Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Küsimus Hide'i kohta

Original, 2e, 3e, 3.5e Dungeons & Dragons ning ka alternatiivne d20 kraam

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve

Kasutaja avatar

Küsimus Hide'i kohta

PostitusPostitas Coin 16:15 29. Nov 2005

Tekkis väike vaidlus.. kui seda vaidluseks kutsuda saab..ühesõnaga tekkis arusaamatus. Probleemiks oli hide. Tuttav väitis, et kui toimub võitlust, kolm wargi, ühel wargil on vastane olemas, teistel ei ole ja mõlemad 2 wargi on minupoole seljaga, kas siis on mul võimalik peita ennast põõsasse, mis oli minust vist 10feet vasakul?

Ühesõnaga tahaks üldsegi teada kõike täpsemalt hide'ist. Kuna ma saan, kuna mitte, kuhu ma saan jne.

Tuttav ütles, et ma hide'ida ei saa, põhjusel, et wargide ei võitle. Aga nad ei saa ju koguaeg igale poole vaadata, plus nad olid minupoole seljaga.

Lisan: vaatasin ja ei leidnud vastuseid ei PHB'st ega DMG'st. Võibolla need on seal.. seljuhul olen ma lihtsalt pime..
Coin
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 16:34 29. Nov 2005

Kas sa just pime oled, aga halva silmanägemisega ikka. Hide kohta on kõik PHBs kirjas.
Peita oleks sa end saanud, isegi kui wargid oleks näoga sinu poole olnud. Lihtsalt viimasel juhul poleks see välja tulnud, kui sul pole mõnda teatud feat´i (hide in plain sight vms). Esimesel juhul pole õnnestumine kindel, aga võimalik ikka.

Hide käib nii, et sina veeretad d20 liidad sellele oma hide skill skoori ja võibolla ka DM-i poolt antud plussid/miinused. Sa ei tea, kas enda peitmine sul välja tuli, enne, kui vastane või keegi teine isik sind näeb (või siis ei näe, kui kõik õnnestub). Vastane ise veeretab vastu oma spot skilli.
hmmm... mh?
Olorin
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas YnX 16:35 29. Nov 2005

niisiis, minu meelest ei ole midagi segast asjas:

If people are observing you, even casually, you can’t hide. You can run around a corner or behind cover so that you’re out of sight and then hide, but the others then know at least where you went. If your observers are momentarily distracted (such as by a Bluff check; see below), though, you can attempt to hide. While the others turn their attention from you, you can attempt a Hide check if you can get to a hiding place of some kind. (As a general guideline, the hiding place has to be within 1 foot per rank you have in Hide.) This check, however, is made at a –10 penalty because you have to move fast.

ja veel...:

It’s practically impossible (–20 penalty) to hide while attacking, running or charging.

Ehk siis, saab küll peita ennast... või noh... üritada vähemasti, penalty'd samas on küllaltki karmid.
"Enne kui leiutati maamiinid, käisid naised meestest tagapool"
YnX
Ruunimeister

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Olorin 16:41 29. Nov 2005

Kui wargid sind näinud pole ja on sinu poole seljaga, siis saad end küll peita. Ilma penaltyta ja kasvõi 10 feet´i kaugusele.
hmmm... mh?
Olorin
Arhimaag

PostitusPostitas Aweron 16:49 29. Nov 2005

Nõnda keeruliselt siis, jah? Ketserlik mõte vist aga variant, et GM ütleb lihtsalt "ei saa" või "saad" ei tule vist kõne alla? :P
Afroparmpeder ru-laga
Aweron
Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tomz 17:30 29. Nov 2005

mitte mingil juhul. DMil pole sõnaõigust. reeglites kõik ju mida tohib, mida mitte. DMi ülesanne mängijatele kolle veeretada keda tappa ja siis varandust mida neilt saab. Ja öelda siis mängijatele kuna leveli saavad :P

ketser...
...
tomz
Haldjate õpilane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Coin 17:59 29. Nov 2005

Ma oleks saand peita..deem..ma arvan, et sellest sõltus palju, kuna dm uskus sõpra.. nojah.. igastahes vaatasin, et ees siin keegi õpetas kuidas hide'ida.. seda ma tean aga ma räägin variantidest kuhu.. kas ma saan absoluutselt iga eseme taha ennast peita ja näiteks peidan ennast ruumis kapi taha ja olen tema vaate vinklist väljas, kas siis on üldse võimalik mind märgata? Ja kas see bluffiga oli siis nii, et ütlen/viitan kollile, et näe, ma lähen sinna, vaatab sinna ja panen siis ise putku/peidan kusagile lähedale ennast ära? Suur see bluff'i DC siis olla võib? Ja selline küsimus veel, et kuidas näeb välja peidus hiilimine? Ja kas sellel on üldse mõtet?
Coin
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 18:13 29. Nov 2005

Coin kirjutas:Ma oleks saand peita..deem..ma arvan, et sellest sõltus palju, kuna dm uskus sõpra.. nojah.. igastahes vaatasin, et ees siin keegi õpetas kuidas hide'ida.. seda ma tean aga ma räägin variantidest kuhu.. kas ma saan absoluutselt iga eseme taha ennast peita ja näiteks peidan ennast ruumis kapi taha ja olen tema vaate vinklist väljas, kas siis on üldse võimalik mind märgata? Ja kas see bluffiga oli siis nii, et ütlen/viitan kollile, et näe, ma lähen sinna, vaatab sinna ja panen siis ise putku/peidan kusagile lähedale ennast ära? Suur see bluff'i DC siis olla võib? Ja selline küsimus veel, et kuidas näeb välja peidus hiilimine? Ja kas sellel on üldse mõtet?

Palju küsimusi. Mingeid vastuseid leiad kindlasti PHBst, osadele ei saa keegi peale sinu enda vastata. (nt kas peidus hiilimisel on mõtet?) Tahtsin ainult rõhutada, et D&D puhul ei maksa olla väga kinni selles, mis tavamõistuse järgi tundub võimalik ja mis mitte. Kui hide boonus on üle kümne kaldub oskus hea viske korral üleloomuliku poole. Mingi suunise otsustamiseks, mis kõrgete tulemuste puhul toimuda võiks annab 3.5 reegeldus, et nähtamatuse loits annab paigalseistes boonust +40 ja liikudes +20.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Coin 18:25 29. Nov 2005

Jahh, eks ma ise pean otsima ja lugema.. aga siiski, kas siis Hide ja Move Silently koos on nagu.. mõtekas? Selles suhtes, et Move Silently vastu tehakse listen ja spot, kui ma väga ei eksi. Kui tehakse listenit, siis pole seal peidus üldse mõtet redutada, spotiga aga äkki mingi boonus tuleb. Noh, vähemalt sain põhilisele küsimusele vastuse ära..
Coin
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 18:54 29. Nov 2005

Coin kirjutas:aga siiski, kas siis Hide ja Move Silently koos on nagu.. mõtekas? Selles suhtes, et Move Silently vastu tehakse listen ja spot, kui ma väga ei eksi. Kui tehakse listenit, siis pole seal peidus üldse mõtet redutada, spotiga aga äkki mingi boonus tuleb. .

Reeglina veeretatakse hide vastu spot-i ja move silently vastu listenit. Hide ja Move Silently ei välista teineteist. Oled näiteks pimedasse nurka varjunud (hide) ning üritad vaikselt relva tupest tõmmata (move silently). Samuti ei võid proovida liikuda samal ajal varju hoides.

Muidugi pole erilist mõtet 1 leveli vargana pimedas kuid vaikses ruumis redutada, kui vastase listen on +50 - sellisel juhul suudab vastane sinu asukoha kuulmise järgi väga täpselt määrata. Kuid reeglina boonused nii äärmuslikud pole. Vastase õnnestunud listen ei pruugi anda muud infot kui see, et kostis mingi heli. (vaata listen kirjeldust). On DM asi, kuidas ta move silnetly/hide kombinatsiooni korral olukorra lahendab. Kui üritad varju hoides liikuda võib DM nt kõigepealt veeretada vastasele listenit ning kui see õnnestub anda spot-ile mingi boonuse sõltuvalt listeni tulemusest.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Coin 19:04 29. Nov 2005

Tänud Udutont lõpliku vastuse eest, ma arvan, et see teema on ennast ammendanud.
Coin
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Alari 19:27 29. Nov 2005

Coin kirjutas: Ja selline küsimus veel, et kuidas näeb välja peidus hiilimine? Ja kas sellel on üldse mõtet?
Üldiselt hiilimine on see, kui sa proovid liikuda vaikselt (move silently) ja nii, et keegi sind ei näe (hide). Kui sa tahad hiilida nii, et keegi ei näe siis kindlasti kasuta move silently't, sest ilma selleta on vastasetel listen DC madalam.

Coin kirjutas:kuhu.. kas ma saan absoluutselt iga eseme taha ennast peita ja näiteks peidan ennast ruumis kapi taha ja olen tema vaate vinklist väljas, kas siis on üldse võimalik mind märgata?
No päris iga eseme taha ikka ennast peita ei saa - näiteks endast väga palju väiksemate asjade taha peitmine on suhteliselt mõttetu (proovida ju võib), sest tihti määrab dm nii suured penaltid, et hide check failib. Kui sa oled kapi taga ja keegi on teisel pool kappi ja sa ei paista selle tagant välja, siis ei ole vaja visata hide checki, sest tal ei ole sind võimalik näha. Küll on seda vaja visata, siis, kui sa kardad, et ta võib kapi taha vaadata.
Alari
Haldjate sõber

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 19:33 29. Nov 2005

tomz kirjutas:mitte mingil juhul. DMil pole sõnaõigust. reeglites kõik ju mida tohib, mida mitte. DMi ülesanne mängijatele kolle veeretada keda tappa ja siis varandust mida neilt saab. Ja öelda siis mängijatele kuna leveli saavad :P

muide, sa said just leveli :), ytlen ma sulle kui kätteta-mängu DM.
ohpuu
Saladuste kaitsja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pronto 19:56 29. Nov 2005

Muide, mis varge puudutab, siis neil vist on mingid sellised skillid, mis sul niisama lihtsalt peita ei lase. Neil raiskadel peaks olema päris hea haistmine.
Blog: http://pronto.ee/
Dani Filth on nõme
pronto
Saladuste hoidja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas logerin 21:34 29. Nov 2005

Kusjuures peitmine pole ainult asjade taha varjumine, vaid ka kuhugile taustasisse sulandumine, et sinust vaadatakse lihtsalt üle.
Kõrini sellest, et k6ik kirjutavad siia midagi igavat.
logerin
Haldjate sõber

Järgmine

Mine D&D - reeglid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll