Leht 1 koguhulgast 1

Summon Pontu

PostitusPostitatud: 12:21 16. Juun 2006
Postitas Orz
Terf!

Tutvusin Summon Monster I, Mordenkainen's Faithful Hound ja Planar Binding loitsudega. Aga tahaks ühte konkreetset koera kutsuma hakata loitsude abil, ja investeerida sellesse koerasse. Mängutehniliselt on mitmeid lahendusi selleks, kuidas realiseerida oma eesmärki.

Eesmärk: tuttav konkreetne elukas, keda ma saaksin vajadusel kutsuda kuskilt teiselt, sõbralikult plane'ilt. Mõtlesin selle peale, et tegu võiks olla Celestial Dog'iga, keda kutsuda kohale, castida talle Permanent resistance ja kinkida talle näiteks mõni väike Magical Item.

Eks mängutehnilisi lahendusi on teisigi.
1) paluda DMil asendada Summon Monster erineva loitsuga I Summon Animal I, mille abil saaks oma koera nimepidi kutsuda, aga siis koer elaks lihtsalt Material Plane'il, kuskil mujal.
2) Familiari mehhanismi abil, familiar on pocket dimensionis ja teda saaks sealt vajadusel summida. Celestial Hound familiari jaoks võib sebida miskiseid feate: kui Improved Familiar ei ole piisav, siis on olemas miskine Big Familiar (munckin feat, vähemalt muidu mittemunckin familiarluse kohta).
3) Sebida endale Animal Companinon, aga siis on koer kohal mitte ainult siis, kui tema peremees kutsub, vaid ka siis, kui naabruses elaval emasel koeral on jooksuaeg ja nii edasi.
4) Mitte rules-intensive kokkulepe DMiga on praegu lahendus, kuna tegu ei ole rigiidse d20 mänguga.

Viiteid SRD andmetele? Lugusid? Mõtteid? Kaebusi? Ettepanekuid?

Eks seda mõtet saab edasi ka arendada, näiteks Tressym Familiar ja summitud/companion awakened Dog võiksid arendada teravmeelset vestlust.

PostitusPostitatud: 15:15 16. Juun 2006
Postitas Irve
Mina arvan, et Summon Monster I raames annaks seda täiesti ilma modifitseerimata teha. Mäletan, et olen kuskil täpselt sellist reegeldust ka märganud (mingi konkreetse tüübi kohalekutsumise värk) kasvõi teoorias.

Võimalik, et oli pisuke lisareegeldus, et saab konkreetset kutsuda, aga kui too pole saadaval, siis ei tule kedagi. See selgitaks, miks harilikult geneerilist tehasse...

PostitusPostitatud: 15:25 16. Juun 2006
Postitas higgins
Mm... Mul selline küsimus, et miks üldse seda ühte vaest peni pidevalt kuskilt pärapõrgust loitsuga kohale kutsuda? Kas ei oleks lihtsam (ja inimlikum) kuskilt selline elukas hankida ja lihtsalt ära kodustada vms? High-fantasy maailmas peaks see ju vägagi reaalne võimalus olema. Või lihtsalt ei viitsi looma kammida ja süüa anda talle?

PostitusPostitatud: 15:32 16. Juun 2006
Postitas Fromhold
Mu meelest on ikka lihtsam korra mingi elukas paari liigutuse ja sõnaga kohale kutsuda ja siis minema saata, kui hakata teda veel kodustama ja hoolitsema. See on ikka suurem nugistamine. Seda enam, kui oled suti rändava elusviisiga või kodu vähe aega.

Pealegi on kohale manamine poole šefim. Ma küll manaks, mitte ei hakkaks kodustamisega jandama. Pealegi, kes teab, mis vimkad sel celestial penil sees on.

Reeglite mõttes jätaks loitsu samaks, teeks ehk lihtsalt level kõrgemaks. Või lihtsalt sama loits muidu, aga nimeks Summon Pontu. Teisi elukaid kutsuda ei saa. Ainult oma lontkõrva.

PostitusPostitatud: 14:52 8. Juul 2006
Postitas Orz
Ei hakanud ekstra selle pärast uut teemat tegema:

FOREST DOMAIN
Granted Power: You gain the Track feat for free and Wilderness Lore is a class skill.
Forest Domain Spells:
1 - Goodberry - PHB
2 - Animal Messenger - PHB
3 - Plant Growth - PHB
4 - Tree Stride- PHB
5 - Commune with Nature - PHB
6 - Fey Ring - WoTC Web
7 - Animal Shapes - PHB
8 - Deadfall - WoTC Web
9 - Shambler - PHB

Edit reincarnate väljas, repel vermin sees
Edit repel vermin väljas, tree stride sees

PostitusPostitatud: 13:51 9. Juul 2006
Postitas Irve
Se reincarnate on natuke kahtlane: mina paneks midagi muud. Muidu tundub ju täitsa normaalne.

PostitusPostitatud: 13:18 1. Aug 2006
Postitas Sharker
Minu mängus paar tegelast ostsid endale turult kutsikad, sellised kodustamata :D, müüja oli kah väga usaldust äratav, ühe käe sõrmed olid ära puretud nii et aind üks sant konksu kuivand sõrmekönt oli küljes. Siis pea oli jubedaid arme täis ning üks silm oli kenasti, ütleks suisa vandeseltslaslikult välja jooksnud ning musta lapiga kinni seotud :D.

Penid ise olid midagi metsikute huntide laadsed, sama kodustatud kui kõige hullem marutõbine peletis :D. Kuna tegevus toimub loendamatu hulk aastaid peale seda kui inimesed end tagasi kiviaega nukesid, siis on pitsudel väike geenimutatsioon kah sees. Karv kui terastraat, küünised nagu habemenoad ja hambaid kah rohkem kui tarvis :P.

Aga üks tegelane on suhtkoht nüüdseks oma karvapalli ära suutnud kodustada. Too müüja peletis tegi sellidele selgeks, et kui nad kas või sekundiks näitavad koerale, et nad kardavad teda, siis on lips läbi :D.
Nii et pole ses kodustamises halba ühti, lisaks on võimalus pitsule mõned ohvrid sisse sööta ;) kui muidu toidust puudu tuleb ja parasjagu üleliigsed pantvangid kaasas tilbendavad.

PostitusPostitatud: 13:25 17. Aug 2006
Postitas Orz
kas žiletthambulistel pitsul on spetsiaalsed statid ka?

PostitusPostitatud: 13:56 17. Aug 2006
Postitas Ghostwizard
Teen korraks ühe kõrvalepõike Orzi pooolt kirjeldatud Forest Domaini juurde, lihtsalt selline mõte, et misk repel vermin aga mitte nt. tree stride, mis IMHO sinna paremini sobiks?

PostitusPostitatud: 17:22 19. Aug 2006
Postitas Orz
Tree Stride sobiks ka. Repel vermini panin praktilistel põhjustel, kuna metsas leidub igasuguseid putukaid nagu parmud, sipelgad ja kihulased ning ehk mõni maagiline suurem elukas ka, neid oleks metsa loitsijal hea eemal hoida. Tree stride plussina näen seda, et see võib olla lahingolukorras kasulikum.