et ka leedukate Kadabra Eestis haaret laiendab, on lauamänguscene elavdamise poolest ju ainult positiivne ja tervitatav. Milleks vaielda, et kes on oma või võõras - nii Kadabra kui ka Brain Games astub hetkel oma "balti vennasvabariikide" jälgedes ja usun, et ise, üksi ja nullist alustada oleks oluliselt raskem. Ei ole ka põhjust pritsida sappi, et "mulle sinu mängud ei meeldi". Mängimine ja mängude omandamine on täiesti vabatahtlik tegevus.

Mina olen rahul, et viimase paari kuuga selles valdkonnas nii palju toimumas on.

Terv,
Taibu
Taibu
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Morghat 10:04 7. Nov 2007

nii palju kui on inimesi, nii palju on ka arvamusi ;) enamus mängudele on olemas ka mängijad, nii et iga uus mäng mis eesti turule tuleb on minu arust pluss. Asi mida mina kardan on see et firmad vaatavad kui esimesed kaks mängu ei lähe nii hästi kaubaks lüüakse käega :( aga loodame et seda ei juhtu
Morghat
Tõeotsija

PostitusPostitas Toomas H 11:33 7. Nov 2007

võtan siis pika hambaga oma paranoiateooria tagasi, sest tõepoolest saab infot asja kohta aadressilt http://www.kadabra.lt. Ja tundub, et tegu ei ole ettevõttega, mis on meile toonud Kariibi mere piraatide sarnased šedöövrid.
Nii et istun ka selle ettevõtmise bandwagonisse kaks toetavat kätt püsti. Eduedu!
(aga sulgudesse kirjutan ikka, et edustamisprogramm võiks parem olla ja Beowulf või siis ka Kingdoms on imelikud valikud... aga Ticket to Ride oleks täiesti viis pluss:)
Toomas H
Õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ove 15:03 7. Nov 2007

Kui juba siis juba. Võtan siis ka oma sapi tagasi (ptui) :)

Beowulfi valiku kohta ei oska midagi kosta. Ju siis tundus mõistlik. Ticket to Ride on tõlgitud ja toimetatud ning ootab trükki. Kunas, ei oska öelda.
Tolajuss Mängla
Ove
Ruunitundja

Kasutaja avatar

Re:

PostitusPostitas Udutont 1:53 3. Dets 2007

Udutont kirjutas:Isiklikult Kingdomsi vihjest aru ei saanud. Head inimesed seletage lollile.

Hmhm, huvitav, kas nüüd koitis :? Arvasin, et jutt käib Knizia & FFG Beowulf The Legend'ist. Näib et eksisin, pigem on plaanis välja anda hoopis Knizia/Tidball & FFG Beowulf: The Movie Boardgame. Tegu on sisuliselt Knizia Kingdoms'iga uues kuues.

Toomas H kirjutas:Ja tulevad välja Beowulfiga. Mis on küll väga veider valik, aga mis on FFG asi. FFG on üks tugev mängutootjaid. Ja siis mina mõteln, et mis on ühist Beowulfil muude "lauamängudega" mis juba turul olemas. Ma ei pea silmas mõnda üksikut erandit nt Taibumängudelt vaid seda üleüldist rämpsu. Nt Kariibi mere piraadid something. Mh?Mh? Kas koidab? Ja siis mina mõtlen, et tegu on mänguga, mille teema parajasti kinodes Hollywoodi blockbusteri näol esindatud. Ehk mida saab massidele müüa. Lihtalt teemaga.

Huvitav-huvitav, kas Beowulf: The Movie Boardgame'i väljaandmisel on mingi seos filmiga? :D
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

EelmineJärgmine

Mine Lauamängud ja kaardimängud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll