Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

kõige imelikum reegel... (3e)

Original, 2e, 3e, 3.5e Dungeons & Dragons ning ka alternatiivne d20 kraam

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 17:56 3. Jaan 2003

Demon kirjutas:Esimene s6ber v6tab raamatu (standard), sibab 30' Teise S6brani (move) ning ulatab talle raamatu (hastest tulenev partial)
Teine s6ber v6tab raamatu (standard), sibab 30' Kolmanda S6brani (move) ning ulatab raamatu edasi (haste part)

Raiskamine!!! :) Juhul, kui raamat antakse, puudub tarvidus teda vastu võtta eraldi actionina. Juhul kui raamat võetakse, puudub tarvidus teda anda eraldi actionina. Kokkuhoid antud juhul oleks c.a. 1000 haste-i potionit = 750000 gp-d!!!

Lisaks, :) mainitud roundis viskavad kõik 1001 osalejat inika. Selleks, et toimida vajalikul hetkel (mitte enne, mitte pärast) kui raamat mingi konkreetse osalejani jõuab, peab kasutama kas ready actionit (ei sobi eriti, kuna readyda saab ainult partial actioneid), või delay (jälle ei sobi hästi, kuna delay-da saab ainult kuni initsiatiivini miinus 10 miinus dex-i boonus.

Täiuslikult töötab süsteem siis, kui kõikidel 1001 osalejal on erinevad dex-i boonused, nad asuvad reas oma dex-i boonuste järjekorras ja kulutavad ühe roundi refokusseerimiseks (et kaotada inikavisetest tulenev juhus).

Juhul kui saadakse kokku 1001 erineva dex-i boonusega tüüpi, siis pole ka ime, et raamat nii kiiresti liigub.

(Tegelikult on võimalik vist läbi ajada vähema hulga erinevate dexiboonustega tüüpidega, aga süsteem tuleks siis märksa keerukam).
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 18:04 3. Jaan 2003

mart kirjutas:
Demon kirjutas:Esimene s6ber v6tab raamatu (standard), sibab 30' Teise S6brani (move) ning ulatab talle raamatu (hastest tulenev partial)
Teine s6ber v6tab raamatu (standard), sibab 30' Kolmanda S6brani (move) ning ulatab raamatu edasi (haste part)

Raiskamine!!! :) Juhul, kui raamat antakse, puudub tarvidus teda vastu võtta eraldi actionina. Juhul kui raamat võetakse, puudub tarvidus teda anda eraldi actionina. Kokkuhoid antud juhul oleks c.a. 1000 haste-i potionit = 750000 gp-d!!!

ka mina m6tlesin nii, aga igaks juhuks j2tsin selle ekstra partiali sisse, siis on asi kindlam
aga kui eraldi pole vaja ulatada/vastu v6tta, siis v6ib ju haste partialiga ulatada ning full round actionina joosta? liigutaks siis ju veel 4x kiiremini :o
elmul neid haste potte ja raha nii v6i naa jalaga segada, ta v6ib omale sellist luksust lubada ;)
Selleks, et toimida vajalikul hetkel (mitte enne, mitte pärast) kui raamat mingi konkreetse osalejani jõuab, peab kasutama kas ready actionit (ei sobi eriti, kuna readyda saab ainult partial actioneid)

hmm, kas raamatu ulatamist v6i vastuv6tmist ei v6i lugeda partialiks?
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 18:21 3. Jaan 2003

Ma saan aru küll (oi-oi kui intelligentne ma olen), et see pole asja point, aga siiski:

1) Vihmaussi värk. Miks ka mitte? Tavaline rünnak seisneb terves seerias löökides, pareeringutes ja pettelöökides. Vihamussid võib lihtsalt jala lohistamisega laiali määrida. (Nojah, muidugi võiks võitlejale kätte anda miski relva nagu odakirve või koodi, et asja vähem usutavamaks teha.) Ja veel: isegi 20 leveli fighteri 20d20 on üks keskmiselt 1 ehk kindel möödalöök.

2) Elmu värgist. Delay ei töötaks. Maksimaalselt saab oma initsiatiivi edasi lükata -10 - inika boonus. Seega tuleb lisaraund tavaliselt 15-25 raundi tagant (kui just refocusiga tegevusi ei optimeerita). Ready näites ka ei töötaks. Peamiselt sellepärast, et ready on standard action, s.o. paned valmis partial actioni ja liigud (aga sellisel juhul jääks ära raamatu vastuvõtmine). Pärast saad teha ainult partial actioni ja mitte enam liikuda, kui just sinu valmistatud tegevus ei olnud liikumine. Aga, asja saaks ´lahendada´nii, et et iga elmu sõber on ennast valmis pannud, et eelmise sõbra haardekaugusele ilmumisel rabada talt raamat käest (valmis pandud osaline tegevus) ja sibada järgmise sõbrani (haste osaline tegevus). Tulemus oleks see, et justkui kõik käiksid ühel ajal ning alles viimase sõbra tegevuse lõppedes lõppeksid ahelreaktsioonina kõige 998 sõbra tegevused. :lol: Mnjah, järgi mõeldes võiks paradokse mitte salliv DM nõuda, et raamatu võtmine jooksva tegelase käest nõuab attack rolli, mis siis, et hoidja raamatu võtmist otseselt takistada ei püüa.
Viimati muutis Udutont, 18:23 3. Jaan 2003, muudetud 1 kord kokku.
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 18:21 3. Jaan 2003

Demon kirjutas:hmm, kas raamatu ulatamist v6i vastuv6tmist ei v6i lugeda partialiks?

Kindlasti saab. Abi pole sellest ainult midagi. Kuidas sa seda ette kujutasid?
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 18:31 3. Jaan 2003

Udutont kirjutas:Aga, asja saaks ´lahendada´nii, et et iga elmu sõber on ennast valmis pannud, et eelmise sõbra haardekaugusele ilmumisel rabada talt raamat käest (valmis pandud osaline tegevus) ja sibada järgmise sõbrani (haste osaline tegevus).

Pole kahjuks korrektne. Haste annab partial actioni "oma korra ajal". Sinu kord saabub siis, kui sa liigud ja standard actionina oma actioni ready-d. Siis (ja mitte hiljem suvalisel hetkel) saad sa oma haste-ist tulenevat partial actionit kasutada.

Seda juttu oleks inglise keeles märksa lihtsam ajada :)
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 18:38 3. Jaan 2003

Udutont kirjutas:Ja veel: isegi 20 leveli fighteri 20d20 on üks keskmiselt 1 ehk kindel möödalöök.

Inimeste usk "tõenäosusteooria" paikapidavusse on tõesti hämmastav :)
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 18:49 3. Jaan 2003

mart kirjutas: Haste annab partial actioni "oma korra ajal". Sinu kord saabub siis, kui sa liigud ja standard actionina oma actioni ready-d. Siis (ja mitte hiljem suvalisel hetkel) saad sa oma haste-ist tulenevat partial actionit kasutada.

Mnjaa, kiirusest (kiirendusest ? :) ) tuleneva osalise tegevuse kasutamise aja osas on sul muidugi õigus.

Aga, mis puutub tõnäosusteeoriasse, siis saab tõsikindlaks jüngriks, kui teha hingega läbi järgimine lihtne rituaal.

1) Võta d20.

2) Veereta seda 10 000 korda.

3) Loe kokku ühed.

:)

Kui eelnev ei aita. Siis korda rituaali, aga igaks juhuks püüa ennast eelnevalt põhjalikult veenda, et erand kinnitab alati reeglit. ;)
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 18:53 3. Jaan 2003

mart kirjutas:
Udutont kirjutas:Ja veel: isegi 20 leveli fighteri 20d20 on üks keskmiselt 1 ehk kindel möödalöök.

Inimeste usk "tõenäosusteooria" paikapidavusse on tõesti hämmastav :)

noh, vist mingi 6-9lev fighteriga peaks need featid k2tte saama
mul on maas 1000 vihmaussi ning ymberringi 8 Kolli
kui ma ka 1000 vihmaussi rynnates 50 korral "1" viskan, siis ei l2he see mulle eriti korda. critical miss 3e's t2hendab ainult seda, et konkreetne l88k l2ks m88da, muid l88ke see ei m6juta

j2rgi j22b 950 great cleavest tulenevat l88ki 8 Kolli vastu + veel m6ned l88gid
need 50 vihmaussi, keda ma esimesel korral t2nu "1" veeretamisele ei tabanud, killin ma lihtsalt vihast 2ra, kasutades yle j22nud cleave l88ke ;)

-----------------

tulles tagasi selle elmu kolimise juurde, siis mu pea on hetkel sessist nati liiga umbes, et t2ht-t2helt raamatust j2rge hakata ajama
seega pakun v2lja teise nati aeglasema alternatiivi:

k6ik S6brad seisavad yksteise k6rval (ehk siis vahe pole 30' vaid 5').
ready "kui ta mulle raamatu ulatab, siis ulatan edasi"
pole mingit liikumist vaja
ning haste actionina v6ib n2iteks endal selga sygada (2st actioni vist ready'da ei saa? vastasel korral v6iks 2 raamatut yhe roundiga kolida)
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 19:11 3. Jaan 2003

Demon kirjutas: Telekinesis allows you to violently hurl 25 pounds per caster level (max 500 at lvl 20) at a single target. Normal objects deal damage based on weight (max 20d6). Weapons deal their base damage.

nagu Mart juba enne viitas - paljugi siin Teie poolt räägitust pole just korrektne tõlge või on olulised reeglite aspektid arvestamata jäetud. Proovige ikka süsteemi tervikuna vaadelda. Tegelt see ei ole väga keeruline.

Eeldab muidugi teatavat leebust ja kannatlikust. Ja üldharidusega kaasa käivate teadmiste rakendamist. Paradoksid on mu isiklikud lemmikud :)
Täiesti vastupandamatud. Ka siis kui reeglitest on pisut üldistavalt "üle vaadatud". Ikka on Demoni konstruktsioon minu jaoks väärtus omaette.

Ikka ja alati Teie
Kuketriss
Viimati muutis uuk, 19:18 3. Jaan 2003, muudetud 2 korda kokku.
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 19:15 3. Jaan 2003

Demon kirjutas: k6ik S6brad seisavad yksteise k6rval (ehk siis vahe pole 30' vaid 5'). ready "kui ta mulle raamatu ulatab, siis ulatan edasi"
pole mingit liikumist vaja.

Jah. See töötab tõepoolest.

Demon kirjutas:(2st actioni vist ready'da ei saa? vastasel korral v6iks 2 raamatut yhe roundiga kolida)

Raamatud võib ju omavahel nööriga kokku siduda :)
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 19:17 3. Jaan 2003

uuk kirjutas:
Demon kirjutas: Telekinesis allows you to violently hurl 25 pounds per caster level (max 500 at lvl 20) at a single target. Normal objects deal damage based on weight (max 20d6). Weapons deal their base damage.

Shurikens weigh 1/10th of pound each and deal 1 damage apiece.

nagu Mart juba enne viitas - paljugi siin Teie poolt räägitust pole just korrektne tõlge või on olulised reeglite aspektid arvestamata jäetud. Proovige ikka süsteemi tervikuna ja oma hariduse ja kultuuri kontekstis vaadata. Tegelt see ei ole väga keeruline.

Normal objects deal damage based on weight
WEAPONS deal their base damage.

r6hk s6nadel "normal objects" ja "weapons"

Proovige ikka süsteemi tervikuna ja oma hariduse ja kultuuri kontekstis vaadata. Tegelt see ei ole väga keeruline.

take it easy, tegu ju 3e reeglite kallal s6braliku norimisega

reaalses m2ngusituatsioonis saadaksin ma selliste ideedega t6simeeli lagedale tulnud m2ngija vastavalt oma oskusele v6imalikult kavalalt kuu peale, ning ootaks ka ise m2ngijana DMilt taolist k2itumist
Viimati muutis Teemon, 19:22 3. Jaan 2003, muudetud 1 kord kokku.
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 19:22 3. Jaan 2003

Ole nii kena, Demon, seleta see rõhkude tähendus lahti. Kuidas Sa seda TÕLGENDAD?
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 19:24 3. Jaan 2003

et shuriken on "weapon" ja mitte "normal object"
weapons do their base damage
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 19:30 3. Jaan 2003

weapon on ebanormaalne objekt? Ooookei.
Minu arusaamist mööda läheb siin edasi aruteluks sõnasõnalise tõlke üle.
Ma väga kahtlen, kas me siin mingile kokkuleppele jõuame. Sest. Mul on tekstidest tervikuna oma tõlgendus (ehk siis see, KUIDAS ma neist nüanssides aru saan ja TERVIKUT mõistan). Võtan seda ka üsna easylt. Et mul siin mure ainult Teie pärast, et äkki segab mängimast jne...
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 19:36 3. Jaan 2003

uuk kirjutas:weapon on ebanormaalne objekt? Ooookei.
Et mul siin mure ainult Teie pärast, et äkki segab mängimast jne...

:lol:

Ma ei ole selles osas kellegi pärast mures. Aga ühinen siiski Demoni arvamusega, et weapons and normal objects on 3ed D&D erinevad kategooriad, s.o. relvad ei kuulu mängumehaanikas tavaliste asjade (loe: kõikide muude asjade) alla.
Udutont
Arhimaag

EelmineJärgmine

Mine D&D - reeglid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll