Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

kõige imelikum reegel... (3e)

Original, 2e, 3e, 3.5e Dungeons & Dragons ning ka alternatiivne d20 kraam

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve

kõige imelikum reegel... (3e)

PostitusPostitas doxic 16:06 10. Dets 2002

tere

...mis siis siinsete külastajate arvates add-i 3di kõige haigem ja imelikum reegel on? (:
doxic
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas surra 16:14 10. Dets 2002

2ed koosnes neist :D
surra
veider molekul

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Irve 16:32 10. Dets 2002

väike täpsustus, et "add-i 3di" ütlemine on kergelt vastuoluline. ADD on second editionvõi 2E. d20 on D&D 3E, advanced korjati ära.

Kõige kummalisem reegel on ilmselt see lahingutes kordamööda käimine. Muidu väga ei häiri, aga kui on mingi pidev liikumine mängus, siis läheb hüplikuks ja imelikuks lahing. Ses mõttes oli 2E realistlikum, samas on 3E all lahing mitu korda kiirem tänu sellele reeglile.
Irve
paranoik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 17:12 10. Dets 2002

irve kirjutas:Kõige kummalisem reegel on ilmselt see lahingutes kordamööda käimine. Muidu väga ei häiri, aga kui on mingi pidev liikumine mängus, siis läheb hüplikuks ja imelikuks lahing. Ses mõttes oli 2E realistlikum, samas on 3E all lahing mitu korda kiirem tänu sellele reeglile.

Nõus sellega, et kordamööda käimine on imelik. Parim jälitamise meetod on ogre kooboldiga õlal. Ogre võtab oma liikumise ärajooksjale järele ja pillab kooboldi maha. Koobold delayb ennast järjekorras ogre järele ja võtab sinna otsa veel oma liikumise...

Pole nõus sellega, et 2e oli realistlikum. Seal käis ju inika värk ikka samamoodi kordamööda.
mart
Dominus Monstrorum

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 17:49 10. Dets 2002

mart kirjutas: Pole nõus sellega, et 2e oli realistlikum. Seal käis ju inika värk ikka samamoodi kordamööda.

Sõltus sellest, kuidas seda 2nd ed mängiti. Enamus mängisid minu teada nii, et tegevus oli samaaegne. Kõige ilmekamalt tuli see välja liikumistega. Nt kui kellegi inikas oli 10 meetrit eemal seisvat tegelast pitsodaga lüüa, siis tuli inikaks: 10 meetri läbimine (sõltub 101 tegurist) + pistoda löök (2) ja d10. Kuni oma inika numbrini tegeles tegelane jooksmise löömise jne, mitte ei hakanud seda alles oma inika ajal tegema. Võimalik, et sell pistodaga lüüa ei saanudki, kuna keegi kiirem segas vahele või see, keda lüüa taheti jooksis eest ära. Combat and Tactics pakkus veel teise süsteemi, mis oli veidi vähem GM suvast sõltuv ja võib olla ka lihtsam.

Mina pole 3ed hüplikusega seni ära harjunud. Raske on endale toimuvat silmade ette manada, kui ei tea, mida pool PC'dest ja NPC'dest teeb (sest nende inika kord pole veel kätte jõudnud)
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas samwise 21:53 13. Dets 2002

Udutont kirjutas:Mina pole 3ed hüplikusega seni ära harjunud. Raske on endale toimuvat silmade ette manada, kui ei tea, mida pool PC'dest ja NPC'dest teeb (sest nende inika kord pole veel kätte jõudnud)

samas.. kas sa ntx päris lahingus ka alati tead, mida su kaaslased teevad ja mõtlevad teha? liskas on ka üks raund vaid 6 sekundine tegevus. sa ei jõua mittemingiljuhul jälgida tegevust..

ja kui on teada kõik kaaslaste ja NPC'de tegevused, siis on se ka ju tegelt metagame.. tegevuse peab ise välja mõtlema ning kui party siseselt midagi arutada, siis tuleb seda teha enne lahingut, mitte lahingu ajal pikad strateegialased diskussioonid maha pidada :P
samwise
Valguse kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 22:20 13. Dets 2002

no see on loogiline, et oma 6 sekundi jooksul ei hakata omavahel n6u pidama kui see just 2-3 s6na pole, aga siiski on 3e combatisysteem selle peale yles ehitatud, et vaatad, mida teised teevad ning otsustad oma tegevuse alles p2rast seda (kui su inikas on n6rgem)
see aga tekitab pigem teoreetilisi jaburusi, mida mart koboldi ja ogrega v2lja t6i, v6i siis nati tihedamini kohatavaid variante, nagu ntx j2rgmine:
low level party on dungeonis j2litamas 2 koboldit ning nati edasi on 180-kraadine kurv. esimene tegelane (k6rgeim inikas) teeb kogu oma tegevusena liikumise edasi ning j6uab ymber nurga, kohates seal
a) kahte hingevaakuvat koboldit
b) lisaks eelmainitule ka varitsuse n2ol kolmekymment vihast trolli, kellest paljud relvastatud viskevalmis odadega

mida ylej22nud tegelased teevad? loogiliselt m6eldes liiguvad nad oma kaaslasele lyhikese vahemaa j2rel j2rgi, kuna too alles oma aja l6pus j6udis ymber nurga ning n2gi, et olukord kehv

aga t2nu sellele, et oma tegevuse alles peale eelmise tegelase tegevust deklareerid, v6ib enamusel juhtudel olukord v2lja n2ha nii:
a) ehk ainult koboldite korral jooksevad kaaslased kah ymber nurga
b) ehk varitsuse korral keeravad oma k2igu tulles otsa ringi ja panevad vastassuunas ajama, p22sedes sellega varitsusest ning tekitades omale ka korraliku edumaa (moraalikysimuste elimineerimiseks v6ib lugeda party eviliks ning esimese tegelase trollide poolt killituks)

ma ei v2ida, et k6ik tegelased b) korral nii k2ituvad, aga systeem igatahas soosib seda ja selliseid n2iteid v6ib igayks kas oma kogemustest v2lja tuua v6i lihtsalt v2lja m6elda

selles suhtes olen udutondiga n6us, et 2e combat oli loogilisem ehk ei olnud sellist hyplikkust et yks tegelane tegutseb ning k6ik ylej22nud on paigale tardunud

ning ma ei toonud seda n2idet v2lja mitte selleks, et 6hutada imo m6ttetut vaidlust stiilis 2e vs 3e, vaid l2htusin rohkem teema pealkirjast ja paarist eelnevast postist
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

PostitusPostitas doxic 13:21 14. Dets 2002

muuseas, 6 sekundit on inreallife lahinguolukorras väga tõsiselt võetav aega, mille jooksul jõuab väga palju korda saata ....
doxic
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 17:03 14. Dets 2002

Informeerige mind kui ma nyyd millegagi radikaalselt mööda panen, aga...

:arrow: käigukordadel baseeruv systeem kehtib ainult lahingsituatsioonis, eks ole?
:arrow: kui tegemist ei ole lahingsituatsiooniga siis toimub liikumine ikka vanas heas "me läheme nyyd (loe: kõik koos) sinna ja teeme seda ja kui mingi lohe peaks vahepeal kuskilt välja hyppama, siis me oleme kõik koos" systeemis, kas pole tõsi?
:arrow: kellegi tagaajamine ei ole lahingsituatsioon (olgu tagaaetavateks siis koboldid, võlur Sandalfi vanker või mis iganes), kui ma just ei eksi.
:arrow: ja seega peaks grupp, kes koboldeid taga ajab, jõudma Demoni poolt mainitud nurgani enam-vähem yhel ajal ja isegi kui nad eelistavad joosta hanereas ning kahekymnemeetriste vahedega, ei kehti ju veel 6-sekundi reegel, mispuhul on igati loogiline, et esimesena ymber nurga jõudnud koboldijahtija annab oma uusimast avastusest (30 trolli) teada ka enda järel sibavatele seltsimeestele.

Kus ma mööda panin?
Dister
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 17:25 14. Dets 2002

siin olin m6elnud j2litamist rohkem stiilis "kobolditel yks round v6i v2hemgi ehk m6ned sekundid edumaad", kus (ma usun) paljud DMid jooksutavad asja combatisysteemis, mitte et kui kobold 10 meetrit enne j2litajaid nurga taha kaob, siis katkeb plaksti pooleliolnud round 2ra ning asi l2heb niisama edasi
ok, seda ma t6esti nii detailselt ei maininud, aga kogu see koboldite asi oli nii v6i naa lihtsalt ballastiks, point pole mitte koboldites vaid hyplikus combatisysteemis

ning teine asi - esimene ymber nurga astub tegelane ei j6ua hoiatadagi, ta saab plaksti odad sisse (varitsus).

kogu mu eelmise posti point seisnes kysimuses, kui kaugel on esimese tegelase suremise hetkel ylej22nud tegelased - kas
a) 2 meetrit tema seljataga jooksmas
b) veel tykk maad enne k22nakut

variant a) oleks loogiline ja nii ka 2e's on, aga trollide varitsuse korral l2heb 3e puhul k2iku variant b) ehk kui esimene tegelane hakkab murdosa sekundist enne teisi jooksma, siis ta jookseb k22naku suunas, ylej22nud aga saavad kuskil k6rgemalt v6ime l2bi seina trolle n2ha ja panevad vastassuunas liduma
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dister 18:16 14. Dets 2002

See ei seostu nyyd kyll sinu hiiglasuures shriftis "pointiga", aga isiklikult ei haletse ma toda vaest tegelast, kes Demoni imaginaarses olukorras endale kolmkymmend oda ribide vahele sai. Sest joosta yksinda, teistest eespool, ymber nurga (mis on nii pime/järsk, et ei ole nähe selle taga peituvat 30! trolli) on ikka väga ettevaatamatu.
Seetõttu arvan ma, et ehkki reeglites on lahingsituatsiooni pideva alahoidmise korral mõningane ebaloogika, tõuseb see reaalselt väga harva päevakorda (ning kui ta väga harva seda teeb, võib ju isegi rakendada reeglite asemel iga kord eraldi DMi loogikat). Seda sellepärast, et enamasti korjatakse (?) kamp enne ymber nurga liikumist ikka kokku ja tegutsetakse ettevaatlikult ning liigutakse koos (oleks vähemalt loogiline).
Ning kui seda ei tehta ja lahingsituatsiooni "alal hoitakse", siis peaksid ylejäänud tegelased olema esimese surma hetkel (am I missing something) just seal, kuhu nad joosta on jõudnud... oma kuuesekundiliste kordade jooksul (yeah, I'm certainly missing something), olgu selleks siis variant a), b) või hoopis c). Kõrgema nägemisvõime kohta niipalju, et kui nad oma Peasprinteri langemist ei kuule, siis nad jooksevadki edasi. Sest rollimängu seisukohalt nad ju ei tea et ta surnud on.

Kas keegi peale minu enda sai aru, mida ma öelda tahtsin?
Dister
Manatark

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 19:25 14. Dets 2002

j2i kyll nati segaseks ;)
seda ma tahangi v2ita, et tegelikkuses jooksevad ju tegelased koos, aga 3e korral jooksevad nad ykshaaval. ning kahjuks pole k6ik m2ngijad nii head rollim2ngurid, et kuna nende tegelased nurga taga ootavat ohtu ei tea, siis ka kindlasse surma jooksevad

selliste tegevuste sageduse kohta niipalju, et mul on ette tulnud keskmiselt umbes iga teine m2ng midagi taolist, kus 3e hypiklusele k2ega tuleb lyya ning mingit oma loogikat aretama hakata
sarnased asjad on n2iteks combatis mitmekesi koos udus liikumine (j2rk-j2rgulise liikumise korral sa ju ei n2e, kuhu sust kiirem tegelane l2ks, erinevate liikumiskiiruste juures kellegi sabas jooksmine, saamata teda samas mitte kuidagi takistada, kellegiga joostes mingi kindla vahemaa hoidmine jne jne)
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas uuk 22:45 14. Dets 2002

Võin Sind lohutada Dister. Mulle tundub, et ma sain aru :)
Kirjeldatud probleem saab tekkida ainult mängijate mantshkinluse ja praktiliselt puuduva rollimängu korral.
Isiklikult leian, et 3E combati süsteem oma järjekordadega on päris hea.
Tundub loogiline ja mõistlik, et reageeritakse (misiganes põhjustel) erineva kiirusega ja ei ole teada, mida teised (omad ja vastased) mõtlevad/teevad. Reaalses mängus tekib ka võimalus, et sa reageerid ja muudad oma kavandatud tegevust selle järgi, mis on enne sind toimunud .
uuk
metsik Sõjatihane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 23:43 14. Dets 2002

kas t6esti mina ja udutont oleme ainsad, keda 3e hyplik combat iga nati aja tagant h2irib?

proovige n2iteks kedagi j2litada ning yritada teda sealjuures kinni pyyda (melee), enne kui ta v2simusest kokku kukub (seda isegi juhul, kui te vaid nati v2hem kui kaks korda temast kiirem olete)
tema lidub neljakordse kiirusega eest 2ra. 30' * 4 = 120'. sinu kiirus ntx 50, aga pole kah eriti midagi targemat teha kui oma kiirus 30' peale alandada ja sabas s8rkida, igasugune fyysiline peatamine n6uab ju standard actionit ning sel juhul j22ks j2rgi ainult tavaline move ehk siis vahemaa 120-50=70' pealt kinni ei haara
pole m6tet ka kiiremini m88da joosta, siis muudab ta lihtsalt j2rgmine round suunda

ok, v2sime nyyd 2ra ning unustame jooksmise. tema liigub double move ehk 30+30=60. sa v6id ntx liikuda oma move'na 50', aga krabada teda standard actioniga ei saa, ta liiga kaugel. chargeda kah ei saa, va kavalpea jooksis ymber kivi ning chargeda saab ainult otse. pole ka m6tet oma suuremat kiirust kasutades ette joosta, ta muudab suunda. j22b ainult yks variant - s8rgid sama kiirelt j2rgi ning loodad, et tema ennem v2simusest kokku kukub

j2lle koht, mis n6uab DMipoolset lahendamist, mis kyll antud situatsioonis eriti keeruline ei ole

PS ma kohe kindlasti ei yrita siin 3e'd maha teha ega midagi taolist, lihtsalt toon selliseid huvitavaid olukordi v2lja. 2e korral pole sellist teemat vist yldse m6tet teha, lihtsam oleks teha teema, kus head reeglid kirjas ;)
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mart 0:09 15. Dets 2002

Demon kirjutas:proovige n2iteks kedagi j2litada ning yritada teda sealjuures kinni pyyda (melee), enne kui ta v2simusest kokku kukub

:roll: "Run" versioon: Jookse tema kõrval ruutu ja tee "attack of opportunity" kui ta jooksma hakkab.

:roll: "Double move" versioon: Liigu nii, et sa teda näed ja "ready" "partial charge" selle peale kui ta liikuma hakkab.

Kui ma ei eksi, siis oli kusagil "core" raamatus selle kohta ka mõistlik reegel.
mart
Dominus Monstrorum

Järgmine

Mine D&D - reeglid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll